Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Są też czasem shipy EU z europejskich magazynów, np 58X ale wtedy oczywiscie są ovatowane, no bo w USA co do zasady nie ma vatu

Zresztą to jest produkt highendowy, a nie "tanie sluchawki z aliexpress" 🤣

Hmm, wydawało mi się, że Sennheiser respektuje międzynarodową gwarancję, pamiętam, że w swoich 58X miałem normalną międzynarodową kartę gwarancyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme Była swego czasu możliwość zamówienia z Europy, ale oczywiście do ceny doliczony był podatek VAT, choć finalnie wychodziło to ciut taniej oraz szybciej. Naprawdę dobre oferty miały miejsce tylko wtedy, gdy likwidowany był europejski magazyn.

 

W Q&A napisane jest, że Sennheiser nie oferuje serwisu dla produktów z Massdropa/Dropa - ani tych na gwarancji, ani tych po gwarancji. Nie wiem ile jest w tym prawdy.

 

Inna kwestia to jakość wykonania oraz dźwięk w odniesieniu do pierwowzoru. Nie wspominam już nawet o dostawie na Święta Bożego Narodzenia - pod warunkiem, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a sama paczka zdąży dojść na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś z Was może pady w HD58x na Dekoni?

Bardzo lubię te słuchawki i chcę je trochę jeszcze 'doposażyć'.

Obecnie mam założone pady z ali.

Kuszą mnie mocno sheepskin od Dekoni, ale czy nie będzie to różnica na - w porównaniu z welurem?

 

Zamówiłem welurowe dekoni, przekonam się jak przyjdą czy będzie duża zmiana w dźwięku i wygodzie.

Edytowane przez GhalMaraz
Dopisałem zakup padów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, D7D napisał:

Spieszmy się kupować klasyczne słuchawki Sennheisera bo już niedługo mogą  odejść. Oby nie skończyli jak AKG - https://www.msn.com/en-us/money/companies/sennheiser-says-its-open-to-selling-its-consumer-audio-business/ar-BB1dJoPR?li=BBnb7Kz

 

Skończą jak AKG? Znaczy się będą sprzedawali te same słuchawki co teraz tylko tańsze o połowę? To rzeczywiście byłaby tragedia :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Skończą jak AKG? Znaczy się będą sprzedawali te same słuchawki co teraz tylko tańsze o połowę? To rzeczywiście byłaby tragedia :D


Proszę podaj link do sklepu z nowymi K812 za 2k zł lub chociaż wymień jakiś nowy model z wyższej półki wprowadzony od momentu przejęcia HK przez Samsunga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, D7D napisał:


Proszę podaj link do sklepu z nowymi K812 za 2k zł lub chociaż wymień jakiś nowy model z wyższej półki wprowadzony od momentu przejęcia HK przez Samsunga.

 

1,5 tyś.dolarów dzielone na dwa to nie jest 2 tyś. zł :) Poza tym konsument nie stracił na przejęciu przez Samsunga, robią te same modele co przed skasowanie austriackiego Akg, tylko w Chinach i sprzedają sporo taniej. Jak tak będzie wygladac przyszłość Sennheisera, to ja nie zamierzam narzekać. HD600 made in China za 500zl, czemu nie? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż my tak sobie możemy deliberować, a prawda jest taka że za decyzjami takiej firmy nie stoją sentymenty tylko twarde bezwzględne liczby i dane o sprzedaży i koniecznosc wykazywania przychodów i zysków. Najwyraźniej garstka fanów HD6xx to już za mało, a przecież wiadomo, że jak ktoś już je kupi to kupuje jedne na lata a młodzież kupuje tanie chinskie TWSy (wzglednie markowe airpodsy którymi można zaszpanować w towarzystwie) a nie słuchawki nauszne za kilkaset zl lub kilka tys

Teraz wszyscy idą w sprzet online i do wideokonferencji, takie czasy, takie potrzeby rynku

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, blueme napisał:

Cóż my tak sobie możemy deliberować, a prawda jest taka że za decyzjami takiej firmy nie stoją sentymenty tylko twarde bezwzględne liczby i dane o sprzedaży i koniecznosc wykazywania przychodów i zysków. Najwyraźniej garstka fanów HD6xx to już za mało, a przecież wiadomo, że jak ktoś już je kupi to kupuje jedne na lata a młodzież kupuje tanie chinskie TWSy (wzglednie markowe airpodsy którymi można zaszpanować w towarzystwie) a nie słuchawki nauszne za kilkaset zl lub kilka tys

Teraz wszyscy idą w sprzet online i do wideokonferencji, takie czasy, takie potrzeby rynku

 

Dokładnie. Nie potrafię na szybko tego znaleźć, ale parę lat temu pojawił się przez chwilę temat filmu, gdzie color grading robiony był pod iphona (wtedy jeszcze wszystkie modele leciały na LCD), ponieważ dane z serwisu streamingowego wskazywały, że przeważająca ilość ludzi właśnie w ten sposób konsumuje treści z tej konkretnej platformy.

Realizacja audio pod kiepskie słuchawki i głośne otoczenie i color grading pod kiepskie wyświetlacze. Takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hammerh34d napisał:

Te same, czy tak samo wyglądające?

 

Brzmią dokładnie tak samo, to w czym masz problem?

 

2 godziny temu, D7D napisał:

@Kuba_622 albo nie zrozumiałeś pytania, albo unikasz odpowiedzi w temacie nowych modeli.

 

Zakładanie, że Twój rozmówca jest idiotą i nie rozumie po polsku, to średnio fajny sposób prowadzenia rozmowy... Pytanie zrozumiałem, tylko nie widziałem sensu odpowiadać, bo chyba jasne, że Samsung ma gdzieś audiofilską "wyższą półkę" i wydawanie modelu, który się sprzeda w kilkuset sztukach rocznie a i sam rynek jest specyficzny i nie wystarczy dostarczyć dobry produkt, trzeba jeszcze napisać dobrą bajkę, a bajkopisarzy produkujących słuchawki "z wyższej półki" jest w tej chwili cała masa. Samsung woli robić rozsądnie wycenione słuchawki dla masowego odbiorcy, oparte na solidnej inżynierii i badaniach z zakresu psychoakustyki i raczej o takie będzie poszerzał portfolio AKG - już to zrobił choćby z dobrze przyjętymi K371.

 

A teraz pytanie, jakie słuchawki z "wyższej póki" zrobił Sennheiser w ciągu ostatnich 10 lat? :) Dwa odświeżane kotlety na bazie HD800 i ewentualnie nowego Orpheusa. I to wszystko to były projekty Axela Grella, którego w Sennheiserze nie ma już od jakiegoś czasu...

 

Gdyby Sennheiser skończył jak AKG, czyli została zachowana produkcja najważniejszych modeli jak HD600, HD650, HD800 tylko w Chinach, ale za to za przystępniejszą cenę, to by naprawdę nie był najgorszy scenariusz...

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, hammerh34d napisał:

@Kuba_622 , a słuchałeś? Bo ja nie.
Slabo znam AKG, ale zmiana miejsca produkcji może wpłynąć na jakość czy też ogólnie na strojenie.
Tak jak pisali przedpiscy, rynek chce kiepskiego sprzętu pod kiepskie grajki.
Zaczynam żałować że pozbyłem się hd600

 

Miałem jednocześnie Austriackie i Chińskie K701 - grają identycznie, różnią się trochę wykonaniem. A przedpiscy, to się trochę mijają z prawdą, takie iPhone'y od lat mają ekrany świetnej jakości, lepsze niż wiele monitorów graficznych nie mówiąc już o przeciętnym telewizorze czy laptopie. Mało tego, są bardzo dobrze skalibrowane. Słuchawki do tych iPhone'ów to też nie byle co,  jakieś Airpods Pro czy inne Samsung Buds grają bardzo dobrze. Krótko mówiąc taki przeciętny Kowalski (czy tam Smith, bo Kowalskiego to niekoniecznie stać na takie zabawki) dostaje zarówno obraz jak i dźwięk wysokiej jakości, nawet się nad tym nie zastanawiając.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnio samsungowe buds pro, bo kumpel dostał z telefonem.
Fajne. Grają w sumie niewiele gorzej od sony. Czyli dźwięk w sam raz na spacer, kiedy ma grać muzyka w tle. Anc mają gorsze imo.
Wystarczy na chwilę zalozyc porządne słuchawki żeby zrozumieć czego im brakuje, kumpel choć kompletnie nie audiofil potrzebował raptem 30 sekund żeby usłyszeć mnóstwo rzeczy których na samsungowych budsach ni ma.
Jeszcze raz: To jest przyzwoity poziom dla zwyklego zjadacza chleba. Ale absolutnie nic ponad.
Co do applowych budsów, nie wypowiem się bo nie miałem możliwości dłużej posłuchać, ale nie wierzę że są lepsi; applowcy chętnie wydają kupę kasy na gadżety z logo, więc firma mogła by pójść w górę z jakością, ale wtedy zysk by się zmniejszył.
Produkując sprzęt dla masowego odbiorcy pozycjonujesz go tak, żeby podobał się jak największej grupie. A ludzie ogólnie mają w pompie jak gra, ważne żeby bas był i cykało na górze.
Podobnie z wyświetlaczem. Ma być taki żeby fotki z wbudowanego aparatu ładnie wyglądały. I tak się go kalibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jest prawda, tuaj akurat z @Kuba_622 się zgodzę, jakość nie jest generalnie coraz gorsza w każdym przypadku. To tak jakby mówić, że smartfon sprzed 8 lat jest lepszy od nowego dzisiaj. Absolutnie tak nie jest bo konkurencja ze strony chinskich marek wymusila upgradey i stosunek jakości do ceny wzrósł, pomijając rozwoj technologiczny. Zarówno wyswietlacz w telefonie jest dziś lepszy jak i aparat.

Niektóre towary może faktycznie są gorsze pod jakimiś względami...

 

Nie wiem jak innych, ale moje smutki z AKG i Sennheiserem są czysto sentymentalnej natury. Dziś przecież AKG też są dostępne. A moje HD660S wyprodukowane w Rumunii brzmią świetnie. Ale można faktycznie mieć obawy czy te kultowe legendarne sluchawki AKG i Sennheisera będą nadal produkowane, obawiam się że tylko jak cyferki będą nadal pokazywały popyt i sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

A przedpiscy, to się trochę mijają z prawdą, takie iPhone'y od lat mają ekrany świetnej jakości, lepsze niż wiele monitorów graficznych nie mówiąc już o przeciętnym telewizorze czy laptopie. Mało tego, są bardzo dobrze skalibrowane.

 

W swojej kategorii - wtedy się zgodzę. Przeciętny telewizor czy laptop vs flagowy telefon? To różne segmenty + doświadczenie wynikające z rozmiaru ekranu, ale rozmawiamy stricte o kolorach więc tutaj kajam się i przyznaję rację. 

 

Ciekawie będzie, jak kupi ich Google i będzie próbowało zrobić z nich konkurencję dla beatsów :D Oby nie. W każdym razie jestem ciekaw na ile technologia z działów 'pro' skapywała do segmentu sprzętów konsumenckich i jak się rozkładały koszty R&D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zolwinho napisał:

 

W swojej kategorii - wtedy się zgodzę. Przeciętny telewizor czy laptop vs flagowy telefon? To różne segmenty + doświadczenie wynikające z rozmiaru ekranu, ale rozmawiamy stricte o kolorach więc tutaj kajam się i przyznaję rację.

 

Ale profesjonaliści też korzystają ze sprzętów Apple i nie mówię tu o hipsterach ze Starbucksa ;) Tylko rzeczywiście o ludziach którzy wybierają ten sprzęt do pracy. Wiadomo, że telefon to za mały wyświetlacz, więc i jego użyteczność jest mocno ograniczona (choć do jakiś prezentacji dla klienta się nada), ale sytuacji, gdzie np. wypasiony tablet Wacom za kilkanaście tysięcy został zastąpiony iPadem Pro to ja znam wiele. Po prostu ten sprzęt konsumencki prezentuje już bardzo wysoki poziom i ciągle się rozwija, a na rynku pro od lat stagnacja.

 

Ze słuchawkami dla mas jest uważam podobnie, poziom jest coraz wyższy, jak porównać z tym, co było 10 lat temu, to jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle nagonki na jakość u appla nie rozumiem, bo dawno temu jak jeszcze nie było nie wiadomo ilu audiofilskich dapów typu ibasso, a Astell&Kern to się iRiver zdaje się nazywał (i też był ponoć dobry, ale to swoją drogą) to właśnie iPody Touch 4G czy starsze Video 5.5G ale nie tylko oferowały dobrą jakość dźwięku i przyjazny użytkowo system. Co do Sennheiserów, to HD800 chyba nie są już produkowane bo zastąpione tymi "esami", ale gdyby te ostatnie miały mieć przystępniejszą cenę to może sam bym się skusił, tym bardziej że sam jestem ciekaw jakichś droższych Sennheiserów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JanSobWwa napisał:

Trochę przerobiłem różnych słuchawek, ale to właśnie produkty sennheiser najbardziej mi odpowiadają:) choć i Denony bardzo lubię 

20210226_172816.jpg

Czy to może oznaczać, że Denony są mocno podobne do Sennheiserów ? Czy po prostu słuchawki dynamiczne grają podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności