Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Senki HD600/650 to hires, cokolwiek to znaczy, ale brzmi dobrze :D 9FC018B8-E76F-4210-A4A4-5B14B553A365.jpeg

Oj tam, ale i tak:

 

akg_sounds_better2.jpg

 

;)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bakus1233 napisał:

Jeśli mowa o akg k1000, to racja :D

 

Nie tylko, gdyż:

 

akg_sounds_better.jpg

 

I w konsekwencji:

nagrody.jpg

 

:P 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash A na co Ci HD600? Przecież ty masz chyba starszą wersję HD650, a to jest praktycznie to samo co HD600. Większa różnica w dźwięku wynika ze stopnia zużycia padów, niż z samych różnic między HD650 na HD600 :)

Tak że tego, zakupoholizmem to pachnie :)

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

@MrBrainwash A na co Ci HD600? Przecież ty masz chyba starszą wersję HD650, a to jest praktycznie to samo co HD600. Większa różnica w dźwięku wynika ze stopnia zużycia padów, niż z samych różnic między HD650 na HD600 :)

Tak że tego, zakupoholizmem to pachnie :)

hd600.jpg

Być może masz rację, ale HD600 zapamiętałem inaczej niż teraz słyszę HD650. Lecz kto tam wie... może to właśnie kwestia padów tak jak mówisz i tak jak już kiedyś sugerowałeś to może po prosu kupię nowe pady ;)

 

Z tym, że ja o powrocie do HD600 myślałbym dopiero za dłuuugi czas bo tym co mam się nie nasłuchałem jeszcze. HD650 według mnie wymiatają w muzyce jakiej słucha @Bednaar do takiej właśnie je kupiłem bo nie znam słuchawek z lepszym tembrem i nastrojem, bardziej naturalnych niż one. No, ale uszy i gusta są różne, ja to widzę pattern za co komu się dane słuchawki podobają lub niepodobają i często to co jest dla mnie jest zaletą to dla innych może być wadą i na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrBrainwash napisał:

Być może masz rację, ale HD600 zapamiętałem inaczej niż teraz słyszę HD650.

 

Obstawiam, że to kwestia padów. Generalnie im bardziej spłaszczone pady, tym ciemniejszy się robi dźwięk, dlatego ja wole te nowe pady z obecnej produkcji, bo one są twardsze i słuchawki grają przez dłuższy czas tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, neonlight napisał:

A Sundara? 🙂

Sundara są blisko i też są świetne, lepsze technicznie, lepsze scenicznie, ale jednak nie tak magiczne.  ;) Senki mają takie ciepełko i plankton, który lubię, a który nie słyszę na innych słuchawkach. 

 

25 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Obstawiam, że to kwestia padów. Generalnie im bardziej spłaszczone pady, tym ciemniejszy się robi dźwięk, dlatego ja wole te nowe pady z obecnej produkcji, bo one są twardsze i słuchawki grają przez dłuższy czas tak jak powinny.

Zatem jak obecne jeszcze trochę stopnieją to czeka mnie zakup. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bednaar napisał:

PS. Mnie Sennheiser HD600 nie oczarowały, nie jestem zwolennikiem takiej prezentacji, wolę swoje K271 😎

To na czymś „ nie teges” słuchałeś, bo to słuchawki bardziej dla melomana jazzisty niż audiofila. Czyli jesteś w targecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bendezar napisał:

To na czymś „ nie teges” słuchałeś, bo to słuchawki bardziej dla melomana jazzisty niż audiofila. Czyli jesteś w targecie.

Też jestem tego zdania, dlatego zdziwił mnie wpis kolegi @Bednaara, bo HD600 to jest naturalne rozwinięcie studyjnych AKG i do muzyki akustycznej, są wręcz idealne. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kartonik napisał:

Mnie dzisiaj zaskoczyły moje kilkuletnie HD600.

Mianowicie, wymieniłem pałąk na nowy (poprzedni był trochę nadpęknięty) i z niedowierzaniem słucham jaki teraz bas dają te senki :o

Na pałąku moich wiekowych HD600 łuszczy się lakier. Myślę o jego wymianie, ale nie znalazłem sklepu z takim elementem. Czy możesz podać namiary na sprzedawcę takiego pałąka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, markp napisał:

Na pałąku moich wiekowych HD600 łuszczy się lakier. Myślę o jego wymianie, ale nie znalazłem sklepu z takim elementem. Czy możesz podać namiary na sprzedawcę takiego pałąka?

Pisz do serwisu Sennheiser'a, ale nie wiem, czy taka wymiana będzie opłacalna, bo pałąk wyjdzie ~500zł, jak dobrze pamiętam. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bendezar napisał:

To na czymś „ nie teges” słuchałeś, bo to słuchawki bardziej dla melomana jazzisty niż audiofila. Czyli jesteś w targecie.

A czym się charakteryzują słuchawki dla audiofila? (Oczywiście oprócz tego, że powinny być obrzydliwie drogie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar @neonlight No na Holdegronie słuchałem HD600, ale na tym samym Holdku potem też słuchałem swoich K530 LTD. I te tanie AKG bardziej mnie przekonywały. Ale mną się nie przejmujcie, bo jestem dziwny ;)

A poza tym jestem z fanklubu AKG i sieję tutaj dywersję ;)

530.jpg

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markp napisał:

Na pałąku moich wiekowych HD600 łuszczy się lakier. Myślę o jego wymianie, ale nie znalazłem sklepu z takim elementem. Czy możesz podać namiary na sprzedawcę takiego pałąka?

 

Ja akurat kupiłem tu na forum od @bendezar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wypada porównanie HD58X do ATH-M50X (na padach welurowych Shure), bo pod pewnymi względami jedne są lepsze od drugich. M50X przede wszystkim są klarowniejsze od 58X - czuć w tych ostatnich ten unoszący się wszędzie dymek. Ale 58X mają lepsze walory akustyczne, lepsza większa scena i stereofonia. Bas jest natomiast zdecydowanie lepszy w M50X, no ale one z tego słyną przecież. M50X mają też lepsze rozciągnięcie w skrajne pasma - 58X nie się gają tak nisko ani tak wysoko. Wokal też mnie trochę bardziej przekonuje na M50X - detalem i realizmem, natomiast w 58X jest bardziej wyeksponowany. Co jednak dziwne, mimo przydymienia 58X mają większą jakby surowość czy neutralność  w barwie brzmienia w porównaniu do (jednocześnie i trochę jaśniej i ciemniej ale naturalniej grających) M50X. No i koniec końców M50X nie ściskają aż tak łba jak 58X.

No a w kategoriach relacji ceny do jakości, to mamy 550 zł wobec jakiś 800 (po ovatowaniu), czyli przewaga M50X

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 16:23, neonlight napisał:

Też jestem tego zdania, dlatego zdziwił mnie wpis kolegi @Bednaara, bo HD600 to jest naturalne rozwinięcie studyjnych AKG i do muzyki akustycznej, są wręcz idealne. 😉

Ciekawe, bo dla mnie HD600 masakrują instrumenty mechaniczne i klasykę ogólnie. Znacznie lepiej takie coś mi wchodzi z DT880 np. Pro, bo z takimi pojedynkowałem Sennheisery. Na baroku to był blamaż dla mnie względem Beyerów. Tak, że, ja nie wiem, o którą muzykę akustyczną chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, blueme napisał:

Ciekawie wypada porównanie HD58X do ATH-M50X (na padach welurowych Shure), bo pod pewnymi względami jedne są lepsze od drugich. M50X przede wszystkim są klarowniejsze od 58X - czuć w tych ostatnich ten unoszący się wszędzie dymek. Ale 58X mają lepsze walory akustyczne, lepsza większa scena i stereofonia. Bas jest natomiast zdecydowanie lepszy w M50X, no ale one z tego słyną przecież. M50X mają też lepsze rozciągnięcie w skrajne pasma - 58X nie się gają tak nisko ani tak wysoko. Wokal też mnie trochę bardziej przekonuje na M50X - detalem i realizmem, natomiast w 58X jest bardziej wyeksponowany. Co jednak dziwne, mimo przydymienia 58X mają większą jakby surowość czy neutralność  w barwie brzmienia w porównaniu do (jednocześnie i trochę jaśniej i ciemniej ale naturalniej grających) M50X. No i koniec końców M50X nie ściskają aż tak łba jak 58X.

No a w kategoriach relacji ceny do jakości, to mamy 550 zł wobec jakiś 800 (po ovatowaniu), czyli przewaga M50X

No tak, tylko Ty porównujesz M50x na nieoryginalnych padach, więc to zmienia postać rzeczy, bo na bank to nie jest już to samo brzmienie. 😉

 

Mimo wszystko, zastanawia mnie ta większa klarowność w M50x względem HD58X, bo tej mi w ogóle nie brakowało w Sennheiser'ach, natomiast w M50 bez X, na oryginalnych skajach, już zdecydowanie tak.

 

Ciekawe, na ile pady Shure wpłynęły na opisywane przez Ciebie brzmienie, a ile się różnią zwykłe, stare M50 od M50X?! 🤔

39 minut temu, majkel napisał:

Ciekawe, bo dla mnie HD600 masakrują instrumenty mechaniczne i klasykę ogólnie. Znacznie lepiej takie coś mi wchodzi z DT880 np. Pro, bo z takimi pojedynkowałem Sennheisery. Na baroku to był blamaż dla mnie względem Beyerów. Tak, że, ja nie wiem, o którą muzykę akustyczną chodzi?

Ja cenię HD600 za ogólnie pojętą muzykalność, bogactwo wybrzmień w średnicy, jej nasycenie, dlatego uważam, że świetnie nadają się do odtwarzania muzyki akustycznej. Być może DT880 też dobrze sobie radzą na tym polu, jednak ich tonalność do mnie nie przemawia, zdecydowanie wolę tą w HD600. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=76918]neonlight[/mention] Fakt welury Shura znacznie poprawiają brzmienie M50X. To inwestycja 90zl więc zmienia to trochę relację cenową 640 do 800, ale warto, bo HD58X wg mnie zwyciężają w tym zestawieniu praktycznie tylko przestrzennością i stereofonią, rozlokowaniem ścieżek...
Które to pady? Możesz wstawić
link?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności