Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Tak, wiem, nie mają niskiego basu :) Ale poza tym to świetne słuchawki niczym nie ustępujące wielu współczesnym modelom.

Hehe.. z tym niskim basem to takiej tragedii nie ma. 😉 Ogólnie nie wiem, czy teraz nie wolałbym HD580 od HD600/650, ponieważ są mniej nasycone i dociążone, mają więcej aksamitu, zwiewności, nie są tak duszne - czarna wkładka ofkors, bo zaraz @rettermnie pogoni. ✌😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec kolejnego wytwórcy z tradycją, wiedzą i doświadczeniem. Przynajmniej, jeśli chodzi o słuchawki do słuchania muzyki. Nie ma AKG, nie ma Sennheisera. Jest jeszcze Beyerdynamic, ale na polu audiofilskim ze swoją polityką cenową nic nie znaczy. Bo jak to. Najwyższy model za 5 koła niecałe. To grać nie może. Właśnie sobie uświadomiłem, że bez sensu sprzedawać K701. Kokosów na tym nie zarobię, a pamiątka (działająca jak przyjdzie na nią ochota) jest.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał:

Czyli koniec kolejnego wytwórcy z tradycją, wiedzą i doświadczeniem. Przynajmniej, jeśli chodzi o słuchawki do słuchania muzyki. Nie ma AKG, nie ma Sennheisera. Jest jeszcze Beyerdynamic, ale na polu audiofilskim ze swoją polityką cenową nic nie znaczy. Bo jak to. Najwyższy model za 5 koła niecałe. To grać nie może. Właśnie sobie uświadomiłem, że bez sensu sprzedawać K701. Kokosów na tym nie zarobię, a pamiątka (działająca jak przyjdzie na nią ochota) jest.

 

Przecież AKG jest i produkuje ciągle na masową skalę te Twoje K701 w coraz niższej cenie, więc jaki jest sens kupowania ich na zapas, to nie mam pojęcia.

I co ma tu do rzeczy cena T1? Duże firmy nie utrzymują się ze sprzedaży flagowców. Z produkcji drogich słuchawek to może się utrzymywać mała manufaktura z niewielką liczbą pracowników. Duże firmy żyją z tanich modeli, a takie Beyerdynami to w dużej mierze ze sprzętu studyjnego - na tym rynku ma renomę i jest na niego nastawiony.

Wracając do Sennheisera - ich HD800 to najlepiej sprzedające się flagowce w historii, a mimo to stwierdzili, że dział audiofilski im nie przynosi zysków i chcą zostawić tylko dział sprzętu studyjnego. To daje do myślenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kuba_622 napisał:

Przecież AKG jest i produkuje ciągle na masową skalę te Twoje K701 w coraz niższej cenie, więc jaki jest sens kupowania ich na zapas, to nie mam pojęcia.

Jest tylko znaczek wykorzystywany przez Samsunga. AKG już dawno nie ma. Odkąd zlikwidowano siedzibę w Austrii i wywalono wszystkich pracowników technicznych to już nie ma. Beyerdynamic może też zrobić tak jak Sennheiser. Wtedy audiofilom zostaną tylko firmy krzaki produkujące słuchawki mające w sobie więcej mitów i megalomanii twórców niż porządnej inżynierskiej roboty.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amir znowu przesunął granice tego, co niesłyszalne, tym razem doszedł do wniosku, że HD600 grają identycznie, jak HD650 :)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sennheiser-hd600-review-headphone.23233/

 

Co o tym myślicie? Moje HD650 grały ewidentnie inaczej niż HD600 i nie były to wcale takie małe różnice, ale były z zupełnie innych lat produkcji (pierwsze srebrne drugie czarne).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kuba_622 napisał:

Amir znowu przesunął granice tego, co niesłyszalne, tym razem doszedł do wniosku, że HD600 grają identycznie, jak HD650 :)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sennheiser-hd600-review-headphone.23233/

 

Co o tym myślicie? Moje HD650 grały ewidentnie inaczej niż HD600 i nie były to wcale takie małe różnice, ale były z zupełnie innych lat produkcji (pierwsze srebrne drugie czarne).

 

Najpierw wszystkie daci grały mu tak samo wedle pomiarów a teraz słuchawki. Widać mierzy nie to co trzeba ;) Niedługo się okaże że amir wymierzył że wszyscy ludzie są tego samego wzrostu :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Ja nie słyszałem specjalnych różnic między nimi.

Różnice są na tyle duże, że przy bezpośrednim porównaniu każdy je dostrzeże i na tyle małe, że bez możliwości bezpośredniego porównania można się pomylić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bendezar napisał:

Różnice są na tyle duże, że przy bezpośrednim porównaniu każdy je dostrzeże i na tyle małe, że bez możliwości bezpośredniego porównania można się pomylić.

Czyli są niewielkie. Pamiętam jak kiedyś kolegą porównywaliśmy słuchawki. Staraliśmy się jak najszybciej je przepinać i zakładać na uszy, żeby wyłapać różnice. Dziś uznaję, że jak tak trzeba robić by te różnice wychwycić to znaczy, że są kompletnie nieistotne i bez sensu jest nimi się zajmować.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bendezar napisał:

Różnice są na tyle duże, że przy bezpośrednim porównaniu każdy je dostrzeże i na tyle małe, że bez możliwości bezpośredniego porównania można się pomylić.

Kiedyś przyszedł do mnie gość z obydwoma. Powiedział, że on się różnią tylko tym, że HD600 grają szerzej. Jaja sobie robi - pomyślałem. Jednak faktycznie tak było. Wszystko kwestia które z jakiej ery. HD650 z czarnymi sitkami były wporzo, miały swój klimat. Te z białymi no to jakby HD600 z lekką kulą u nogi i nic w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Spawn napisał:

 

Najpierw wszystkie daci grały mu tak samo wedle pomiarów a teraz słuchawki. Widać mierzy nie to co trzeba ;) Niedługo się okaże że amir wymierzył że wszyscy ludzie są tego samego wzrostu :D

 

On przede wszystkim słucha bardzo głośno, a to zupełnie nie sprzyja wyłapywaniu jakiś drobnych niuansów, bo słuch się szybko męczy.

 

 

Co do różnic między serią HD. U mnie HD650 jednak grały na tyle inaczej, że jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś lubił te moje HD650, a nie lubił HD600 lub na odwrót. 650-tki miały trochę więcej misia na przełomie basu i średnicy i nieco bardziej przygaszony sopran, HD600 wydawały się nieco bardziej przejrzyste i z lepszą separacją źródeł pozornych, zwłaszcza w jakiś gęsto nagranych utworach z dużą ilością instrumentów było to zauważalne.

Ogólnie ja wolałem HD600 (stare z czarnym materiałem) niż HD650 (w miarę nowe, ze srebrnym).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Co o tym myślicie? Moje HD650 grały ewidentnie inaczej niż HD600 i nie były to wcale takie małe różnice, ale były z zupełnie innych lat produkcji (pierwsze srebrne drugie czarne).

Ja się z tym zgadzam, a tam, gdzie wyboldowane, daje największą różnicę, oczywiście soniczną poza materiałową i kolorystyczną.😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Kiedyś przyszedł do mnie gość z obydwoma. Powiedział, że on się różnią tylko tym, że HD600 grają szerzej. Jaja sobie robi - pomyślałem. Jednak faktycznie tak było. Wszystko kwestia które z jakiej ery. HD650 z czarnymi sitkami były wporzo, miały swój klimat. Te z białymi no to jakby HD600 z lekką kulą u nogi i nic w zamian.

Dokładnie tak, czarne "sitka" jakby więcej powietrza przepuszczały, dawały lepszy oddech, przy srebrnych "podniosła się" dynamika i nasycenie kosztem w/w. 😉

3 minuty temu, saudio napisał:

Jak ktoś bardzo głośno słucha to może przygłuchy jest ?

Nie sądzę, kwestia genetyczna, jeden będzie przygłuchy, a drugi co najwyżej w minimalnym stopniu, nie generalizowałbym. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neonlight napisał:

Dokładnie tak, czarne "sitka" jakby więcej powietrza przepuszczały, dawały lepszy oddech, przy srebrnych "podniosła się" dynamika i nasycenie kosztem w/w. 😉

Nie sądzę, kwestia genetyczna, jeden będzie przygłuchy, a drugi co najwyżej w minimalnym stopniu, nie generalizowałbym. 😉

Tylko po co daje taką skalę gdzie bardzo widać różnicę a potem mówi że nie słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym porównał moje HD650 do HD600 na stokowych padach. Niestety z pamięci porównanie nie ma sensu bo były na innych padach. Moje przednie HD650 grały jakby cieplej, choć też nie mogę tego na 100% pewności stwierdzić. Tylko ja bym nie podejrzewał różnic w produkcji tylko to, że tamte miały bardziej wyrobione pady, podobno HD650 tak mają i niektórzy twierdzą, że z czasem zyskują. 

 

Przestałem myśleć tak dużo o różnicach poszczególnych wariantów i egzemplarzy. Najważniejsze, że to co słyszę gra mi dobrze i było warte swoich pieniędzy. Nawet tą samą parę można odebrać inaczej w różnych momentach. Ja tak przynajmniej mam. HD58x z czasem co raz bardziej mi się zaczęły podobać. Tak - nie mają takiej otwartości jak reszta tej z serii, ale koniec końców to przyjemne słuchawki i technicznie nie powiedziałbym, że odstają. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bezpośrednio nie porównywałem tych dwóch modeli, nawet nie wiem dokładnie jakie miałem wersje (kolor wkładek). Obie chyba te starsze. HD650 odebrałem jako lepsze jakościowo (wysokie tony) a HD600 jako lepiej zbalansowane tonalnie. Obie pary wolałem od HD580 czy HD565, na które swego czasu bardzo się czaiłem, a które nie zagrały w moim guście. Choć przyznam że po rekablingu Conducfilem 3014 zagrały chyba najbardziej spektakularnym i takim otwartym dźwiękiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. z tym niskim basem to takiej tragedii nie ma. Ogólnie nie wiem, czy teraz nie wolałbym HD580 od HD600/650, ponieważ są mniej nasycone i dociążone, mają więcej aksamitu, zwiewności, nie są tak duszne - czarna wkładka ofkors, bo zaraz [mention=39810]retter[/mention]mnie pogoni.  
HD600 było 4 wypusty, hd580 było 3 wypusty albo odwrotnie nie liczę edycji limitowanych np 580jubieele.

Miałem 580 v2 i 580 v3 cóż grały inaczej.
HD600 v1 unikat, v4 w sklepach reszta do znalezienia.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności