Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie czekam na uroczyste otwarcie MP3Store w Gdańsku i możliwość lokalnego odsłuchu / wypożyczenia na weekend :) 

 

24 minuty temu, Kazimierz9 napisał(a):

O ile się do tego czasu nie rozlecą

 

Dużo Ci się Senek rozleciało ? Napisz coś więcej.

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów wyraził chęć zakupu HD800 i widzę, że pojawiły się oferty sprzedaży. Jedna jest świeża i są zdjęcia oraz data zakupu. Dziwi mnie, że topowe słuchawki znanego producenta po niecałych dwóch latach użytkowania wyglądają jak ze śmietnika. One takie są , czy raczej użytkownicy tacy są?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Dziwi mnie, że topowe słuchawki znanego producenta po niecałych dwóch latach użytkowania wyglądają jak ze śmietnika. One takie są , czy raczej użytkownicy tacy są?

Ja miałem egzemplarz na pewno sprzed 2019r. (bo wtedy kupiłem je jako używane) i w 2023r. były idealne pod każdym względem. Inna sprawa, że obchodziłem się z nimi jak z jajem, delikatnie chwytałem, nie kładłem się w nich do łóżka, nie wyciągałem wtyków z gniazd (zrobiłem to tylko raz gdy chciałem przetestować inny kabel), nie kładłem słuchawek na twardych powierzchniach (np. na wzmacniaczu!). Efekt: 4-5 letnie słuchawki wyglądały jak prosto ze sklepu.

I też się zastanawiam dlaczego niektórym poluzował się pałąk i wtyki? Więc albo obchodzili się ze słuchawkami jak słoń, albo ...najnowsze wypusty nie trzymają jakości jeśli chodzi o elementy mechaniczne (to tylko hipoteza do weryfikacji).

Edytowane przez Kazimierz9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, po prostu były często używane. Nie używał ich audiofill z 20 parami słuchawek co to większość czasu patrzy na słuchawki zawieszone na stojaku ;) Lakier w HD800 jest kiepski i wyciera się od normalnego użytkowania, a nie od orania nimi pola. Pady tak samo, zużywają się adekwatnie do czasu użytkowania i również warunków w jakich "pracują" czyli np. to czy ktoś się bardziej lub mniej poci. W HD700 pady rozklejały się od wewnątrz same nawet bez użytkowania słuchawek. Mechanizmy rozsuwania pałąka również szwankowały u Sennheisera w innych modelach. Generalnie jakość plastiku użytego przez tego producenta jest bdb i czas pokazał jak niewiele sztuk udało się użytkownikom połamać, a sam lakier łuszczący się na środku pałąka w HD600/HD650 to tylko potwierdza jak bardzo elastyczny i "poddający" się materiał uzyskano. Nie wspominam o starych modelach z lat 90tych te zachowały się w dużo lepszym stanie niż obecne bo po prostu nie były lakierowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze że pad rozkleił mi się dziś w nocy, wczoraj robiłem zdjęcia i były dobre.  Potem odwiesiłem słuchawki do szafki, a tu rano niespodzianka. Ceny oryginalnych to ponad 300 zł, trochę dużo... za taki materiał.

IMG20230306085448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, radzik55 napisał(a):

Najlepsze że pad rozkleił mi się dziś w nocy, wczoraj robiłem zdjęcia i były dobre.  Potem odwiesiłem słuchawki do szafki, a tu rano niespodzianka. Ceny oryginalnych to ponad 300 zł, trochę dużo... za taki materiał.

IMG20230306085448.jpg

To pewnie kara, że chcesz je sprzedać 😜 hehe

To są te z Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh no tak kara, ale to był raczej zakup aby zaspokoić ciekawość, u mnie maja racje bytu tylko zamknięte słuchawki.

Nie wiem, chyba nie, bo zakupione w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał(a):

Jak sprzedawałeś swoje, to też w nich pady się rozlazły?

Nie, może się bały po tym co zrobiłem z przetwornikiem od DT990Pro 🤣

2 minuty temu, radzik55 napisał(a):

Nie wiem, chyba nie, bo zakupione w Niemczech.

Ok, te z Krakowa też były z Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zdążyłem odpakować i tyle, dopiero teraz posłuchałem trochę więcej. Niedawno miałem katar więc jeszcze nie do końca mogę wszystko właściwie słyszeć.

Ale pierwsze wrażenie po włączeniu muzyki, podoba mi się to co słyszę. Krótkie porównanie do 712, w akg wszystko gra jakby w oddali instrumenty i wokal, na HD wszystko gra bliżej jest takie bardziej intymne. Bas na K712 jest uderzenie i zaraz gaśnie, HD jest uderzenie i zostaje na dłużej.

To jest tak na szybko 30 minut tego co odsłuchałem, mi tam opisywanie dźwięku nie za bardzo wychodzi.

Edytowane przez Vulthoom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafacio napisał(a):

To chyba niedobrze, że bas jest rozlazły.

No nie powiedziałbym że jest rozlazły, jest inny niż w Akg. Tak ja pisałem ja tam dźwięku nie potrafię opisywać, HD grają inaczej niż Akg tyle słyszę, podoba mi się to granie. Ale HD mi nie zastąpią Akg, nadal preferuję je do muzyki klasycznaj, jazz. HD bardziej mi pasują  przy słuchaniu rock, metal.

Edytowane przez Vulthoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Nie jestem super dobry w opisywaniu dźwięku i ubieraniu tego w ładne słowa, ale chyba coś da się z tego wyciągnąć :) 

 

Zgadzam się, w teorii z lampy powinny zagrać rewelacyjnie i to może być strzał w dziesiątkę. Jak wrócę do kraju to wezmę je i spróbuję skoczyć do jakiegoś salonu audio na odsłuch na takim sprzęcie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności