Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, KECCAJ napisał(a):

Popłynęli z ceną tych senek 2,8kz, to dużo, za taką kasę można mieć nówki hd 600+ hd 650 i zostanie jeszcze na nowe oryginalne pady.

Zawsze mnie to dziwi. Jak uznany producent z ogromnym doświadczeniem da cenę 3koła to lament, ale jak jakiś garażowy mitomaniak walnie cenę za swój produkt 50 koła to ochy i achy. WTF???

  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Zawsze mnie to dziwi. Jak uznany producent z ogromnym doświadczeniem da cenę 3koła to lament, ale jak jakiś garażowy mitomaniak walnie cenę za swój produkt 50 koła to ochy i achy. WTF???

tu nie chodzi o lament,daleko mnie do tego, tylko o uznanie skali gradacji jakości w stosunku do ceny produktu.Wątpię , żeby te nowe senki kosztujące 2800 zł były na tyle lepsze np od HD 600, czy HD 650 ,kosztujących połowę mniej tj ok 1250-1350 zł, aby uzasadniały aż tak dużą różnicę w cenie ,a szczególnie w stosunku do ceny np modelu HD 660s kosztującego 1700 zł.Inną kwestią jest to, czy cena za modele hd 600, hd 650 i hd 660s nadal utrzyma się, czy nie będzie nowego rozdania , a ceny pójdą nagle w górę, bo na zachodzie te modele już od dawna kosztują ponad 2kz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Mogli jebnąć 15000. A może dla nich lepiej jakby tak zrobili. Od razu byłby szacun na dzielni. Tylko nazwa zamiast 660 powinna być 960. Tak samo Beyer. Nie wyskakuje z ceną poza 5 koła to i szacun u audiofilów zniknął. A seria T lepsza od wypustów różnych Clarków czy innych otchłani. Ale mało egzotyczne chyba. Za bardzo inżynierią jedzie, a za mało mitologią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KECCAJ napisał(a):

Sennheiser HD 660S2 Przewodowe Słuchawki Stereo, dla Audiofilów z Głębokimi Sub Basami, Zoptymalizowanym Dźwiękiem Przestrzennym, Przetwornikiem z Przepływem Powietrza, Czarne : Amazon.pl: Elektronika

 

Sennheiser HD 660S2 (HD660S2 / HD660 S2) (q21.pl)

 

Popłynęli z ceną tych senek 2,8kz, to dużo, za taką kasę można mieć nówki hd 600+ hd 650 i zostanie jeszcze na nowe oryginalne pady.

Ciekawe jak zagadają te nowe senki, ale wątpię, żeby znacząco poprawili jakość z tych komór akustycznych, które mają przecież swoje ograniczenia...

Kabel do Aktualizacji Audio, 4-pinowy Męski Kabel do Aktualizacji Balansu Słuchawek XLR, do Sennheiser HD650 HD600 HD580 HD660S HD58X HD565 HD545 HD535 HD6XX : Amazon.pl: Elektronika

 

pojawiły się kable zbalansowane XLR, może ktoś ma i może coś napisać, czy warto brać?

zastanawiam się nad zrobieniem samemu kabelka z wtykiem XLR na kablu oryginalnych sennheisera, ale może ten w/w warty jest uwagi i zachodu....

Amazon.com: SENNHEISER HD 660 S - HiRes Audiophile Open Back Headphone

w Stanach 660s już spadły do 300 dolców....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KECCAJ napisał(a):

Amazon.com: SENNHEISER HD 660 S - HiRes Audiophile Open Back Headphone

w Stanach 660s już spadły do 300 dolców....

Heh, a to ciekawe. HD660S tańsze od HD600. Można się spierać ale patrząc na cenę startową ja jako szary, przeciętny konsument również nie zauważam potencjału HD660S2 na osiągnięcie wielkiego sukcesu sprzedażowego. Obecny właściciel Sennheisera (działu produktów konsumenckich) czyli największy producent aparatów słuchowych Sonova Holding AG może pozwolić sobie na ew. niepowodzenia i raczej ich to nie wzruszy. Pozytywna informacja jest taka, że im większa oferta na rynku tym ciekawiej dla nas konsumentów nawet jak są to odgrzewane, stare kotlety. Nie pierwsze i nie ostatnie słuchawki, które po premierze mogą sporo stracić na wartości po tym jak je zweryfikuje rynek ale to dopiero przyszłość pokaże :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x86 napisał(a):

Obecny właściciel Sennheisera (działu produktów konsumenckich) czyli największy producent aparatów słuchowych Sonova Holding AG może pozwolić sobie na ew. niepowodzenia i raczej ich to nie wzruszy.

 

O jakim niepowodzeniu piszesz ?

 

Każdy produkt powinien debiutować z najwyższą możliwą ceną. Z czasem rynek ją weryfikuje. Nic nowego.

 

HD660S nie są już produkowane. Cenę obniżają handlowcy nie Sennheiser / Sonova.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o IE200

W zasadzie to trudno mi je zdefiniować, bo w swoich zasobach mam słuchawki, które są bardziej rozdzielcze, bardziej "pełne" w przekazie, bardziej techniczne, czy z lepszą sceną. A jednak... A jednak od dwóch tygodni nie mogę się z nimi rozstać, pomimo tego, że:

- scena nie jest wyjątkowo szeroka, ani głęboka - po prostu jest

- góra jest taka... zwyczajna

- subbas jest ale wielbicieli mocniejszego dociążenia nie zadowolą.

- wk...jący kabelek, który potrafi mikrofonować

- mmcx, który jest mmcx tylko do senków

- tipsy, ktore wrzuciłem w kąt, bo kompletnie się z nimi nie dogadałem - no może oprócz pianek - te są ok, tylko, że ja nie lubię pianek.

- separacja i napowietrzenie - takie sobie - lepiej nie poruszać tematu.

Same wady prawda? A guzik tam ;) Jak już je załozyłem, wrzuciłem miksa na bęben, to mi się japa rozdarła w uśmiechu, Bo te cholery grają z taką energią, że klękajcie narody (dalekowschodnie oczywiście ;) ), spójnie, miodnie, i zadziwiająco wciągają, niczym brzydka kochanka, która jest brzydka ale rozstać się z nią nie idzie, bo.... no właśnie - bo ma to coś, co powoduje, że jak się je odłoży, to człowiek zaczyna tęsknić za ich przekazem.

Żeby nie było - to nie jest recenzja, tylko opisuję swój emocjonalny stosunek do tych doków, bo zostają ze mną,  bo... zgubiłem gdzieś te tipsy od nich, bo gdzieś je rzuciłem i nie mam, jak wystawić kompletu w komsie ;) 

 

Nie znam droższych modeli z serii IE, więc nie porównam, jeśli są lepsze, to chapeau bas.

Te z czystym sercem polecam, bo te niepozorne budżetowe wypierdki podstępnie wciągają :D

Aaa - i są wrażliwe na źródło - jak chce się podnieść kopa na dole, to jakiś mocny dongielek. Dlaczego mocny? Bo te dziwaki wymagają MOCY - na swoim Shanlingu M6 Pro bez trybu High Gain, do nich nie podchodzę.

 

Jak mod stwierdzi, że pisałem, bo zioło weszło za mocno - niech kasuje ;)

Idę słuchać IE200.IMG20230128114842.jpg

Edytowane przez Nazar70
  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 09:30, blueme napisał(a):

Każde Sennheisery traciły na wartości po premierze, więc i te z pewnością stracą. 660S przed kilkoma laty startowały w cenie powyżej 2 tys również...

Jakoś IE 900 nie chcą tanieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 09:30, blueme napisał(a):

Każde Sennheisery traciły na wartości po premierze, więc i te z pewnością stracą. 660S przed kilkoma laty startowały w cenie powyżej 2 tys również...

Nawet HD800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 07:05, blueme napisał(a):

Każde z serii HD 6xx o to mi chodziło...

To też nie jest prawda. Ceny rosły później. Oby ktoś nie wpadł teraz na pomysł aby znów podnieść ceny starych hd600 i hd650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

To też nie jest prawda. Ceny rosły później. Oby ktoś nie wpadł teraz na pomysł aby znów podnieść ceny starych hd600 i hd650

To już się dzieje , niestety, bo senki hd 600 oferują już po 2kz:

Legendarne słuchawki SENNHEISER HD 600 High-End - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

dlatego pomimo tego, że mam już senki hd 600 i hd 650, to zamówiłem nówki hd 600 póki jeszcze można dostać za 1250 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KECCAJ napisał(a):

To już się dzieje , niestety, bo senki hd 600 oferują już po 2kz:

Legendarne słuchawki SENNHEISER HD 600 High-End - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

dlatego pomimo tego, że mam już senki hd 600 i hd 650, to zamówiłem nówki hd 600 póki jeszcze można dostać za 1250 zeta.

 

Jedna aukcja z zawyżoną ceną to chyba nie powód do paniki?

 

https://www.ceneo.pl/217670

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Jedna aukcja z zawyżoną ceną to chyba nie powód do paniki?

 

https://www.ceneo.pl/217670

Paniki nie, ale te senki trzymały cenę przez ostatnich "doberych"  kilka lat i nagle cena 2 kz i to przez poważny sklep wręcz hurtową sprzedaż, a nie jakiegoś jednego użytkownika, to daje do myślenia.Zresztą na zachodzie oraz w firmowym polskim sklepie sennheisera  wszystkie modele serii 6 kosztują sporo drożej niż obowiązujące ceny w Polsce.Ogólnie słuchawki , również innych konkurencyjnych firm trzymają ceny od ponad dekady, obserwuję bacznie rynek i wahania wynoszą może stówkę na danym modelu, a sprzęt RTV podskoczył w ostatnim okresie o prawie 100%, amplitunery, wzmaki itd.Tylko patrzeć jak słuchawki pójdą w górę, niestety.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności