Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, kuman napisał:


karmazynowy, Jan mana sue dzwiekowo do 6xx bo miałem 6xx razem z 600 i 580. Jestem ciekawy jak 650 grają ? Czy 650 które porównywales to nowa produkcja ?

 

Tak, miałem te 650 z najnowszej rewizji na thomannie nazywaną edycją 2019. To jest to samo co 6XX. Dźwiękowo żadnych różnic. Różnice w kolorze, kablach i jakości plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Tak, miałem te 650 z najnowszej rewizji na thomannie nazywaną edycją 2019. To jest to samo co 6XX. Dźwiękowo żadnych różnic. Różnice w kolorze, kablach i jakości plastików.


ostatnio miałem okazje posłuchać co prawda tylko jednego utworu na 660s i maja coś w sobie. Na pewno bliżej im 600 niż 650/6xx. 
z koleji 650/6xx to senhejzera odpowiedz na 600 plus ciepło wzmaga lampowego który tak dużo ludzi poleca do 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kuman napisał:


karmazynowy, Jan mana sue dzwiekowo do 6xx bo miałem 6xx razem z 600 i 580. Jestem ciekawy jak 650 grają ? Czy 650 które porównywales to nowa produkcja ?

I jak wg Ciebie stareńkie 580 na tle 600 i 6XX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiatrak napisał:

I jak wg Ciebie stareńkie 580 na tle 600 i 6XX ?

 

Stareńkie 580 - bardzo dobrze, nie wiem z której części produkcji były, moje grały coś pomiędzy 650 a 600. Nie przybliżały tak wokalu jak 600 i nie były tak cieplo-kremowe jak 650/6xx. 

Nowe 58x to nie ta liga jeśli chodzi o rozdzielczość.  Można preferować ich tonalosc ponad pozostałe, ale to nie zmienia faktu iz to sluchawki z polki seri 5xx( wylaczajac 580 naturalnie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 03:23, kuman napisał:

 

Stareńkie 580 - bardzo dobrze, nie wiem z której części produkcji były, moje grały coś pomiędzy 650 a 600. Nie przybliżały tak wokalu jak 600 i nie były tak cieplo-kremowe jak 650/6xx. 

Nowe 58x to nie ta liga jeśli chodzi o rozdzielczość.  Można preferować ich tonalosc ponad pozostałe, ale to nie zmienia faktu iz to sluchawki z polki seri 5xx( wylaczajac 580 naturalnie)

Mam zupełnie odmienne zdanie, dla mnie 580 grały lekko, przestrzennie, najchłodniej, nie miały podbitego wyższego basu, jak w nowszych modelach tj. HD600/650. HD58X i 660s to zdecydowanie wyższa rozdzielczość w całym paśmie, są bardziej precyzyjne i nie wybaczają słabych realizacji tak, jak poprzednicy. Z tego też względu i trudności w doborze toru, postanowiłem je sprzedac/zwrócić (HD58X/660s). :(

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie odmienne zdanie, dla mnie 580 grały lekko, przestrzennie, najchłodniej, nie miały podbitego wyższego basu, jak w nowszych modelach tj. HD600/650. HD58X i 660s to zdecydowanie wyższa rozdzielczość w całym paśmie, są bardziej precyzyjne i nie wybaczają słabych realizacji tak, jak poprzednicy. Z tego też względu i trudności w doborze toru, postanowiłem je sprzedac/zwrócić (HD58X/660s).
Myk jest w tym że hd580 było CZTERY różne wypusty.
Miałem dwa pierwsze ciemne bardziej w stronę hd650. Drugie neutralne płaskie coś jak k701.
Podobnie jest z hd600 tu było 3 wypusty.

Liniwość jest tylko po cichu były zmiany zresztą jak w hd800.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł jak zwiększyć / przywrócić docisk do uszu w HD600?

 

Kupiłem po wielu pomysłach w końcu HD650 i nówki grają zdecydowanie lepiej u mnie niż HD600, które mam ok. 2 lat. Tyle, że pamiętam, że HD600 na początku bliżej tego brzmienia HD650 były niż te obecne suchoty :) Obstawiam, że to kwestia docisku, który pozwala złapać lepszego seala i mniej basu ucieka (pady wymieniałem ostatnio). Gdyby dało się to jakoś bezpiecznie dogiąć, to może różnica była mniejsza między jednymi a drugimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, d_nac napisał:

Obstawiam, że to kwestia docisku,

Nie kombinuj z dociskiem, bo to nie on jest winien. Zmieniłeś jak piszesz pady i z początku to normalny efekt, że inaczej grają. Gdy z czasem pady siadają, dźwięk może zrobić się bardziej "misiowy". Pozostaje jeszcze kwestia oryginalności padów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć zawleczki plastikowe w pałąku i wtedy możesz wysunąć słuchawkę z pałąka. Następnnie możesz bezpiecznie dogiąć blaszkę i będzie ciaśniej. Moje HD650 po kilku latach nadal są ciasne ale nie za ciasne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawsim napisał:

Nie kombinuj z dociskiem, bo to nie on jest winien. Zmieniłeś jak piszesz pady i z początku to normalny efekt, że inaczej grają. Gdy z czasem pady siadają, dźwięk może zrobić się bardziej "misiowy". Pozostaje jeszcze kwestia oryginalności padów.

To raczej docisk właśnie - pady mają już z 1.5 miesiąca, a w oryginalnych od razu było to samo uczucie co w HD650 - wydaje mi się, że one się już tak nie dopasują, bo nic ich nie zmusza do tego :) Co do oryginalności, to powinny być ok, bo kupowane w Audiopolis, ale tak jak wcześniej już pisałem, to nie są chyba te same pady (jakby twardsze / mniej obłe w kształcie), chyba że to brak docisku właśnie takie wrażenie powoduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie zaciekawiliście, że umówiłem się na małą randkę... dzisiejszy wieczór spędzę z tymi słuchaweczkami...ponoć siostry, ale inny mają temperament.

dzięki @kurop, za pożyczenie, zawsze można na Ciebie liczyć.

 

4C6A8993-B630-4201-B637-0F8A4683DB71.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kartonik napisał:

Daj znać co z tej randki wyszło ;)

Zdecydowanie obie wola ciepełko lampy... od razu robią się takie "milusie".

Na tranzystorze jest jakoś tak bezbarwnie i nieangażują jak na lampie, która dodaje głębi muzyce.

1 godzinę temu, Compton napisał:

Obstawiam, że HD660s pokażą klasykowi, gdzie raki zimują :D

Powoli skłaniam się do młodszej😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności