Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Sennheiser IE 200 będą dostępne w Polsce w drugiej połowie lutego w katalogowej cenie 699 zł.

 

Dla niecierpliwych. Pre-order IE200 w Audio46 

 

ie200.jpg

 

Powoli pojawiają się recenzje:

 

"The sound performance of the IE 200 is impressive, with deep and emotional bass, thick and natural-sounding mids, and clean and transparent highs. The bass is present without overpowering the mids and highs, making for a well-balanced sound. Male and female vocals sound great on the IE 200, and the highs are smooth and transparent. The sound has good height and depth, though the width is slightly smaller than that of the IE 600."

 

 

 

Zaczynam zbierać forsę :) 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blackromek napisał(a):

wiem że słabo do rock/metal muzyki

Dlaczego słabo? Mi tam się podobało. Tylko słabe słuchawki słabo grają metal. Te słabe nie są. A jeszcze lepsza jest wersja bez S.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubachim napisał(a):

Moim zdaniem HD800 czy HD800S są świetne w każdym gatunku, w cięższym graniu również.

Mam Hd800 i do "ciężkiego"grania średnio mi pasują....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzik55 rozmawialiśmy z kolegą na temat Twojego zakupu w kontekście Tool ... [sprawdziło się 😉]

Pamiętam że na niebieskim bodaj @Firegon pisał o padach chyba takich? [wiem że dziurkowane 🙂] - https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-went-owcza-skora-sennheiser-hd800-11880209870

ponoć znacznie poprawił się bas.         

 

Dopytaj , poszukaj.

Lata temu mając HD 800 i HE 300 zostawiłem te drugie 🙂, wtedy głównie słuchałem starego rock'a.

 

 

Edytowane przez Tommy66
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kubachim napisał(a):

Mi 800S na AVS ze wszystkich słuchawek na wystawie najbardziej pasowały w zasadzie.

Ale mi jak i Rafaciowi albo słuchawki grają wszędzie albo nie grają nigdzie.

 

Ja szczerze mówiąc też byłem początkowo zachwycony 800S, ale im dłużej ich słuchałem (miałem pożyczone na kilka dni) tym mniej mi się podobały. Nie wiem czy słuchałeś dłużej, ale u mnie z każdą kolejną godziną utwierdzałem się w przekonaniu, że to nie są słuchawki warte swojej ceny czy - tym bardziej - uniwersalne. 

 

Aczkolwiek rozumiem, że mogą się podobać, bo to bardzo ciekawe i raczej unikatowe granie, które momentami może zachwycać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

Ja szczerze mówiąc też byłem początkowo zachwycony 800S, ale im dłużej ich słuchałem (miałem pożyczone na kilka dni) tym mniej mi się podobały. Nie wiem czy słuchałeś dłużej, ale u mnie z każdą kolejną godziną utwierdzałem się w przekonaniu, że to nie są słuchawki warte swojej ceny czy - tym bardziej - uniwersalne. 

 

Aczkolwiek rozumiem, że mogą się podobać, bo to bardzo ciekawe i raczej unikatowe granie, które momentami może zachwycać.

Wiem, jakie mają wady, nie każdemu mogą przypasować, pik w 6k potrafi męczyć. Niemniej nie zdarzyła mi się sytuacja, gdzie słuchawki zachwycające przez 40 minut przestają zachwycać po roku czy dwóch.

Mnie tylko cena blokuje przed nabyciem - osobiście uważam, że audio słuchawkowe nie jest warte tyle ile rynek żąda :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

Ja szczerze mówiąc też byłem początkowo zachwycony 800S, ale im dłużej ich słuchałem (miałem pożyczone na kilka dni) tym mniej mi się podobały. Nie wiem czy słuchałeś dłużej, ale u mnie z każdą kolejną godziną utwierdzałem się w przekonaniu, że to nie są słuchawki warte swojej ceny czy - tym bardziej - uniwersalne. 

 

Aczkolwiek rozumiem, że mogą się podobać, bo to bardzo ciekawe i raczej unikatowe granie, które momentami może zachwycać.

Jeśli mogę spytać to co powodowało, że z czasem mniej się podobały?

 

3 minuty temu, MrSheep napisał(a):

https://www.amazon.com/dp/B0BRT1ZN7Q?cafId=a831c6c6-67e7-49fb-bf61-53618926e3f6
 

Na horyzoncie pojawiły się nowe HD 660S2 - według przecieków cena to 600$, premiera 21.02 :) Ciekawostka - 300 Ohmowe drivery, podobnie jak w HD600/HD650 ;) 

Ulalala ciekawostka z tą impedancją. Jestem ciekaw jak to będzie brzmiało. W HD660S trochę przeszkadzał niby niewielki pik 5kHz i "martwa" góra. Może Sennheiser pojął, że było trochę za ciemno i nierówno szczególnie w porównaniu z takimi HD600.

 

Z ceną niestety ostro pojechali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kubachim napisał(a):

Mnie tylko cena blokuje przed nabyciem - osobiście uważam, że audio słuchawkowe nie jest warte tyle ile rynek żąda :)


Witaj w klubie. Choć z psychologicznego punktu widzenia wysoka cena to nie tyle koszt co jedna z atrakcji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Suszec napisał(a):

Może Sennheiser pojął, że było trochę za ciemno i nierówno szczególnie w porównaniu z takimi HD600.

Mnie od dawna nurtuje, czy HD600 też doczekają się nowego modelu i nie mam tu na myśli kolejnej rewizji czyli v4 jeśli dobrze policzyłem. Jak myślicie, byłoby co w nich poprawić? Może nieco przestrzeń i odrobinę klarowności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawsim napisał(a):

Mnie od dawna nurtuje, czy HD600 też doczekają się nowego modelu i nie mam tu na myśli kolejnej rewizji czyli v4 jeśli dobrze policzyłem. Jak myślicie, byłoby co w nich poprawić? Może nieco przestrzeń i odrobinę klarowności?

 

Dodadzą jakieś dziwne piki na wyższej średnicy jak w HD560s, HD660s itp. i policzą sobie za to co najmniej kilkaset zł więcej, jak nie z tysiąc ;) Jakoś szczerze wątpię, żeby Sennheiser potrafił obecnie zrobić lepszą wersję HD600...

 

Ale jak ma być koncert życzeń, to ja mam jedno - niski bas. Żeby HD600 miały przynajmniej tej jakości bas, co HD560s i byłoby idealnie. I absolutnie niech nic innego nie ruszają, bo zepsują! :) Żadnej większej sceny, HD600 mają taką jaka być powinna, jaka jest w nagraniu, słuchawek co robią "dużą scenę" za pomocą różnych dziwnych sztuczek z dźwiękiem jest cała masa, niech HD600 zostaną normalną. Większa klarowność - znaczy jakieś piki na sopranie, też nie, dziękują :)Będą kombinować, to popsują naturalność i barwię dźwięku, tak jak we wspomnianych 560, 660...

 

Takie jest moje zdanie :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał(a):

Takie jest moje zdanie :)

 

Masz rację, mogą je tylko zepsuć. Co do basu całkowicie się zgadzam, a co do wielkości sceny to nie myślałem o sztucznym jej powiększaniu. OK. Lepiej spróbować przewodami, choć na podstawie własnych doświadczeń wiem, że cudów nie będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dodadzą jakieś dziwne piki na wyższej średnicy jak w HD560s, HD660s itp. i policzą sobie za to co najmniej kilkaset zł więcej, jak nie z tysiąc Jakoś szczerze wątpię, żeby Sennheiser potrafił obecnie zrobić lepszą wersję HD600...
 
Ale jak ma być koncert życzeń, to ja mam jedno - niski bas. Żeby HD600 miały przynajmniej tej jakości bas, co HD560s i byłoby idealnie. I absolutnie niech nic innego nie ruszają, bo zepsują! Żadnej większej sceny, HD600 mają taką jaka być powinna, jaka jest w nagraniu, słuchawek co robią "dużą scenę" za pomocą różnych dziwnych sztuczek z dźwiękiem jest cała masa, niech HD600 zostaną normalną. Większa klarowność - znaczy jakieś piki na sopranie, też nie, dziękują Będą kombinować, to popsują naturalność i barwię dźwięku, tak jak we wspomnianych 560, 660...
 
Takie jest moje zdanie
 
 
Jest jeden patent na poprawę basu.
Dobry miedziany kabel i sensowne zasilanie
Teraz masz kabel w komisie dhc tylko nie wiem czy czy to ten zwykły czy ten grubszy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, retter napisał(a):

Jest jeden patent na poprawę basu.
Dobry miedziany kabel i sensowne zasilanie
Teraz masz kabel w komisie dhc tylko nie wiem czy czy to ten zwykły czy ten grubszy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

To w najlepszym przypadku jest minimalna poprawa, ale +10db na 20Hz nie wyciągniesz, a tyle by się przydało żeby bas w HD600 był totalnie liniowy (coś a la cześć planarów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w najlepszym przypadku jest minimalna poprawa, ale +10db na 20Hz nie wyciągniesz, a tyle by się przydało żeby bas w HD600 był totalnie liniowy (coś a la cześć planarów)
Minimalna to nie ale nie oczekuj nie wiadomo czego. To są hd600 i fizyki nie przeskoczysz. Chcesz więcej dołu to masz hd650. Tylko zadbaj o dobry amp i kabel który to prześle.

Ale znowu planary też z niczego ot tak nie grają wymagają więcej papu. Coś za coś. Mimo wielu lat naturalność hd600 ma coś co lubie a jeszcze lepiej z lampką (nie wina).

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Suszec napisał(a):

Jeśli mogę spytać to co powodowało, że z czasem mniej się podobały?

 

Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie bo słuchałem ich ze 2 lata temu? Jakoś tak. Może dziś też bardziej bym je docenił, bo przez te 2 lata przemieliłem dużo sprzętu i się bardziej osłuchałem. Z tego co pamiętam to HD 800S świetnie grały gitarowe kawałki i jakiś rock, ale już w techno i muzyce elektronicznej spisywały się gorzej. Nie pamiętam jednak szczegółów, ale tak jak je zapamiętałem, to nie wydawały mi się uniwersalne. 

 

9 godzin temu, MrSheep napisał(a):

https://www.amazon.com/dp/B0BRT1ZN7Q?cafId=a831c6c6-67e7-49fb-bf61-53618926e3f6
 

Na horyzoncie pojawiły się nowe HD 660S2 - według przecieków cena to 600$, premiera 21.02 :) Ciekawostka - 300 Ohmowe drivery, podobnie jak w HD600/HD650 ;) 

 

Wizualnie ładne, ale ten plastik-fantastik za tę cenę... Auć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności