Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, marek_m napisał:

Najsłabszy parametr to jakość wykonania i materiały (wersja Drop). Trzymając w ręku HD6XX nie ma się wrażenia obcowania z przedmiotem z wyższej półki.

Fakt, wersja Drop'owa HD650 i HD58x są wykonane słabiej, niż wersje seryjnie w sprzedaży, ale mimo wszystko uważam, że i tak jest dużo lepiej, niż np. u Hifiman'a, Audeze, Grado itp. wynalazkach, z dużo wyższych pułapów cenowych.

 

Ps.

Które to te ANC, nie bawimy się w podchody, zdradź szczegóły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, retter napisał:

Podobnie hd600 i co z tego jesli się trzymaja po za okleina?

pisane mobilnie
 

Jak się farba obłupie to zrobię customizację wg przepisu Zeosa :)

 

 

19 minut temu, neonlight napisał:

 

Ps.

Które to te ANC, nie bawimy się w podchody, zdradź szczegóły? :)

Ostudzę Twój entuzjazm - pewnie Najthołki kryją się pod tym tajemniczym skrótem 😂

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 23:53, neonlight napisał:

Ja bym nie powiedział, że góra jest "znacznie mocniejsza" od tej w K712, nieznacznie jak najbardziej, za to K712 mają wzmocnioną wyższą średnicę, która imo daje się bardziej we znaki. ;)

 

Dlatego (moim zdaniem!) zarówno w/w AKG, jak i Sennheiser'y, tylko pod gładki i ciepły tor (lampa).

Etam, z X1S też da się słuchać bez bólu zębów:), ale dzięki, faktycznie posłucham ich z jakąś lampą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiatrak napisał:

Czy pady od HD600 można bez obaw odswieżyć/wyprać, czy jednak "klapną" ?🤣

Możesz je wyprać np. w płynie do tkanin delikatnych, dobrze wypłukać i delikatnie wycisnąć. Nie "klapną" bardziej niż są teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pady od HD600 można bez obaw odswieżyć/wyprać, czy jednak "klapną" ?
Nie czy można a TRZEBA ;p
Każda pianka pod wpływem wody temperatury i czasu straci swoją sprężystość.

Deko klapnięte poprawiają bas.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 16:31, retter napisał:

Deko klapnięte poprawiają bas.

A welury HM5 jeszcze bardziej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, slawsim napisał:

Jest ich kilka rodzajów/kształtów. Które będą pasowały do HD600?

Zwykłe welurowe. Jest tylko problem z ich założeniem, bo mają dużo większy (głębiej sięgający) kołnierz mocujący, ale jak się w końcu założy, to trzymają się OK.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wypróbuję je, ponieważ po założeniu nowych oryginałów tradycyjnie bas wyszczuplał
Ja tam wole jednak dedykowane.
Ale jak chcesz hm5 to spoko tylko warto mieć ten kawałel plastiku co trzyma poduchy bo naciągane hm5 na hd600 bym nie robił.

pisane mobilnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Retter napisał, HD600 i spółka, tylko stock'owe pady, chyba, że chcemy lekko wyciągnąć niski bas, górę i większą scenę, to polecam hybrydy HM5. Oczywiście, zamiana kosztem bezpośredniej i pełnej średnicy, która jest jedyna w swoim rodzaju na stock'u. Co kto lubi.;)

 

Weluru nie polecam wyrzymać, tylko delikatnie wyprać w płynie do prania z dodatkiem octu, wypłukać również z odrobiną octu, rozczesać włoski na mokro np. szczoteczką do zębów i pozostawić do wyschnięcia, bez wyrzymania, bo włoski będą oklapnięte i doopa.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem do hd600 rózne poduchy, hybrydy hm5 miałem sprzedałem bo do niczego mi nie pasowały.

Niby powinny pasować bo poprawiają słabe strony hd600 ale tracimy coś unikalnego w średnicy. Podobnie jest w dt990 tam też fabryczne muszą klapnąc.

Dekoni wenylowane skóry, welury hm5? Alkantary shura i pewnie coś czego nie pamiętam. Wracam do fabrycznych.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, retter napisał:

Wracam do fabrycznych.

Tego się będę trzymał. Kombinowaniem można coś uszkodzić. Niepotrzebnie zdjąłem kiedyś gąbki z bassportów. Fajnie było, ale tak jak kiedyś pisałeś, coś traci się w wysokich tonach. Teraz ciężko te gąbeczki ponownie ułożyć. Wytnę nowe z tych co są pod uchem i powalczę ostrożnie. Po wymianie padów powróciłem do przewodu Cardasa, który ładnie dociąża HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem na wiele sposobów hd600. Uszkodzic można jak nie wiesz co robisz i psuje się wsszystko c o ma sie w rekach a znam takie osoby ;) to się nawet fachowo nazywa lelactwo ;D

Ciężko dodać basu nie zmieniąc reszty. Na Twoim miejscu trzymałbym się dedykowanych padów nawet z chin byle dobrych, a jest spora różnica w jakości.
Wymienił kabel na coś sensownej średnicy przekroju jeśli tanio to ofc jeśli drożej occ. Niestety cenowo jest spora różnica a jakościowa aż tak bardzo nie ale przychodzi czas że i tak dochodzimy metoda prób błędów do rozwiazania najlepszego dla Nas.

Dalej to kupił worek czy etui i zabrał słuchawki na odsłuchy wzmacniaczy z pamięcia pełną muzyki.

A pady i kabel da się tak łatwo wymienić że na takim odsłuchu możeszesz sobie to sam zmienić. I usłyszeć co Ci bardziej leży.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

to się nawet fachowo nazywa lelactwo ;D

Będę miał to na uwadze :) Jeszcze jedna kwestia. Mam HD600 około 18 lat. Na pudle na naklejce Made in Ireland jest nr artykułu 04465 oraz nr fabryczny 28056. Czy można określić kiedy wyprodukowano moje sennki? Przegrodę mają jak z rev.2 ale cewki driverów mają różne kolory drutu. Jedna jest czerwona druga jasna. Nigdy ich nie naprawiałem i nie pożyczałem, dlatego dziwi mnie rozbieżność driverów. Słuchawki przywieziono z Niemiec. Czyżby mnie oszukali? Sprzedali egzemplarz po naprawie? Albo znajomy co je przywiózł mnie "porobił". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bez dowodu zakupu ew nr seryjnego z słuchawek.
HD600 miały mieć parowane drivery, a hd580 już nie.
Jak każda fabryka / pracownik miała lepszy gorszy dzień i miałeś pecha.

Jest to albo inny drut nawojowy albo więcej / mniej / inny skład lakieru czy warst lakieru. Więc niekoniecznie ma to słyszalny wpływ na dzwięk.
Większy wpływ może mieć nie równe oklapnięcie padów i headbanda.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życie ale kto tam będzie się zajmował produktem za 1200zl kupionym 18 lat temu? W tym czasie zmienili 3x kadrę i kto tam wie co było w tamtych czasach.
Liczy się dziś i jutro.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:  szukam wtyczek do słuchawek HD598/HD558/HD559/HD569/HD579. Czy ktoś z Was wie jak dokładnie nazywa się ten typ wtyczki i gdzie można takie cudo nabyć? Kompletne kable mnie nie interesują, znalazłem je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności