Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2019 o 00:08, retter napisał:

- wymienić hd58x ;D

Potem wymienić kabel i możemy szukać ;)

pisane mobilnie
 

Sorki za brak polskich znakow - taki sprzet ;)

Mialem gdzies opinie, ze na jednym z karmazynowych meetow popinali chlopaki HD58x pod Aune S6 (slabo), Cayin HA3 (dobrze), Phast (swietnie). Czyli jednak potencjal spory w skalowaniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Nołp, swoje zostawilem w domu, Karmazynowy użyczył swoją parę. ;)

Dzieki . Twych ja uzywam teraz.

Potwierdz niedowiarkom, ze to dobre sluchawki sOM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wiatrak napisał:

Dzieki . Twych ja uzywam teraz.

Potwierdz niedowiarkom, ze to dobre sluchawki sOM :)

Wiem, wiem. 😉 Ano dobre "som", ale imo tylko pod lampę, z tranzystorem są zbyt neutralne/techniczne.

1 minutę temu, marek_m napisał:

Panowie, który z poniższych modeli polecacie dla miłośnika basu:

  1. HD 58X Massdrop 
  2. HD 600 
  3. HD 650
  4. HD 660S

Dodam, że z otwartych posiadam BD DT990 Pro 250 Ohm oraz Sennheiser HD 599.

 

650, ale subbasu nie uświadczysz w żadnych z powyższych. ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

650, ale subbasu nie uświadczysz w żadnych z powyższych. ;)

 

Zdaję sobie sprawę.

 

Chętnie też przeczytam opinię / porównanie (zgrubne) 599 i  650. Rozumiem, że to modele z innych półek, ale nie mam pewności czy moje stare i niewyćwiczone ucho dostrzeże różnicę, w takim stopniu w jakim dostrzeże ją mój portfel :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m ilościowo zdecydowanie najwięcej basów (w niższym i wyższym zakresie) z tych wszystkich mają HD58X więc jeśli kryterium wyboru mają być basy to raczej brałbym te

 

HD599 mają bardziej podbity bas w okolicy 100-200 ale za to HD58X maja więcej niż 599 niższego basu i ogólnie cały bas jest w nich bardziej zwarty i czytelny

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię bas, a nie wszystkie otwarte go mają, stąd tak postawione pytanie, ale "na koniec dnia" zależy mi na: muzykalności vs analityczność. 

Muzyki słucham wieczorami (na ogół już dość zmęczony) wyłącznie dla przyjemności :) 

 

HD58X są dostępne za 160 USD (USA) lub 210 USD (EU).

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał:

Lubię bas, a nie wszystkie otwarte go mają, stąd tak postawione pytanie, ale "na koniec dnia" zależy mi na: muzykalności vs analityczność. 

Muzyki słucham wieczorami (na ogół już dość zmęczony) wyłącznie dla przyjemności :) 

 No to raczej tez bym sugerował HD650/660S lub HD6XX z dropa... HD58X choć maja więcej basów to są mniej przyjemne, bardzie neutralne w brzmieniu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał:

OK, rozejrzę się za HD 650 :) 

 

 

 

Ja mam, mogę zabrać do roboty to se podjedziesz rzucić uchem. Tyle, że one najlepiej grają ze stacjonarki a mobilnego nie mam nic pod ręką.

Z czego chcesz je bujać?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ja mam, mogę zabrać do roboty to se podjedziesz rzucić uchem. Tyle, że one najlepiej grają ze stacjonarki a mobilnego nie mam nic pod ręką.

Z czego chcesz je bujać?

 

Teraz mam Pro-Ject Head Box S.

 

Wystawiłem go na sprzedaż i przymierzam się do FIIO K5 Pro + Xduoo XQ-50  ewentualnie Topping DX3 Pro v2.

 

W sprawie odsłuchu odezwę się na priv. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja mam, mogę zabrać do roboty to se podjedziesz rzucić uchem. Tyle, że one najlepiej grają ze stacjonarki a mobilnego nie mam nic pod ręką.
Z czego chcesz je bujać?
Porównasz hd58x do hd6xx?

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywalem już gdzieś tu w temacie. W skrócie to 58x idą bardziej w stronę 660s, tzn. są bardziej techniczne, bardziej zarysowane, nie tak miekkie. Skraje pasma bardziej zaznaczone. Bas jest twardszy a góra trochę jaśniejsza. Jak dla mnie zgubily czar, wolę 650.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD660s po intensywnym wygrzaniu bas się nieco uspokoił i jest już bardzo dobry, średnica wysunęła do przodu, scena jakby pogłębiła, jedynie wysokie zaczynają się dawać we znaki, zwłaszcza w rocku czy metalu. Swoją drogą nie podejrzewałbym Sennheisera, że jego słuchawki mogą mieć znacznie mocniejszą górę, od Akg, np. K712 :). No nic, bez EQ się chyba nie obędzie.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, adamos80 napisał:

Swoją drogą nie podejrzewałbym Sennheisera, że jego słuchawki mogą mieć znacznie mocniejszą górę, od Akg, np. K712 :).

Ja bym nie powiedział, że góra jest "znacznie mocniejsza" od tej w K712, nieznacznie jak najbardziej, za to K712 mają wzmocnioną wyższą średnicę, która imo daje się bardziej we znaki. ;)

 

Dlatego (moim zdaniem!) zarówno w/w AKG, jak i Sennheiser'y, tylko pod gładki i ciepły tor (lampa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa ostatnie wieczory, dzięki uprzejmości kol. karmazynowy, miałem możliwość "testować" HD6XX (Drop'owy odpowiednik HD650). 

 

Jestem totalnym amatorem, więc daruję sobie kwieciste opisy. Muszę jednak przyznać, że HD6XX grają po prostu bardzo przyjemnie. Wszystkie zakresy są obecne, ale zrównoważone. Dźwięk jest spójny, zrównoważony i bez wyraźnych podbarwień. A to znaczy, że muzyki można słuchać godzinami :) 

 

Resumując: Szczena pewnie nikomu nie opadnie, ale banan pojawi się niemal na każdej buzi :) 

 

Najsłabszy parametr to jakość wykonania i materiały (wersja Drop). Trzymając w ręku HD6XX nie ma się wrażenia obcowania z przedmiotem z wyższej półki. Nasze postrzeganie zmienia się kiedy założymy słuchawki na głowę i zaczniemy słuchać :)

 

__________

Wczoraj do testów dołączyły ANC i te są IMHO jeszcze przyjemniejsze, a do tego mega wygodne.

Stany magazynowe topnieją, a produkcja już zakończona - trzeba szybko podjąć decyzję :D 

 

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności