Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.04.2019 o 17:44, Night napisał:

Miał może ktoś doświadczenie z takim wgnieceniem? 

Do uratowania ten przetwornik? 

20190407_174020.jpg

Takie wgniecenia, a nawet większe, usuwałem (w shp5401) wykałaczką. Nagniatając do zewnątrz. A że ręka mi się trzęsie to zdarzało się wgnieść obok, hehe. Ogólnie trochę cierpliwości oraz precyzji i znikną. Z wgnieceniami czy bez sluchawki grały tak samo.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bob2000 napisał:

Z wgnieceniami czy bez sluchawki grały tak samo.

Jak są takie małe wgniecenia, to i owszem grają praktycznie tak samo, ale jak wgniecenia są większe, to potrafi być bas zauważalnie słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Jak są takie małe wgniecenia, to i owszem grają praktycznie tak samo, ale jak wgniecenia są większe, to potrafi być bas zauważalnie słabszy.

Słuchałem tylko z mniejszymi, te większe powstawały przy naprawie mniejszych :rolleyes: i zaraz je naprawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi fani HD650 (a na pewno takich tutaj nie brakuje :) ), jak się mają do Fidelio X2.
 

Nie jestem może bassheadem, ale lubię dociążenie w subbasie. Moje ulubione otwarte nauszniki to były DT990 Pro i tam było fajnie, ale czasami wysokie świdrowały, no i znudziły mi się. Kupiłem Fidelio X2, jestem z nich bardzo zadowolony. Mam jednak wrażenie, że najniższego basu jakby nie miały. Po drodze były też Focal Listen (uwielbiam tą sygnaturę) - tylko, że ja nie toleruję żadnych zamkniętych - męczę się w nich.

 

Skutkiem tego, z powodu sympatii do dociążenia, odkąd mam FH5 i niedawno WF-1000XM3, to słucham tylko dokanałowych i się poddałem w kwestii otwartych. Jakoś mnie naszło jednak znowu na poszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Luk@s napisał:

Powiedzcie mi fani HD650 (a na pewno takich tutaj nie brakuje :) ), jak się mają do Fidelio X2.
 

Nie jestem może bassheadem, ale lubię dociążenie w subbasie. Moje ulubione otwarte nauszniki to były DT990 Pro i tam było fajnie, ale czasami wysokie świdrowały, no i znudziły mi się. Kupiłem Fidelio X2, jestem z nich bardzo zadowolony. Mam jednak wrażenie, że najniższego basu jakby nie miały. Po drodze były też Focal Listen (uwielbiam tą sygnaturę) - tylko, że ja nie toleruję żadnych zamkniętych - męczę się w nich.

 

Skutkiem tego, z powodu sympatii do dociążenia, odkąd mam FH5 i niedawno WF-1000XM3, to słucham tylko dokanałowych i się poddałem w kwestii otwartych. Jakoś mnie naszło jednak znowu na poszukiwania :)

 

Czas przejść na zamknięte,Jedyne optymalne rozwiązanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD660s. Czy ktoś słuchał, ma porównanie i może powiedzieć czy warto wejść w HD 800s. Jakie różnice na plus i minus będą zauważalne. Używam 660s wyłącznie z dapami lbasso dx160, hiby R5, Shanling M6 Pro (w drodze) czy Fiio Q5s + AM3D. Czy 800s na 300 ohm będą odpowiednio napędzony tym co wymieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Saiya-jin napisał:

W sumie mam podobną zagwozdkę, tylko z K712 pro. Niby wszystko spoko, ale tego basu mogłoby być ciut więcej i ciut niżej.

Miałem chwilę przed Fidelio X2, ale zwróciłem, miałem też K601. Cudowne słuchawki, ale jak dla mnie to one basu nie mają i koniec.

8 minut temu, deftones9 napisał:

 

Czas przejść na zamknięte,Jedyne optymalne rozwiązanie :D

Nie toleruję, już znacznie mi wygodniej w dokanałowych 😕 Chyba AQ Nighthawk mi zostaną acz one są zdrowo kontrowersyjne, albo powrót do DT990 Pro lub poszukanie czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie toleruję, już znacznie mi wygodniej w dokanałowych  Chyba AQ Nighthawk mi zostaną acz one są zdrowo kontrowersyjne, albo powrót do DT990 Pro lub poszukanie czegoś podobnego.
Wg mnie maja basu tyle i powinny mieć zrównoważone słuchawki. Jeśli ktoś lubi dominację basu to jego sprawa ale to zwykle odbywa sie kosztem czegoś

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za wyjątkami jak audeze z powodu technologii wybierając otwarte zyskujemy naturalność kosztem basu tak było jest i długo będzie.

Zawsze jeśli zyskujemy coś to kosztem czegoś jak moc czy wygoda (waga).

FH5 tłuką basem po uszach doc mocno, ale ich naturalność tez jest gdzieś daaaleko.

Ciekawym kompromisem jest sony z5 z uwagi na 16mm dynamik daje bas i naturalność, niestety kosztem czegoś. Jak to dynamik zawsze będzie trudniej niż kilka BA jak fh5.

Kabooom!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 18:11, Broda napisał:

Cześć wszystkim  osłuchanym!

 

Czy owe Momentum M2 są warte grzechu?

 

@Broda Hmm, nausznice w SENNHEISER Momentum M2 OEi są dość małe, więc na małe uszy. Faktycznie pałąk dusi w głowę, ale może się wyrobi. Generalnie do domowego odsłuchu oraz wokali się nie dają. Na dworze sprawdziły się dość dobrze. Na pewno głośności im nie brakuje, przynajmniej nie z iPhone SE 1st gen, jack 3,5mm. Przy połowie skali słychać jeszcze minimalnie przejeżdżające samochody. Basu jest dość sporo. Pilot działa dobrze, ale jego przyciski mogłyby być wyraźniej zaznaczone. W zestawie jest też woreczek i solidny pokrowiec. W przypadku uszkodzenia kabel można wymienić. Myślę, że za 300zł warto

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Luk@s napisał:

Powiedzcie mi fani HD650 (a na pewno takich tutaj nie brakuje :) ), jak się mają do Fidelio X2.
 

Nie jestem może bassheadem, ale lubię dociążenie w subbasie. Moje ulubione otwarte nauszniki to były DT990 Pro i tam było fajnie, ale czasami wysokie świdrowały, no i znudziły mi się. Kupiłem Fidelio X2, jestem z nich bardzo zadowolony. Mam jednak wrażenie, że najniższego basu jakby nie miały. Po drodze były też Focal Listen (uwielbiam tą sygnaturę) - tylko, że ja nie toleruję żadnych zamkniętych - męczę się w nich.

 

Skutkiem tego, z powodu sympatii do dociążenia, odkąd mam FH5 i niedawno WF-1000XM3, to słucham tylko dokanałowych i się poddałem w kwestii otwartych. Jakoś mnie naszło jednak znowu na poszukiwania :)

650'ki nie dadzą Ci niskiego basu, będzie go jeszcze mniej, niż w X2. Ja mam X1 i nie narzekam na subbas. Spróbuj DT1990 może, tam jest większa kultura, niż w DT990, ewentualnie TH610, SR2. W sumie trochę dziwne, że w X2 nie masz subbasu, bo one zejściem niewiele się różnią od X1. Może źródło winne?! 😗

6 godzin temu, lobuz1 napisał:

Mam HD660s. Czy ktoś słuchał, ma porównanie i może powiedzieć czy warto wejść w HD 800s. Jakie różnice na plus i minus będą zauważalne. Używam 660s wyłącznie z dapami lbasso dx160, hiby R5, Shanling M6 Pro (w drodze) czy Fiio Q5s + AM3D. Czy 800s na 300 ohm będą odpowiednio napędzony tym co wymieniłem?

Dla mnie nie warto, lepiej wejść w ibasso SR2, które na dodatek z DAP'a pójdą bez problemu.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

650'ki nie dadzą Ci niskiego basu

 

Tak samo jak i Dt990Pro... Jak czytam wypowiedzi na forum, to mam wrażenie, że wielu osobom domagającym się niskiego basu chodzi o ten w okolicach 100 Hz a nie ten poniżej 50 czy 40 Hz (w którym to już niewiele jest dźwięku, więcej wibrowania i i tak żadne słuchawki go nie oddadzą prawidłowo...).

Generalnie HD650 z porządnego wzmacniacza mają bas z naprawdę porządnym kopem. DT1990 to też pewnie może być dobry kierunek, zwłaszcza, że są znacznie łatwiejsze do napędzenia od HD650. Tylko nawet z B padami one nie mają aż tak podbitego basu w okolicach 100 - 120 Hz jak to jest w DT990Pro. Natomiast mają więcej niskiego basu, gdyby jednak o ten niski rzeczywiście chodziło ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Tak samo jak i Dt990Pro... Jak czytam wypowiedzi na forum, to mam wrażenie, że wielu osobom domagającym się niskiego basu chodzi o ten w okolicach 100 Hz a nie ten poniżej 50 czy 40 Hz (w którym to już niewiele jest dźwięku, więcej wibrowania i i tak żadne słuchawki go nie oddadzą prawidłowo...).

Nie zgodzę się, że DT990 nie mają niskiego basu, poniżej 40hz, kwestia rozumienia faktycznego, słyszalnego niskiego basu, a wibracji samej membrany, gdzie już częstotliwości nie słyszymy, tylko pracę przetwornika. 

 

U mnie wygląda to tak, że w momencie, kiedy puszczam po kolei częstotliwości basowe od najwyższej do najniższej, to zasięg basu kończę, jak nie słychać dźwięku, tylko terkotanie przetwornika. I skoro słuchawki są w stanie wytworzyć mi daną częstotliwość, to znaczy, że oddają mi ją prawidłowo, skoro ją słyszę. Tak samo mam z kolumnami. ✌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Nie zgodzę się, że DT990 nie mają niskiego basu, poniżej 40hz, kwestia rozumienia faktycznego, słyszalnego niskiego basu, a wibracji samej membrany, gdzie już częstotliwości nie słyszymy, tylko pracę przetwornika. 

 

U mnie wygląda to tak, że w momencie, kiedy puszczam po kolei częstotliwości basowe od najwyższej do najniższej, to zasięg basu kończę, jak nie słychać dźwięku, tylko terkotanie przetwornika. I skoro słuchawki są w stanie wytworzyć mi daną częstotliwość, to znaczy, że oddają mi ją prawidłowo, skoro ją słyszę. Tak samo mam z kolumnami. ✌

 

Tak, mają go, tak samo jak HD650. Tylko problem nie w tym, czy są w stanie odtworzyć 40 czy 30 Hz z generatora, bo i jedne i drugie są i będziesz to słyszał. Problemem jest różnica głośności niskiego basu w stosunku do średniego. W DT990 Pro niski bas jest jeszcze gorzej słyszalny niż w HD650 - wynika to właśnie z tego, jak mocno jest tam podbity bas powyżej 100 Hz. W rzeczywistości DT990 Pro są jednymi z najgorszych słuchawek jeśli chodzi o odtwarzanie niskiego basu - wystarczy posłuchać np. kontrabasu na żywo a potem z DT990 Pro - na żywo masz przede wszystkim potężną falę niskiego basu, a tego wyższego jest mniej, a z DT990 Pro jest dokładnie odwrotnie niż w rzeczywistości! :)

Mniej więcej prawidłowe proporcje basu to dostaniemy np. z DT770, 990-tki w ogóle sobie nie radzą. DT1990 są już lepsze (jak na otwarte słuchawki).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, neonlight napisał:

650'ki nie dadzą Ci niskiego basu, będzie go jeszcze mniej, niż w X2. Ja mam X1 i nie narzekam na subbas. Spróbuj DT1990 może, tam jest większa kultura, niż w DT990, ewentualnie TH610, SR2. W sumie trochę dziwne, że w X2 nie masz subbasu, bo one zejściem niewiele się różnią od X1. Może źródło winne?! 😗

Może przesadziłem, że nie ma, ale ja lubię takie subwooferowe dociążenie jak w Focal Listen czy FH5. Midbas mnie męczy w za dużej ilości.
 

30 minut temu, Kuba_622 napisał:

Tak samo jak i Dt990Pro... Jak czytam wypowiedzi na forum, to mam wrażenie, że wielu osobom domagającym się niskiego basu chodzi o ten w okolicach 100 Hz a nie ten poniżej 50 czy 40 Hz (w którym to już niewiele jest dźwięku, więcej wibrowania i i tak żadne słuchawki go nie oddadzą prawidłowo...).

Generalnie HD650 z porządnego wzmacniacza mają bas z naprawdę porządnym kopem. DT1990 to też pewnie może być dobry kierunek, zwłaszcza, że są znacznie łatwiejsze do napędzenia od HD650. Tylko nawet z B padami one nie mają aż tak podbitego basu w okolicach 100 - 120 Hz jak to jest w DT990Pro. Natomiast mają więcej niskiego basu, gdyby jednak o ten niski rzeczywiście chodziło ;)

Jak wyżej napisałem, właśnie o to dociążenie chodzi. W DT990 Pro było jednak lepiej pod tym względem :) Wiem, to trudna sprawa dla słuchawek otwartych.

 

W sumie to dalej nie wiem czy przejście z X2 na HD650 byłoby dobrym pomysłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Tak, mają go, tak samo jak HD650. Tylko problem nie w tym, czy są w stanie odtworzyć 40 czy 30 Hz z generatora, bo i jedne i drugie są i będziesz to słyszał. Problemem jest różnica głośności niskiego basu w stosunku do średniego. W DT990 Pro niski bas jest jeszcze gorzej słyszalny niż w HD650 - wynika to właśnie z tego, jak mocno jest tam podbity bas powyżej 100 Hz. W rzeczywistości DT990 Pro są jednymi z najgorszych słuchawek jeśli chodzi o odtwarzanie niskiego basu - wystarczy posłuchać np. kontrabasu na żywo a potem z DT990 Pro - na żywo masz przede wszystkim potężną falę niskiego basu, a tego wyższego jest mniej, a z DT990 Pro jest dokładnie odwrotnie niż w rzeczywistości! :)

Mniej więcej prawidłowe proporcje basu to dostaniemy np. z DT770, 990-tki w ogóle sobie nie radzą. DT1990 są już lepsze (jak na otwarte słuchawki).

Hmm.. na słuch zawsze uważałem, że w 650'kach jest podbity wyższy bas, a w DT990 jest całościowo, ale schodzi znacznie niżej, niż w HD650. A na wykresach tak właśnie nie jest?! 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s A nie możesz podjechać do MP3store i posłuchać? Czytanie forum jest fajne, ale nie będziesz wiedział dopóki nie sprawdzisz na własne uszy :)

4 minuty temu, neonlight napisał:

Hmm.. na słuch zawsze uważałem, że w 650'kach jest podbity wyższy bas, a w DT990 jest całościowo, ale schodzi znacznie niżej, niż w HD650. A na wykresach tak właśnie nie jest?! 🤔

 

Może być kwestia rozciągnięcia pałąka - oba modele mają wyjęte z pudełka bardzo silny ucisk, który w kilkuletnich już może być mniejszy. Ale takie nie bardzo zużyte DT990 Pro mają strasznie podbity bas w okolicach 120 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Luk@s napisał:

W sumie to dalej nie wiem czy przejście z X2 na HD650 byłoby dobrym pomysłem :)

Jak chcesz pełne pasmo do samego dołu, to nie ma to najmniejszego sensu, 650 nie dadzą Ci subwoofer'owego basu, imo. Ja też myślałem, że jestem w stanie to zaakceptować, ale niestety, nie dało się. 😞

22 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Może być kwestia rozciągnięcia pałąka - oba modele mają wyjęte z pudełka bardzo silny ucisk, który w kilkuletnich już może być mniejszy. Ale takie nie bardzo zużyte DT990 Pro mają strasznie podbity bas w okolicach 120 Hz.

Miałem i nowe, i starsze, uklepane, rozciągnięte i bas był taki sam, jedynie wyższe pasma ulegały zmianie. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatatnim zlocie miałem okazję posłuchać Audeze LCD-XC. W porównaniu do HD650 miały więcej basu, szczególnie niższego. Porównanie trochę z czapy, bo to zupełnie różne konstrukcje, ale wolę swoje HD650 z mocniejszym wyższym basem. Jest bardziej znośny do różnych gatunków muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Miałem i nowe, i starsze, uklepane, rozciągnięte i bas był taki sam, jedynie wyższe pasma ulegały zmianie. ;)

 

Raczej bas nie może być taki sam, jak się pałąk rozciągnie, to już wbrew prawom fizyki :) Tak czy inaczej w DT1990 bas schodzi niżej niż w DT990.

Ja z tym niskim basem w HD650 jakoś nie miałem problemu (a w HD600 już tak), poza tym HD650 to świetne słuchawki, dużo lepsze niż DT990 Pro i jestem w stanie im wybaczyć, że 30 Hz na nich słabo słychać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności