Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny padów Sennheisera to przegięcie, tu nie ma co gadać. Jakoś pady do takich K601 potrafią kosztować ok. 100 zł za parę, a jakościowo są chyba nawet lepsze niż te od Sennheisera. Czy nie tyle jakościowo, co wytrzymałościowo - solidne są. Nie mówiąc już o systemie zakładania :)

 

 

W ogóle jakby porównać jakość wykonania, to wszystkie te Sennki są dość, jakby to napisać, proste. Co ma też i swoje plusy, jak np. łatwy demontaż.

 

 

 

W chwili obecnej czekam na HD580 na Canarku, ciekaw jestem ich grania mając w pamięci HD545 i przy sobie HD560.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja myślałem, że HD650 to będą jakieś ciepłe kluchy, a tym czasem mnie mile zaskoczyły. Z O2 gra to wybornie, a z LC (cieplejszego) jeszcze lepiej. Średnica jest rzeczywiście ładna, prawie tak ładna jak w MS1i. Ogólnie blisko im do tego co bym nazwał dobrym graniem : ]

 

No to jeszcze konfrontacja z X1 mnie interesuje

 

Ja w poniedziałek skonfrontuję sobie HD600 z Takstarami hi 2050 (lepiej późno niż wcale) ;)

 

Zupełnie inne granie. Takstary maja więcej dołu i sporo więcej góry (klasyczne V), do tego mniej dociążone średnie i gorszą separację, ale przestrzeń dość ciekawa chyba najbardziej dookoła głowy grają z tych co słuchałem. Coś w nich jest skoro jeszcze nie sprzedałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul - Różnice są dość oczywiste, ale trzeba trochę czasu, aby to spisać i ładnie złożyć słowa w zdania, a zdania w jakąś sensowną konkluzje. Proszę o trochę cierpliwości ; ) Koncentrują się na innych aspektach grania. X1 nie są nieudaną kopią senków, to raczej dwie niezależne konstrukcje.

 

 

przestrzeń dość ciekawa chyba najbardziej dookoła głowy grają z tych co słuchałem

 

 

 

Mam podobne wrażenia odnośnie takstarów. : )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas HD565 i rzeczywiście jak na sennheisera dobre słuchawy:P Co do HD650 to bardzo potrzebują wymiany kabla oraz zimnego, analitycznego źródła. Jak miałem je równolegle z sr325i to po bezpośredniej przesiadce z grado na sennheisera słychać niesamowitą kotarę i brak szczegółów, oczywiście po jakimś czasie słuch się przyzwyczaja i da się tego słuchać, ale zaraz po zmianie słuchawek wrażenie jest jakby to były słuchawki z o wiele niższej półki, dopiero jak słuch się przyzwyczai można dostrzec że jednak coś w sobie mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ale po wymianie kabla ta kotara/ woal (czy jak to nazwać) w hd 650 znika i słuchawki pokazują na co je stać. Źródło też jednak ma duże znaczenie. Z C4 grały dość przyzwoicie, ale dopiero z sonic pearl pokazały swoje możliwości. Dużo osób poleca do nich lampę, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mój tor pod HD650 jest jednym z lepszych. Kabelek też wymieniony na sonolene. Tak, że wady o których mówicie (kotara, zamulenie) u mnie nie występują.

 

A po przesiadce z Grado to nawet żyletka jest tępa jak łyżka. Ale nie powiedziałbym, że to jakaś wielka zaleta Grado, czy też wada Senków.

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadarzającej się okazji, wypożyczę kabel. Lecz na chwilę obecną nie czuję żadnego woalu. Przy czym przyznaje - nie mają hiper szczegółowości co moim zdaniem wynika bezpośrednio z obniżonych trebli, natomiast nie przeszkadza w cieszeniu się muzyką na nich. W gruncie rzeczy i tak grają dość przejrzyście.

 

 

A po przesiadce z Grado to nawet żyletka jest tępa jak łyżka.

 

 

 

: D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila, a zaraz ktos powie, ze HD650 maja swietnie kontrolowany i rozdzielczy bas... Porownajcie sobie je z innymi sluchawkami na dobrym sprzecie, to wyjda te "lepszosci" HD650.

 

Nie mamy niestety innych dobrych słuchawek ani innego dobrego sprzętu........Wszystko jest u ciebie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Do tej pory HD800 mnie nie interesowały. Lecz jak sobie porównam wykresy z HD650 i pomyślę o konstrukcji muszli, to również zaczynam nabierać chęci na nie. Szkoda, że są takie cholernie drogie : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wrażenia są inne, ale o to przecież chodzi ; ) . Natomiast balans pasma mówi mi, że nie powinno być tak tragicznie jak mi się wydawało. ^.~

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw HD800 .Przy tej cenie nie kupie ich w ciemno , musze koniecznie posłuchać .

 

Natomisat co do HD650 to bardzo mi się podoba w nich to że nie przeginają z detalami a w zamian oferują barwe która dla innych ( słuchawek) jest niedostępna .Jestem na etapie poszukiwań słuchawek które z HD650 będą się uzupełniały . Szczególnie w temacie przestrzeni i może własnie detaliczności ale nie przesadzonej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, niestety ale Patryk ma racje, HD-800 to sa zupelnie inne sluchawki. MrBrainwash przyjacielu, jezeli podoba Ci sie cieple i dociazone granie ala X1, HD-650,

to zapomnij o osiemsetkach :D.

 

Mam obecnie jedne i drugie i jedyne co maja wspolne, to specyficzne granie srednicy, takie zaokraglone, mimo ogolnej ostrosci wyzszego pasma. Bas z kolei,

w HD-650-kach jest pogrubiony, ale niezle zroznicowany i dobrze sie komponuje z srednica.

 

Powiem szczerze, ze brakuje mi w nich otwartosci, oczywiscie nie takiej jak w HD-800, ale przynajmniej cos w stylu DT-880. Niestety potwierdzam przymglone brzmienie.

Karmazynowy lobuzie :D, dlatego wracasz do nich po DT-880, bo one sa cieplutkie i milusie, w porownaniu do Beyerow :D.

 

Ma to swoj urok, nie przecze, dlatego teraz odstawilem na chwile HD-800 i prubuje sie do nich przekonac, a noz podejda mi i odzyskam kase z osiemsetek :o:D.

Ch..era ..potrzebowalbym jakis porzadny kabel do nich, Karmazynowy, nie chcesz mi swojego uzyczyc na test :)?

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem : ] Po prostu, jest szansa, że osoba słuchająca HD650 przeżyje w kontakcie z HD800. I tyle. Dzięki za opinie btw. ; )

 

Co do tego przymglenia to nie przeczę. Lecz to właśnie kwestia porównania jest. W stosunku do HP100 też są przymglone, ale to nie odbiera im ich uroku. Wy tutaj mówicie o audiofilskiej skali. A ja tu mówię pod kątem osoby z doskoku oceniającej to jak się słucha muzyki na nich. Nie miałbym nic przeciwko wyostrzeniu grania, ale raczej na zasadzie wymiany słuchawek, bo HD650 nie trzeba zmieniać, są dobre jakie są - jest komfort słuchania muzyki.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu dzwiek HD650 bedzie pasowac, bo pozwoli na spokojne rozkoszowanie sie muzyka. Na odpowiednim torze wychodzi, ze HD650 "umilaja" przekaz kosztem sporego tuszowania wszelkich smaczkow i ogolnego psucia przekazu. To co mnie sie w tych sluchawkach nie podoba to ogolna powolnosc, bas bez odpowiedniego impaktu i rozdzielczosci, tlusta srednica oraz po prostu skaszaniona gora pasma. Perkusja mocno na tych sluchawkach cierpi. Wglab w scene jest tez bardzo utrudniony przez brak odpowiedniej klarownosci, bo sluchawki graja jak za kocem, co juz chyba kazdy zauwazyl.

HD800 to po pierwsze sa sluchawki bardzo wymagajace jezeli chodzi o tor, bo potrafia grac wrecz anemicznie i szaro na niektorych torach. Bas to jest kompletnie inna sprawa, ma fajna szybkosc ale ogolnie stawia na fakture, a nie wypelnienie. Srednica jest mocno wytrawna, a gora jest fajnie zaakcentowana. Scena dzwiekowa ktora w HD650 prawie nie istnieje, w HD800 jest bardzo szeroka i holograficzna, ale mam jednak wrazenie, ze nie jest do konca naturalna. Jakos nigdy nie zauwazylem tam odpowiedniej gradiacji planow, tylko najczesciej dzwieki byly dosyc szeroko rysowane.

Edytowane przez patrykvel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw HD800 .Przy tej cenie nie kupie ich w ciemno , musze koniecznie posłuchać .

 

Natomisat co do HD650 to bardzo mi się podoba w nich to że nie przeginają z detalami a w zamian oferują barwe która dla innych ( słuchawek) jest niedostępna .Jestem na etapie poszukiwań słuchawek które z HD650 będą się uzupełniały . Szczególnie w temacie przestrzeni i może własnie detaliczności ale nie przesadzonej .

 

DT880.

 

Siema, niestety ale Patryk ma racje, HD-800 to sa zupelnie inne sluchawki. MrBrainwash przyjacielu, jezeli podoba Ci sie cieple i dociazone granie ala X1, HD-650,

to zapomnij o osiemsetkach :D.

 

Mam obecnie jedne i drugie i jedyne co maja wspolne, to specyficzne granie srednicy, takie zaokraglone, mimo ogolnej ostrosci wyzszego pasma. Bas z kolei,

w HD-650-kach jest pogrubiony, ale niezle zroznicowany i dobrze sie komponuje z srednica.

 

Powiem szczerze, ze brakuje mi w nich otwartosci, oczywiscie nie takiej jak w HD-800, ale przynajmniej cos w stylu DT-880. Niestety potwierdzam przymglone brzmienie.

Karmazynowy lobuzie :D, dlatego wracasz do nich po DT-880, bo one sa cieplutkie i milusie, w porownaniu do Beyerow :D.

 

Ma to swoj urok, nie przecze, dlatego teraz odstawilem na chwile HD-800 i prubuje sie do nich przekonac, a noz podejda mi i odzyskam kase z osiemsetek :o:D.

Ch..era ..potrzebowalbym jakis porzadny kabel do nich, Karmazynowy, nie chcesz mi swojego uzyczyc na test :)?

 

DT880 nadal lubie, i chyba wycofam ofertę ich zamiany.

 

Jasne, mogę pożyczyć kabelek, mam fajny...

Ja za to chętnie HD800tki przytule - na testy. :D

 

To kiedy deal?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT860 :) KRK KNS8400, pewnie by się coś jeszcze znalazło, pamiętajcie, że te Senki były kiedyś sporo tańsze, a Sennheiser sobie ceny podnosi bo po co robić coś nowego, jak można sprzedawać stare.

 

Co do opisu Patryk ja się w 100% z nim zgadzam, HD650 właśnie tak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia jest fakt, że HD800 są 3 RAZY droższe.

To tak jakby do 650-tek porównać słuchawki za 500 zł..... Które mogą konkurować?

Oj ja bym tego tak nie rozpatrywal. Od HD650 graja mi zauwazalnie lepiej wszelakie modele beyerdynamica, shure 940 oraz stare sennki HD565 ktore mozna kupic za 200zl. W sumie na chwile obecna, to sa jedne z gorszych sluchawek w swojej cenie w moich oczach, chyba najszybciej stana sie waskim gardlem w systemie.

Edytowane przez patrykvel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia jest fakt, że HD800 są 3 RAZY droższe.

To tak jakby do 650-tek porównać słuchawki za 500 zł..... Które mogą konkurować?

Oj ja bym tego tak nie rozpatrywal. Od HD650 graja mi zauwazalnie lepiej wszelakie modele beyerdynamica, shure 940 oraz stare sennki HD565 ktore mozna kupic za 200zl. W sumie na chwile obecna, to sa jedne z gorszych sluchawek w swojej cenie w moich oczach, chyba najszybciej stana sie waskim gardlem w systemie.

No właśnie. I wszystko jasne. Tu chodzi nie o oczy tylko o uszy.......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności