Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Sennheiser HD400 Pro

 

20211201205211_Sennheiser-HD-400-PRO-headphones-hero-TWeb.jpg

 

haha no i mamy odpowiedź na DT900x 

 

najzabawniejsze jest to, że takie posunięcia są tylko po to by wypełnić półkę cenową trochę inaczej strojąc słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MrBrainwash napisał:

haha no i mamy odpowiedź na DT900x 

 

najzabawniejsze jest to, że takie posunięcia są tylko po to by wypełnić półkę cenową trochę inaczej strojąc słuchawki.

 

Jest pierwsza recenzja w której gość napisał, że mają prawdopodobnie tan sam przetwornik, co 560s, brzmią identycznie jak 560s i są tak samo wykonane, różnią się skręcanym kablem i dopiskiem Pro... I dwa razy wyższą ceną :) Jeśli tak naprawdę jest, to nieźle popłynęli, z drugiej strony są to "pierwsze otwarte studyjne słuchawki Sennheisera" i cena przypadkowo identyczna jak DT900x ;)

No ale zobaczymy, gdyby nie miały tego piku jak HD560s to byłaby ciekawa propozycja (oczywiście jak trochę stanieją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, neonlight napisał:

Szkoda, że nie zrobią odpowiednika HD650 w wersji zamkniętej, daję głowę, że sporo działoby się w temacie. ;)

 

Probowalem kiedys drivera z HD650 w obudowie od 265. Szału nie było

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Wyjmij grille z HD650 i wstaw tam szkło hartowane od telefonu, będziesz miał HD650 zamknięte :D

Tere fere. 😏😁 

 

12 minut temu, MrBrainwash napisał:

opis wydaje mi się znajomy 🤔

 

Screenshot_20211202-170745_Chrome.jpg

Tak, tylko tutaj mamy mocny odlot cenowy, a przydałyby się takie do 2.5kzł max. ;)

1 minutę temu, marekhall napisał:

 

Probowalem kiedys drivera z HD650 w obudowie od 265. Szału nie było

Ja mam 265'ki, a to jest pewnie ten sam diver, co w HD600, no i fakt, szału nie ma. ;)

 

Serio, brakuje zamkniętych o charakterze brzmieniowym HD650, gdyby takie zrobili, a przy okazji rozszerzyli trochę pasmo, to biorę bez zastanowienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Serio, brakuje zamkniętych o charakterze brzmieniowym HD650, gdyby takie zrobili, a przy okazji rozszerzyli trochę pasmo, to biorę bez zastanowienia. ;)

 

DCA z ich technologią meta-materiału mogliby się za to zabrać, ale szczerze to wątpię, czy ktoś chciałby odtwarzać charakterystykę senków. To co Senki robią dobrzen i przyjemnie odbija się na tym co robią źle i słabo. Tu jakimś cudem udało im się znaleść dobry balans na którym jadą cały czas, a nowe produkty "ulepszone" już to "coś" tracą. 

 

No, ale fakt. W słuchawkach zamkniętych mógłby być ciekawszy wybór. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szczurov napisał:

Odpowiednikiem hd 650 jest Akg k371 tylko nie komfortem. 

Co człowiek, to inna opinia. 😁Komfort w K371 dla mnie był super, jak na małe słuchawki przenośne.  Dźwiękowo, odpowiednikiem HD650 bym ich nie nazwał, za dużo miały góry, choć teraz bym im zaaplikował papier toaletowy, więc może czas dać im drugą szansę?! 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neonlight napisał:

Co człowiek, to inna opinia. 😁Komfort w K371 dla mnie był super, jak na małe słuchawki przenośne.  Dźwiękowo, odpowiednikiem HD650 bym ich nie nazwał, za dużo miały góry, choć teraz bym im zaaplikował papier toaletowy, więc może czas dać im drugą szansę?! 😉

 

A dla mnie największa różnica to nie góra tylko dół. K371 mają mocno podbity niski bas, ale tego wyższego wcale dużo nie ma, a na przełomie basu i średnicy jest typowe harmanowe wcięcie. HD650 mają niewiele niskiego basu, za to podbity jest ten wyższy i niższa średnica, przez co brzmią cieplej, pełniej. Ale i tak bliżej jest K371 do HD-ków niż jakimś DT770 czy większości innych zamkniętych które słyszałem. 

Najbliżej HD650 z zamkniętych pod względem strojenia, to chyba mają DT250, tylko że ogólnie jakość dźwięku jest niższa.

 

A co do wygody K371, to są wygodne o ile się nie nosi okularów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

A dla mnie największa różnica to nie góra tylko dół. K371 mają mocno podbity niski bas, ale tego wyższego wcale dużo nie ma, a na przełomie basu i średnicy jest typowe harmanowe wcięcie. HD650 mają niewiele niskiego basu, za to podbity jest ten wyższy i niższa średnica, przez co brzmią cieplej, pełniej. Ale i tak bliżej jest K371 do HD-ków niż jakimś DT770 czy większości innych zamkniętych które słyszałem. 

Najbliżej HD650 z zamkniętych pod względem strojenia, to chyba mają DT250, tylko że ogólnie jakość dźwięku jest niższa.

 

A co do wygody K371, to są wygodne o ile się nie nosi okularów :)

Oczywiście, we wszystkim masz rację. 🤷 

 

Edit.

Żartowałem. 😁 K371 nie mają takiego dociążenia, nasycenia I bezpośredniości średnicy. Bas owszem, w subbasie jest podbicie, ale nie znowu tak duże, jak je opisujesz, imo i uważam to za zaletę w stosunku do tego w HD650, który ma tam roll off i jednak nieco zbyt duże podbicie w wyższym zakresie.

 

Góra jest sporo jaśniejsza, czy też mocniej zaakcentowana, jak zwał tak zwał, więc ciemności i łagodności rodem z HD650, na próżno w K371 szukać. 

 

Co do DT250, pełna zgoda, są najbliższe brzmieniu HD650, tylko SQ gorsze. ;) K371 też bliżej HD'kom, aniżeli jakimś v'kującym DT'kom. 👍

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, neonlight napisał:

Oczywiście, we wszystkim masz rację. 🤷 

 

 

Jak zawsze :)

K371 mają parę dB więcej góry niż HD650, ale ogólnie trudno je nazwać słuchawkami z mocno podbitym sopranem. Weź też pod uwagę, że te AKG mają bardzo kiepską kontrolę jakości, zdarzają się egzemplarze z dużym pikiem a nawet takie z pikiem tylko w jednym przetworniku :DWięc dyskusja jest z gatunku tych bezsensownych, mój egzemplarz akurat miał łagodną górę.

 

Zobacz sobie pomiary Amira, w lewym przetworniku masz soprany prawie jak w HD-kach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Nie wiem, czy parę dB, ale HD650 ani razu mnie nie zakłuły, natomiast K371 zdarzało się często i ogólnie od wyższej średnicy, aż po samą górę, słychać rozjaśnienie typowe wyższym modelom AKG.

 

Biorę pod uwagę rozrzut produkcyjny, dlatego nie staram się Ciebie przekonać na siłę do mojej racji, tylko wyrażam swoją opinię o egzemplarzu, który słuchałem. 😉👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight To nie wiem czy ja trafiłem na jakieś wyjątkowo łagodnie grające K371 czy Ty na takie wyjątkowo ostro, ale moje K371 nigdy nie były ostre, nawet przy głośnym słuchaniu, o rozjaśnieniach jak w K701 też absolutnie nie było mowy. K371 miałem ochotę zatrzymać na stałe (niestety były dla mnie niewygodne), więc tam z typowego brzmienia AKG z czasów przed Harmanem, to nie było nic :) Nie mówię, że grały identycznie, jak HD650, ale bliżej im było do HD-ków niż do jakiś K701 których nie cierpię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/2/2021 at 4:51 PM, Kuba_622 said:

 

Jest pierwsza recenzja w której gość napisał, że mają prawdopodobnie tan sam przetwornik, co 560s, brzmią identycznie jak 560s i są tak samo wykonane, różnią się skręcanym kablem i dopiskiem Pro... I dwa razy wyższą ceną :) Jeśli tak naprawdę jest, to nieźle popłynęli, z drugiej strony są to "pierwsze otwarte studyjne słuchawki Sennheisera" i cena przypadkowo identyczna jak DT900x ;)

No ale zobaczymy, gdyby nie miały tego piku jak HD560s to byłaby ciekawa propozycja (oczywiście jak trochę stanieją).

 

I miał rację ten recenzent:

 

amyunuzf5l381.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności