Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Sennheiser HD400 Pro. Czyżby nowy właściciel Sennheisera (działu konsumenckiego) chciał szybko odbić sobie koszty związane z ich przejęciem ? Albo płaci się zwyczajnie za "Pro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD400 mają wielką szansę zostać jednymi z najbardziej przepłaconych, niewartych swojej ceny słuchawek w okolicach 1200 zł, mimo ogromnej konkurencji w tej kategorii ze strony choćby SR325 czy Ath-900X (no dobra, trochę przesadziłem z tym porównaniem, HD560s nie brzmią jak popsute ;) Ale i tak będzie to wysoce nieopłacalny zakup).

 

Nie wiem jak można nazwać je bardzo równymi, skoro mają wielkie podbicie (przynajmniej z 5dB) w bardzo ważnym dla naszego słyszenia zakresie 4-6 kHz. Nie wiem jak można je nazwać bardzo detalicznymi, skoro nawet 25 letnie HD580 były bardziej detaliczne.

Ogólnie nieźli jajcarze z tego zespołu inżynierów Sennheisera :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 860lacov napisał:

Zapewne gdzieś w czeluści tego wątku już o tym było, ale czy zarówno hd600 jak i hd650 produkowane/składane są w Rumunii?
Czy oprócz wyglądu 600 coś się jeszcze w jednym jak i drugim modelu zmieniło czy utrzymali przyzwoitą jakość?

Tak.

Prawdopodobnie zmienili pady, bo teraz brzmienie jest mniej zamulone, niż w pierwszych wypustach. Natomiast jakość pałąka nieco spadła, widać niedoskonałości odlewu na górnej jego części, tam, gdzieś jest napis Sennheiser.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wykonaniem obudoqwy, ale nowe rewizje padów uległy zmianie na ASR można znaleźć temat Solderdude o tym. Nowe rewizje padów mają bardziej okrągłe wypełnienie, a nie takie skośne jak stare. Dźwięk raczej na minus. 😕

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MrBrainwash napisał:

Nie wiem jak z wykonaniem obudoqwy, ale nowe rewizje padów uległy zmianie na ASR można znaleźć temat Solderdude o tym. Nowe rewizje padów mają bardziej okrągłe wypełnienie, a nie takie skośne jak stare. Dźwięk raczej na minus. 😕

MrBrainwash, skoro się lekko odmuliły, to dla mnie tylko na plus, a zmiana jest kosmetyczna, to są nadal tak samo muzykalne słuchawki. Większa zmiana nastąpiła w HD58X i HD660s, i te już z typowego tranzystora mi się nie podobają. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, neonlight napisał:

MrBrainwash, skoro się lekko odmuliły, to dla mnie tylko na plus, a zmiana jest kosmetyczna, to są nadal tak samo muzykalne słuchawki. Większa zmiana nastąpiła w HD58X i HD660s, i te już z typowego tranzystora mi się nie podobają. ;)

Nie wiem może w pamięci mam złe dane zapisane, ale z tego co pamiętam to przybyło basu i się zamuliły. Tak przynajmniej zapamiętałem, nie chce mi się wracać do pomiarów, więc tam sami to zweryfikujcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aulait napisał:

Chyba jednak nie, 565 i 265 mają taki sam, 525, 535 i chyba 545 mają inne drivery. 565 z driverem od 525 mają ciemniejszy, bardziej basowy, mniej rozdzielczy choć przyjemny dźwięk.

Zapewne driver ten sam (w sensie jego obudowa, membrana, cewka), ale inaczej zdampingowany (inne gąbeczki, fizeliny itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perul napisał:

Zapewne driver ten sam (w sensie jego obudowa, membrana, cewka), ale inaczej zdampingowany (inne gąbeczki, fizeliny itp).

Na pewno głośniczek z 525 wsadzony do 565 daje inny dźwięk. Czy to kwestia membrany, cewki czy wewnętrznych ustrojów akustycznych, tego nie wiem. Nie sprawdzałem tego i pewnie skończyło by się  uszkodzeniem samego drivera. W jakimś starym katalogu pisało, że zarówno przy 565, jak i 525 membrany są z duofolu. Ale przykładowo wystarczy inna masa tej membrany i będzie inny dźwięk. Dla mnie driver to cały głośniczek, czyli obudowa, membrana, wewnętrzne korektory fazy itd... wszystko co stanowi całość do wyjścia głośniczka do lutowania czy w tym przypadku wpięcia kabla i przy takim podejściu to inne drivery.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest Wam może znany Cambridge audio duo?
Mam gramofon podłączony do aktywnych głośników. Działa na wbudowanym w gramofon przedwzmacniaczu.
Chciałbym w ten tor wcisnąć sprzęt, który pozwoli mi podłączyć hd660s.

Trafiłem na CA duo, który ma funkcję przedwzmacniacza oraz dodatkowo wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Ktoś z Was miał okazję posłuchać? Warto w ogóle próbować z hd660s czy nie będzie dobrego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 860lacov napisał:

Czy jest Wam może znany Cambridge audio duo?
Mam gramofon podłączony do aktywnych głośników. Działa na wbudowanym w gramofon przedwzmacniaczu.
Chciałbym w ten tor wcisnąć sprzęt, który pozwoli mi podłączyć hd660s.

Trafiłem na CA duo, który ma funkcję przedwzmacniacza oraz dodatkowo wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Ktoś z Was miał okazję posłuchać? Warto w ogóle próbować z hd660s czy nie będzie dobrego połączenia?

60mW/33ohm - 660s'ki nie pójdą z tego dobrze. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności