Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, neonlight napisał:

@bob2000 Moim zdaniem welury do tego modelu i HD540 nie pasują, załóż im skórkowe pady, bez otworów od spodu, od razu ożyją. :D 🎶 🕺

Jak kiedyś się takich dorobię to sprawdzę. Mam same welury. Welury co założyłem mają 4 otwory na spodzie, ale 4 czy 34 co za różnica? Obręcz je zasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, od pewnego czasu chodziły mi po głowie, myślałem nawet o ich zakupie, ale w ciemno nie chciałem ryzykować. Dziś, dzięki uprzejmości kolegi @kurop mam możliwość protestować je sobie w domu.

Dzięki Marcin!

Od razu na stocku mają kabel zbalansowany 4,4mm więc jest możliwość wykorzystania ich pełnego potencjału.

IMG_0565 (Niestandardowy).JPG

 

A odgrażać się będą K712 i Fidelio X3 :)

IMG_0547 (Niestandardowy).JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Compton napisał:

Nie ukrywam, od pewnego czasu chodziły mi po głowie, myślałem nawet o ich zakupie 

IMG_0565 (Niestandardowy).JPG

 

A odgrażać się będą K712 i Fidelio X3 :)

IMG_0547 (Niestandardowy).JPG

Pisz Pan, nie zwlekaj, kredyt na Allegro na mnie czeka! 

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton A charakter/szkoła  grania to bliżej hd600/650 czy bliżej Sundar/1990?

Czyli szkoła ciepłego relaksu vs linearna, neutralna/studyjna.

A może faktycznie się nie lubią z ZenStawem? Zdaje się w fanklubie gość miał z nimi problem, ale przepadł, jak kamień w wodę.

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, manuelvetro napisał:

@Compton A charakter/szkoła  grania to bliżej hd600/650 czy bliżej Sundar/1990?

Czyli szkoła ciepłego relaksu vs linearna, neutralna/studyjna.

A może faktycznie się nie lubią z ZenStawem? Zdaje się w fanklubie gość miał z nimi problem, ale przepadł, jak kamień w wodę.

Granie IMO klasa K712 ale z manierą serii HD, czyli słaby bas, słaba góra i bliska zamglona średnica... ;)

Sundary to klasa wyżej czyli mocniejszy, bardziej zróżnicowany i wypełniony bas, czystsza średnica z lepszą separacją i kontrastem, góra zdecydowanie bardziej rozdzielcza, doświetlona, detaliczna.

DT1990 to odwrotność grania HD660s, mocny bas i góra, wycofana średnica, ale za to szybsze, bardziej rozdzielcze, mocniej angażujące, pokazujące więcej informacji z nagrania.

3 minuty temu, saudio napisał:

No już na AVS Ci niezbyt pasowały;)

Ale daję im szansę. :)

Szukam pozytywów przez dłuższe posłuchanie i nie porównywanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Campton
Tak, słaby bas, słaba góra i bliska zamglona średnica... Ok ale wystarczy dać mu dobry kabel i Eq i jest pięknie. Na soloist 3XP szczeka opada. Nie mam już tych sluchawek ale grały u mnie blisko dwa lata i to piękne dynamiki są. Burson Fun na opampach classical robil z nimi cuda. Do klasyki i jazzu idealne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79677]zielinskitomasz[/mention] tak jak sugerował [mention=39272]manuelvetro[/mention] tu chyba zabrakło synergii.
Na Bursonie, zwłaszcza na opkach Vivid (bo lubię górę) to powinno zagrać, tak jak piszesz klasowo. 
 
Wg mnie opampy classical to dla nich lepsza opcja. Mgla o ktorej piszesz jest mniejsza. Ale gora staje sie okiełznana. Hybrydowa Forza jeszcze poprawia Sq. Takich efektow na vividach nie uzyskałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD660 to jedyne słuchawki, które uważam za nietrafiony zakup. W ogole mi nie podeszły. Strasznie anemiczne - nie moja bajka. Zdecydowanie.
Nic podobnego. Kategorycznie się nie zgadzam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie góra w HD660s jest szara, matowa i zamazana. Wzskazane byłoby w moim guście jej doświetlenie i  napowietrzenie, stąd imo opki Vivid zasugerowałem, bo znając sygnsturę Vividów i Classiców, to te pierwsze bardziej by mi pasowały.
 
Potrzebny jest eq który ja rozświetla. Ale rozumiem o czym piszesz.
Oczywiście masz do tego prawo  Rzecz gustu. Miesiąc czasu je miałem i sprzedałem bez żalu.
Zdecydowanie zbyt szybko sie ich pozbyles. Ale masz do tego prawo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje je zwrócić w ciągu 2 tygodni, ale pomyślałem, że muszą sie wygrzać, ze będzie lepiej, ale nie było. Na prawde. Oczwiscie rozumiem, że mogą sie podobać. Wiem, że mają wielu fanów. W każdym razie mnie w ogole nie podeszły. To już lepiej mi grały moje HD555 :D Tak jak mówie, pewnie rzecz gustu - jedni wolą brunetki, inni zaś blondynki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz ja już się nie bawię w poprawiacze i ulepszacze dźwięku, bo to na dziś nie mój target.

Ma to grać z marszu, najlepiej na kablu stock. HD660s są fajne do słuchania muzyki w tle. Podobnie jak K712 grają łagodną sygnarurą, bez jakiś szczególnych przypadłości czy przywar.

Ot po prostu fajne plumkanie i tyle. SQ jakiegoś większego się raczej z tego nie wyciśnie, bo są do tego lepsze słuchawki, np. Sundary które pożerają Senki we wszstkim.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79677]zielinskitomasz[/mention] ja już się nie bawię w poprawiacze i ulepszacze dźwięku, bo to na dziś nie mój target.
Ma to grać z marszu, najlepiej na kablu stock. HD660s są fajne do słuchania muzyki w tle. Podbnie jak K712 grają łagodną sygnarurą, bez jakiś szczególnych przypadłości czy przywar.
Ot po prostu fajne plumkanie i tyle. SQ jakiegoś większego się raczej z tego nie wyciśnie, bo są do lepsze słuchawki, np. Sundary które pożerają Senki we wszstkim.
Ale fun wlasnie w tym aby odkrywać nieodkryte. W istocie to esencja naszego hobby. Od razu to czesto topowy sprzęt nie chce grać. Ale oczywscie jest tak jak piszesz. Sa słuchawki z pewnością kompletniejsze. To jasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jak porównywałem 660s z Sundara i K712, to te pierwsze grały bardziej dociążonym dźwiękiem, z solidnym fundamentem basowym, a K712 a zwłaszcza sundara, że tak powiem, "eterycznie", ale może mi sie jakiś niewygrzany egzemp. trafił albo sprzęt nie teges. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja krótka recenzja HD560S, jakby kogoś interesowała moja opinia o nich :P

- Dobre strojenie, jedyne czego się można przyczepić, to pewne rozjaśnienia na górze. Najbardziej neutralne słuchawki na świecie (jak twierdził pewien youtuber)? Nie. Ale lepsze od wielu innych.

- Rozdzielczość, szczegółowość, przejrzystość na poziomie innych dobrych słuchawek nausznych poniżej 1 tys. zł. Czyli jest nieźle, ale nic więcej.

- Rozległa scena robi wrażenie, ale źródła pozorne nie są tak precyzyjnie kreślone, czy tak trójwymiarowe, jak w słuchawkach z wyższej półki.

- To takie ulepszone K612 czy K702

- HD600 i pokrewne wyraźnie lepsze technicznie. Czytałem opinie, że HD560S są równie rozdzielcze i szczegółowe, jak 600-setki, a nawet bardziej. Nie mam pojęcia, skąd takie opinie się biorą, chyba że ktoś nazywa pik na sopranie wyższą rozdzielczością ;)

 

I na koniec cios poniżej pasa - niby to bardzo solidna opcja do 800 zł, ale tak naprawdę HD555 (które kupiłem z cenę pizzy) z eq od Oratory grają prawie tak samo :)

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności