Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

poleci ktoś jakiś budżetowy wzmak lub combo do hd565? w stronę ciepła, dociążenia i relaksu, analityka mnie nie interesuje. tak do 500 max? używki ofkors included.
Starego kolumnowego kenwooda, rocznik 70/80 te małej mocy dostaniesz i na przegląd powinno starczyć.
Ja miałem opad klawiatury ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie mam pytanie. Na olx jest ogłoszenie HD600 z kablem cytuję "custom kabel canare". Co taki kabel zmienia w brzmieniu i ile orientacyjnie może być warty (3 metry), gdyby słuchawki mi podeszły a kabel nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam niby różnice między kablami są. Czy placebo? Nie wiem. Możliwe. W każdym razie, jak ostatnio sobie porównywałem interkonekty i USB (mam po dwie sztuki) na dwóch różnych parach słuchawek (Aeony i T1v1) to po jakimś momencie podczas porównań różnice zaczęły zacierać się... Między słuchawkami :D

 

@RotgutW przypadku kabli wydaje mi się, że co do wartości to spore znaczenie ma audiofilskie namaszczenie, czyli moda na dany kabel danego konstruktora kabli (coś jak znaczek Mercedesa czy Audi). Niestety te Canare modne były chyba wtedy jak interesowałem się starymi Sennkami czyli jakieś 5 lat temu najbidniej, jak nie dawniej nawet. Podobnie z Conducfilem. Teraz zdaje się najlepiej jakby taki kabel wyglądał niczym pięknie zaplatany warkoczyk, miał 101% czystości przewodnika i miał przy tym odpowiednią, wyrobioną markę. 

Ciężko więc szacować ile taki kabel warty. 

 

Miewałem już HD580, 600 na zmienianych kablach, miałem też HD565 - w tych ostatnich chyba największa zmiana. Takie po prostu dopełnienie dźwięku, dopracowanie, kto wie czy nie wynikające bardziej z tego, że podobno Sennheiser daje te kable bez szału. W takich Beyerach T1v1 to nie wiem, czy jest sens zmieniać kabel. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak kabel ma swoje cechy, jeśli patrzycie na hajpy i inne takie rzeczy to pytanie czy słuchacie muzyki czy patrzycie co inni mówią?

3m canarka warto ale jako tania alternatywa i tyle. Dobrze dobrany kabel jest wygodny i współgra z resztą toru (w tym nasz słuch).



pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aulait napisał:

Tak szczerze, to jestem ciekaw ilu z Kolegów robiło sobie "ślepe testy" i rozpoznawało różne kabelki w systemie? Jak się widzi co się wpina to się słyszy ;)

Pewnie wszyscy. Blind test powinien polegać na tym, że wałujesz z 4-5h listę utworów np: z 20, i czekasz aż ktoś ci zmieni kabel. I wtedy wiesz co się zmieniło po kilku minutach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, prolim napisał:

Pewnie wszyscy. Blind test powinien polegać na tym, że wałujesz z 4-5h listę utworów np: z 20, i czekasz aż ktoś ci zmieni kabel. I wtedy wiesz co się zmieniło po kilku minutach 😉

No nie wiem. Ja mam całkiem inne doświadczenia. Zmieniałem ludziom kabelki i słyszeli różnice do momentu, kiedy widzieli co gra. Jak test robił się faktycznie ślepy, to różnice już tak nie były wychwytywane. Natomiast najciekawsze wyniki obserwowałem kiedy ktoś był przekonany, że gra ten lepszy kabel (co nie było prawdą, drobne "oszustwo" z mojej strony). 

Kolega był na testach kabli pewnego producenta, który wyłuszczał wszystkim, co się zmieniło po wymianie na jego lepszy kabel, wszyscy to słyszeli, a potem był konsternacja, ponieważ wyszło, że kabel nie został wymieniony...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo test odbywa się na platformie dobrze znanej użytkownikowi, albo zamęczasz go przez dłuższy czas. Ja parę razy testowałem różne rzeczy, przerzucałem kable zasilające, ic, zmieniałem kolejność kabli, inne filtry były itp. Czasami mi się zdarzało, że zapominałem o tym, że nie wróciłem do poprzednich ustawień i potem szukałem przez 2 godziny co jest nie tak. 😉 Ale tak, zgadzam się, jak mi dasz różne kable nie na moim systemie, na utworze którego nie znam, na słuchawkach których nie znam to pewnie będzie tak, że kable nie robią różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja poprosiłem o wyłączenie diody we wzmacniaczu, bo mi te chińskie oczojebne nie grają. Najlepszy efekt miałem na turkusowej, ew. zielony turkus - coś w tym rodzaju. W DAC'u też był niebieski, po ciemku wypalał dziurę w szafce naprzeciwko. Udało się kiedyś dawno temu zamienić na czerwony, ale trzeba było mocno przyciemniać. Powiedzmy, że ujdzie. 

 

A czy szkoda zachodu na Canare do Sennków? To też nie tak. Ktoś machnął taki kabel, efekt może całkiem fajny, sam kabel, czy nawet wtyki - coś tam warte są. Tyle tylko, że ciężko oszacować za ile taki kabel mógłby pójść, bo tu raczej nie ma reguły.  

 

 

Edytowane przez Undertaker
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

Jest jeszcze percepcja słuchowa, w dużej mierze uzależniona od nastroju, samopoczucia,

kondycji fizycznej i psychicznej.

Mało kto zwraca na to uwagę, a to bardzo istotna jest kwestia.;)

 

 

Coś w tym jest! Serio! Może by tak wprowadzić audio-kadzidełka albo wkłady do odświeżaczy powietrza, które wpływając na samopoczucie modyfikują doznania dźwiękowe?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marekhall napisał:

Coś w tym jest! Serio! Może by tak wprowadzić audio-kadzidełka albo wkłady do odświeżaczy powietrza, które wpływając na samopoczucie modyfikują doznania dźwiękowe?

 

Eee tam kadzidełka ... Seks najlepiej poprawia nastrój, a to już prosta droga do optymalnego odsłuchu. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marekhall napisał:

 

Coś w tym jest! Serio! Może by tak wprowadzić audio-kadzidełka albo wkłady do odświeżaczy powietrza, które wpływając na samopoczucie modyfikują doznania dźwiękowe?

 

To się nie sprawdzi, bo audiofile kupują rzeczy które poprawią brzmienie sprzętu, a nie ich subiektywne odczucia (które przecież może zmienić cokolwiek, choćby wypicie/ nie wypicie kawy). Czyli podstawki pod kable za tysiąc dolców redukujące drgania sejsmiczne i promieniowanie kosmiczne tak, kadzidełka nie :P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Aulait napisał:

No nie wiem. Ja mam całkiem inne doświadczenia. Zmieniałem ludziom kabelki i słyszeli różnice do momentu, kiedy widzieli co gra. Jak test robił się faktycznie ślepy, to różnice już tak nie były wychwytywane. Natomiast najciekawsze wyniki obserwowałem kiedy ktoś był przekonany, że gra ten lepszy kabel (co nie było prawdą, drobne "oszustwo" z mojej strony). 

Kolega był na testach kabli pewnego producenta, który wyłuszczał wszystkim, co się zmieniło po wymianie na jego lepszy kabel, wszyscy to słyszeli, a potem był konsternacja, ponieważ wyszło, że kabel nie został wymieniony...

A w jaki sposób był robione te testy? Pamięć słuchowa to max 15-20 sekund, jeśli w tym czasie jesteś w stanie zmienić kabel i cofnąć utwór, tak, żeby odtwarzał ten sam kawałek, to jest szansa, że wychwycisz rzeczywiste różnice w brzmieniu. Dlatego jak ja testuję swoje kabelki, to na słuchawkach, które obsługują kable jack-jack, bo szybko da radę je podmienić. Całość operacji, łącznie z cofnięciem utworu zajmuje pewnie koło 5 sekund, a mimo to przy podobnych brzmieniowo kablach czasem ciężko jest wychwycić różnice.

Jest jeszcze kwestia słuchawek, bo jedne są bardziej wrażliwe na zmianę kabla, a inne mniej. Ostatnio udało mi się znaleźć takie na których wychwyciłem czy kabel 4-żyły zapleciony jest na płasko, czy przestrzennie.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge gdzies na miejscu kupic przetwornik do hd600? w wroclawiu? czy tylko czeka mnie zamowienie przez internet i czekanie w niecierpliwości ? 
Napisz do@ALTON bo chce kupić pałąk hd600/650, wiem że też ktoś szuka jak ty samego drivera.
Ja też coś wezmę PW i masz słuchawki rozebrane. A kupisz następne.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perul napisał:

Jest jeszcze kwestia słuchawek, bo jedne są bardziej wrażliwe na zmianę kabla, a inne mniej. Ostatnio udało mi się znaleźć takie na których wychwyciłem czy kabel 4-żyły zapleciony jest na płasko, czy przestrzennie.

 

To grubo ;)  A senki  z okolic hd600, uważasz, są wrażliwe na zmianę kabla czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rotgut napisał:

 

To grubo ;)  A senki  z okolic hd600, uważasz, są wrażliwe na zmianę kabla czy nie bardzo?

Są na tyle wrażliwe, że można sobie dobrać kabel pod swoje upodobania. W HD650 to przynajmniej dla mnie zabieg obowiązkowy. HD565 też jak używałem, to z innym kablem. Z HD600 nie mam bogatego doświadczenia, bo zawsze, jak je bezpośrednio porównałem z moimi HD565, to stwierdzałem, że nabywanie ich nie ma uzasadnienia. Natomiast pamiętam sytuację sprzed kilku lat, jak mi się dużo bardziej spodobały z Conducfilem 3014 w jakimś systemie niż z kablem fabrycznym. 

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rotgut napisał:

 

To grubo ;)  A senki  z okolic hd600, uważasz, są wrażliwe na zmianę kabla czy nie bardzo?

Zasadniczo im bardziej precyzyjne słuchawki, tym bardziej pokazują niuanse między kablami.

Bardziej też pokazują słuchawki niskoomowe, gdyż prąd płynący przez kabel w takich słuchawkach jest większy i większe znaczenie ma przekrój przewodnika.

HD600 są w dość precyzyjne, ale wysokoomowe, więc nie nazwałbym ich bardzo wrażliwymi na zmianę kabla. Co nie znaczy, że po zmianie różnicy nie usłyszysz, zwłaszcza jeśli zastosowany kabel znacząco różni się od wcześniejszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności