Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana sluchawek nie zawsze ma sens. Tym bardziej że dostosowujemy odbior pod swoje upodobania a nie wartości referencyjne. Tak wiec to co slyszymy jest urabiane niejako pod nas a to poprzez np. Lampy, opamamy, kable różnej maści a takze eq.
Tak więc jak słyszę ze tzw audiofil nie uzywa eq to sie uśmiecham. Bo chodzi boso i łączy sie z kosmosem...

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaman. Jak mam używać eq puszczając dźwięk z cd na dac a potem amp bez regulacji tonów?
Kiedyś były sprzętowe oddzielne klocki EQ.
Dwa dobranie odpowiednich kabli działa trochę jak EQ.

Kabooom!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Tak więc jak słyszę ze tzw audiofil nie uzywa eq to sie uśmiecham. Bo chodzi boso i łączy sie z kosmosem...

ja od dłuższego czasu nie używam EQ z tego względu, że z jednym źródłem mogę używać kilku par słuchawek, przy czym jedno ustawienie EQ może kompletnie nie pasować do innych słuchawek. i takie ciągłe przestawianie jest męczące i nużące, już wolę pobawić się w modowanie słuchawek, by je dostosować pod siebie - raz a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD565 mają normalnie bardziej zwiewną prezentację więc i mniej dołu od hd600 v2.

Ale EQ i dobry ciepły amp to odwraca hd600 nadal grają tak jak grały z małymi zmianami.
W 565 pojawia bas sporo niżej w dostatecznej ilości czego brakuje hd600.

Mimo to hd600 mają niesamowity wokal.

Kabooom!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 21:51, Hustler napisał:

czy któreś z Sennheiserów (HD 535, 545, 565, 580, 560 i 540) mają słabiutki bas albo małą scenę? Słucham dość cicho i tego basu wtedy często brakuje, a AKG przyzwyczaiły mnie do dość przestrzennego grania, więc od razu bym mógł część modeli skreślić.

 

Z powyższych miałem wszystkie modele poza HD540 (które podobno są raczej jasne) i najwięcej basu miały zdecydowanie HD265 Linear. Słuchałem na oryginalnych skórkowych padach. @Perulchyba wspominał kiedyś że zakładając im welury brzmienie zbliża się do tego z modelu 580/600 (które też się tam trochę różnią). HD580 te które miałem odbierałem jako model pośredni między HD565 a HD600, czyli nie tak nasycone jak popularne sześćsetki a nieco bardziej przestrzenne jak HD565, którym z w/w chyba najbliżej AKG (a przynajmniej Q701). Są najbardziej klarowne i takie czyste w brzmieniu, choć dla mnie dobre (czytaj: z dobrym walnięciem basu) HD565 były dopiero po rekablingu - wtedy polecano Conducfil Sonolene 3014 z wtyczką Amphenola. HD545 - te swego czasu bardzo mi się podobały. To pierwsze "lepsze" słuchawki jakie miałem i może dlatego. HD535 i HD525 różnią chyba głównie pady. Te pierwsze mają welury a drugie skórki i w sumie po HD265 HD525 będą najbardziej basowo-mulące w tym zestawieniu. 

Generalnie w tych modelach jest pole do popisu jeśli chodzi o podmiany padów, grillów czy może nawet i driverów bo o ile dobrze pamiętam to tam bardzo łatwo się to robi. Bolączką mogą być niestykające wtyki ale tu @retterby pewnie lepiej wyjaśnił co i jak albo @Perul.

 

Ogółem bas w Sennkach nie ma jakiegoś nie wiadomo jakiego kopa czy przede wszystkim zejścia (choć nie pamiętam jak to dokładnie było w HD265 oprócz ogólnie bardzo ciemnego dźwięku), ale już wypełnienie i nasycenie średnicy jest zazwyczaj bardzo dobre. Scenę w nich zawsze bardziej odbierałem jako wszerz niż w głąb. 

 

 

A w kwestii EQualizera, to ja coś tam próbowałem sobie zmieniać filtry w Bursonie ale póki co za każdym razem długo ze zmienionym nie wytrzymałem. Nie to, że któreś grają źle (ja tam zbytnio ich nie słyszę) tylko ma być tak jak ustawił producent. Dla pewności po zmianie resetowałem ustawienia do fabryki, taki ze mnie audiofil :D

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fresk Jezusa po zastanowieniu Equalizera. Niby to samo dzieło ale troszkę inne
ecce_homo_600.jpeg.5bd302db56778e99cf4cc8ea262fdb7c.jpeg
Nieumiejętnym zastosowaniu wypadałoby dodaćdefault_smile.png

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


ja od dłuższego czasu nie używam EQ z tego względu, że z jednym źródłem mogę używać kilku par słuchawek, przy czym jedno ustawienie EQ może kompletnie nie pasować do innych słuchawek. i takie ciągłe przestawianie jest męczące i nużące, już wolę pobawić się w modowanie słuchawek, by je dostosować pod siebie - raz a dobrze
Dla mnie raz a dobrze nie istnieje. Ciągle odkrywam nowe obszary i uczę sie interpretować co odbieram i jak odbieram. Nie oznacza to tym samym że szukam dla poszukiwania. Ale wiem co można poprawić i jak to spróbować osiągnąć.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniec roku bywa dobrą porą nadrobienie pewnych zaległości :)Dziękuję @Weird_Oza możliwość wypożyczenia HD600!!! Bezpiecznie dotarły i po podłączeniu na szybko pod DAPa wywarły dobre wrażenie swoją bardzo dobrą tonalnością, tembrem wokali oraz instrumentów... neutralność z odrobiną ciepła, składająca się na muzykalny, przyjemny w odbiorze przekaz.

 

20201215_141151.jpg

 

 

Poza tym czystość dźwięku jest lepsza niż się spodziewałem, czytając niektóre opisy. 

 

20201215_170130.jpg

 

Scena jest bardziej intymna od powyższych "kolegów z kanapy" (ATH-W5000, MDR-CD3000), a z pamięci na pewno od ogromnej, szerokiej z HD800. Od Hawków zdaje się większa, ale to jeszcze na spokojnie sprawdzę, bo będą mi towarzyszyć do końca roku i pomogą w pewnych rzeczach ;)

 

@Weird_O Jeszcze raz dziękuję za ich wypożyczenie! :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 mają swoje techniczne wady, ale zalety je przyćmiewają. Zasłużona legenda. Wywarły na mnie chyba najlepsze wrażenie z pośród wszystkich słuchawek, które słuchałem, przynajmniej w kwestii chillu i audiofilskiego plumkania. Moje planary nie mają ich wad, ale też nie mają ich finezji i napowietrzenia. 

 

Miłego słuchania i radości z muzyki @Tytus1988. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwashdziękuję!!! Przyznaję, że się przymierzałem do ich wypożyczenia od dłuższego czasu, bo przez kilka dni miałem okazję poznać HD800, ale już niższych, ani wyższych modeli Senków poza nimi nie testowałem, a teraz stopniowo nadrabiam w tym przypadku zaległości. Tym bardziej, że dzięki życzliwości Kolegów, m.in. z forum, sprawdziłem więcej niezwykle ciekawych modeli, niż byłbym w stanie to osiągnąć drogą tradycyjną, wypożyczając je za kaucjami. 

 

Zgadzam się, że technikalia mogłyby być lepsze (w systemie stacjonarnym jeszcze będę je sprawdzał), bo nie dają aż takiego wglądu w nagranie, rozdzielczości jak wspomniana Audio Technika, czy szczególnie Sony, ale mimo wszystko równowaga tonalna sprawia, że im dłużej się ich słucha tym jest przyjemniej. Poza tym nie uświadczyłem narazie peaków i dźwięk sprawia wrażenie całościowo bardzo kulturalnego. Nie ucieka też w popisy, ekscytacje przez podkreśloną wyższą średnicę oraz górę, jak choćby Audio Technica, a ich dźwięk jest zwyczajniejszy, chociaż cieplejszy, ciemniejszy od CD3000. 

 

Ciekawe słuchawki, z przyjemnością będę je sprawdzał. Jestem ciekaw jak wypadną, m.in. przy NH, które chwilowo odpoczywały :)) 

 

Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że tak będzie... chociaż nawet przy DAPie miło spędzam z nimi czas z muzyką :)) Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Przemku, że nareszcie mogłem się jakoś odwdzięczyć no i że ich sygnatura Tobie podeszła. U mnie to już raczej pieśń przeszłości, raz nawet wystawiłem je na sprzedaż jednak po ponownych odsłuchach szybko je z komisu wycofałem. Mają tę swoją magię naturalności, szczególnie na wokalach, do której czasem warto wracać...

Owocnych porównań :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O naprawdę nie ma o czym mówić i to ja dziękuję za ich podesłanie, bo sprawiłeś mi dużą przyjemność :) W sumie to trochę wstyd, że nigdy nie zdarzyło mi się po nie sięgnąć, chociaż z drugiej strony... może dobrze, ponieważ jestem w stanie na nie w tej chwili spojrzeć z "dojrzalszej perspektywy" :) Brzmieniowo bardzo przypominają mi Sony MDR-CD1700, z którymi miałem do czynienia w lecie. Jednak Sennheisery są od nich łagodniejsze... przynajmniej tak je odbieram. Porównałem z CD3000 i tu odczuwa się różnicę, chociaż w tym wypadku nie jest to w żadnym wypadku ujma dla Senków (dodam tylko, że inni też nie mają lekko;)) i po nich nadal dobrze się ich słucha ze względu neutralne strojenie. Cenię też to, że nie muszę w ich przypadku adaptować przez kilka chwil słuchu do ich sygnatury, bo tak jak napisałeś jest naturalna... przynajmniej też ją podobnie postrzegam na moim sprzęcie. 

 

Przyjemnie strojone słuchawki i radziłbym spokojnie przemyśleć decyzję związaną z ich sprzedażą, bo można będzie potem jej żałować. Tym bardziej, że egzemplarz jest bardzo zadbany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD600 kilka lat... Bardzo mi się podobały, głównie z uwagi na bardzo naturalne, "spokojne" acz szczegółowe brzmienie. Pożegnałem się z nimi za sprawą LCD2C... Moim zdaniem Audeze oferują podobnej jakości rozdzielczość, scenę i szczegóły, jednocześnie oferując nieco lepszy bas i bardziej angażującą prezentację. Ale nie da sie ukryć, że komfort używania hd600 jest o dwie klasy lepszy... :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi koledzy czy odczuję dużą różnicę wymieniając kabel w HD58x na balans?

Niebawem dotrze do mnie TA-10R, który ma jednakową moc na xlr i jack. Zastanawiam się nad sensem inwestycji w np. taki kabel: https://pl.aliexpress.com/item/4000710908896.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GhalMaraz napisał:

Powiedzcie mi koledzy czy odczuję dużą różnicę wymieniając kabel w HD58x na balans?

Niebawem dotrze do mnie TA-10R, który ma jednakową moc na xlr i jack. Zastanawiam się nad sensem inwestycji w np. taki kabel: https://pl.aliexpress.com/item/4000710908896.html

Jak jesteś zadowolony z tych słuchawek, to warto je dopieścić kablem, ale czy akurat tym konkretnym, to nie mam pojęcia. ;)

 

Natomiast, czy różnica w stosunku do stock i dziury SE będzie duża, to zależy od sprzętu, ale nie będzie to dzień i noc, raczej zmiany subtelne, aczkolwiek najprawdopodobniej na plus.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z nich bardzo zadowolony, kabel to przykład - zamówię coś u jednego z forumowych fachowców.

Docelowo jeszcze chcę jakieś planary i w słuchawkach to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności