Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, neonlight napisał:

Tak, tylko tamte pady były robione z naturalnej skóry, a późniejsze wersje z "ceraty" - te stare chyba nawet mi zostały po ktorychś Sextett'ach. 😉

 

Posłuchałbym jeszcze raz tych MDR-7506, bo zupełnie nie zgadza mi się ich opis, już kilku osób. Moje grały słabiutko technicznie, na twarz, średnicowo, bez żadnych uwypuklonych skrajów pasma i zupełnie inaczej od HD280. 😗

 

7506 typowe słuchawki do monitoringu, nie tylko do muzyki, bo są też popularne np. w branży filmowej. Mają wypchniętą wyższą średnicę żeby głos był wyraźnie słyszalny. Do słuchania muzyki dla przyjemności to bym ich nie brał, zwłaszcza że dość chropowato brzmią, ale wiadomo, są różne gusta i guściki :) I nie, to nie są słuchawki które "brzmią jak monitory studyjne", zdecydowanie za jasne, za ostre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gabler napisał:

Kabelek Audioqesta zaprawiony w topowe rodowane wtyki Furutecha po kilku dniach grania pokazał klasę tych złącz,hd650 grają ech kapitalnie ,jednak rod potrzebuje czasu .

Ciekawi mnie, który przewód Audioquesta, ponieważ czasem też eksperymentuję. O rodzie pisano na sąsiednim forum, że potrzebuje nawet 500 godzin żeby się "ułożył". W tym czasie dwa razy swój zbiór plyt bym przesłuchał. Rodowane wtyki do muszli + jack nawet z Mogami robią dobry przewód. Wiem, to spora ekstrawagancja i niewspółmierne koszty, ale eksperymentować można 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slawsim napisał:

Ciekawi mnie, który przewód Audioquesta, ponieważ czasem też eksperymentuję. O rodzie pisano na sąsiednim forum, że potrzebuje nawet 500 godzin żeby się "ułożył". W tym czasie dwa razy swój zbiór plyt bym przesłuchał. Rodowane wtyki do muszli + jack nawet z Mogami robią dobry przewód. Wiem, to spora ekstrawagancja i niewspółmierne koszty, ale eksperymentować można 😉

Przewodem jest kabel słuchawkowy od Night Howków zaprawionym pod wtyki do hd650.

Wiadomo,że to przewód wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne tzn złamanie,ale zrobiony z miedzi o wysokiej czystości i dość przyzwoity sonicznie.

Tak piszą nawet na Amerykańskich forach,że rodowane wtyki potrzebują z 400 godzin na ułożenie co potwierdzają w RCMie bo tam kupowałem osobiście wtyki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gabler napisał:

rodowane wtyki potrzebują z 400 godzin na ułożenie

To moja przejściówka jack 3.5->6.3 jeszcze się nie  ułożyła? Ale będzie jazda po tych 400 godzinach 😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gabler napisał:

Tak piszą nawet na Amerykańskich forach,że rodowane wtyki potrzebują z 400 godzin na ułożenie co potwierdzają w RCMie bo tam kupowałem osobiście wtyki.

W RCMie przy ich narzucie na artykuły Furutecha, to oni wszystko potwierdzą. Po 400 godzinach to się mózg poddaje w walce z dziwactwem brzmieniowym rodu. Ja przewaliłem z kilka typów samych wtyków RCA od Furutecha, złoconych i rodowanych, do tego XLRy różnych serii i jacki. I rod się u nich nie różni niczym od stosowanego gdzie indziej, a zalety brzmieniowe wynikają z konkretnej konstrukcji wtyczki i materiałów na korpus, a zwłaszcza piny. Rod w Furutechach daje te same wtręty. Trzeba mieć porównanie, a to żadna filozofia kupić konektory do HD600 na Allegro te składane  z połówek, i się przekonać. Rod dla mnie jest OK na kablach cyfrowych i nigdzie indziej. Mam np. jednego coaxa na Furutechu FP-120F(R). Tu mi nie przeszkadza, a może nawet coś daje korzystnego, tudzież coś za coś? Rzadko ostatnio używam S/PDIFa.

33 minuty temu, gabler napisał:

Jak masz 399 to jeszcze musisz trochę poczekać😉

 

Załóż sobie zeszyt dla tej przejściówki i zapisuj przesłuchaną liczbę godzin, z datami. Pisz wnioski na każdy dzień, jak odbierasz. Będziesz miał taki pamiętnik. Tylko dobrze schowaj, bo jak żona albo dziecko znajdzie, to może nastąpić nagły wzrost zainteresowania Twoim stanem zdrowia albo dziecko Ci zacznie zadawać trudne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

W RCMie przy ich narzucie na artykuły Furutecha, to oni wszystko potwierdzą. Po 400 godzinach to się mózg poddaje w walce z dziwactwem brzmieniowym rodu. Ja przewaliłem z kilka typów samych wtyków RCA od Furutecha, złoconych i rodowanych, do tego XLRy różnych serii i jacki. I rod się u nich nie różni niczym od stosowanego gdzie indziej, a zalety brzmieniowe wynikają z konkretnej konstrukcji wtyczki i materiałów na korpus, a zwłaszcza piny. Rod w Furutechach daje te same wtręty. Trzeba mieć porównanie, a to żadna filozofia kupić konektory do HD600 na Allegro te składane  z połówek, i się przekonać. Rod dla mnie jest OK na kablach cyfrowych i nigdzie indziej. Mam np. jednego coaxa na Furutechu FP-120F(R). Tu mi nie przeszkadza, a może nawet coś daje korzystnego, tudzież coś za coś? Rzadko ostatnio używam S/PDIFa.

Załóż sobie zeszyt dla tej przejściówki i zapisuj przesłuchaną liczbę godzin, z datami. Pisz wnioski na każdy dzień, jak odbierasz. Będziesz miał taki pamiętnik. Tylko dobrze schowaj, bo jak żona albo dziecko znajdzie, to może nastąpić nagły wzrost zainteresowania Twoim stanem zdrowia albo dziecko Ci zacznie zadawać trudne pytania.

Zapisywać w zeszyciku to można wydatki bo w nowym ładzie nagle może zabraknąć kasiurki na audiofilskie zachcianki lub mocno się zastanowić czy prowadzenie działalności da nam zarobić...

A czy coś działa to faktycznie lepiej sprawdzić samemu bo widać każdy ma inne wnioski ale to jest też dobre bo nie jest nudno i coś się dzieje,ten Furutech to widać wydmuszka technologiczna jakaś ,może to taki japoński hipnozyter coś ala Rosjanin z dawnych lat adin  dwa...😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 16:56, jacmiszcz92 napisał:

Podłączyłem HD650 pod burka odkładając he1000 na bok. Już wiem czemu ich nie sprzedałem :)

Czemu??

 

Tak przy okazji, to co lepiej wybrać HD400Pro czy stare, dobre HD650? 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bakus1233 napisał:

Czemu???

Założyłem je kiedyś na zabandażowaną głowę i pady dosłownie natychmiast mi się spłaszczyły. Są lekko porysowane od spodu, bo nie miałem maty na biurko. Za 600-900zł sprzedawać się nie opłaca. W dodatku mam do nich przewód zakończony gniazdem XLR. Jakby mi się HE1000se popsuły na gwarancji to jeszcze bym jakoś przeżył z HD650. Fajne średnicowe granie za w miarę przystępną cenę. Dobrej jakości materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bakus1233 napisał:

Słuchałeś HD400Pro? Co o nich sądzisz? Są niewiele w sumie tańsze od nowych hd650 :)

 

HD400Pro to to samo co HD560s tylko ze spiralnym kablem i o 400 zł drożej... nawet jak na audiofilskie standardy jest to robienie ludzi w konia ;)

Same HD560s to wyraźnie niższa półka dźwiękowa, niż HD650, niższa rozdzielczość, nienaturalny tembr, jedyna przewaga jaką mają nad serią sześćset, to lepszy, niżej schodzący bas.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, bakus1233 napisał:

 

To ciekawe, bo nowe 560s chodzą po cenie używanych hd650 :P

No widzisz, a u mnie znowu odwrotnie, ja używane 650 stan bdb sprzedałem sporo taniej niż kupiłem nowe 560s :D 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

 

No widzisz, a u mnie znowu odwrotnie, ja używane 650 stan bdb sprzedałem sporo taniej niż kupiłem nowe 560s :D 

Sprzedałeś?? Szkoda, kupiłbym :D teraz na rynku wtórnym nie ma dobrych ofert. Jak ktoś chce 1000zł za używane, to wolałbym dołożyć 300zł i mieć radość z nowych HD650, takich jeszcze nie miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioprzyjaciel wziął to i cenę dałem dobrą.  Miał też łeb w łeb z hd560s, uznał je z lepsze technicznie, ale 650 bardziej relaksujące i nowe odjechały do sklepu. A ja 650 sprzedałem, bo mi z forum608 grały wybitnie, lepiej niż z ZEN CAN i mt-604, ale forum brzydki był i za duży na biurko i musiałem go oddać. A bez niego już mi się 650 nie podobały :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 13:29, gabler napisał:

Zapisywać w zeszyciku to można wydatki bo w nowym ładzie nagle może zabraknąć kasiurki na audiofilskie zachcianki lub mocno się zastanowić czy prowadzenie działalności da nam zarobić...

A czy coś działa to faktycznie lepiej sprawdzić samemu bo widać każdy ma inne wnioski ale to jest też dobre bo nie jest nudno i coś się dzieje,ten Furutech to widać wydmuszka technologiczna jakaś ,może to taki japoński hipnozyter coś ala Rosjanin z dawnych lat adin  dwa...😄

Wydmuszka może nie, ale dosłownie rozpadające się na kawałki FP-101FG albo ta ich czarna farba na korpusach, co się niezwykle łatwo rysuje i rozpuszcza np. od zmywacza do etykiet, to są fakty. Do tego porządne blokowanie kabla, nie jakąś śrubką, co się wpust inbus potrafi w niej wyrobić, to tylko w jackach i XLRach. Oni się tylko dźwiękiem bronią, bo ergonomią i trwałością to tak średnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkel napisał:

Wydmuszka może nie, ale dosłownie rozpadające się na kawałki FP-101FG albo ta ich czarna farba na korpusach, co się niezwykle łatwo rysuje i rozpuszcza np. od zmywacza do etykiet, to są fakty. Do tego porządne blokowanie kabla, nie jakąś śrubką, co się wpust inbus potrafi w niej wyrobić, to tylko w jackach i XLRach. Oni się tylko dźwiękiem bronią, bo ergonomią i trwałością to tak średnio. 

To prawda,że niektóre ich wtyki są konstrukcyjnie tandetnie zrobione ale i tak za ich właściwości soniczne ale najwyższych serii ich cenię.

Pojechali po bandzie z tym wtykiem rca model 102 ncf,majstersztyk wizualnie i pewnie sonicznie,nikt czegoś podobnego nie robi.

https://www.furutech.com/2021/08/31/21017/

 

Edytowane przez gabler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności