Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców Sennheisera, 660 i HD700 mają w tej chwili podobne ceny... czy ktoś może pokusić się o porównanie ich?

i dlaczego HD700 są tak krytykowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekhall napisał:

Pytanie z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:  szukam wtyczek do słuchawek HD598/HD558/HD559/HD569/HD579. Czy ktoś z Was wie jak dokładnie nazywa się ten typ wtyczki i gdzie można takie cudo nabyć? Kompletne kable mnie nie interesują, znalazłem je.

 

Nie jestem pewny, czy o to Ci chodzi:

 

https://www.ebay.com/itm/Mini-2-5mm-Stereo-Jack-Plug-HD598-HD558-HD518-Earphone-B1-For-Sennheiser-GX/223106663929?hash=item33f23185f9:g:GIsAAOSwcZ9bZCIh

 

nie widzę matowych czarnych. To, co znalazłem można znaleźć pod hasłem "2,5mm sennheiser locking plug"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Mam pytanie do znawców Sennheisera, 660 i HD700 mają w tej chwili podobne ceny... czy ktoś może pokusić się o porównanie ich?

i dlaczego HD700 są tak krytykowane? 

 

HD700 popadły w niełaskę. Przez sykliwe wysokie zostały uznane za nieudane i zainteresowanie nimi dość mocno spadło, co odzwierciedla cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 pewnie tak, ale hd660 tez maja swoje wady, lekka v-ka z mocnym basem, ktory czasem wybija sie ponad inne pasma. Metallica, stary rock, pop brzmia bardzo dobrze, ale elektronika i pokrewne z tym mocnym basem brzmia juz dla mnie zdecydowanie za ciezko, wrecz nienaturalnie , nawet eq niewiele pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Corvin74 napisał:

Czyli HD660 bezpieczniejszy wybór?

 

Szczerze mówiąc ja osobiście nie dopłaciłbym do HD660s prawie 500 zł więcej niż za 600/650. HD700 nie słuchałem. Mają swoich fanów, niektórzy traktują je EQ i są bardzo zadowoleni, także tu już musisz zdecydować sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd660s mają 8db spadek na basie 20Hz ale wysoki bas podbity o około 4db i średnica sporo podbita.

Hd700 są krytykowane bo mają ogromne peaki i dipy na górze: nawet o 13dB co je generalnie klasyfikuje w półce cenowej do 500zł... :)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście różnorakie pomiary, ale generalnie HD600 to w pewnym sensie poprawione orfeusze HE-90 - ja jak się dowiedziałem to byłem w małym szoku. Mój obecny zestaw jest bliżej linii Harman targetu oe2018 niż HE-1 (przy których przecież usilnie do niego dążyli i są bardzo blisko). Orfeusze HE-1 to niestety ta sama obudowa tylko inne pady niż HD600 i HE90, więc siłą rzeczy scena nie przebija popularnych flagowców, a szkoda. (Mówię o takich flagowcach jak HD800, HD800s, HE1000, i być może innych ale nie widziałam ich pomiarów funkcji PRTF) Mój obecny zestaw teoretycznie jest bardziej zgodny z HiFi niż HE-1 a to chyba największa nagroda za starania w modyfikacjach i analizach różnych wykresów ;) I to co mówię to potwierdzone nie tylko głupim słuchem (tak słyszałem na żywo HE-1 kilka razy), ale też manekinem binauralnym HMS II 3.

Mój przyjaciel skomentował to tak: gdybyś miał HE-1 to faktycznie nie musiałbyś ich modować... Przez pierwsze 3 dni xD (co nie zmieina faktu że uważam je za najdoskonalsze z dostępnych do kupienia słuchawek).

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pioj napisał:

Nie wiem czy widzieliście różnorakie pomiary, ale generalnie HD600 to w pewnym sensie poprawione orfeusze HE-90 - ja jak się dowiedziałem to byłem w małym szoku. Mój obecny zestaw jest bliżej linii Harman targetu oe2018 niż HE-1 (przy których przecież usilnie do niego dążyli i są bardzo blisko). Orfeusze HE-1 to niestety ta sama obudowa tylko inne pady niż HD600 i HE90, więc siłą rzeczy scena nie przebija popularnych flagowców, a szkoda. (Mówię o takich flagowcach jak HD800, HD800s, HE1000, i być może innych ale nie widziałam ich pomiarów funkcji PRTF) Mój obecny zestaw teoretycznie jest bardziej zgodny z HiFi niż HE-1 a to chyba największa nagroda za starania w modyfikacjach i analizach różnych wykresów ;) I to co mówię to potwierdzone nie tylko głupim słuchem (tak słyszałem na żywo HE-1 kilka razy), ale też manekinem binauralnym HMS II 3.

Mój przyjaciel skomentował to tak: gdybyś miał HE-1 to faktycznie nie musiałbyś ich modować... Przez pierwsze 3 dni xD (co nie zmieina faktu że uważam je za najdoskonalsze z dostępnych do kupienia słuchawek).

Chyba nie wiesz o czym piszesz twierdząc że HE-1 to ta sama obudowa co HD600, materiały nie są te same, do tego w HE-1 masz radiatory do koncówki która jest w obudowach muszli.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, saudio napisał:

Chyba nie wiesz o czym piszesz twierdząc że HE-1 to ta sama obudowa co HD600, materiały nie są te same, do tego w HE-1 masz radiatory do koncówki która jest w obudowach muszli.

Tak, zastosowałem bardzo duży skrót myślowy, a zdanie "Orfeusze HE-1 to niestety ta sama obudowa tylko inne pady niż HD600 i HE90" jest wręcz krzywdzące. Mają ten sam kształt. To co jest w środku jest inne i to wpływa odpowiednio na harmoniczne oraz na FR,a materiały są inne i to totalnie. Chodziło mi głównie o samą bryłę i zgrubsza kształt "pomieszczenia" wewnątrz, wzięte w HE-1 częściowo z HE-90. To, co mnie dziwi, to fakt że nowe orfeusze nie odziedziczyły kształtu bryły z HD800. Ostatecznie, (tutaj oceniając na słuch), HD800 dla mnie mają większą scenę niż HE-1, choć oczywiście są bardziej sztuczne.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pioj napisał:

Tak, zastosowałem bardzo duży skrót myślowy, a zdanie "Orfeusze HE-1 to niestety ta sama obudowa tylko inne pady niż HD600 i HE90" jest wręcz krzywdzące. Mają ten sam kształt. To co jest w środku jest inne i to wpływa odpowiednio na harmoniczne oraz na FR,a materiały są inne i to totalnie. Chodziło mi głównie o samą bryłę i zgrubsza kształt "pomieszczenia" wewnątrz, wzięte w HE-1 częściowo z HE-90. To, co mnie dziwi, to fakt że nowe orfeusze nie odziedziczyły kształtu bryły z HD800. Ostatecznie, (tutaj oceniając na słuch), HD800 dla mnie mają większą scenę niż HE-1, choć oczywiście są bardziej sztuczne.

Tak eliptyczny kształt, ale nie pamiętam już dokładnie ale wydaje mi się że HE-1 maja membrany/driver pod kątem, w odróżnieniu od HE90/HD600. Co do HD800 to dość specyficzna konstrukcja wentylowanego drivera, w ich konstrukcji poszli maksymalnie w kreowanie jak największej sceny i to im się udało, choć podobne efekty są w Orfim bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewa strona - HE90. Prawa strona - HD600. Takie podobieństwo, a zupełnie inne słuchawki. Jedyne co mają wspólne technicznie, to kształt obudowy i to wydaje mi się kluczowy wspólny mianownik choć mogę się mylić.

74429613_2498434420440972_8131596482697494528_n.jpg

Na przykład HD600/650/660s mają podobne FR i przestrzeń, różne przetworniki i tą samą obudowę, a HD700 totalnie inne FR i przestrzeń, a przecież ten sam przetwornik co HD660s. Różni je obudowa. To jest dla mnie taki mały dowód w praktyce. W głośnikach pomieszczenie to 70% dźwięku, a w słuchawkach... Najwyraźniej też ;)
Co ciekawe, to jak niewielkie są picki i dipy na HD660s, a jak duże na HD700. (ten sam driver)
Swojego czasu interesowałem się materiałami prasowymi i podstawową budową HE1 ale nie pamiętam by gdzieś ktoś mówił by miały drivery pod kątem. Mi się wydaje że nie mają.
Z drugiej strony STAX pokazuje ogromne różnice w FR słuchawek z tą samą obudową ale innymi przetwornikami (seria lambda), ale scena? Mimo wszystko różnice nie są takie specjalne między modelami lambda. W moim mniemaniu kształt, wielkość, bryła i wnętrze obudowy ma kluczowy wpływ na odczuwalną scenę w słuchawkach.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioj napisał:

W głośnikach pomieszczenie to 70% dźwięku, a w słuchawkach... Najwyraźniej też ;)

Raczej mniejszy ten % jest w słuchawkach, bo mają jeszcze inne patenty na strojenie, typu inne pady, basporty itp. 

A może inaczej - zakres strojenia dzięki tym patentom jest znacznie szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Perul napisał:

Raczej mniejszy ten % jest w słuchawkach, bo mają jeszcze inne patenty na strojenie, typu inne pady, basporty itp. 

A może inaczej - zakres strojenia dzięki tym patentom jest znacznie szerszy.

inne pady to wpływ na pomieszczenie w słuchawkach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z tym basem w HD660s, jest taki jaki powinien być, nie za dużo nie za mało, ale mimo wszystko techno nie polecałbym w nich słuchać, za mocno łupie w czaszkę, do tego stopnia że odezwały się dawno leczone kanałowo zęby, a nie miałem tego nawet przy beyerach DT990.  :) Taka anegdota.

Edytowane przez adamos80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie pamiętam tego jak grają w rzeczywistości pod względem sceny, ale mam prawo na podstawie pomiarów podejrzewać, że zarówno HE-90, jak i HE-1 starają się usilnie podążać za swoją linią docelową, ale gubiąc przy tym charakterystyczny dip odpowiadający za przeniesienie sceny dźwiękowej do przodu i na boki. Prawdopodobnie takie słuchawki jak HE1000 czy HD800 mają zdecydowanie szerszą scenę i bardziej wychodzącą na boki. Scena to nie jest tylko coś, co zawiera się w nagraniu - słuchawki ze względu na swoją budowę muszą ją wytworzyć same.

Edytowane przez Pioj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności