Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Adrian97 napisał:

Tak sobie ostatnio słuchałem momentum wokółusznych, które mają opinię basowych i mam pytanie - są jeszcze mocniejsze senki na dole do kafla?

Zobacz Urbanite XL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu ostatniego AVS, kiedy miałem okazję posłuchać HD800S z Bursonem C3, chodziły za mną i chodziły te Sennki... I w końcu dogoniły.

 

Trochę ponad 200h mają już na pewno na liczniku, a chociaż tor jeszcze nie do końca optymalny, to nawet z Aune S6 Pro po singlu cieszą japę :D Jak przyjdzie w końcu ta przejściówka od VE z 4,4mm na XLR, to będzie bajka, bo Aune po balansie gra lepiej i to zauważalnie, a do tego więcej prądu na pewno zrobi im dobrze.

 

Lubię je i to bardzo. Za scenę, za przejrzystość, za tonalność. Jest jednocześnie przestrzennie, klarownie i imersyjnie. Bez ostrości, bez żyletek, bez jakichś tonalnych wybrakowań, których w sumie się spodziewałem. Podoba mi się ten zwarty, dość twardy bas o przyjemnej fakturze, który może nie trzęsie masą i nie schodzi do piekła, ale nadrabia precyzją. Podoba mi się średnica taka w sam raz dla mnie - czysta, z odpowiednią ilością mięsa, ale bardzo klarowna i taka naturalna. No i góra, która jest... fajna :D Pełna blasku, świetnie rozciągnięta, z dużą ilością powietrza, a swobodna, bez ostrości.

 

Lubię.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 22:32, Vaiet napisał:

Od czasu ostatniego AVS, kiedy miałem okazję posłuchać HD800S z Bursonem C3, chodziły za mną i chodziły te Sennki... I w końcu dogoniły.

 

Trochę ponad 200h mają już na pewno na liczniku, a chociaż tor jeszcze nie do końca optymalny, to nawet z Aune S6 Pro po singlu cieszą japę :D Jak przyjdzie w końcu ta przejściówka od VE z 4,4mm na XLR, to będzie bajka, bo Aune po balansie gra lepiej i to zauważalnie, a do tego więcej prądu na pewno zrobi im dobrze.

 

Lubię je i to bardzo. Za scenę, za przejrzystość, za tonalność. Jest jednocześnie przestrzennie, klarownie i imersyjnie. Bez ostrości, bez żyletek, bez jakichś tonalnych wybrakowań, których w sumie się spodziewałem. Podoba mi się ten zwarty, dość twardy bas o przyjemnej fakturze, który może nie trzęsie masą i nie schodzi do piekła, ale nadrabia precyzją. Podoba mi się średnica taka w sam raz dla mnie - czysta, z odpowiednią ilością mięsa, ale bardzo klarowna i taka naturalna. No i góra, która jest... fajna :D Pełna blasku, świetnie rozciągnięta, z dużą ilością powietrza, a swobodna, bez ostrości.

 

Lubię.

Widzę @dj1978 zrobił dobry hajp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, vonBaron napisał:

Widzę @dj1978 zrobił dobry hajp :D

Szczerze? Nie wiem, kto wtedy był na AVS z nimi. Jedna chyba tylko osoba była z HD800S i zostawiła mi je do posłuchania i ten kwadrans jaki udało się wyszarpnąć zrobił robotę. Wiem, na co je stać i wiem, jak dużo brakuje mi do odtworzenia tamtego wrażenia, ale jest o co walczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, vonBaron napisał:

Widzę @dj1978 zrobił dobry hajp :D

Hajp już był dawno temu, wystarczy przewartować 40-50 stron wstecz. @audionanik się udzielał a najbardziej rozpływał się nad nimi soundman1200.

Mnie nęciły od zarania ale w tamtych czasach D7200 były dla mnie już hajendem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam hajp od razu. Dobre słuchawki są i tyle :D Ale jakby to powiedział mój guru, mój mentor i mój zwierzchnik: "I po ch*j żeś kupił te szithajzery? meze 99 classics są lepsze" :D

 

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 22:32, Vaiet napisał:

Od czasu ostatniego AVS, kiedy miałem okazję posłuchać HD800S z Bursonem C3, chodziły za mną i chodziły te Sennki... I w końcu dogoniły.

 

Trochę ponad 200h mają już na pewno na liczniku, a chociaż tor jeszcze nie do końca optymalny, to nawet z Aune S6 Pro po singlu cieszą japę :D Jak przyjdzie w końcu ta przejściówka od VE z 4,4mm na XLR, to będzie bajka, bo Aune po balansie gra lepiej i to zauważalnie, a do tego więcej prądu na pewno zrobi im dobrze.

 

Lubię je i to bardzo. Za scenę, za przejrzystość, za tonalność. Jest jednocześnie przestrzennie, klarownie i imersyjnie. Bez ostrości, bez żyletek, bez jakichś tonalnych wybrakowań, których w sumie się spodziewałem. Podoba mi się ten zwarty, dość twardy bas o przyjemnej fakturze, który może nie trzęsie masą i nie schodzi do piekła, ale nadrabia precyzją. Podoba mi się średnica taka w sam raz dla mnie - czysta, z odpowiednią ilością mięsa, ale bardzo klarowna i taka naturalna. No i góra, która jest... fajna :D Pełna blasku, świetnie rozciągnięta, z dużą ilością powietrza, a swobodna, bez ostrości.

 

Lubię.

 

Idze, idze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, vonBaron napisał:

Dzięki wizycie @dj1978 mogłem się przekonać że Sennki HD800s to naprawdę fajne słuchawki, niby popsute ale wole je zdecydowanie od "lepszych" HD800 :D

Na jakim torze ich słuchałeś? Dla mnie wypadły co najwyżej przeciętnie w porównaniu do Flow.

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron również dzięki za minispot. Nie ma osobnego wątku o GS-X mini, więc krótko wspomne,. Jeden z najlepszych  tranzystorów jaki miałem okazje słuchać.Barwne, nasycone granie, bardzo  czysta i przyjemnie rozdzielcza góra. bardzo dobra holografia. @Cain1916Stąd też trafiona synergia z HD800s, nie mniejsza niż z lampowym SinusemAudio. Jasno grający wzmak nie pokaże tylu ich zalet , ograniczy muzykalność i przyjemność odsłuchu.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tylko, że właśnie odkryłem kolejną porcję możliwości HD800S. Niby wiedziałem, że single end w Aune S6 Pro to nie jest dobra opcja, chociażby z racji ograniczonej mocy. No ale dojechał dzisiaj adapter Venture Electronics z 4,4mm na XLR i... Ojej. To ja nie słyszałem dotąd HD800S, ani trochę. Scena wybuchła, po prostu. Poczucie głębi, planów na głębię wzrosło bez porównania, a do tego wszystko stało się większe, bardziej spektakularne i dźwięczne. Bas zdecydowanie poprawił i zejście, i dynamikę i fakturę, a średnica nabrała wypełnienia, barwy i życia. Więcej niebawem, w konkretnym tekście, bo muszę teraz posłuchać i spisać wrażenia, ale... Wow. I wiem przy tym, że to nadal pikuś, bo mogą z pewnością znacznie więcej, ale już na tym etapie morda mi się cieszy od ucha do ucha.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem starych poczciwych Sennheiserow HD 555 ktore przez wiele lat mnie nie zawodzily, byly i dalej są piekielnie wygodne, ale pomyślałem sobie, że czas na zmiany, czas spróbowac czegos z nieco wyższej półki. I tak o to jestem bliski zakupu Sennheiserów HD 660S. Myśle sobie tylko czy jest sens pakowac sie w te słuchawki mając budżet na wzmacniacz 700-1000 zł. DragonFly Cobalt albo iFi ZEN DAC wyciagnie z tych sluchawek wszystko co najlepsze, czy raczej będzie to czyms w rodzaju marzeniem ściętej głowy ? Pytam, bo spotkałem sie z wieloma opiniami, że te sluchawki wymagają znacznie wiekszego budżetu, żeby je napędzic do granic możliwosci. Chce je głównie podpinac pod laptopa. Ich przeznaczenie to przedewszystkim oglądanie filmow, oraz muzyka typu RAP i gry. Rozumiem, że do tego typu zastosowań HD 660S sie sprawdza doskonale, zgadza sie ? Jeżeli sie myle, to prosze mnie naprostować. Jedyna rzecz, która mnie martwi, to niezbyt duży budżet na wzamacniacz o ktorym wspominam powyżej. Co o tym wszystkim sądzicie? Z góry dziękuję za każdą rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś pracownik z losowej akcji Sennheisera wybrał 3 sztuki HD25 z limitowanej edycji:

 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-dla-dja-sennheiser-hd-25-limited-edition-9355486725

 

Jest przebitka, ale jeśli komuś na tej wersji zależy to może warto. Może też być dobra inwestycja. Kupić i trzymać 10-20 lat w zamknięciu :)   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, vonBaron napisał:

Chociaż jak wczoraj przy piwku słucham doplaonych TH-900 to raczej Arye nie miałby u mnie racji bytu.

Przy piwku, to pewnie, że TH900 lepsze ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Dobrego lampiaka masz, a z takimi HD800s  lubią się najbardziej zadawać😉

No właśnie chcę dziś posłuchać, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Perul napisał:

Przy piwku, to pewnie, że TH900 lepsze ;) .

Tylko że zanim je otworzyłem to był już efekt WOW! 

Z GS-X mini grają chyba jeszcze lepiej po balansie niz z ICanem.

Jak mnie kiedyś kryzys finansowy dopadnie to na pewno Fostexy sobie zostawię. 

Scena i holografia wcale nie gorsza niż w Aryach czy HD800s a muzykalność wyższa, te papierowe przetworniki mają coś takiego czego nie mają inne.

Co ciekawe że ten sam kabel który TH-900 mi wygładza Arye wyostrzał.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności