Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Do poczytania - ciekawe, choć nie wiem czy wiarygodne.
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd650/
W domu mam i jedne i drugie, ale już oklapłe, więc nie sprawdzę. 
Według mnie to prawda. Mam stare w całkiem ładnym stanie pady i zmieniłem je na nowe. Różnica jest spora. Nowe są twardsze. Dźwięk według mnie na plus. Jest szybszy, mniej średniego basu ale niższy został. No i góra...dla mnie gra to teraz sygnaturą HD600 tylko jeszcze lepiej rozciągnięte na krańcach. Dla mnie super wydane pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, komeko napisał:

Według mnie to prawda. Mam stare w całkiem ładnym stanie pady i zmieniłem je na nowe. Różnica jest spora. Nowe są twardsze. Dźwięk według mnie na plus. Jest szybszy, mniej średniego basu ale niższy został. No i góra...dla mnie gra to teraz sygnaturą HD600 tylko jeszcze lepiej rozciągnięte na krańcach. Dla mnie super wydane pieniądze.

Też miałem takie odczucia, ale nie porównywałem bezpośrednio więc unikałem kategorycznych twierdzeń.

1 minutę temu, retter napisał:

Poczekajcie aż klapną trochę podobnie jest w BD.

Jak klapną w HD600 to super, jak w W HD650 to mniej super.

Inna sprawa, że jak się dobrze pomęczy pałąka, to wbrew obiegowym opiniom, one wcale nie robią tak szybko "klap".  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu były trochę inne pady niż te dzisiejsze. Tak samo zmieniały się przegrody itp. Pierwsze HD650 były naprawdę ciemne. Po 2007 ze srebrną przegrodą i z dzisiejszymi padami to już inne HD650. Dla mnie idealne brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem obie pary ze srebrnymi przegrodami.

Patrząc po tym jak nowe pady wpływają na brzmienie słuchawek, to mam przypuszczenie, że różnice pomiędzy starszymi a nowszymi wersjami HD600 czy 650 mogły w głównej mierze wynikać z powodu, że w nowych były świeże pady a w starych już uklepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Te 2mm raczej nie robią różnicy, po prostu zmienili rodzaj gąbki, bo też mi się wydaje, że HD650 grają bez kocyka w porównaniu z tym, co kiedyś.. kiedyś słyszałem. ;)

E tam, 2mm nie robią różnicy? Moje 650 - tki czasem o 20.15 grają z "misiem" a o 20.20 już nie. Także ten.......

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

Te 2mm raczej nie robią różnicy, po prostu zmienili rodzaj gąbki, bo też mi się wydaje, że HD650 grają bez kocyka w porównaniu z tym, co kiedyś.. kiedyś słyszałem. ;)

Robi różnicę, zwłaszcza w połączeniu z twardszą gąbką pewnie da ze 4mm większy odstęp ucha od przetwornika, a to z kolei odchudza dźwięk i dodaje wysokich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, w którym wątku zapytać - chce kupić do Skype

 

Sennheiser PC 8

Mają je:

voip24sklep.pl

https://www.onedirect.pl/o-onedirect

 

Czy zamawialiście coś od nich, nie wiem, czy dać sie skusić najniższej cenie czy podchodzić z dystansem?

 

Jeśli źle trafiłem, prośba do moda o przeniesienie, dziękuje

 

Edytowane przez korben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie (tym bardziej po obniżce) ryzyko nie jest zbyt duże :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, korben napisał:

A ja mam nadwrażliwe uszy i muszą być otwarte, a jednocześnie ta cena... wiadomo, mocno zachęcająca i stąd moje obawy....

My tu wszyscy mamy nadwrażliwe uszy. Będą w porządku.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, korben napisał:

A ja mam nadwrażliwe uszy i muszą być otwarte, a jednocześnie ta cena... wiadomo, mocno zachęcająca i stąd moje obawy....

 

Według mnie jest raczej godna zaufania: https://www.onedirect.pl/dane-firmy  Promocja dobra i nie powinno dojść do sytuacji z anulowaniem zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, Panowie, dobre

Poczucia humoru nie możemy zatracić bo zwariujemy wtedy dokumentnie

 

A w temacie:

Cytat

W magazynie Sennheisera nie ma nawet więc na ten moment zdobycie tych słuchawek graniczy z cudem...

 

No i tyle,  a ja nie dam u konkurencji 250 za słuchawki warte 120,  bo taki ze mnie pajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, bob2000 napisał:

Stare HD430 600 omowe względem HD58x/600/650 to znacznie gorzej? Chodzi mi przede wszystkim o czystość, gładkość i wyrazistość dźwięku.

Powinienem spodziewać się po nich czegoś dużo cieplej grającego niż obecnie produkowane dt880 edition?

HD430 są raczej neurtalne. Mają trochę specyficzne brzmienie średnich tonów przez te skórkowe pady, ja bym ich spróbował z jakimiś ciemnymi welurami. Technicznie są całkiem dobre.

Dużo cieplej niż DT880 nie będzie. Póki co najcieplejsze ze starych słuchawek jakie słuchałem to były HD420 i DT911.

 

BTW. Ma ktoś może HD420 (600 omowe) na sprzedaż? Moje się niestety popsuły podczas eksperymentów z padami :( .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim miłośnikom dobrego grania. To mój pierwszy post na tym forum, stąd przywitanie :-)

Dołączam do fanklubu z HD58X (made in Ireland). Najczęściej używam ich z DX120.

Jakiś czas temu była dyskusja na temat problemów z poprawnym napędzeniem HD58X.

Wg mnie DFR spokojnie wystarcza do wysterowania tych słuchawek. Porównywałem z wzmacniaczem stereo NAD C326BEE+Rasperry Pi4+DFR+Volumio, który nie jest stricte do słuchawek, ale mocy na pewno mu nie brakowało. Po podłączeniu przez NAD słychać po prostu styl grania wzmacniacza, jest mniej ostro i bardziej średnicowo niż przez samego DFR.

W przypadku DX120 spore zmiany na plus powoduje podłączenie ich po balansie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności