Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

 

Prostu zbyt wiele informacji z nagrania podają w sposób uproszczony.

Tu się zgodzę, średnica w HE400i 2020 jest zbyt neutralna, brakuje jej wypełnienia i barw, przez co wydaje się jednostajna. Bas też mógłby być lepiej zdefiniowany, pełniejszy, z mocniejszym atakiem. Ale to słuchawki poniżej kafla, więc wiadomo, że szału nie będzie. 🤷

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, neonlight napisał:

Tu się zgodzę, średnica w HE400i 2020 jest zbyt neutralna, brakuje jej wypełnienia i barw, przez co wydaje się jednostajna. Bas też mógłby być lepiej zdefiniowany, pełniejszy, z mocniejszym atakiem. Ale to słuchawki poniżej kafla, więc wiadomo, że szału nie będzie. 🤷

Nie wiem na ile jest różnica pomiędzy starszymi rewizjami, ale ja 400i lubię. Bardzo naturalne brzmienie, przyjemnie dociążone i organiczne. Może nie są to super szczegółowe słuchawki, ale nie specjalnie odczuwam potrzebę, żeby były bardziej. W tej cenie uważam, że to świetny wybór.

Edytowane przez Enlil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Enlil napisał:

Nie wiem na ile jest różnica pomiędzy starszymi rewizjami, ale ja 400i lubię. Bardzo naturalne brzmienie, przyjemnie dociążone i organiczne. Może nie są to super szczegółowe słuchawki, ale nie specjalnie odczuwam potrzebę, żeby były bardziej. W tej cenie uważam, że to świetny wybór.

Ale ja też swoje HE400i 2020 lubię, tylko tego dociążenia i organiczności w porównaniu do innych słuchawek, mogłoby być więcej. Dla mnie, basoluba, bez podbicia basu są raczej niesłuchalne. ;) 

 

Też uważam, że w tej cenie nie ma co oczekiwać ideału i jest to jeden z najlepszych wyborów, do przynajmniej 1kzł.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

Ale ja też swoje HE400i 2020 lubię, tylko tego dociążenia i organiczności w porównaniu do innych słuchawek, mogłoby być więcej. Dla mnie, basoluba, bez podbicia basu są raczej niesłuchalne.

Ja znowu mam tak z Senkami HD580/600, że bez podbicia na basie ciężko mi słuchać, w tych HE400i jest idealnie, co prawda bas liniowy, wiec o jakimś mocnym punchu nie ma mowy, ale dociążenie dobre, tyle że u mnie są założone skórzane Dekoni Elite. Może one robią robotę i przez to mam trochę inny punkt odniesienia, bo ogólnie te aspekty są dla mnie ważne, a bardzo pozytywnie mnie te słuchawki zaskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj zaskoczyły moje kilkuletnie HD600.

Mianowicie, wymieniłem pałąk na nowy (poprzedni był trochę nadpęknięty) i z niedowierzaniem słucham jaki teraz bas dają te senki :o

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kartonik napisał:

Ogólnie mam wrażenie, że grają bardzo podobnie do HD660S, z tym że słuchałem je kilka miesięcy temu, więc porównanie tylko z pamięci.

 

Porównywałem HD600 i HD660s bezpośrednio i to prawda, że grają bardzo podobnie. HD660s to takie HD600 ze szczyptą HD800 (bardziej wyostrzony dźwięk i świetne "obrazowanie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kartonik napisał:

Ogólnie mam wrażenie, że grają bardzo podobnie do HD660S, z tym że słuchałem je kilka miesięcy temu, więc porównanie tylko z pamięci.

Nowy pałąk robi pewnie większy docisk na padach, co może skutkować mocniejszym basem. To są te hd600 co kiedyś u mnie kupiłeś? Dziwne, że pałąk nie wytrzymał, one były jak nowe te parę lat temu. Masz dużą głowę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233 To są inne słuchawki.

 

Głowę raczej mam z tych większych niż mniejszych.

 

Nawet nie pamiętałem, że kiedyś od Ciebie kupiłem HD600 ;)

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kartonik napisał:

@bakus1233 To są inne słuchawki.

 

Głowę raczej mam z tych większych niż mniejszych.

 

Nawet nie pamiętałem, że kiedyś od Ciebie kupiłem HD600 ;)

Masz prawo nie pamiętać, bo to był wrzesień 2013r :D czyli jednak wróciłeś później do senków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zdarzył mi się taki epizod. :P

Te ileś lat temu (w 2013?) wydawały mi się trochę za ostre na górze i przesiadłem się na HD650 ale po paru latach, pewnie ze starości, słuch mi się przytępił na wysokich tonach i z kolei 650-ki były dla mnie za ciemne i wróciłem do HD600. Jak wiesz miłość ta jest już po wsze czasy  :wub:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd600 wiele razy kusiły. Mnie samego dziwi czemu ich jeszcze nie kupiłem.

 

Na razie raczę się HD650, ale pewnie też przyjdzie moment, że postanowię nabyć HD600. 

 

HD650 z EQ Olafa(tyle że do HD600) to pure music. Ciepełko, zero ostrości, ale nie wykastrowane z detali i faktur. Świetnie uzupełniają mój haremik poliamori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MrBrainwash napisał:

hd600 wiele razy kusiły. Mnie samego dziwi czemu ich jeszcze nie kupiłem.

 

Na razie raczę się HD650, ale pewnie też przyjdzie moment, że postanowię nabyć HD600. 

 

HD650 z EQ Olafa(tyle że do HD600) to pure music. Ciepełko, zero ostrości, ale nie wykastrowane z detali i faktur. Świetnie uzupełniają mój haremik poliamori. 


Nie ma co się zastanawiać, trzeba brać :D Pomimo tego, że jestem przyzwyczajony do większej rozdzielczości dźwięku (szeroko pojętych technikaliów) to HD600 uważam za słuchawki wybitne. Nieśmiertelny klasyk, zasłużona legenda, idealny punkt odniesienia. Mogą być świetnym wstępem do dzwięku Hi-Fi, ale równie dobrze mogą być sprzętem kategorii end-game. Pomimo fenomenalnej sceny, rozdzielczości i precyzji modelu HD800, model HD600 uważam za ogólnie lepsze słuchawki, dzięki fantastycznemu balansowi tonalnemu (w HD800 zbyt mocno postawiono na detal co odbiło się na naturalności przekazu).

 

A mówię to ja, osoba, która nawet nie lubi słuchawek pełnowymiarowych (IEMy for life) :D 

Edytowane przez MrSheep
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Myślałem, że one są po prostu hifi.

Hi-fi to norma DIN 45500 z roku 1973, spełniana obecnie przez znakomitą większość słuchawek. Wstępem do dźwięku hi-fi mogą być np. Koss KPH30i. Z kolei Sennheiser HD600 to wstęp do dźwięku hi-end (w tym przypadku brak odniesienia do konkretnych norm), ale normę DIN45500 spełniają na wyrost.

PS. Mnie Sennheiser HD600 nie oczarowały, nie jestem zwolennikiem takiej prezentacji, wolę swoje K271 😎

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności