Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2020 o 20:13, blueme napisał:

 

Dokładnie, ja kupiłem 660S wbrew opiniom tutaj i jestem w nich po prostu zakochany. Wszelkie teksty o jakiś ziarnistościach, nienaturalnej średnicy itp. są od czapy i pełne uprzedzeń. Zresztą Sennheiser nie zatrudnia idiotów tylko doskonałych inżynierów, którzy zrobili słuchawki na tym samym poziomie co 600 czy 650 tylko nadali im bardziej monitorowy dający wgląd w nagranie charakter, a przez co są czytelniejsze, nie tak pluszowo-misiowate... Ale bynajmniej nie męczące, proporcje są tu zachowane

Zależy dla kogo, dla mnie też 660'ki są zbyt surowe/monitorowe, wręcz męczące, lampa zapewne byłaby tutaj rozwiązaniem, ale to są dodatkowe koszta, niemałe. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo, dla mnie też 660'ki są zbyt surowe/monitorowe, wręcz męczące, lampa zapewne byłaby tutaj rozwiązaniem, ale to są dodatkowe koszta, niemałe.
 
Senki juz tak mają że na byle czym nie pojadą. Są wymagające. A HD660s potrafią niezle zaskoczyć. Trzeba je jednak zrozumieć i dac im tego czego potrzebują.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można się nimi podniecać w 20 minutowych sesjach, bo potem czujesz się już za bardzo wyczerpany. Analityczność połączona z neutralnością robi wrażenie na krótką metę, ale dla mnie to jest szalenie męczące... Także chyba miłośnicy 600-650-6xx powinni ich nie dotykać ;):D

Ale brawo dla Sennheisera, że ciągle robi progres i naprawdę za tę kasę co biorą to dają rewelacyjne słuchawki, za którymi stoi też sprytna inżynieria, np. to nachylanie drivera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blueme napisał:

Ale brawo dla Sennheisera, że ciągle robi progres i naprawdę za tę kasę co biorą to dają rewelacyjne słuchawki, za którymi stoi też sprytna inżynieria, np. to nachylanie drivera

 

Dodam do tego, że robią słuchawki bardzo wygodne, łącząc przy tym lekkość konstrukcji z jej wytrzymałością.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nausznice
https://pl.aliexpress.com/item/4001134882331.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2a415c0fA6lisS
pasują na hd265 (inne tańsze to chyba dokładanie to samo, no trudno :rolleyes:).

Początkowo coś mi nie pasowały. Nie mogłem wcisnąć. Trzymały się na docisk do ucha i głębokość muszli, ale przy dotknięciu oczywiście odpadały. 

Wydawało mi się że pierścień jest za krótki, ta część co wchodzi w słuchawkę. Tym bardziej, że miałem inny pierścień i ta część wchodząca wyglądała na 2 razy głębszą.

Wyjąłem pierścień z tych chińczyków i "małe" zaskoczenie :woot: Taki sam rozmiar, hehe. Włożyłem sam pierścień, pasuje. Włożyłem nausznik bez gąbki, mocno dociskając, pasują. Myślę sobie, że pewnie z gąbką nie da rady wcisnąć. Dałem gąbkę i mocno podociskałem i też wlazło :lol:🙈:rolleyes:. No to teraz mamy problem, bo trzeba włożyć pierścień, który wcześniej wyjąłem z nausznika z powrotem. Już myślałem, że ni wuja, ale ostatecznie wlazł z powrotem i to bez uszkodzenia czegokolwiek. Potem założyłem i magia, jednak nauszniki pasują :woot::ph34r::lol:. Się ma zdolności... :rolleyes:;)

Edytowane przez bob2000
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam krótkiego kabla do HD 6xx z czystej miedzi balanced 4.4 tak na 1.2-1.4 m nie dłuższy. Czy ktoś ma rekomendacje gdzie zamówić najlepiej w PL?

 

EDIT:

Dobra znalazłem, jak coś to Forza AudioWorks robi:

Copper Series HPC Mk2, Claire HPC Mk2

Albo w wersji Economy, takie cuś

Edytowane przez blueme
sam znalazłem :P
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare senki są wolniejsze w ogólnym brzmieniu i bardziej napowietrzone, przez co słychać więcej niuansików i smaczków w czym są zresztą dla mnie królem. Sprawiają przez to wrażenie bardziej rozdzielczych. Nie znam HD660s, ale z odpowiednim źródłem które potrafi trochę spowolnić, uspokoić dźwięk HD58x też potrafią wykazać się bogactwem brzmienia (stawiam na to, że HD660s jeszcze bardziej to dotycz). Może nie do tego stopnia co w HD650/600, ale i tak jest miodzio. ^^

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tylko oryginał. Nowe pady (z nowej serii) są twardsze i dżwięk HD650 przestaje być "misiowaty". Jeśli zależy ci na zachowaniu sygnatury HD600/HD650 to tylko oryginalne pady.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Night napisał:

Jakie pady warto kupić do hd600? 

 

W stosunku do oryginałów lekko ubitych żeby dźwięk nie był gorszy 

Zwłaszcza na średnicy i wokalu. 

 

Dekoni hybrid /welur - coś z Ali?

 

 oryginał nie chce kupować 

 

Na tej parze co słuchałem HD600 miałem od brainwavz velurowe, więc nawet nie wiem jak grają na orginałach. Choć mi się podobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bob2000 napisał:

Chyba, że hd420/SL

Jakby co mam gdzieś (mogą być i na sprzedaż) HD420 SL - dawno ich nie słuchałem i nie pamiętam jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudziły mi się trochę moje HD58X, więc wczoraj je trochę odświerzyłem. Mała modyfikacja z użyciem pianek od AKG K240.

Wg twórcy modyfikacji z diyaudioheaven z piankami grają prawie jak HD660. Nie wiem czy to prawda bo Jubilee to jedyne sennki z serii 600 jakich słuchałem, ale dzięki nowemu wyglądowi jakoś przyjemniej mi się ich słucha 🙂

20201020_090347.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności