Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam jak zrobili te napisy, ale jak widać musi być na to jakiś sposób :)

Ring można zdemontować odkręcając 4 śrubki wewnątrz komory przetwornika.

Niestety,ale nie ma na to sposobu.

 

Fabrycznie taka obudowa przechodzi przez plazmę z grafiką,która jest tam drukowana.(tak jak każdy przycisk/przełącznik w aucie np.podnoszenia szyb)

 

Jeśli chciałbyś takie napisy okleić, przed zmianą ringu na inny kolor,to nie lada męka,a na końcu i tak byłyby widoczne obrzeża

które powstały po naniesieniu farby.

 

Nawet aerograf tego nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale nie ma na to sposobu.

 

 

Fabrycznie taka obudowa przechodzi przez plazmę z grafiką,która jest tam drukowana.(tak jak każdy przycisk/przełącznik w aucie np.podnoszenia szyb)

 

Jeśli chciałbyś takie napisy okleić, przed zmianą ringu na inny kolor,to nie lada męka,a na końcu i tak byłyby widoczne obrzeża

które powstały po naniesieniu farby.

 

Nawet aerograf tego nie ogarnie.

 

 

Sitodrukiem się robi takie rzeczy bez najmniejszego problemu, podobnie nanosi się/nanosiło napisy na panelach urządzeń, czy to metalowych czy z tworzyw sztucznych, znaki na klawiaturach, etc. Nie wiem jak napisy robi sam sennheiser, ale bardzo prawdopodobnie też sitodrukiem. Technologia nie wymaga dużego zaplecza i może być bardzo precyzyjna.

 

 

A co do ceny, to moim zdaniem one powinny być drogie, bardzo drogie. Ludzie którzy mają je kupić kupią je bez względu na cenę. Następca Orfeusza powinien być, podobnie jak poprzednik, niedoścignionym wzorem i pokazówką najbardziej zaawansowanej technologii bez patrzenia na koszty. Tak tylko żeby pokazać że firma potrafi coś takiego zrobić. Sytuacja analogiczna np. do Bugatti Veyron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że HD600 mają na grilu coś naklejone. Gdzie można przeczytać coś więcej na temat tego moda?


Podobnie jak w HD 540 przetwornik jest trwale zintegrowany z kratownicą. Tylko trudniej się wciąga. Ja wypychałem przetwornik razem z metalowym grillem z muszli. Tylko najpierw wyciągnij wtyczki kabli z muszli ;)

 

 

Hmm, no cos jednak nie poszlo - grill mi sie powyginal ale i tak go nie wypchnalem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje właśnie na spokojnie HD800 z HD580 bez przepinania kabli, gdyż skorpion posiada dwa wyjścia słuchawkowe.
Moje przemyślenia są następujące:

- HD800 są jaśniejsze

- rozmieszczenie instrumentów, szerokość sceny, zejście basu (pod tymi względami HD800 mają znaczącą przewagę)
- HD580 mniej sybilizują
- realnie nie ma dużej przepaści między starymi sennkami a HD800
- gdyby nie patrzeć na pieniądze, to wolę HD800 :D

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje właśnie na spokojnie HD800 z HD580 bez przepinania kabli, gdyż skorpion posiada dwa wyjścia słuchawkowe.

Moje przemyślenia są następujące:

- HD800 są jaśniejsze

- rozmieszczenie instrumentów, szerokość sceny, zejście basu (pod tymi względami HD800 mają znaczącą przewagę)

- HD580 mniej sybilizują

- realnie nie ma dużej przepaści między starymi sennkami a HD800

- gdyby nie patrzeć na pieniądze, to wolę HD800 :D

No patrz miałem takie same odczucia - chyba część skopiowałeś z naszej PM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Skorpion skonstruowany został przez p. Dubiela pod hd600. Ale osiemsetkom robi wyjątkowo dobrze :), wygładza piki na górze, dociąża środek; dźwięk jest duży, namacalny, jak to SławekR trafnie ujął - spektakularny - to chyba najlepsze jego określenie; przy tym nic nie traci na wyrazistości, żadnego rozmazania planów, co miało miejsce trochę, w przypadku k701; bas jest spory i ma dobre zejście...no cóż, najwyraźniej wypustki i wpustki pasują do się w tym zestawieniu jak ulał.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że HD600 mają na grilu coś naklejone. Gdzie można przeczytać coś więcej na temat tego moda?

Podobnie jak w HD 540 przetwornik jest trwale zintegrowany z kratownicą. Tylko trudniej się wciąga. Ja wypychałem przetwornik razem z metalowym grillem z muszli. Tylko najpierw wyciągnij wtyczki kabli z muszli ;)

 

 

Hmm, no cos jednak nie poszlo - grill mi sie powyginal ale i tak go nie wypchnalem :(

To niedobrze :( Specjalnie dla Ciebie rozebralem jedna muszle.

 

IMGP6629.JPG

IMGP6630.JPG

IMGP6631.JPG

IMGP6632.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos noze z okolicach wroc ma skorpiona do,udostepnienia na odsluch?

Sorry za OT

Ja jako bierny (i temu wierny) fan lamp polecam posłuchać HD800 z Trilogy 933. Dawid Grzyb zdaje się też docenił takie połączenie. Natomiast co do synergii, to jak dla mnie ta z HD600 nie jest daleka od tej z HD800, ale tym ostatnim należy się mocniejsza tresura ze strony sprzętu, a nie tylko namacalna zmysłowość prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że HD600 mają na grilu coś naklejone. Gdzie można przeczytać coś więcej na temat tego moda?

Podobnie jak w HD 540 przetwornik jest trwale zintegrowany z kratownicą. Tylko trudniej się wciąga. Ja wypychałem przetwornik razem z metalowym grillem z muszli. Tylko najpierw wyciągnij wtyczki kabli z muszli ;)

 

 

Hmm, no cos jednak nie poszlo - grill mi sie powyginal ale i tak go nie wypchnalem :(

To niedobrze :( Specjalnie dla Ciebie rozebralem jedna muszle.

 

attachicon.gifIMGP6629.JPG

attachicon.gifIMGP6630.JPG

attachicon.gifIMGP6631.JPG

attachicon.gifIMGP6632.JPG

 

Dzieki!

 

Nie wiem, być może 560 II są jakoś inaczej zbudowane od jedynek, które jak widzę masz. Nic to, może kiedyś przy okazji się spotkamy, to mi je rozbierzesz a przy okazji przyniosę Ci też BD DT931, których niegdyś chciałeś posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności