Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Dirian napisał(a):

spróbuję skoczyć do jakiegoś salonu audio na odsłuch na takim sprzęcie 👍

 

Zapraszam do siebie (Gdańsk) na odsłuch z xDuoo TA-26 :) 

 

...i porównanie z HD 650 👍

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marek_m napisał(a):

 

Zapraszam do siebie (Gdańsk) na odsłuch z xDuoo TA-26 :) 

 

...i porównanie z HD 650 👍

 


Dziekuje za propozycje, jak już będę w Polsce w maju i przypadkowo nie zamówię jakiegoś źródełka wczesniej to się na pewno odezwę :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakieś zamienne pady dla serii HD600 względem tych zamontowanych fabrycznie? Nie są one zniewalającej jakości, więc chętnie wymieniłbym je na coś innego. Choć najlepiej bez jakichś większych zmian w dźwięku - bardziej zależy mi na przyjemniejszym materiale, bo ten fabryczny wydaje się "tani".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

Poleci ktoś jakieś zamienne pady dla serii HD600 względem tych zamontowanych fabrycznie? Nie są one zniewalającej jakości, więc chętnie wymieniłbym je na coś innego. Choć najlepiej bez jakichś większych zmian w dźwięku - bardziej zależy mi na przyjemniejszym materiale, bo ten fabryczny wydaje się "tani".

 

Obawiam się, że jeśli chcesz zachować oryginalną sygnaturę dźwiękową tych słuchawek to jesteś "skazany" na stock. Drążyłem kiedyś temat i praktycznie każda zmiana padów skutkuje zmianą dźwięku.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mariuszryszard napisał(a):

 

Obawiam się, że jeśli chcesz zachować oryginalną sygnaturę dźwiękową tych słuchawek to jesteś "skazany" na stock. Drążyłem kiedyś temat i praktycznie każda zmiana padów skutkuje zmianą dźwięku.

 

Dzięki za info, dobrze wiedzieć. A jakie pady w razie czego polecałbyś spróbować? Może HD660S2 będą trochę inaczej na te zmiany reagować, bo w końcu to inne granie niż HD600 czy HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Dzięki za info, dobrze wiedzieć. A jakie pady w razie czego polecałbyś spróbować? Może HD660S2 będą trochę inaczej na te zmiany reagować, bo w końcu to inne granie niż HD600 czy HD650.

 

Firma Dekoni ma w ofercie bodaj pięć lub sześć różnych modeli, a ich jakość jest świetna (choć cena raczej wysoka). Poszperaj na ich stronie https://dekoniaudio.com/filter/?product_cat=hd600 , dość szczegółowo opisują czego można się spodziewać po poszczególnych wariantach, są wykresy, itd. Odradzałbym natomiast Aliexpress - to loteria. Możesz trafić na coś w miarę ok, ale i totalne badziewie...

Edytowane przez mariuszryszard
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vulthoom napisał(a):

Jest ktoś w stanie określić jaka jest żywotność tych fabrycznych padów?

Pierwsza para szybko się zużyje w związku z mocnym naciskiem pałąka, po czasie pałąk się wyrabia i mniej dociska. Na nieco rozgiętych HD660S pady spokojnie wytrzymywały rok, więc myślę, że na nówkach może to być 6-9 miesięcy, a potem ciut lepiej :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to jak z maszynką do golenia jednorazową. Można użyć raz i wyrzucić a można też korzystać przez kilka miesięcy. Tak samo niektórzy nie zmieniają padów przez 10 lat aż te pady zmienią nawet kolor i co, też są słuchalne, nieco zmienia się pewnie brzmienie, ale nie tak, że nie da się słuchać. Bez przesady żeby zmieniać co roku pady za ponad 200 zloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vulthoom napisał(a):

Jest ktoś w stanie określić jaka jest żywotność tych fabrycznych padów?

 

Zależy, czy akceptujesz to, że słuchawki z ugniecionymi padami robią się ciemniejsze, ubywa góry? Jeżeli tak, to kilka lat spokojnie wystarczają. Jeżeli nie, to po jakimś roku częstego używania trzeba zmieniać na nowe.

 

Ja tam lubię 600 i 650 na ugniecionych padach, a 58x to wręcz wolę z ugniecionymi. Natomiast 660s z ugniecionymi brzmiały mi dość dziwnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Zależy, czy akceptujesz to, że słuchawki z ugniecionymi padami robią się ciemniejsze, ubywa góry? Jeżeli tak, to kilka lat spokojnie wystarczają. Jeżeli nie, to po jakimś roku częstego używania trzeba zmieniać na nowe.

 

Ja tam lubię 600 i 650 na ugniecionych padach, a 58x to wręcz wolę z ugniecionymi. Natomiast 660s z ugniecionymi brzmiały mi dość dziwnie.

To potwierdzę - HD660S na ugniecionych brzmiały bardzo ciemno, scena nie trzymała się kupy i generalnie było dziwnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Zależy, czy akceptujesz to, że słuchawki z ugniecionymi padami robią się ciemniejsze, ubywa góry? Jeżeli tak, to kilka lat spokojnie wystarczają. Jeżeli nie, to po jakimś roku częstego używania trzeba zmieniać na nowe.

 

Ja tam lubię 600 i 650 na ugniecionych padach, a 58x to wręcz wolę z ugniecionymi. Natomiast 660s z ugniecionymi brzmiały mi dość dziwnie.

Jak dla mnie to nawet na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia pady AKG są bardzo trwałe. Od kilku lat używam K712 Pro i wystarczy je co jakiś czas odświeżyć w razie potrzeby, ale cały czas zachowują swoją sprężystość i fakturę. Te zwykłe, kątowe od pozostałych modeli serii K7 potrafiły jedynie nieco stwardnieć po latach, ale prawie nie traciły objętości. Nawet oryginalne skórzane pady w modelach z lat osiemdziesiątych wyglądają lepiej niż w niejednych współczesnych słuchawkach za grubą kasę. Dla porównania srebrne welury od Beyerdynamiców szybko się zużywały i ubijały, a Sennheiserów żadnych nie miałem na tyle długo, aby ocenić trwałość nauszników, choć zważywszy na paromiesięczne HD58X, które kiedyś miałem okazję testować to obstawiałbym co najwyżej średnią trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 21:15, Dirian napisał(a):

Poleci ktoś jakieś zamienne pady dla serii HD600 względem tych zamontowanych fabrycznie?

Parę lat temu mój teść zmienił na welury HM5 i był zadowolony z efektu. Może w 100% sygnatury starych, ponad 10-letnich nie trzymały, ale to, że doszło niskiego basu i najwyższej góry uznał jak najbardziej za plus, nie wspominając o wygodzie, gdy małżowina wreszcie nie opierała się o gąbkę :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Perul napisał(a):

Parę lat temu mój teść zmienił na welury HM5 i był zadowolony z efektu. Może w 100% sygnatury starych, ponad 10-letnich nie trzymały, ale to, że doszło niskiego basu i najwyższej góry uznał jak najbardziej za plus, nie wspominając o wygodzie, gdy małżowina wreszcie nie opierała się o gąbkę :) .

 

No ja HD600 można powiedzieć nie słuchałem, nie w oryginale, bo właśnie na tych padach brainwavz welurowych. Nie robiłem z tego problemu, bo dźwięk mi bardzo odpowiadał. Możliwe, że było jaśniej bo robiły wrażenie bardzo szczegółowych. Generalnie u mnie do tej pory byłyby w prywatnej topce. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam nowego monitora i przeglądając omówienia natrafiłem na taki kwiatek :

 

 

Bezprzewodowe  HD800S bo z podczepionym do pałąka adapterkiem BT :) 

Edytowane przez x86
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 15:17, KECCAJ napisał(a):

Na Head-Fi spotkałem się z postem, że S2 dobrze grają z Toppingiem G5:

Topping G5 Czarny DAC z Wzmacniaczem - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl


Calkiem niezle grają z G5, chociaż ja wolę słuchać z iBasso DX240 - więcej zycia i emocji ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności