Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ochotę na hd650. Klonik czarnej kostki gra dynamicznie, jasno, dobrze z rozciągniętym pasmem ale troche chłodno i z mega kontrolą dołu. 

Czy 650-ki przyciemią górę, ocieplą deko środek i ubarwnią dół, czy jednak wyjdzie neutraliza? 

Klonik ma zapas mimo że gra cicho ;)

Tak się zastanawiam właśnie nad tymi zenami, jak nie to zbieram na LCD 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pierotero napisał:

Klonik czarnej kostki gra dynamicznie, jasno, dobrze z rozciągniętym pasmem ale troche chłodno i z mega kontrolą dołu.

Klonik ma zapas mimo że gra cicho ;)

Dziwny ten "klonik", moje grały dokładnie na odwrót, czyli ciepło, z dobrym wypełnieniem środka i bardzo głośno. ;) Czyżby to jakiś wypust forumowy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowy z AS. Wybitnie dynamiczny i kontrola basu ale zero podbić i barwy deczko chłodne. Parka bd139/140 robi robotę, bas schodzi do mordoru i jest trzymany za mordę krótko. 

Dla przeciwwagi myślę o planarach albo właśnie L-kowych hd650  😙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2020 o 10:05, neonlight napisał:

Ponownie przypominam, bo już był poruszany ten temat wiele razy - wydajność prądowa, a uzyskana duża głośność, to dwie różne sprawy. I żadna "ważka" nie napędza prawidłowo powyższych modeli, gwarantuję Ci to, chyba, że jakimś cudem osiąga ok. 200mw przy 300Ω.

Ale dajecie w kość z tą wydajnością. Przy napięciu 2V, przez odbiornik o impedancji 300ohm popłynie prąd nie większy niż 6,666mA - tyle co kot napłakał.

W dniu 17.03.2020 o 11:33, Kuba_622 napisał:

Red daje 11 mW przy 300 omach

Max. moc jaką jest w stanie w ogóle pobrać 300ohmowy odbiornik ze źródła o napięciu 2V to 13,333mW...więc o co kaman, bo nie kumam.  Przy dwóch woltach to hd600 już łeb chciały mi  urwać przy samej dupie.

Jedyne nad czym się warto pochylić to charakter wzmaka - jego impedancję wewnętrzną, jak się zmienia w funkcji częstotliwości i jak reaguje na impedancję obciążenia oraz jego "klasę dźwięku":D. Kłaniają się kondy w zasilaczu.

Osobiście, do HD600 nie słyszałem lepszego wzmaka niż solista sl mk2, a przez kilkanaście lat obcowania z nimi trochę tego przewaliłem. Z resztą największy fan sześćsetek czyli @kartonik coś o tym wie - chyba nadal ma mojego soloista:D. Ja też znowu go sobie kupię, bo fpyte jest.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność prądowa ma znaczenie przy trudnym obciążeniu jak kolumny które schodzą z impedancja poniżej 2ohm czy słuchawki które mają 8ohm nominalnie a do ilu zejdą?

Przy hd600 które mają słabą skuteczność liczy się wzmocnienie bardziej niż wydajność prądowa. Ale to nadal jedna z wielu kwestii.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

Przy hd600 które mają słabą skuteczność

Skuteczność to one akurat mają popisową, grają już spoko pobierając dosłownie kilka miliwatów. Czułość (czyli zdolność wytwarzania ciśnienia akustycznego na jednostkę przyłożonego do nich napięcia) też bardzo wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, retter napisał:

Przy hd600 które mają słabą skuteczność liczy się wzmocnienie bardziej niż wydajność prądowa. Ale to nadal jedna z wielu kwestii.

I tak na jedno wychodzi - niewystarczająca moc do pociągnięcia HD'ków. ;)

@audionanikChcesz powiedzieć, że wzmacniacz na USB o mocy 13.333mW, jest w stanie poprawnie wysterować HD600?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, neonlight napisał:

 

@audionanikChcesz powiedzieć, że wzmacniacz na USB o mocy 13.333mW, jest w stanie poprawnie wysterować HD600?

Tak, i zapewniam Cię, że Twoje hd600/650 podczas normalnego słuchania nie pobierają więcej. Natomiast bas zależy głównie od impedancji wewnętrznej wzmaka na co ma wpływ również budowa jego zasilacza. Szerzej o tym wielokrotnie pisał @majkel.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego te 13mW policzyli, na jaką impedancję oraz jaka impedancja jest na samym wyjściu? Wtedy właśnie może być tak, że wysokoomowe nie zagrają jakoś znacznie ciszej od niskoomowych. Dla 300 omów ważne będzie napięcie, żeby było parę woltów, no tak co najmniej ze dwa dla w miarę sensownego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Generalnie słuchawki wysokoohmowe stanowią łatwe obciążenie dla wzmacniaczy; z uwagi na wielozwojowe wysokoindukcyjne cewki mają też znacznie wyższą skuteczność od niskoohmowych. Te ostatnie do wytworzenia ciśnienia akustycznego porównywalnego z tymi pierwszymi potrzebują więcej prądu i mocy (okupionej większymi stratami na ciepło), ale niższego napięcia.

5 minut temu, majkel napisał:

Dla 300 omów ważne będzie napięcie, żeby było parę woltów, no tak co najmniej ze dwa dla w miarę sensownego słuchania.

Powtarzam, ja na headoniku ze wzmocnieniem Odb (czyli 2V przy pełnym wychyle potka) nigdy nie doszedłem do końca skali z hd600, urwałoby mi łeb po prostu.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Tak, i zapewniam Cię, że Twoje hd600/650 podczas normalnego słuchania nie pobierają więcej. Natomiast bas zależy głównie od impedancji wewnętrznej wzmaka na co ma wpływ również budowa jego zasilacza. Szerzej o tym wielokrotnie pisał @majkel.

Ok, to podaj mi proszę chociaż jeden model takiego wzmaka (zasilany USB lub baterią) który odpowiednio napędzi HD'ki, niezwłocznie to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tybysh napisał:

Faktycznie skuteczne te HD600, mój wzmacniacz ma gain x3 i ustawiony na maxa na DT-150 nie powoduje ogłuchnięcia, tak z godzinę można posłuchać ale już na granicy trwałego uszkodzenia słuchu w perspektywie kilku lat.

Zgubiłem się; o których słuchawkach piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Ale dajecie w kość z tą wydajnością. Przy napięciu 2V, przez odbiornik o impedancji 300ohm popłynie prąd nie większy niż 6,666mA - tyle co kot napłakał.

Max. moc jaką jest w stanie w ogóle pobrać 300ohmowy odbiornik ze źródła o napięciu 2V to 13,333mW...więc o co kaman, bo nie kumam.  Przy dwóch woltach to hd600 już łeb chciały mi  urwać przy samej dupie.

Jedyne nad czym się warto pochylić to charakter wzmaka - jego impedancję wewnętrzną, jak się zmienia w funkcji częstotliwości i jak reaguje na impedancję obciążenia oraz jego "klasę dźwięku":D. Kłaniają się kondy w zasilaczu.

Osobiście, do HD600 nie słyszałem lepszego wzmaka niż solista sl mk2, a przez kilkanaście lat obcowania z nimi trochę tego przewaliłem. Z resztą największy fan sześćsetek czyli @kartonik coś o tym wie - chyba nadal ma mojego soloista:D. Ja też znowu go sobie kupię, bo fpyte jest.

 

Oj tam wydajność i impedancja slancja, niedługo to będzie trzeba jakieś studia techniczne kończyć, żeby móc z Wami rozmawiać... Ja jestem prosty magister nauk humanistycznych, mnie to wszystko nie obchodzi ;) Mówię co słyszałem. Mam swój plik testowy - sinus 1kHz, 0dB i owszem, jak testowałem na tym pliku, to głośność HD650 z DFR była ponad 100 dB czyli można powiedzieć, że przy współczesnej muzyce nagranej głośno, z dużą kompresją dynamiki, to łeb urywa i pisałem o tym już wcześniej w tym temacie. Natomiast co z tego że głośno, jak dźwięk jest anemiczny, bas nie ma uderzenia, HD650 z DFR to jest taki salonowy kocur, spasiony, ociężały i wykastrowany ;) Równocześnie porównywałem z Beyerdynamic A20, który ma impedancję wyjściową 100 om, czyli powinien być beznadziejny. Tylko że HD650 z tym wzmacniaczem, to są całkowicie inne słuchawki, niż z DFR, jest wykop, jest przejrzystość.

Nie znam Hedonika, nie kwestionuję, że jest dobry do HD650, ale Red dobry nie jest i to nie ulega wątpliwości, a o tym na początku była ta dyskusja.

 

10 minut temu, neonlight napisał:

Ok, to podaj mi proszę chociaż jeden model takiego wzmaka (zasilany USB lub baterią) który odpowiednio napędzi HD'ki, niezwłocznie to sprawdzę.

 

Fiio A5 + dobry DAP.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audionanik napisał:

Zgubiłem się; o których słuchawkach piszesz?

 

Pisałem o HD600 że to faktycznie skuteczne słuchawki skoro na wzmacniaczu w unity gain grają aż nadto głośno, dla porównania DT-150 potrzebują sporo większego wzmocnienia (u mnie jest +9.5 dB i jeszcze jest w miarę bezpiecznie).

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Ok, to konkretniej - z ogólnodostępnych sprzętów i typowo portable. ;)

Większość jest ciulowa jeśli chodzi o jakość ponadto małe gabaryty uniemożliwiają wsadzenie odpowiednio dużych kondów do sekcji zasilania.

Pamiętam starego teaca ha-p90 - był ok. To samo ibassa 200 i 220; że nie wspomnę o potworze kann cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Większość jest ciulowa jeśli chodzi o jakość ponadto małe gabaryty uniemożliwiają wsadzenie odpowiednio dużych kondów do sekcji zasilania.

Pamiętam starego teaca ha-p90 - był ok. To samo ibassa 200 i 220; że nie wspomnę o potworze kann cube.

No i doszliśmy do sedna sprawy, czyli o portable w rozsądnych pieniądzach (+-1000zł) mogę zapomniec, jak chciałbym dobrze wysterować 650'ki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Osobiście, do HD600 nie słyszałem lepszego wzmaka niż solista sl mk2, a przez kilkanaście lat obcowania z nimi trochę tego przewaliłem. Z resztą największy fan sześćsetek czyli @kartonik coś o tym wie - chyba nadal ma mojego soloista:D. Ja też znowu go sobie kupię, bo fpyte jest.

 

Mało tego, nawet kupiłem nowe pady do sześćsetek, bo mam zamiar dalej z nimi pozostać :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

No i doszliśmy do sedna sprawy, czyli o portable w rozsądnych pieniądzach (+-1000zł) mogę zapomniec, jak chciałbym dobrze wysterować 650'ki. ;)

Nie wiem o co chodzi z tym całym wysraniem..tfu...wysterowaniem, ale za dobrą jakość nikt mało se nie policzy:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, neonlight napisał:

A ten Fiio nie jest cyfrowy, bo każdy DAP/wzmak, który od nich słuchałem, to grał bardzo technicznie i zalatywał cyfrową górą? :(

 

Cyfrowy? :) Przecież to jest wzmacniacz na baterię. Gra bardzo dobrze, kosztuje 500 zł, czyli na warunki audiofilskie grosze. I napędza wszelkie słuchawki o wiele lepiej niż wszelki te wynalazki na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności