Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Jak brać któreś 600 to tylko nowe, rumuńskie z obecnej produkcji, z nową wersją padów.

Jak te nowe pady - ugniatają się trochę wolniej, niż stare? Jak z wygodą i wpływem na brzmienie? To dalej stare, dobre 600? ;) Mam na testach HD58X i muszę przyznać, że są świetne, ale brakuje im tego ciepełka i realistyczności z 600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś?? Szkoda, kupiłbym teraz na rynku wtórnym nie ma dobrych ofert. Jak ktoś chce 1000zł za używane, to wolałbym dołożyć 300zł i mieć radość z nowych HD650, takich jeszcze nie miałem
A nie chcesz moich hd545?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Jak te nowe pady - ugniatają się trochę wolniej, niż stare? Jak z wygodą i wpływem na brzmienie? To dalej stare, dobre 600? ;) Mam na testach HD58X i muszę przyznać, że są świetne, ale brakuje im tego ciepełka i realistyczności z 600.

 

Są twardsze i zdecydowanie wolniej się ugniatają. Brzmienie trochę jaśniejsze/ bardziej przejrzyste. Stare to im bardziej były ugniecione, tym większy się robił miś i kocyk.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 17:44, gabler napisał:

Bo miałem inne dla porównania ale droooogie i wiem ile jeszcze można z hd wycisnąć a konkretnie WIREWORLDa nano coś tam i grało to lepiej od Audeosa, znacznie. 

Czy to był taki jak w linku?

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-sluchawkowy-Wireworld-Nano-Eclipse-3m/6249#

Skąd miałeś zaterminowany końcówkami do HD6XX? Wszędzie pokazują ten przewód z dużymi jackami z obu stron, co jest dziwne. W Audiotop cena strawna w porównaniu do Albatrosa

https://sklep-albatros.pl/pl/p/Wireworld-Nano-Eclipse-Sluchawkowy/5614

Opisywane są te przewody jako słuchawkowe, ale nie znalazłem z końcówkami np. do HD800 czy innych marek słuchawek. Dziwna dystrybucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawsim napisał:

Czy to był taki jak w linku?

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-sluchawkowy-Wireworld-Nano-Eclipse-3m/6249#

Skąd miałeś zaterminowany końcówkami do HD6XX? Wszędzie pokazują ten przewód z dużymi jackami z obu stron, co jest dziwne. W Audiotop cena strawna w porównaniu do Albatrosa

https://sklep-albatros.pl/pl/p/Wireworld-Nano-Eclipse-Sluchawkowy/5614

Opisywane są te przewody jako słuchawkowe, ale nie znalazłem z końcówkami np. do HD800 czy innych marek słuchawek. Dziwna dystrybucja.

Tak to był ten brązowy ,miał go kolega ze swoimi 650 ,mieszka UK i tam go nabywał.

Zadzwoń ,zapytaj co i jak ,może to zaprawiają ze szpuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabler napisał:

Zadzwoń ,zapytaj co i jak ,może to zaprawiają ze szpuli?

Zadałem kilka pytań mailowo zwracając uwagę na dziwny opis. Zaczyna się od słuchawek, ale na końcu napisano, że występuje jako interconnect i subwooferowy. O sprzedaż ze szpuli też zapytałem. Zwróciłeś uwagę, że w opisie jest to srebrzona miedź, której nie lubisz :), a sugerowałem taki ADL by Furutech? To chyba jest błąd w opisie. Czy ten Wireworld jest w miarę miękki w użytkowaniu? Jeśli nie będzie dostępny ze szpuli to za 1289,00 zł można nabyć z małymi "jackami" 3 metry i wykonać po swojemu.

EDIT:

Przed chwilą znalazłem taki na stronie mp3store i w opisie jest: UWAGA! Istnieje możliwość zakupu tego kabla na metry bieżące (mb) w cenie 239 zł / mb. Tylko w nazwie ma (ECN).

https://mp3store.pl/kable/audio/wireworld/2020580476561052132//wireworld-nano-eclipse-ecn-1-m

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slawsim napisał:

Zadałem kilka pytań mailowo zwracając uwagę na dziwny opis. Zaczyna się od słuchawek, ale na końcu napisano, że występuje jako interconnect i subwooferowy. O sprzedaż ze szpuli też zapytałem. Zwróciłeś uwagę, że w opisie jest to srebrzona miedź, której nie lubisz :), a sugerowałem taki ADL by Furutech? Czy ten Wireworld jest w miarę miękki w użytkowaniu? Jeśli nie będzie dostępny ze szpuli to za 1289,00 zł można nabyć z małymi "jackami" 3 metry i wykonać po swojemu.

Tak z reguły srebrzona miedź mi niepodchodziła ,ja tego kabla nie kupowałem,fakt grało to fajnie ,widać wireworld wie jak to dobrze zrobić.

Napisz jak coś się dowiesz.

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 00:51, Kuba_622 napisał:

Jak brać któreś 600 to tylko nowe, rumuńskie z obecnej produkcji, z nową wersją padów.

A co jest takiego w tej nowej wersji padów? Mam od wczoraj nowiutkie HD650 i według mnie pady są identyczne jak te, które zamawiałem około 2014 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał:

A co jest takiego w tej nowej wersji padów? Mam od wczoraj nowiutkie HD650 i według mnie pady są identyczne jak te, które zamawiałem około 2014 roku. 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/new-sennheiser-pads-measured.24845/

W dniu 23.12.2021 o 13:13, neonlight napisał:

Na OLX masz HD58X, to praktycznie to samo, co HD660s z minimalnie lepszym zejściem basu, no i trochę taniej. ;)

 

 @neonlight przez Ciebie kupiłem HD58x :)Niestety nie jest to prawie to samo, co HD660s tylko taniej ;) Ale i tak je lubię. Bardzo przyjemne, łatwe w odbiorze słuchawki. Rozdzielczość nie jest ich mocną stroną, to trochę taki dźwiękowy budyń - ciepło, słodko i gładko ;) Ale do słuchania dla relaksu są super.

 

hd660s58x.jpg

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

 @neonlight przez Ciebie kupiłem HD58x :)Niestety nie jest to prawie to samo, co HD660s tylko taniej ;) Ale i tak je lubię. Bardzo przyjemne, łatwe w odbiorze słuchawki. Rozdzielczość nie jest ich mocną stroną, to trochę taki dźwiękowy budyń - ciepło, słodko i gładko ;) Ale do słuchania dla relaksu są super.

 

hd660s58x.jpg

Hehe.. to moje były jakieś nietegez w takim razie, bo "budyń dźwiękowy", "ciepło, słodko i gładko", to w HD600 i HD650, a ani HD58X, ani HD660s tak mi nie grały. 🤪 Po Waszych opisach, zacząłem myśleć o ponownym zakupie HD58X. 🤦😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Hehe.. to moje były jakieś nietegez w takim razie, bo "budyń dźwiękowy", "ciepło, słodko i gładko", to w HD600 i HD650, a ani HD58X, ani HD660s tak mi nie grały. 🤪 Po Waszych opisach, zacząłem myśleć o ponownym zakupie HD58X. 🤦😁

 

Dla mnie HD58x i HD660s są wręcz swoim przeciwieństwem (oczywiście w ramach tej samej rodziny, gdzie wiadomo, wszystkie grają dość podobnie). 58x najbardziej relaksujące, najmniej rozdzielcze. 660 najbardziej analityczne i rozdzielcze ze wszystkich 600-setek.

 

Z ciekawości założyłem pady od 660 na 58x - zaczęły grać chłodniej i jaśniej, bardziej w stylu 660, ale całkiem straciły swój czar, nawet stały się nieco krzykliwe. Więc obstawiam, że jak nie słyszałeś budyniowatości 58x, to je za krótko używałeś i nie zdążyłeś wystarczająco ugnieść padów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

Więc obstawiam, że jak nie słyszałeś budyniowatości 58x, to je za krótko używałeś i nie zdążyłeś wystarczająco ugnieść padów :)

Aaa.. to na pewno, bo HD58X brałem nówki z Drop'a i sprzedałem (jak zwykle) dość szybko. 😁 HD660s miałem też nówki, więc pewnie sytuacja podobna. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/new-sennheiser-pads-measured.24845/

 

 @neonlight przez Ciebie kupiłem HD58x :)Niestety nie jest to prawie to samo, co HD660s tylko taniej ;) Ale i tak je lubię. Bardzo przyjemne, łatwe w odbiorze słuchawki. Rozdzielczość nie jest ich mocną stroną, to trochę taki dźwiękowy budyń - ciepło, słodko i gładko ;) Ale do słuchania dla relaksu są super.

 

hd660s58x.jpg

 

 

Gratuluję! Ja też mam ten tandem i jestem z niego bardzo zadowolony, świetnie się sprawdza. Zamierzam jeszcze dokupić sobie HD599, bo są wygodniejsze od HD58X i bardziej przestrzenne

Dla mnie 58X od 660S mają nade wszystko szerszą i większą scenę, podbity bas i bardziej surową, ziarnistą średnicę, no i nie oddają tyle realizmu co 660S, ale na kablu i łączu zbalansowanym też grają bardzo rozdzielczo

 

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

A w senkach drivery się wygrzewają czy to tylko kwestia ubicia padów?

 

Oczywiście, że się wygrzewają, tak duże dynamiczne drivery? - zawsze! :)

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blueme napisał:

Zamierzam jeszcze dokupić sobie HD599, bo są wygodniejsze od HD58X i bardziej przestrzenne

 

Miałem HD599 i jakoś niespecjalnie mi podeszły - takie papierowe brzmienie bez przejrzystości. Większej sceny nie usłyszałem, a separacja i precyzja rysowania źródeł pozornych były takie sobie, zwłaszcza w porównaniu do HD660s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Miałem HD599 i jakoś niespecjalnie mi podeszły - takie papierowe brzmienie bez przejrzystości. Większej sceny nie usłyszałem, a separacja i precyzja rysowania źródeł pozornych były takie sobie, zwłaszcza w porównaniu do HD660s.

 

No tak, ale jak mi nie podejdą do słuchania muzyki to przydadzą mi sie do grania na pianinie z powodu dużej skuteczności, wygody i kabla puszczonego z jednej, lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme a czemu HD599 a nie HD560s? 

 

Jest i ich  recenzja. :)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sennheiser-hd560s-review-headphone.29603/

 

Kubie nie podeszły a dla mnie świetne są. Gdybym nie miał swoich end game'ów to bym ich nie sprzedawał i kto wie może nie sprzedam ostatecznie. Też są przystępniejsze tembrowo od DT1990, no ale beyery mają mocniejszy bas i  bogatszą akustykę, są bardziej analityczne. Uwzględniając wszystkie czynniki to HD560s są dobrym substytutem dla nich. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, o co chodzi z tą analitycznością HD560s, ja się ich pozbyłem właśnie dlatego, że nie były wystarczająco analityczne - zlewające się źródła pozorne na pierwszym planie to raczej nie jest analityczność :) Już prędzej bym za takie uznał HE400SE, bo one mają o wiele lepszą separację, choć to też mocno niedorobione słuchawki.

 

Natomiast zbyt jasne w moim odczuciu nie są, jest tam jeden pik, który może przeszkadzać, ale jak się go pozbyć EQ, to się robią jedne z najrówniejszych słuchawek w tym przedziale cenowym. HD599 mają w sumie dość podobną górę, tylko są strasznie zamulone przez podbicie wyższego basu/ niższej średnicy, gdzie HD560s podają ten zakres we wręcz perfekcyjny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności