Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Szczurov napisał:

3 dni temu odebrałem HD600. 

 

Czy to normalne że grają jakby za mgłą? Przesiadłem się z Grado i jakoś nudno grają, płytko, bez wykopu. 

 

Pędzę z Zen daca. 

 

 

Obawiam się, że już tak zostanie, bo Grado to bardzo rozrywkowo i żywiołowo brzmiące granie, a HD600 i 650 są "zadymionymi" słuchawkami, o wiele lepsze sa tu HD660S ale i też one nie grają tak przejrzyście jak np AKG 702 czy Shure SRH940, przewagą Sennheiserów jest natomiast realizm wybrzmiewania różnych perkusjonaliów itp. dźwięków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kazimierz9 napisał:

@Szczurov tak, normalne - każdymi nowymi słuchawkami musisz pograć kilkadziesiąt godzin, żeby rozruszać membranę.

No nie do końca się zgodzę, moje hd650 z pudełka grały dobrze i po 2 miesiącach w dalszym ciągu tak grają. Może po prostu @Szczurovmusi się przyzwyczaić do innego typu prezentacji muzyki. Dla mnie te senki nie są nudne, można też spróbować innego źródła oraz wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczurov

Wiem co masz na myśli i obawiam się, że problemem może być ZEN DAC. 
Pamiętam jak słuchałem po raz pierwszy w życiu HD600 podłączonego fabrycznym przewodem do Aune S6 oraz combo SMSL M300 + SP200. Co się okazało? Tak jak na Aune S6 dźwięk był właśnie mocno zamulony w odbiorze, tak po podłączeniu do combo SMSL (DAC był na tej samej kości co Aune, więc różnica tylko we wzmacniaczu) nagle zaczęły grać. Od razu było słychać większą "żywiołowość" dźwięku, grało to z należytym przytupem i energią.
Porównałbym to do chęci i motywacji do pracy z rana przed pierwszą kawusią (Aune S6) i po (Combo SMSL). 😄

Osobiście mam Senki HD 58X, które grają dobrze już z telefonu, a jako że ich sygnatura dźwiękowa jest zbliżona do HD 600 / HD 650, to mogę z pewnością powiedzieć, że słuchając ich na przemian z HF Sundara, czy AKG K701 wcale nie wydają się być mułowate. Są cieplejsze i mają łagodniejszą górę, ale to nie jest tak, jakbyś słuchał przez gruby koc.

Jak będziesz miał możliwość, to postaraj się podłączyć swoje Senki pod jakieś mocniejsze wyjście, wtedy dopiero poznasz ich potencjał. Może będzie konieczna inwestycja w ZEN Cana, co byłoby najlepszą opcją, tym bardziej że funkcja XBass jest idealna dla HD 600.

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczurov napisał:

Pędzę z Zen daca. 

Jak masz wersję v1, to sprawdź firmware, ja ostatnio zmieniałem z 5.30c na wersję bez c (bez filtra GTO). Testowałem z Senkami HD580, czyli w sumie to samo co HD600. Na innym firmware zagrało to muzykalniej, z większym optymizmem i po prostu przyjemniej, bardziej angażująco. Ten filtr od iFi robi sporą krzywdę Zen DACowi moim zdaniem. Z tym, że ja pędziłem z wyjścia symetrycznego 4.4mm, które też lepiej napędza senki od tego single ended. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artorias napisał:

Jak masz wersję v1, to sprawdź firmware, ja ostatnio zmieniałem z 5.30c na wersję bez c (bez filtra GTO). Testowałem z Senkami HD580, czyli w sumie to samo co HD600. Na innym firmware zagrało to muzykalniej, z większym optymizmem i po prostu przyjemniej, bardziej angażująco. Ten filtr od iFi robi sporą krzywdę Zen DACowi moim zdaniem. Z tym, że ja pędziłem z wyjścia symetrycznego 4.4mm, które też lepiej napędza senki od tego single ended. 

Od nowości mam 5.3 bez gto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam wersję V2 i robiłem dzisiaj próby z wersją 7.3 i 7.3c z filtrem gto . No muszę po raz któryś stwierdzić że moje ucho bardziej przyjmuje wersję z gto więc pewno chodzi o percepcję każdego z nas :) zostaje dostroić to do siebie :) no ja kompletnie nie używam funkcji xbass a podobno HD600 nie mają basu . Może to zasługa kabelków od JD i wyjścia po 4.4 . I stockowy kabelek to badziewie przynajmniej w tej pierwszej wersji HD600 :( no i ten przysłowiowy "koc" znikł i to już jest inna liga grania :)

IMG20220318142120.jpg

IMG20220318142621.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 22:37, slawsim napisał:

Czyli tylko 600-tki pozbawili "marmurkowego" lakieru i teraz oferują "golasy"?

Tak :) wygląd kwestia gustu, początkowo byłem negatywnie nastawiony do tych HD600, ale jak je zobaczyłem na żywo w sklepie, to zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Wyglądają lepiej jak na zdjęciach z internetu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kajo1971 napisał:

Może to zasługa kabelków od JD

JD wykonał Tobie z miedzi czy ze srebra przewody?

14 minut temu, bakus1233 napisał:

Wyglądają lepiej jak na zdjęciach z internetu. 

Czytałem o tym tu na forum. Fajnie, że wciąż są traktowane przez producenta poważnie. W końcu to one do momentu pojawienia się HD800 sławiły markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawsim napisał:

JD wykonał Tobie z miedzi czy ze srebra przewody?

miedź JD 4 żyłowy 4.4 . Srebro mam między ifi dac a can  ( IC 4.4 na drucie od Albedo wersja samoróbka DIY :)

na zdjęciu jeszcze na 4.4 na mogami od kulozębego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kajo1971 napisał:

miedź JD 4 żyłowy

Dzięki. Nurtuje mnie jak się zachowają HD600 ze srebrem. Czy bas będzie szczupły itd.? W końcu srebro jest "różne". Wiem, że JD wykonał taki dla Hir0, ale on ma wzmak ifi z rozmaitymi filtrami (lampa) i sobie chwalił.

12 minut temu, kajo1971 napisał:

na zdjęciu jeszcze na 4.4 na mogami

Mogami też potrafi fajnie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawsim napisał:

Dzięki. Nurtuje mnie jak się zachowają HD600 ze srebrem. Czy bas będzie szczupły itd.? W końcu srebro jest "różne". Wiem, że JD wykonał taki dla Hir0, ale on ma wzmak ifi z rozmaitymi filtrami (lampa) i sobie chwalił.

no ja nie chciałem ryzykować z srebrem do HD600 żeby nie było za ostro ale to też trudno powiedzieć jak by się te kabelki od JD zachowały ? N srebro ćwiczę na tym IC 4.4 . Po włączeniu było tak piskliwie że chciałem wrzucić do kibla ale z każdą godziną gra lepiej ( to drut srebrny kierunkowy . jakaś technologia wyciągania kryształów . Tak mi pan z Albedo tłumaczył więc zrobiłem zgodnie z kierunkowością i gra :) Nic nie syczy :) wokale obłędne :) basu idealnie :) no jeszcze niech pogra , ułoży się .  Mogami narazie w szufladzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kajo1971 napisał:

srebro ćwiczę na tym IC 4.4

Ja mam z kolei srebrny coaxial Furutecha FX alpha między CD a DAC-iem. Ładnie buduje scenę, nie wypycha jej do przodu, nie wyostrza. Bas ma lepszą fakturę, ale przez to nieco go mniej. Takie mam wrażenie. I tu jest pytanie co zrobi srebrny przewód do HD600? To tylko JD wie :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara miłość do Senhheisera nie rdzewieje. Niedawno wpadły mi w ręce HD540 Reference II. Wymagały lekkiego odświeżenia. Założyłem skórzane pady dedykowane do Fostexa TH900. Nauszne Senki teraz są wokółuszne, lekkie i wygodne. Kurczę grają świetnie jak na swój wiek. Chyba wybieram je ponad HD600/HD650 pod swoje preferencje. Podłączone kablem z przewodu Canare StarQuad pod balans XLR. Grają nowocześnie - bardzo przestrzennie z dużym naciskiem na detal i realizm w neutralnej tonacji. Lekkie brzmienie ale dociążenie pojawia się bardzo precyzyjnie w wyznaczonych miejscach coś jak w HE6SEv2 choć nie tak dosadnie. Bardzo prądożerne bo z mocnego dongla to nawet poza cichym graniem brakuje im rozwinięcia i jest słabo. Na tyle spodobały mi się, że jeszcze przysiądę do nowej opaski skórzanej z wypełnieniem gąbkowym do pałąka. 

 

 

HD540Ref21.JPG

HD540Ref22.JPG

HD540Ref23.JPG

Edytowane przez cpu1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było 4 wypusty hd580 które grały inaczej .
Teraz widzę że mamy czwarty wypust hd600

Maglowałem hd600 na wiele sposobów, magia była na dobrej miedzi +ew mały dodatek dobrego srebra. Różne kombinacje miedzi + srebro. I do tego lampa + odpowiednio ubite nie zjechane poduchy.

HD600 są jak mercedes, wygodne wolne relaksujące i robienie z tego wariata nie ma sensu. Ale kto co lubi. Tu polecam grado fajnie uzupełnienie i od tego momentu przestałem kombinować.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tutejszych rozmów sądziłem, że są trzy. Coś przeoczyłem 
Marmurkowe były trzy wypusty V1 tylko w DE, V2 już ogólnie szeroko dostępne wiele używek, V3 od kilku lat w sklepach. V4 to nie marmurkowe przy czym być może między V3 V4 nie ma specjalnych różnic dźwiękowych, nie wiem nie sprawdzałem.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slawsim napisał:

Dzięki. Moje marmurki przywieziono mi z Niemiec chyba ponad 20 lat temu. Kiedyś tu to umawialiśmy, bo wyglądają jak przejściówka z v1 na v2. Nie potrafię na podstawie numeru fabrycznego tego stwierdzić. Od dystrybutora żadnej pomocy.

Na czym ich słuchałeś te 20 lat temu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał:

Na czym ich słuchałeś te 20 lat temu? :)

I tu mnie masz, bo wstyd pisać :) Byłem kiedyś bardziej naiwny niż dzisiaj :D i po przeczytaniu testów w gazetkach "wiadomych" postanowiłem je kupić. W planach był też "prosiaczek" X-Cans, którego ok. 3 lat wcześniej widziałem w sklepie na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Znajomy jeździł do Niemiec, to taniej przywiózł (nie pamiętam ile kosztowały). Oczywiście zakup X-Cansa nie doszedł do skutku i podłączyłem je przez rezystory do wzmaka X-A1 Musicala. Nie bardzo mi się podobało, a raczej nie kumałem wtedy o co chodzi w temacie słuchawek, więc słuchawki więcej leżały w pudle. Gdy złożyłem wzmak z forum Audiostereo SOHA MKIII (hybryda), temat odżył na dobre. Potem nabyłem Bursona Lycana i niedawno HPA v100. Oczywiście była i jest żonglerka przewodami. Trudno znaleźć "ten ostatni" :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności