Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, audionanik napisał:

Nie wiem o co chodzi z tym całym wysraniem..tfu...wysterowaniem..

Chodzi o to Przyjacielu, żeby moje HD'czki grały pełną parą, a nie na pół gwizdka, jak to ma miejsce z DFB. 😉

 

9 minut temu, audionanik napisał:

.. ale za dobrą jakość nikt mało se nie policzy:D.

Nawet małe chińskie łapki nic takiego nie ulepiły, serio, tyle tych klamotów naprodukowali i żaden portable nie poradzi sobie z dynamikami? 🤔😭

 

Podejrzewam, że Mojo by dał radę, ale tam są jazdy z aku, więc nie biorę go pod uwagę.

3 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Cyfrowy? :) Przecież to jest wzmacniacz na baterię.

A co ma zasilanie z charakterem brzmienia? 🤔😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Chodzi o to Przyjacielu, żeby moje HD'czki grały pełną parą, a nie na pół gwizdka, jak to ma miejsce z DFB. 😉

 

Nawet małe chińskie łapki nic takiego nie ulepiły, serio, tyle tych grantów naprodukowali i żaden portable nie poradzi sobie z dynamikami? 🤔😭

 

Podejrzewam, że Mojo by dał radę, ale tam są jazdy z aku, więc nie biorę go pod uwagę.

Zapewniam Cię, że to nie jest kwestia mocy, tylko stylu/klasy grania, która jest wynikiem wielu czynników, między innymi odpowiednio dobranych kondów w sekcji zasilającej.

17 minut temu, kartonik napisał:

 

Mało tego, nawet kupiłem nowe pady do sześćsetek, bo mam zamiar dalej z nimi pozostać :wub:

Kurczę pamiętam, jak soloist sl mk2 zagrał z hd600 ( na tym Twoim kablu ze srebrzonej miedzi). Nawet wzmak z CV2+ gorzej zagrał z nimi; para idealna. Soloist wygładził senkom deko ten ich zgryźliwy zakres w okolicach 4khz jednocześnie nie gubiąc szczegółów; do tego super basik i rewelacyjna średnica - senki zlały wtedy kilka nietanich nauszników:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Chodzi o to Przyjacielu, żeby moje HD'czki grały pełną parą, a nie na pół gwizdka, jak to ma miejsce z DFB. 😉

 

Ulepiły tylko jak chcesz mobilnie to musi być drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

A co ma zasilanie z charakterem brzmienia? 🤔😉

 

A co tam ma być cyfrowego? To jest dość transparentny wzmacniacz, więc jak źródło będzie dawało "dźwięk zalatujący cyfrową górą" to i wzmacniacz tego nie będzie retuszował. Dlatego napisałem, że potrzebny jest też dobre źródło.

Ja mogę napisać tyle, że zasilane z USB urządzenia typu DragonFly z HD650 to dźwięk co najwyżej znośny, a z takim A5 to już bardzo przyzwoity poziom grania, jak jeszcze się do tego doda mobilność i wygodę, to uważam że to ciekawe rozwiązanie za niewielkie (jak na realia audio) pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, audionanik napisał:

Kurczę pamiętam, jak soloist sl mk2 zagrał z hd600 ( na tym Twoim kablu ze srebrzonej miedzi). Nawet wzmak z CV2+ gorzej zagrał z nimi; para idealna. Soloist wygładził senkom deko ten ich zgryźliwy zakres w okolicach 4khz jednocześnie nie gubiąc szczegółów; do tego super basik i rewelacyjna średnica - senki zlały wtedy kilka nietanich nauszników:D.

 

 Kabel to raczej czysta miedź, tylko taka leprzejsza made in Fasto :ph34r:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

A co tam ma być cyfrowego? To jest dość transparentny wzmacniacz, więc jak źródło będzie dawało "dźwięk zalatujący cyfrową górą" to i wzmacniacz tego nie będzie retuszował. Dlatego napisałem, że potrzebny jest też dobre źródło.

Ja mogę napisać tyle, że zasilane z USB urządzenia typu DragonFly z HD650 to dźwięk co najwyżej znośny, a z takim A5 to już bardzo przyzwoity poziom grania, jak jeszcze się do tego doda mobilność i wygodę, to uważam że to ciekawe rozwiązanie za niewielkie (jak na realia audio) pieniądze.

Dzięki za podpowiedź, zatem wypróbuję skubańca. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

Dzięki za podpowiedź, zatem wypróbuję skubańca. 😉

 

Teraz na Allegro jest darmowa dostawa i darmowy zwrot, więc dużo nie ryzykujesz, jak uznasz że ma cyfrową górę, to odeślesz nic nie tracąc :) Ja w każdym razie nie znam lepszego wzmacniacza przenośnego za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Teraz na Allegro jest darmowa dostawa i darmowy zwrot, więc dużo nie ryzykujesz, jak uznasz że ma cyfrową górę, to odeślesz nic nie tracąc :) Ja w każdym razie nie znam lepszego wzmacniacza przenośnego za takie pieniądze.

Ja znam inny :Pale to może być różnie co do słuchawek no i do hd650 lepiej coś żywszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pady mają znaczenie.

Zamieniłem kilkuletnie pady funkiel nófki i jest różnica mimo, że stare jeszcze nie były tak uklepane. HD600 stały się mniej misiowate, góra jest bardziej wyrazista i szczegółowa, bas twardszy. Z minusów to trochę ta ich ziarnistość stała się bardziej odczuwalna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hd600 dobrze pasuje, do hd650 już raczej jego zalety maleją.

Ale co do pytania@neonlight, ba300s no radzi sobie ale nie wyciska 100% tego co potrafi wzmak OTL stacjonarny bo to raczej nie możliwe choćbyś dał 1W na kanał.

Przy czym marka fiio ma skłonność do przesadzania albo za ciepło albo za jasno albo za cyfrowo itd.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kartonik napisał:

Jednak pady mają znaczenie.

Zamieniłem kilkuletnie pady funkiel nófki i jest różnica mimo, że stare jeszcze nie były tak uklepane. HD600 stały się mniej misiowate, góra jest bardziej wyrazista i szczegółowa, bas twardszy. Z minusów to trochę ta ich ziarnistość stała się bardziej odczuwalna.

Te kilkuletnie pady od nowości były 2 mm węższe i  chyba jednak bardziej pasowały do HD600, te nowe do 650-tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania - ciekawe, choć nie wiem czy wiarygodne.

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd650/

W domu mam i jedne i drugie, ale już oklapłe, więc nie sprawdzę. 

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności