Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ta zmiana wpisuje się w wizerunek senków jako drogich plastikowych nauszników, o niskiej jakości wykonania. Producent uświadomił sobie, że HD600 to już nie flagowiec, więc po co przepłacać, wykastrujmy ten model z charakterystycznych cech, użyjmy zwykłego plastiku dla elementów konstrukcji, ponadto odlejmy je z form wykutych w kamieniu, dokładnie tak jak to zrobiliśmy w HD599, oni i tak oszaleją na ich widok. :D Swoją drogą mogli chociaż zmienić ich nazwę np HD600s, jakaś taka delikatna różnica żeby kojarzyła się z HD600. Znowu podkładają świnie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie upgrade'm w stosunku do HD650 okazały się Sundara. Nie idealnym ale jednak. 

 

HD600 grają mniejszą głębią ale z lepszą klarownością niż HD650, z tym że mają jeszcze większe mocniejszy roll-off na basie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczurov napisał:

Czy HD650 też mają taki kocyk jak DT990? Czy grają bardziej otwarcie? 

I jak wypada scena w porównaniu HD600 i HD650? które z nich mają głębszą?

I czy ktoś może oba modele porównać do Dt990 edition 250 albo Grado Sr60E?

O jakiej konkurecji mówisz? 

Sundara, Sivga, DT 1990, za niewiele więcej można dostać Elexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Tak,  mają "kocyk", czyli to ciepło wyższego basu, ale nie każdemu on przeszkadza. Czy większy czy mniejszy to nie pamiętam. Scenę 990tki mają większą i głębszą. Z tym że prezentacja jest mocno inna. W senkach masz bliską rozdzielczą różnice, obraz stereo jest precyzyjniej kreślony, choć źródła pozorne będą mniejsze i bardziej punktowe. 

 

Kiedyś miałem MS1i i one dawały podobne napowietrzenie i otwartość dźwięku, ale inny balans tonalny, były dużo jaśniejsze i nie tak dobre technicznie, senki imo dużo wyższe sq. Miały jednak swój klimat nieporównywalny do innych słuchawek.

 

Jak chcesz dużą scenę, przyjemną klarowność średnicy to możesz spróbować shp9500. Bardzo je lubiłem. SQ nie nie jest tak wysokie ale fun factor duży. 

 

Są jakieś słuchawki do 1200zł z lepszą sceną niż w DT990? Wiem że są K702 ale one grają analitycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE400i - jest szerka i głęboka.. scena. 😆 Mocny bas przy dobrym wysterowaniu, nie przysłaniający średnicy, góra lekko za ostra, ale papier toaletowy załatwia sprawę. Ogólnie duży i bardzo dynamiczny dźwięk, ale.. przy dobrym sparowaniu z torem! ;) HD650 mają swój urok, jednak HE400i rozjeżdżają je praktycznie w każdym aspekcie, DT990 również imo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szczurov napisał:

Są jakieś słuchawki do 1200zł z lepszą sceną niż w DT990? Wiem że są K702 ale one grają analitycznie. 

Scena to bardzo subiektywna sprawa. W DT990 na jej powiększenie wpływa otwarta konstrukcja, dołek na średnicy i dużo sopranów. Chcesz wyższą jakość? Używki DT1990 pro można wyrwać w tych okolicach cenowych tylko jak ktoś jest wraźliwy na ten ich pik to trzeba EQ użyć, albo dokupić pasywny filter. 

 

Nie za bardzo wiem czego poszukujesz w dźwięku co Ci odpowiada itd. Nie chce mi się strzelać propozycjami, bo jakiś oczywistych zwycięzców nie ma jest za to wiele sidegrade'ów z własnymi plusami i minusami. Hifimany dla przykładu mają bardzo fajną przestrzeń i separacja. Value na pewno wysokie, ale to już inna prezentacja. Niektórzy preferują dynamiki inni planarne. A propo w komisie masz HF580 z padami od sendy to dla mnie taki 95% planarny odpowiednik DT1990pro. :) Świetne są, o ile ktoś nie oczekuje jakiegoś specjalnego nasycenia w dźwięku. 

 

Można też dołożyć do Sundara (1400zł świeże dość od audionanik), przestrzeń dają bardzo fajną, a przed i po EQ są bardzo zbliżone do Harman Target 92 i 96 punktów odpowiednio dostają. Dla mnie brzmienie mają referencyjne. Planarna prezentacja nie zawsze mi odpowiada, ale dodaje tutaj swoich zalet. Niższa seria  (4--)jest bardziej opłacalna bo dostajesz 90% jakości i w dodatku mają bardziej romantyczne brzmienie, ale w Sundarach słuchać już ten wyższy kaliber słuchawek z wyższych półek. Przynajmniej ja tak mam. Wszystko to zależy od gustów i jest subiektywne. 

 

Nie wiem czy warto wspominać bo mają opinie technicznych, ale ponoć bardzo dobre są HD560s. Aby więcej funu z nich wycisnąć musiałbyś użyć EQ, ale właśnie mają opinie że z pośród senków dają lepszą scenę. Teraz na amazonie za mniej niż 600zł. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

@Hustler Pod względem sceny, basu, dynamiki, muzykalności, HE400i to wyższy poziom SQ od X2. K712 są płaskie, niewiele się różnią od K701/K702/Q701, to nadal szkieletowy dźwięk, któremu brakuje wypełnienia, masy, imo. ;)

Brzmi to ciekawie, masz na myśli HE400i 2020? Ja tam K712 lubię i szkieletowymi bym ich nie nazwał. K701 i pozostałe też nie są według mnie szkieletowe, to takie zwiewne, napowietrzone granie, choć dołu i dociążenia może trochę brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu wole mniej niż więcej. 

Basu w DT990 i sopranów było tak dużo że rozrywały uszy a scena bardziej na szerokość niż głębokość, kompletnie mi nie pasowały i jeszcze ta wycofana średnica... 

 

Chciałbym coś najbardziej zbliżonego do Grado Sr60 ale wokółusznego i z łagodniejszą górą, no może z delikatnie głębszą sceną i  to by mi wystarczyło. Głównie słucham Elvisa Presleya, Beverly Craven, Celine Dion, Amy Winehouse, Billego Joela ale ostatnio naszła mnie ochota na muzykę klasyczną - głównie skrzypcową i pianino. 

Zależy mi na doskonałym odwzorowaniu głosu, skrzypiec tak żeby brzmiały jak na żywo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się recenzji z pomiarami HD58x.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/massdrop-sennheiser-hd58x-jubilee-review-headphone.25474/

 

Bas nie będzie tak czysty jak w planarach ale po za tym i subiektywnie i obiektywnie jest nieźle. :)

 

lecę przetestować EQ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się recenzji z pomiarami HD58x.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/massdrop-sennheiser-hd58x-jubilee-review-headphone.25474/
 
Bas nie będzie tak czysty jak w planarach ale po za tym i subiektywnie i obiektywnie jest nieźle.
 
lecę przetestować EQ
A to jakby źle wypadły w pomiarach, to byś je sprzedał, czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Play napisał:
14 minut temu, MrBrainwash napisał:
Doczekałem się recenzji z pomiarami HD58x.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/massdrop-sennheiser-hd58x-jubilee-review-headphone.25474/
 
Bas nie będzie tak czysty jak w planarach ale po za tym i subiektywnie i obiektywnie jest nieźle. emoji4.png
 
lecę przetestować EQ emoji3.png

A to jakby źle wypadły w pomiarach, to byś je sprzedał, czy jak?

Ja ich pomiary już wcześniej widziałem. Ale kupiłem je bez pomiarów na próbę. Spodobały się i zostały. 

 

Pomiary to taka ciekawostka można sobie poanalizować jak korelują z tym co się słyszy. 

 

EQ Amira jest robione w odniesieniu do pomiarów, ale on robi je na słuch. 

 

Można eq robić nie kierując się pomiarami, ale to mało efektywne i trzeba mieć wiedzę i umiejętności. Po omacku to droga dla większości osób donikąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności