Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, retter napisał:

HD600 potrzebują lampy to część składowa tego dźwięku, w hd650 potrzeba tylko wysterowania bo same z siebie już są kremowe ciemne ciepłe aż za bardzo.

Siakalakabum ucichł bialy szum...
 

 

HD600 wcale nie potrzebują lampy :skromny:

 

Edytowane przez kartonik
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kartonik napisał:

HD600 wcale nie potrzebują lampy :skromny:

Też nigdy nie rozumiałem potrzeby robienia z nich na siłę HD650. One grają co dostają - tak ma być. A że czasami nie jest miło i ałdiofilsko...cóż, wtedy trzeba włączyć HD650, które w niektórych aspektach są kapkę lepsze. 

Edytowane przez bendezar
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bob2000 napisał:

Czy HD520 pierwsza wersja 600 om to takie gorsze HD540 w pierwszej wersji?

Podejrzewam, że ten sam przetwornik, więc po wymianie padów, mogą być bardzo podobne do HD540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie spodziewałem się, że hd520 będą tak dobrze grały. Nastawiałem się na sporo gorszy dźwięk. Basowych wstrząsów nie dostarczą, ciepła też nie, ale przegląd dźwięków mają bardzo ładny i barwa też nie cukierkowa. Szkoda, że nie mogę ich porównać do dt880 i hf580, ale mogę do CAL! i nie ma o czym gadać, zdecydowanie wolę zenki.
 

58 minut temu, Perul napisał:

Podejrzewam, że ten sam przetwornik, więc po wymianie padów, mogą być bardzo podobne do HD540.

Pady może jakieś z Chin kupię, jeśli są jakieś tanie, aby sprawdzić, czy da się więcej basu uzyskać i jak to będzie grało - tak z czystej ciekawości, bo nie brakuje mi basu, a te pady które mam są w dobrym stanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bob2000 napisał:

przegląd dźwięków mają bardzo ładny

to zasługa tych 600 ohm  i dzięki temu dużej precyzji

21 minut temu, bob2000 napisał:

Pady może jakieś z Chin kupię, jeśli są jakieś tanie, aby sprawdzić, czy da się więcej basu uzyskać i jak to będzie grało - tak z czystej ciekawości, bo nie brakuje mi basu, a te pady które mam są w dobrym stanie.

Pady z Chin niedrogo da się kupić. Co do tego "więcej basu" to raczej więcej niż na skórkowych nie będziesz miał, ale welurowe mogą dać cieplejsze i bardziej napowietrzone brzmienie (prawie jak HD540 Gold ;) ).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

to zasługa tych 600 ohm  i dzięki temu dużej precyzji

Hmm, moje dt880 edition też są 600 om, a nie przypominam sobie, aby potrafiły zrobić taki przegląd dźwięku. W ogóle ten aspekt nigdy mi się na nich nie rzucił w uszy, a tutaj od razu słychać. Albo tak nie potrafią, albo są tak źle napędzane.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 20:12, Perul napisał:

Podejrzewam, że ten sam przetwornik, więc po wymianie padów, mogą być bardzo podobne do HD540.

Nie przypuszczam, żeby tam był ten sam przetwornik. Już wtedy produkowali raczej kilka podobnych głośniczków wizualnie, ale inaczej brzmiących. HD520 i HD530 mają niby taką samą konstrukcję a inny dźwięk. Trudno to zwalić na coś innego niż drivery właśnie ;)

W dniu 26.08.2020 o 21:45, Perul napisał:

to zasługa tych 600 ohm  i dzięki temu dużej precyzji

Pady z Chin niedrogo da się kupić. Co do tego "więcej basu" to raczej więcej niż na skórkowych nie będziesz miał, ale welurowe mogą dać cieplejsze i bardziej napowietrzone brzmienie (prawie jak HD540 Gold ;) ).

A Goldy to już całkiem inna bajka zarówno jeśli chodzi go głośniczki inne niż w zwykłych 540, jak i zabudowę wokół głośniczków. Zresztą na moje ucho to bardziej napowietrzne są 540 bez złotej sygnaturki ;)

W dniu 26.08.2020 o 21:20, bob2000 napisał:

Zupełnie nie spodziewałem się, że hd520 będą tak dobrze grały. Nastawiałem się na sporo gorszy dźwięk. Basowych wstrząsów nie dostarczą, ciepła też nie, ale przegląd dźwięków mają bardzo ładny i barwa też nie cukierkowa. Szkoda, że nie mogę ich porównać do dt880 i hf580, ale mogę do CAL! i nie ma o czym gadać, zdecydowanie wolę zenki.
 

Pady może jakieś z Chin kupię, jeśli są jakieś tanie, aby sprawdzić, czy da się więcej basu uzyskać i jak to będzie grało - tak z czystej ciekawości, bo nie brakuje mi basu, a te pady które mam są w dobrym stanie.

Obstawiam, że 520 na oryginalnych padach będą brzmiały najlepiej ;) Rzeczywiście HD520 to bardzo sympatyczne słuchawki i to w wersji pierwszej 600 i 300 om, jak i w wersji drugiej. Wersja 300 om bardziej basowa, troszkę mniej powietrzna. Ich kontynuacja HD525 choć bardziej basowa również prezentuje wpadający mi w ucho rodzaj brzmienia(tu warto posłuchać na welurach od HD600). Co ciekawe wszystkie wersje HD530 i nowsze HD535 już mi tak nie pasują. W serii 520 jeszcze warto wspomnieć o wielkich obszernych muszlach, które dają naprawdę niezły komfort noszenia :)

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady które mam założone są podobne do oryginałów, ale nie wiem czy to oryginały. Muszle są duże, ale przestrzeń na uszy w moich padach jest taka akurat. Dużo mniejsza niż same muszle. Mogę jeszcze dodać, że docisk jest mały, więc raczej większość osób nie powinna narzekać na miażdżenie czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bob2000 napisał:

Pady które mam założone są podobne do oryginałów, ale nie wiem czy to oryginały. Muszle są duże, ale przestrzeń na uszy w moich padach jest taka akurat. Dużo mniejsza niż same muszle. Mogę jeszcze dodać, że docisk jest mały, więc raczej większość osób nie powinna narzekać na miażdżenie czaszki.

Zrób fotkę, to Ci powiem, czy to oryginały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob2000 napisał:

 

Tak wyglądają

pady.jpg

Niestety nie są to oryginały. Firmówki są głębsze i większe. Fabrycznie w muszli ucho ma znacznie więcej miejsca a pad przylega do muszli. Tu widać szparę.

DSC_0634.JPG

Tak wyglądają oryginały. Już nie nowe, ale jeszcze w miarę się trzymające.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu słuchania muzy na hd520 mogę napisać, że podoba mi się w nich rozmieszczenie dźwięków w przestrzeni, wyrazistość dźwięków, faktury, wyciąganie głębi z nagrań, barwa.

Są lekkie w basie i czasem słucham na nich nieco głośniej niż zwykle, aby mieć go więcej. W zasadzie są takim przeciwieństwem dt150, gdzie nie mogę dać głośniej na dłużej, bo zaczyna mnie męczyć wypełnienie basem.

Jak ktoś lubi słuchać metalu na dt880 to te zenki też polecam. Ale nie mają ognistej góry (jest wyraźna), to takie średnicowe granie jak na moje ucho. Ładnie oddają surowość nagrania.

 

Po kolejnym tygodniu: góra jest git - barwa, rozdzielczość, wyrazistość - podoba mi się

Edytowane przez bob2000
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bob2000 napisał:

Po tygodniu słuchania muzy na hd520 mogę napisać, że podoba mi się w nich rozmieszczenie dźwięków w przestrzeni, wyrazistość dźwięków, faktury, wyciąganie głębi z nagrań, barwa.

Są lekkie w basie i czasem słucham na nich nieco głośniej niż zwykle, aby mieć go więcej. W zasadzie są takim przeciwieństwem dt150, gdzie nie mogę dać głośniej na dłużej, bo zaczyna mnie męczyć wypełnienie basem.

Jak ktoś lubi słuchać metalu na dt880 to te zenki też polecam. Ale nie mają ognistej góry (jest wyraźna), to takie średnicowe granie jak na moje ucho. Ładnie oddają surowość nagrania.

HD520 są  niemęczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aulait napisał:

HD520 są  niemęczące. 

Na moich padach jeszcze nie mam pewności co do tego. Mam wrażenie, że lekko mnie męczą. Być może, że przez pady lub głośniejsze słuchanie, albo muszę się przyzwyczaić - na dt880 edition też przez pierwszy tydzień czy dwa, miałem wrażenie, że męczą, ale mi przeszło.

Na HD525 pady od HD600 wchodzą bez problemu? A wiesz może czy pady od HD600 na HD265 też pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bob2000 napisał:

Na moich padach jeszcze nie mam pewności co do tego. Mam wrażenie, że lekko mnie męczą. Być może, że przez pady lub głośniejsze słuchanie, albo muszę się przyzwyczaić - na dt880 edition też przez pierwszy tydzień czy dwa, miałem wrażenie, że męczą, ale mi przeszło.

Na HD525 pady od HD600 wchodzą bez problemu? A wiesz może czy pady od HD600 na HD265 też pasują?

Wszystkie pady z tych modeli jak piszę Retter są kompatybilne, mają ten sam kształt i takie same zatrzaski. Na pewno warto też pobawić się przekładając, żeby sprawdzić, jakie brzmienie pasuje nam najbardziej. Ogólnie całą serię warto posłuchać, żeby coś dal siebie wybrać ;) 

 

Od jakiegoś czasu lubię sobie cichutko słuchać HD525, dźwięk taki basowy z przyciemnioną górą. Nawet wpięte do laptopa bezpośrednio. Takie wyjątkowo nieofensywne granie przy cichym słuchaniu. Czasami wręcz przysypiam z laptopem na klacie i tymi słuchawkami na głowie 😂

Edytowane przez Aulait
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. HD525 na welurach, ciekawe.

2. Głośniki z HD525 w obudowach i padach z HD565, bardzo fajne w pół drogi między jednymi a drugimi.

3. HD265 na welurach zdecydowanie lepsze niż na skórkach.

4. HD265 na padach mojej własnej roboty (od środka welur, o zewnątrz zamknięte) power, blask, dynamika, kop! Tutaj trudno słuchać bez tupania nogą w rytm muzyki ;)

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba @Perulkiedyś pisał że HD265 na padach welurowych z HD600 zbliżają się do tych drugich jako do takiej swego rodzaju zamkniętej wersji? 

 

Ja pamiętam HD265 Linear (:D) jako mocno ciemne słuchawki, przy których Hawki Carbony byłyby wręcz nieco jasne. Ale to dawno było jak miałem te Zenki, może bym i teraz ni miał ręki. 

 

Za to z takich HD525 (albo 535 już nie pamiętam, w każdym razie te które miały skórki stockowo) robiłem sobie coś a'la HD545 zmieniając im pady na welurowe. Te kubki to też nie wiem, czy nie zmieniałem. 

Fajne wintydżowe słuchawki, o jak ja kiedyś HD545 lubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undertaker fabryczne HD265 brzmią dokładnie tak, jak napisałeś. Z welurami to dla mnie takie bardziej basowe HD565. Natomiast z moimi padami to rakiety. Na przykład Michael Jackson-Bad cała płyta na moich padach to chcę się podkręcać głośność wciąż i podskakiwać. Całkowite przeciwieństwo fabrycznych. Mam kilka sztuk na stanie, to natychmiast mogę porównać wszystkie warianty. 

HD525 faktycznie są bardzo przyjemne HD545 bardziej wyrównane... niezłe słuchaweczki... mam całą serię i się nie zamierzam rozstawać 😂

Edytowane przez Aulait
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności