Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Raczej bas nie może być taki sam, jak się pałąk rozciągnie, to już wbrew prawom fizyki :) 

No właśnie tak jest, jeżeli szczelność jest zachowana, to nie ma znaczenia dla basu, czy docisk jest mocniejszy, czy pady są klapnięte, czy też nie, ponieważ bas nie jest kierunkowy i rozchodzi się we wszystkich kierunkach, w przeciwieństwie do częstotliwości wyższych, imo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

 

U mnie wygląda to tak, że w momencie, kiedy puszczam po kolei częstotliwości basowe od najwyższej do najniższej, to zasięg basu kończę, jak nie słychać dźwięku, tylko terkotanie przetwornika. I skoro słuchawki są w stanie wytworzyć mi daną częstotliwość, to znaczy, że oddają mi ją prawidłowo, skoro ją słyszę. Tak samo mam z kolumnami. ✌

Niekoniecznie prawidłowo. Pamietam jak robiliśmy test z @krzyhoo29 t90, srh1840, dt990ed. Krzychu miał plik z czystym sinusem m.in. 50hz (czyli takie buczenie trafa). Tylko t90 odtworzyły sinusa czyściutko; dt990 z nalotem; a szczury dodały chyba wszystkie możliwe harmoniczne łącznie z nieparzystymi.:woot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

A nie możesz podjechać do MP3store i posłuchać? Czytanie forum jest fajne, ale nie będziesz wiedział dopóki nie sprawdzisz na własne uszy :)

Może by się przydało, acz sam nie wiem czego szukać, może wydziwiam i konkretny skok po X2 to musi być konkretny wydatek.

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Jak chcesz pełne pasmo do samego dołu, to nie ma to najmniejszego sensu, 650 nie dadzą Ci subwoofer'owego basu, imo. Ja też myślałem, że jestem w stanie to zaakceptować, ale niestety, nie dało się. 😞

Tak też poczytałem i każdy pisze, że X2 pod tym względem już są lepsze. Chyba zostanie szukać zamkniętych, ale żeby nie grzały i były nieodczuwalne jak otwarte, to mogę pomarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luk@s napisał:

W sumie to dalej nie wiem czy przejście z X2 na HD650 byłoby dobrym pomysłem :)

 

Też jestem zdania, że jeśli szukasz tego "subwooferowego", niskiego basu, to HD 650 to bardzo zły kierunek. Może nie opiszę tego tak ładnie jak koledzy, ale dla mnie ten bas jest po prostu taki "wyprany". Nie daje frajdy, brakuje mu tego "pierdyknięcia". No taki nie wiem, suchy jest i mało rozrywkowy. A szkoda, bo poza tym faktycznie fajne słuchawki i mega wygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s podejrzewam, że X1 mogłyby Ci się bardziej podobać od X2, ogólnie łagodniejsze w brzmieniu z mniej "wrzeszczącą" wyższą średnicą. Mają też więcej wyższego basu, a subbas na podobnym poziomie.

X1 i X2 to jednie z niewielu otwartych słuchawek, które potrafią "wachlować" przetwornikiem, HD650 na pewno bym do nich nie zaliczył, mimo, że bardzo wpisują się w mój gust.

DT990 po modach (np moje "drewniaki") potrafią zagrać najniższy bas na równi z X1 :).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 22:36, blueme napisał:

Szukam krótkiego kabla do HD 6xx z czystej miedzi balanced 4.4 tak na 1.2-1.4 m nie dłuższy. Czy ktoś ma rekomendacje gdzie zamówić najlepiej w PL?

 

EDIT:

Dobra znalazłem, jak coś to Forza AudioWorks robi:

Copper Series HPC Mk2, Claire HPC Mk2

Albo w wersji Economy, takie cuś

@bluemeszukam kabla do hd660s. Który zakupiłeś i jaka zmiana względem oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gorionn napisał:

Słuchał ktoś HD560S? Za oceanem zrobił się lekki hype na nie. 

Ja kupiłem pod wpływem tego hajpu i byłem bardzo zadowolony. Właściwie to dzięki temu, że 560S spodobały mi się tak bardzo kupiłem sobie jeszcze R70X i to przy nich finalnie zostałem. 560S tonalnie odpowiadały mi tak w 90 procentach, były tylko trochę za ostre w górze. Natomiast technikalia pomimo, że solidne to słychać było, że to maksimum co można wyciągnąć z tego przetwornika. Brakowało mi trochę roździelczości i pomimo tego, że były dość jasne w górze to łagodniejsze R70X są bardziej sczegółowe i lepiej budują scenę. Za 900 złotych ciężko znaleźć coś lepszego, szczególnie jak ktoś szuka słuchawek neutralnych albo np. do studia.

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma 350 BT. Jak sie sprawują? Potrzebuje słuchawek do TV. Chodzi mi o ergonomię i obsługę.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 14:54, lobuz1 napisał:

@bluemeszukam kabla do hd660s. Który zakupiłeś i jaka zmiana względem oryginalnego?

 

Zaryzykowałem ten z Ali na złączu zbalansowanym 4.4 1.2m Szczerze mogę polecić naprawdę jest ze sporej ilości splotów miedzianych, waga też na to wskazuje nie tylko grubość i mnogość tych splotów. Ze zmian dźwięku, przede wszystkim nieco inna konstrukcja sceny, szersza, pojemniejsza, średnica jest mniej "w twarz", to jednak może być przeważającym efektem samego balansu, natomiast co napewno robi ten kabel to daje całkiem sporo nisko schodzącego basu i ogólne oczyszczenie brzmienia oraz złagodzenie sopranów. W skrócie: jest ciemniej, detaliczniej i bardziej przestrzennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie i zastanawiam się czy inwestując w lepsze kable coś więcej wycisnę z 660S:

https://pl.aliexpress.com/item/32901192973.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fc11CqP

 

Z dokanałek doznania są ciekawsze :).

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie srebro czy srebrzona miedz to ostatnie co bym brał do hd660s.

Kabooom!


Mam do nich forzy hybrydy i nie narzekam.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś kiedyś zauważył między słabym i lepszym srebrem jest spora różnica, słabe krzyczy sopranami a lepsze nie wyostrza na siłę.

Osobiście lubię mała domieszkę srebra, nie całkowicie miedziane ale i nie hybryda jak faw 50/50 bo za dużo jak dla mnie (kwestia gustu).

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 12:34, Gorionn napisał:

Słuchał ktoś HD560S? Za oceanem zrobił się lekki hype na nie. 

 

Ja słuchałem i mi trochę przeszła chęć na nie ;)

Kolega je kupił ostatnio za 699 zł na promocji i myślę, że cena niedługo zejdzie do tych okolic, bo 900 czy tym bardziej 999 zł to trochę przesada jak na kolejną reinkarnację HD595 ;) Posłuchałem ich jakąś godzinkę a pewnie niedługo będę je miał na parę dni u siebie, to napiszę coś więcej.

Nie jest to klasa HD600/650. Nie ta rozdzielczość/holografia/precyzja. Do tego dźwięk jest dość jasny i zaskakująco chłodny jak na Sennheisera. Nie są moim zdaniem tak neutralne, jak to niektórzy przedstawiają - bo właśnie średnica jest zbyt chłodna a do tego mają dość nieprzyjemny pik.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja słuchałem i mi trochę przeszła chęć na nie ;)

Kolega je kupił ostatnio za 699 zł na promocji (...)

Gdzie była taka promocja? Ciężko mi uwierzyć, że były one na promocji skoro mają dopiero niespełna miesiąc i większość polskich sklepów nie miała ich nawet na stanie. Aktualna ich cena w Polsce to 899zł.

 

Co do kolejnej inkarnacji HD595 też się zgodzić nie moge zgodzić, bo z serią 5 to one wspólny mają tylko wygląd. Fakt, grają gorzej a może lepiej powiedzieć inaczej od HD600 albo 650. Bo może roździelczość jest niższa ale scenę budują lepiej imho.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawelekdabek napisał:

Gdzie była taka promocja? Ciężko mi uwierzyć, że były one na promocji skoro mają dopiero niespełna miesiąc i większość polskich sklepów nie miała ich nawet na stanie. Aktualna ich cena w Polsce to 899zł.

 

Masz, niewierny Tomaszu ;) Ich cena za jakiś czas będzie zbliżona do HD599, bo to po prostu podobna klasa, są niezła, ale HD600/650 to półka wyżej.

 

mediaexpert.png

 

 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Masz, niewierny Tomaszu ;) Ich cena za jakiś czas będzie zbliżona do HD599, bo to po prostu podobna klasa, są niezła, ale HD600/650 to półka wyżej.

 

mediaexpert.png

 

 

Dziękuje, jestem niewierny bo na ceneo się nie wyświetlała oferta z mediaexpert, zresztą w google też nie było a mediaexpert to ostatni sklep, który podejrzewałbym o posiadanie nowego modelu od Sennheisera.

 

No ja podzielam opinię, że HD600 są lepsze,  ale nie jest to różnica klas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności