Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pawelekdabek napisał:

Dziękuje, jestem niewierny bo na ceneo się nie wyświetlała oferta z mediaexpert, zresztą w google też nie było a mediaexpert to ostatni sklep, który podejrzewałbym o posiadanie nowego modelu od Sennheisera.

 

No ja podzielam opinię, że HD600 są lepsze,  ale nie jest to różnica klas ;)

 

Było na Ceneo, zresztą w OleOle i innych sklepach też mieli za 699 tylko po prostu szybko zeszły, bo na razie sklepy dostały mało sztuk. Jak Sennheiser dorobi więcej, to cena też na pewno będzie bardziej przystępna.

 

Co do sceny, to HD560S mają ją szerszą, bardziej otwartą, napowietrzoną, ale głębia i precyzja lokalizacji źródeł pozornych zdecydowanie po stronie HD650.

 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Jak czytam Wasze opisy HD560s, to przypominają mi się HD599se, czyli rzeczywiście kolejna odsłona serii 500. ;)

 

 

Zobacz, że nawet Sennheiser pozycjonuje te słuchawki na tym samym poziomie - oficjalna cena HD560S to 200 dolców, czyli tyle, co HD599, a takie HD650 wycenia na 500 dolców. Oni się sami nie spodziewali, że kilku recenzentów z nich takie cuda usłyszy i będzie taki hype ;)

 

Żeby nie było, to nie są złe słuchawki, mają swoje zalety, np. bas jest równiejszy niż w HD650, więc może Ci nawet podejdą :) Choć dźwięk chudszy, góra jaśniejsza, ale mniej detaliczna,scena dla niektórych lepsza bo szersza i mniej duszna, a dla mnie gorsza, bo nie tak głęboka i 3D. To tak w skrócie :)

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pękającym pałakiem to ciekawa sprawa jest. HD595 kupiłem w niemczech w 2008r i mam je do dzisiaj. Stan idealny a naprawdę sporo godzin grały. Ze względu na okazję (jako części zamienne) kupiłem HD555 z 2009r i w nich faktycznie pęknięcie typowe dla tej serii. Dodam tylko że w niczym to nie przeszkadza, a słuchawki obecnie z powodzeniem używa córka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kuba_622 napisał:

Choć dźwięk chudszy, góra jaśniejsza, ale mniej detaliczna

Wlaśnie z tych powodów i cyfrowego nalotu, odrzuciłem HD599se. Brakowało mi w nich analogowości i barw znanych z 600 i 650. Teraz mam X1, które grają w podobie do 650'tek, ale mają od nich lepsze rozciągnięcie pasma, głębię i nie są tak zbite, mają więcej swobody w brzmieniu. Także na 100% jestem pewny, że HD560s mi nie podejdą, bo wiem, czego się po nich spodziewać. Teraz SR2 na celowniku i konfrontacja z X1, czy są warte dopłaty 1.5kzł. 😎👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
20 minut temu, Hustler napisał:

Trochę wstyd się przyznać, ale nie słuchałem jeszcze żadnych Sennheiserów. Jakie modele są warte poznania poza kultowymi HD600 i topowymi HD800/HD800S (Orfeusze celowo pomijam)? Chyba niezłe są HD565, HD580 i starsze HD560 i HD540?

Po taniości - Hd535, 545 i 565. Naprawdę świetne słuchawki w cenie chipsów i dobrego czteropaka

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Szanowni,

Ktoś słuchał Audeze LCD-1 i jest w stanie opisac jakie wrażenia względem HD660s?


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

LCD-1 grają płaskim, kartonowym dźwiękiem, HD660 są zdecydowanie lepsze, jak by je jeszcze wpiąć w lampę, to w ogóle petarda. 

 

Jako substytut HD660s polecam HD58X, to praktycznie to samo, z nieco lepszym zejściem basu.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-1 grają płaskim, kartonowym dźwiękiem, HD660 są zdecydowanie lepsze, jak by je jeszcze wpiąć w lampę, to w ogóle petarda. 
 
Jako substytut HD660s polecam HD58X, to praktycznie to samo, z nieco lepszym zejściem basu.
Moje 660s napędza Burson Fun. Jest super. Lampa na razie odpada ze względów logistycznych. Ale kierunek jedynie słuszny i przyszłosciowy. Poslucham z ciekawości w salonie te LCD-1 ale to co piszesz wskazuje że raczej nie pójdę w tym kierunku. Dzieki za info. Swoją drogą kiedyś byłem przeciwnikiem equalizerow. Ale jak w Roonie zmodyfikowałam niektóre paramerty zniwelowalem pewne ułomności HD660s. Zauważyłem że niektóre opinie o słuchawkach mogą sie brać z tego że albo są nieprawidłowo napędzane albo właśnie nie pomaga im sie pozbyć ułomnościl.


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 660s napędza Burson Fun. Jest super. Lampa na razie odpada ze względów logistycznych. Ale kierunek jedynie słuszny i przyszłosciowy. Poslucham z ciekawości w salonie te LCD-1 ale to co piszesz wskazuje że raczej nie pójdę w tym kierunku. Dzieki za info. Swoją drogą kiedyś byłem przeciwnikiem equalizerow. Ale jak w Roonie zmodyfikowałam niektóre paramerty zniwelowalem pewne ułomności HD660s. Zauważyłem że niektóre opinie o słuchawkach mogą sie brać z tego że albo są nieprawidłowo napędzane albo właśnie nie pomaga im sie pozbyć ułomnościl.


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Bo EQ to zło i używać audiofil się brzydzi.

Można ale w granicach rozsądku, z jednym sprzętem pomaga z innym psuje dźwięk.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @BURNART@Play@retter , czy któreś z Sennheiserów (HD 535, 545, 565, 580, 560 i 540) mają słabiutki bas albo małą scenę? Słucham dość cicho i tego basu wtedy często brakuje, a AKG przyzwyczaiły mnie do dość przestrzennego grania, więc od razu bym mógł część modeli skreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hustler napisał:

Panowie @BURNART@Play@retter , czy któreś z Sennheiserów (HD 535, 545, 565, 580, 560 i 540) mają słabiutki bas albo małą scenę? Słucham dość cicho i tego basu wtedy często brakuje, a AKG przyzwyczaiły mnie do dość przestrzennego grania, więc od razu bym mógł część modeli skreślić.

 

HD580 basu mają niewiele, zwłaszcza tego niższego, a scena niezbyt szeroka, choć jej precyzja moim zdaniem zdecydowanie większa, niż w AKG.

(mówię o wersji z czarnymi przetwornikami jak w HD600, bo tych wczesnych z lat 90-tych nie miałem).

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 (600ohm) mają największą scenę. Mid basu więcej mają HD560 niż HD540. Sub basu mocnego moim zdaniem nie mają żadne. HD650 są ciemne więc w proporcjach może być odczuwalnie najwięcej. HD600 i HD650 to raczej wąskie granie. HD800 odpowiednio napędzone mają dobry sub bas, ale tam znowu są problemy z górą jak na moje.
Ja bym spróbował HD540 600 ohm albo HD560 z jakimś iFi z tym ich bas boostem czy co oni tam zrobili. Może być ciekawie. W sumie wiem które mają mocny bas - HD250 Linear. Dość ostre na górze ale to i tak jedne z najbardziej przestrzennych zamkniętych w tej cenie. Aż tak dużo im nie brakuje do HD540/HD560.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd545 jakoś wybitnie dużo basu też nie mają. Trochę się nimi pobawiłem i nieco więcej tego basu uzyskałem, ale dalej nie jest to łomotanie. No ale też do tego ich nie używam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler Hd265 już na chińskich welurach mają jak dla mnie spoko bas. A na oryginałach, które nie są welurowe, podobno jeszcze więcej. A co do sceny to dla mnie normalna, ale pewnie ta z AKG sięga niewidzialnego Wszechświata, więc trudno powiedzieć, bo nie miałem za wiele do uczynku z AKG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD545 na równi z AKG K612, DT150 i DT990 600ohm vintage wszystko modowane. Porównywałem je u kolegi również po modach + OCC: HD580 mod otwierający przetwornik pady fabryczne i HD600 również mod tylko lekki centralny bass port plus pady skórzane. Udawane HD265 czyli muszne założone na HD545.

Swoje słuchawki również modyfikowałem a same 545 prócz "bass port moda" były na wypasionym OCC 7N z najlepszymi wtykami. K612 na fabrycznym kabelku z bass port modem. DT150 po Perulowych modach a DT990 vintage wygłuszanie komory i zabawa padami od HM5.

 

Z pamięci:

HD545 MOD + OCC 7N: brzmienie aksamitne, zwiewne, średnica nastawiona na wokale i intymność scena kameralna, bas lekki i szybko zanikający w czerń.

Udawane HD265 OCC 7N: mi zupełnie nie podpasywały. Możliwe, że prawdziwe HD265 mają inne przetworniki niż wersje otwarte.

HD580 MOD + OCC: nadal zwiewne ale nie tak jak 545, średnica dalej i już tak nie czaruje, bas dłużej i głębiej schodzi. więcej się dzieje w najwyższych sopranach większa rozdzielczość. Są bardziej przestrzenne na boki.

HD600 MOD + OCC: łagodne lecz bardziej zwarte niż 580, średnica w tym samym miejscu co 580. są bardziej techniczne, przestrzeń na tym samym poziomie co 580 lecz inaczej ukształtowana bardziej w głąb niż w szerz (pewnie pady), zdecydowanie więcej się dzieje w basie i jest intensywniej i dłużej słyszalny.

 

Reszta ogólnikowa by nie przynudzać czyli K612 za jasne, nienaturalne ale ciekawszy basik niż senki. DT990 vintage bardzo ciemne i zużyte - już nie to co kiedyś... DT150 po Perulowych zostały ze mną. W zestawieniu okazały się najlepsze, zróżnicowane, żywe, nasycone, kolumnowe granie. Nie mniej jednak HD545 mają ten niesamowity aksamitny i intymny wokal kobiecy do którego mam duży sentyment i chyba za nimi tęsknię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo EQ to zło i używać audiofil się brzydzi.

Można ale w granicach rozsądku, z jednym sprzętem pomaga z innym psuje dźwięk.

Kabooom!

Tiaaa. A fotograf nie używa narzędzi do korekcji zdjęć...:)



Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Tiaaa. A fotograf nie używa narzędzi do korekcji zdjęć...:)

Ale to jest na poziomie masteringu fotografa. Jak już przychodzi do oglądania czy wywołania zdjęć, czyli przejścia na sygnał analogowy to już raczej korekty nie robisz pod dane zdjęcia, tyko wybierzesz na czym oglądasz, ewentualnie gdzie i jak wywołasz / wydrukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest na poziomie masteringu fotografa. Jak już przychodzi do oglądania czy wywołania zdjęć, czyli przejścia na sygnał analogowy to już raczej korekty nie robisz pod dane zdjęcia, tyko wybierzesz na czym oglądasz, ewentualnie gdzie i jak wywołasz / wydrukujesz.
Ekran telewizora czy monitor dokonuje interpretacji wg zadanych parametrów.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Ekran telewizora czy monitor dokonuje interpretacji wg zadanych parametrów.

Jasne, telewizor ma wbudowany EQ i musisz z niego korzystać. W słuchawkach też nie zawsze chcesz mieć super liniową charakterystykę i każde słuchawki oraz wzmacniacze na swój sposób interpretują sygnał. Sam używam equalizera w głośnikach komputerowych. 

W słuchawkach nie używam. Wolę zmienić słuchawki lub kabelek, bo włączenie EQ w moim DAPie powoduje zmniejszenie głośności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności