Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

18 minut temu, Spawn napisał:

 

Nie, to było o HD800s ze zmienionym kablem które na odpowiednich nagraniach i sprzęcie towarzyszącym pod wieloma względami dosłownie upokarzają słuchawki za 10 czy 15tys. Może nie odkryłeś ich potencjału skoro mówisz że są słabo wycenione i niezbyt kapryśne ;)

Może nie porównywałeś HD800 do HD800s? :) W HD800 jest tak, jak napisałeś w poprzednim poście, tylko kapryśność co do gatunków się nie zgadza. HD800s to takie udomowione HD800. Różnica jak między pumą, a sierściuchem. Ja jak piszę o jednych i drugich, to tylko po recablu i raczej to dotyczy balansu. Tu mi HD800 zagrały najlepiej, ponad nawet te opiewane połączenia ze wzmakami za 15k.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie porównywałem. To co napisałem dotyczy tylko HD800s które obecnie posiadam.

 

Poprzednie bezesowe co miałem wypożyczone kilka lat temu tak jak juz pisałem kiedyś odebrałem jako matowe i zdystansowane co zupełnie zabijało mi ich odbiór i przez to ich inne pozytywne cechy traciły na znaczeniu. Nie odczuwałem przyjemności z odsłuchu.

 

Przy HD800s tej matowości nie słysze i nadal nie potrafią zagrać intymnie ale nie mogę też powiedzieć aby mnie dystansowały i nie wciągały. Wprost przeciwnie, ciężko się od nich oderwać tyle że nie każdym gatunkiem muzycznym się lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Przy HD800s tej matowości nie słysze i nadal nie potrafią zagrać intymnie ale nie mogę też powiedzieć aby mnie dystansowały i nie wciągały. Wprost przeciwnie, ciężko się od nich oderwać tyle że nie każdym gatunkiem muzycznym się lubią.

Ja tak miałem z HD800 normalnymi, ale ja rekabluję czystą miedzią, która daje tę soczystość, co w HD800s jest "gratis". Inne przewagi nad eskami zostają, dlatego wolę bezesy. Tak na marginesie, kabel fabryczny to srebrzona miedź. 

 

Właściciel, od którego ostatnio brałem HD800, nie może się od nich oderwać od dobrych kilku lat. Kwestia systemu łącznie z tym nieszczęsnym kablem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka na którą natrafiłem tłumacząca czemu tak dobrze mogą mi HD800s grać. Axell Grell czyli projektant HD580, obydwu Orpheusów i HD800 używał przy projektowaniu tych ostatnich Violectric V100 i to z nim były prezentowane na targach w 2009r, a mój Lake People jest oparty na bazie V100 właśnie ;)

 

Swoją drogą Grell odszedł w 2019r z sennheisera po 27 latach pracy. Jego nowa firma https://www.grellaudio.com/eu/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rozstałem się z HD600, przypadkowo trafiły do mnie HD650 i kurczę, jak różne i jak podobne za razem są to słuchawki. Teraz rozumiem, co p. Ryka miał na myśli pisząc o niejako odrealnionym graniu HD600. Szczególnie instrumenty dęte brzmiały na nich niesamowicie. Ta chrapliwość aż chwytała za gardło - rezonujący dźwięk wywoływał ciarki. W HD650 znowu urzekły mnie wokale - nie tyle dociążone, co pełniejsze, prawdziwsze, z większą ilością "ciała". Góra na HD650 zauważalnie łagodniejsza, ale w niektórych utworach czarująca. Czy połączenie obu okazałoby się zgniłym kompromisem, czy zgodnym małżeństwem? Aż zapragnąłem sprawdzić HD660s - to może być spektakularny sukces albo trafienie kulą w płot.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zolwinho napisał:

Rozstałem się z HD600, przypadkowo trafiły do mnie HD650 i kurczę, jak różne i jak podobne za razem są to słuchawki. Teraz rozumiem, co p. Ryka miał na myśli pisząc o niejako odrealnionym graniu HD600. Szczególnie instrumenty dęte brzmiały na nich niesamowicie. Ta chrapliwość aż chwytała za gardło - rezonujący dźwięk wywoływał ciarki. W HD650 znowu urzekły mnie wokale - nie tyle dociążone, co pełniejsze, prawdziwsze, z większą ilością "ciała". Góra na HD650 zauważalnie łagodniejsza, ale w niektórych utworach czarująca. Czy połączenie obu okazałoby się zgniłym kompromisem, czy zgodnym małżeństwem? Aż zapragnąłem sprawdzić HD660s - to może być spektakularny sukces albo trafienie kulą w płot.

Ja w tych słuchawkach z grubsza cenię to co Ty i z tej perspektywy dla mnie "kulą w płot". Poprawili wszystkie wady, wyszły słuchawki najlepsze technicznie, ale nie ma już w nich niczego niezwyłego i niepowtarzalnego. Konkurencja  w tej cenie oferuje więcej. 

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zolwinho dziękuję za podzielenie się swoją opinią na temat wspomnianych modeli!👍 Również podzielam Twoje spostrzeżenia.

 

Na pewno 660s są ciekawymi słuchawkami i warto je sprawdzić. Gdybyś miał okazję ich posłuchać, będę wdzięczny za podzielenie się spostrzeżeniami!👍

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, manuelvetro napisał:

@chico99 hipermegadeals, On zdjęć nie załączył, słuchawki igła, porządne kable od koloru do wyboru, szok taki, że zębów znaleźć jeszcze wszystkich nie mogę, po tem, jak rozsypały się na podłogę… Tomek chapeau bas!

 

4ABFAAFB-CDDD-4E0E-BE40-6E4E21414831.jpeg

gratki! ^^ poduchy na pałąku i pady oryginalne czy wymieniane? 

 

20210722_130424.jpg

 

Słucham sobie właśnie na takiej kanapce, ale z Qudłatego grają perfekcyjnie i się zastanawiam czy aby na pewno będę chciał je sprzedać. Nie robią nic wybitnie, ale jednocześnie mają bardzo komfortowy przekaz z naturalnym brzmieniem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dodojuice napisał:

Są w ogóle jakieś Sennki z dobrą sceną i basem czy tylko bezbasie z dobrą sceną i chłodnym, nieprzyjemnym brzmieniem jak HD800 lub zwiewnie grające starsze modele, ewentualnie przyjemnie grające, ale klaustrofobiczne HD600?

na dobrym OTL z HD800s, robią się takie HD600 z dużo lepszą sceną. Na pewno basu jest wówczas dostatek, aczkolwiek królem basowym to one nigdy nie będą (i nie ma nawet takiej potrzeby)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

gratki! ^^ poduchy na pałąku i pady oryginalne czy wymieniane? 

 

20210722_130424.jpg

 

Słucham sobie właśnie na takiej kanapce, ale z Qudłatego grają perfekcyjnie i się zastanawiam czy aby na pewno będę chciał je sprzedać. Nie robią nic wybitnie, ale jednocześnie mają bardzo komfortowy przekaz z naturalnym brzmieniem. 

Dzięki. Nie wiem. Nie wiem, też, czy @chico99 wie :) Stawiam, że nieoryginalne, bo wyglądają, jak nowe. U mnie zostają. Bez dwóch zdań. Mam nawrot klasyki. Na razie ich słucham z xdp300r po balansie i nie ma problemów z wysterowaniem. 990 specjał black edition 250 ohm też dał radę, hf580 i pigwom. Mowa o balansie cały czas. Tam jest przy 32 ohm 300 mW. Nie dawałem mu szans, bo z he400se nie dawał sobie rady do końca. Może przez ich niską skuteczność  92 dB ? Nie wiem. Na tyle się zdziwiłem, że nie podpiąłem jeszcze ani 990 , ani 650 pod shanlinga M6. Uwielbiam tego pionka, jak był wspaniały z IEM, tak jeszcze wiekszą niepodzianką jest dla mnie, po tym jak he400se mnie nastraszyły, że pędzi 990 i 650. Na pewno nie na 100%, ale synergia jest tak dobra, że nawet jeśli to jest 90% , to ja jestem przeszczęśliwy, raz, że przenośnie, dwa, że SQ i technikalia są na bardzo wysokim poziomie, bo pionki to pod tym katem dapy wyśmienite.

No i oczywiście, wpisuję się raz jeszcze do fanklubu. 650 zostają ze mną na zawsze. 
Ten egzemplarz, który mi @chico99oddał, wyglada jak nowy. Nawet się kablami jeszcze nie bawiłem, mam microforum608 przygotowane, dedykowane było forum608 pod hd600 bodaj… No, cieszę się jak dziecko.

79AA8C13-75F8-4303-97D0-5D95D4D833D3.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Tak Forum 608 było robione pod Hd 600.

Ponoć druga ,,rewizja'' najlepsza [mam gdzieś zdjęcia bebechów].

Konstruktor tłumaczył mi iż ,,rewizje'' różnią się ze względu na dostępność materiałów.

 

Progres dżwięku micro a 608 jest taki jak sugerują gabaryty obu urządzeń.

Edytowane przez Tommy66
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommy66 napisał:

@manuelvetro Tak Forum 608 było robione pod Hd 600.

Ponoć druga ,,rewizja'' najlepsza [mam gdzieś zdjęcia bebechów].

Konstruktor tłumaczył mi iż ,,rewizje'' różnią się ze względu na dostępność materiałów.

 

Progres dżwięku micro a 608 jest taki jak sugerują gabaryty obu urządzeń.

To poproszę te fotosy 608 :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

Ten egzemplarz, który mi @chico99oddał, wyglada jak nowy. Nawet się kablami jeszcze nie bawiłem, mam microforum608 przygotowane, dedykowane było forum608 pod hd600 bodaj… No, cieszę się jak dziecko.

 

 

A made in gdzie?

No i gratuluję kultowego prezentu 👍😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności