Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tak HD600/650 są tak dobre. ;)

Kiedyś do nich wróce jak zatęsknię za audiofilskim plumkaniem. Jako alleroudery wolę Amirony. Scena i przestrzeń w obydwu mocno zależna od źródła, nagrania i mózgu (też jego wygrzania) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bendezar napisał:

Pytam o datę produkcji, bo mam ostatnią wersję i grają znacząco inaczej niż te, które miałem z 2014 roku.

Napiszesz kilka słów porównania nowego wypustu 650 do 660s? Będę wdzięczny. :) 650, które miałem były z okolic 2011-2012 i były strasznym misiem (jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często można w Internecie znaleźć porównania 660s do 650. Na wykresach one wyglądają dość podobnie, ale brzmieniowo, jak na moje uszy, nie mają ze sobą wiele wspolnego. 660s bliżej do HD600 i do nich raczej powinny być porównywane. Na pewno są technicznie nailepsze z całej trójki - mają najlepszą dynamikę, rozdzielczość, pozycjonowanie, są zdecydownie najszybsze. Bas jest zwarty i ma najlepszą fakturę. Na wykresach tego nie widać, ale dla mnie schodzi najniżej. Oni starali się poprawić HD600, co by się tak nie darły na średnicy. Moim zdaniem przedobrzyli. Żeby uzyskać ten sam poziom szczegółu, trzeba słuchać odrobinę głośniej niż HD650. Tam jest dołek w okolicach 5 kHz i przez to brakuje trochę blasku na werblu, wokalach czy talerzach. Talerze brzmią dla mnie nienaturalnie szorstko i zimno. Nie wiem czy to kwestia strojenia czy raczej samych przetworników. Moim zdaniem straciły to z czego cała seria była znana - naturalną, gładką i przyjemną w odbiorze średnicę. Wokale też nie są tak blisko przez co nie brzmią tak angażująco. Coś poprawili, coś popsuli. Ja wolę u siebie HD650. Do cieplejszych torów wziąłbym HD600.

Edytowane przez bendezar
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @bendezar. :) Jak będę miał możliwość to z chęcią przypomnę sobie jak grają 650, bo powiem szczerze, że nie odczuwam w 660s tego, co piszesz o talerzach czy braku gładkości i naturalności średnicy. Aczkolwiek może to wynikać właśnie z braku bezpośredniego porównania, bo już kilka ładnych lat minęło od tego kiedy słyszałem 650. A 600 nie słuchałem nigdy i się tego trochę wstydzę. 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja słuchałem na S6+S7 a to w sumie technicznie grające sprzęty. Pewnie na czymś cieplejszym stwierdziłbym, że HD650 to straszne miśki. 660s to bardzo dobre słuchawki, ale dla mnie trochę tej "magii" uleciało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Luk@s napisał:

HD650 już u mnie. Fajne są, bardzo mi się podoba ten sposób prezentacji sceny. Bas natomiast na granicy, ciut mniej i by były dla mnie niesłuchalne :)

Posłuchasz dłużej i wyrzucisz resztę słuchawek, no może nie dosłownie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka jeszcze (nie wiem czy macie podobne odczucia). Wiem czemu FH5 mimo bardziej wąskiej sceny mi bardziej odpowiadały niż X2, a w HD650 znalazłem to.

1. Głębsza scena.

2. Sam nie wiem czy to wrażenie, ale Fidelio grają jakby lekko do tyłu, chociaż szeroko, Sennheiser do przodu, znacznie bardziej mi to odpowiada. Dzisiaj sobie zrobiłem porównanie i nie mogę się pozbyć takiego odczucia.

Edytowane przez Luk@s
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Luk@s napisał:

Taka ciekawostka jeszcze (nie wiem czy macie podobne odczucia). Wiem czemu FH5 mimo bardziej wąskiej sceny mi bardziej odpowiadały niż X2, a w HD650 znalazłem to.

1. Głębsza scena.

2. Sam nie wiem czy to wrażenie, ale Fidelio grają jakby lekko do tyłu, chociaż szeroko, Sennheiser do przodu, znacznie bardziej mi to odpowiada. Dzisiaj sobie zrobiłem porównanie i nie mogę się pozbyć takiego odczucia.

Potwierdzam. Jeszcze głębiej, bliżej i ciemniej się zakochasz 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. 

Dziś stałem się posiadaczem drugiej pary sennheisera w karierze. Pierwsze były 560s, które nadal wysoko cenię, za wygodę, dzwięk i łatwość w napędzeniu. Jednak to nie one są powodem mojej obecności na grupie fanklubu tej marki, a to co mam na głowie, czyli hd630vb. Moi mili w ostatnim czasie miałem denony d5000, Quady era-1, dt990 250, ultrasone ed8, fiio fh5, hd560s, xb450, sonusy pryma, a teraz mam je wszystkie w jednym. 

Jestem owładnięty zachwytem nad wyglądem, wygodą, dźwiękiem i funkcjonalnością tych słuchawek. Obłęd na ich punkcie jest tak silny, że gotów jestem wytatuować sobie ich podobiznę na łydce 😀 kocham te słuchawki za każdy detal, są cudowne. No dobra chciałbym wam jeszcze powiedzieć, że jestem fanem sennheiser i jako pozycję obowiązkową na przyszłość wpisałem dziś hd600 i chyba w ogóle najbliższy czas poswiece na poznanie produktów tej marki. I jak będzie wolny grosz to kupie wszystkie dostępne egzemplarze tych słuchawek, chce mieć zapas na całe życie :D

Edytowane przez JanSobWwa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z HD660S. Długo je testowałem. Wymienilem caly tor pod nie. Dopiero to + roon sprawił że moja cierpliwość do nich okazala sie słuszna. Są genialne. Naturalność zrównoważone granie harmonia piekna średnica. Wszystko na miejscu w idealnych propozycjach. Bas subtelny i we właściwych proporcjach. Pozwala nagraniu oddać jego nasycenie. Nie jest nachalny i dominujacy. Senki brałem z ciekawości. Niby mial byc następca HD600 przy niższej impedencji. Zacielawilo mnie to. Byłem sceptyczny. Ale dzisiaj to moje podstawowe słuchawki. I tak juz na dłużej zostanie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

Tańsze i pewnie jakoś pogorszone. Po 58X i 6XX nie można mieć wątpliwości, że Sennheiser to geniusze, potrafią tak wszystko wycyzelować, żeby dać na tyle dobrą wersję budżetową aby to był hit, ale na tyle gorszą aby nadal uzasadnić zakup "swojego" droższego produktu

 

Przecież HD6XX to dokładnie to samo, co HD650 (obecnie produkowane), różnią się tylko kolorem. Więc bym nie przesadzał z tym geniuszem ;)

HD650 wychodziły w USA drogo, więc trzeba było zorganizować jakąś tańszą wersję. W drugą stronę (z USA do Europy) sprowadzanie HD6XX jest mało opłacalne, więc nam pozostaje kupno normalnych HD650.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest się czym podniecać? Cena będzie atrakcyjna? Jakoś taka jak oryginału. Nie do końca chyba rozumiem temt drop,a.
Ktoś może mi wyjaśnić jak to dziala. To jest sklep?, aukcja, zakupy grupowe, sprzęt pełnej wartości, sprzęt zamawiany pod zakup grupowy o innej nazwie itd.?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop to sklep który ma produkty zrobione na wzór oryginałów. Ale tak by nie było konkurencji dla obecnych modeli i pozbyć się niechcianych elementów. Jednak za mniejsza cenę mamy coś podobnego.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielinskitomasz napisał:

Jest się czym podniecać? Cena będzie atrakcyjna? Jakoś taka jak oryginału. Nie do końca chyba rozumiem temt drop,a.
Ktoś może mi wyjaśnić jak to dziala. To jest sklep?, aukcja, zakupy grupowe, sprzęt pełnej wartości, sprzęt zamawiany pod zakup grupowy o innej nazwie itd.?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

 

To takie zamówienie grupowe. Robią duże zamówienie bezpośrednio u producenta i dzięki temu mogą wytargować lepszą cenę, ale też nieraz produkt zostaje trochę dostosowany pod gusta zamawiających. Z jakością to bywa różnie, przykładowo:

 

- HD58X - czyli takie HD650 dla ubogich z gorszej jakości przetwornikiem.

- HD6XX - to po prostu HD650 pomalowane na inny kolor

- DT177X - poprawione DT1770 lepsze niż oryginał.

 

Niestety problem z Dropem jest taki, że ich ceny są bardzo atrakcyjne w USA, ale jak się sprowadza od nich do Polski, to już nie tak bardzo :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności