Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.09.2019 o 23:42, retter napisał:

jak byłem młody nie trawiłem 600tek, jak przybyło latek to polubiłem takie jakie są :)

Jako posiadacz 600-tek (chyba rev.2) chciałbym wiedzieć, którą rewizję słuchasz/lubisz? Co masz na myśli pisząc, że v3 ma lepszą kreskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego złośliwy człowiek robi się siwy i łysy? Bo od temperatury wrzenia szarych komórek farbuje korzenie i prowadzi do opadu liści na jesień życia ;p

Bo lubię i doceniam sposób grania słuchawek oraz kolumn na swój własny sposób.

Jako posiadacz 600-tek (chyba rev.2) chciałbym wiedzieć, którą rewizję słuchasz/lubisz? Co masz na myśli pisząc, że v3 ma lepszą kreskę?
Mam rev 2 tą z przegrodą z siatki poliestrowej.

Rev 3 jest bardziej precyzyjna ale mniej przestrzenna, choć to są niuanse.

pisane mobilnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał:

A dlaczego złośliwy człowiek robi się siwy i łysy?

Jestem żywym zaprzeczeniem tej teorii. Nie łysieję, ani nie siwieję, a mam 51 lat.

Co do hd600, to one wcale nie muszą grać spokojnie - potrafią wręcz być napastliwe. Tylko góra tam nie najlepszej jakości i słabo rozciągnięta wzwyż. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chico99 napisał:

A jest też szampon na porost włosów? Jestem zainteresowany.

Zacznij być złośliwy i będzie git.

 

@Firegon, hd600-kom zaczynają się problemy wcześniej/niżej niż u mnie:D.

Tzn. dokładniej, to ciężko nazwać czystą górą to co one wyprawiają w najwyższych oktawach.

Zresztą nie tylko w najwyższych;)

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audionanik napisał:

Zacznij być złośliwy i będzie git.

 

Staram się ze wszystkich sił, mam nawet pełne wsparcie mojej obecnej, która ma złości niezmierzone pokłady,  garściami można czerpać,

ale co poradzę, że mnie wszyscy lubią ... Tak jak senki hd600, żeby offtopu nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest też szampon na porost włosów? Jestem zainteresowany.
Są implanty by siebie oraz resztę oszukać że masz jeszcze coś tam


Na głowie ;D

Tak jak w tym hobby kupujesz inne słuchawki i myślisz że więcej słyszysz niż reszta, a reszta myśli że masz lepsze słuchawki bo tylko k701 graaaajo ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, HD600 to są słuchawki dla normalnych ludzi. Takich, którzy chcą czegoś dobrej jakości, ale nie dzielą włosa na czworo jak audiofile. Wiadomo, że HD600 mają swój specyficzny klimat - ja je nie do końca odbieram jako "neutralne" ale można się do tego przyzwyczaić. Wszystko brzmi na nich co najmniej nieźle, nie mają jakiś wielkich wad czy braków, no, może basu mogłoby być trochę więcej, są niezłe technicznie, ale jednocześnie nie są jakąś lupą wywlekającą wszelkie błędy w nagraniu.

Wiadomo, że na rynku są lepsze słuchawki, ale najczęściej sporo droższe, bardziej wymagające co do toru i w ogóle dużo z nimi problemu i zachodu.

 

A HD600, po prostu normalne słuchawki, założyć i słuchać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, retter napisał:

Mam rev 2 tą z przegrodą z siatki poliestrowej.

Czyli tak jak moje. W takim razie proszę o jeszcze jedną odpowiedź. Na pewno oglądałeś przetworniki. Jaki kolor drutu nawojowego maja cewki twoich driverów, czerwony czy ten jaśniejszy? Pytam, ponieważ u mnie każda inna, a nigdy ich nie naprawiałem od przywiezienia z Niemiec przez znajomego wiele lat temu. Dziwna sprawa. Może mnie oszukał. Czy można jeszcze gdzieś kupić same drivery do rev. 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blueme napisał:

@Kuba_622 przecież możesz kupić 660s i mieć więcej basu a jednocześnie uniknąć koca 650ek. 660s są też dla normalnych, a może nawet poszukujących czegoś nowszego i lepszego  ;)😜

Ale one wyciągają skraje pasma kosztem średnicy. Tak jak ktoś to wcześniej już napisał, to takie zrobione 600-tki na nowoczesne brzmienie z wyciągniętym detalem na przod. Nie dla wszystkich będą lepsze, ja wolę swoje 650, które są bardziej muzykalne. 660s to taki miks Sennheisera z Beyerdynamic.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak moje. W takim razie proszę o jeszcze jedną odpowiedź. Na pewno oglądałeś przetworniki. Jaki kolor drutu nawojowego maja cewki twoich driverów, czerwony czy ten jaśniejszy? Pytam, ponieważ u mnie każda inna, a nigdy ich nie naprawiałem od przywiezienia z Niemiec przez znajomego wiele lat temu. Dziwna sprawa. Może mnie oszukał. Czy można jeszcze gdzieś kupić same drivery do rev. 2?
Mam obie ten sam kolor czerwony, tak możesz kupić ale raczej używki. W komisie jest akurat taka sztuka.

pisane mobilnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ale one wyciągają skraje pasma kosztem średnicy. Tak jak ktoś to wcześniej już napisał, to takie zrobione 600-tki na nowoczesne brzmienie z wyciągniętym detalem na przod. Nie dla wszystkich będą lepsze, ja wolę swoje 650, które są bardziej muzykalne. 660s to taki miks Sennheisera z Beyerdynamic.

 

Dziwne, że słyszysz przy bezpośrednim porównaniu w 660S Vke tonalnie w stosunku do 650, różnice między tymi słuchawkami są raczej w rozdzielczości/wyostrzeniu i barwie brzmienia (np. bas bardziej zwarty ale podobnie mocny, soprany wcale nie bardziej podkręcone niż u HD650...). Rozumiem, że można mówić, że 650 mają bardziej analogowe, ocieplone brzmienie, bo faktycznie tak jest, ale, że 660S to Vka!? 🙄

 

650/660S

 

hd660vs-hd650-nr-3.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównywalem bezpośrednio i nie pisze że 660s grają V-ka. Na pewno jednak nie są już tak średnicowe (co potwierdza wklejony przez Ciebie wykres) i analogowe jak 650 głównie z tego względu że góra jest mocniejsza a całe brzmienie straciło charakterystyczne ciepło 600/650-tek. Nie uważam ich za złe słuchawki, podobały mi się jednak nie można ich traktować jako alternatywy lub rozwoju 600/650.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Zastanwiam się tylko co miał zrobić Sennheiser tak naprawdę jakie miał pole manewru... były 600 i ludzie narzekali na ich neutralność, ubytki basu... zrobili ciemniejsze 650 no to się zaczęło, że kluchy, że koc itd., postanowili wysotrzyć i wyklarować 650ki w 660S, no i znowu nie pasuje, że za analitycznie i za mało analogu, że średnica zeszła na dalszy plan bo już nie jest tak "soczysta" jak była...

oczywiście zawsze szła jakaś fala fanów za każdym modelem, ale i tak jest z 660S - wiem że można je polubić

W sumie fajnie, że na rynku są wciąż te 3, chociaż 600 już coraz mniej, bo można wziąć najbardziej dopasowane pod swój gust i preferencje

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mógł zrobić bo nie ma słuchawek które przypadają do gustu wszystkim. Mamy za to większy wybór teraz no i tyle. Z tym kocem na 650 to też kiedyś tak myślałem bo wszyscy o tym pisali. Teraz go nie słyszę w swoich 6XX z moich sprzętów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karmazynowy napisał:

Nic nie mógł zrobić bo nie ma słuchawek które przypadają do gustu wszystkim. Mamy za to większy wybór teraz no i tyle. Z tym kocem na 650 to też kiedyś tak myślałem bo wszyscy o tym pisali. Teraz go nie słyszę w swoich 6XX z moich sprzętów. 

 

Coś z tym kocykiem jest na rzeczy. HD650 to moje ulubione słuchawki od kilkunastu lat. Były napędzane Creek OBH21-SE, potem AIM-SC808, teraz Questyle cma400i. Wrażenie kocyka miałem na początku, czyli kilkanaście lat temu. Później znikło na jakiś czas. Po przerwie w użytkowaniu znów było.

Od wczoraj słucham na wyjściu zbalansowanym z kabelkiem JimmiDragona (wcześniej cały czas stockowy kabelek). No i kocyk zniknął aż za bardzo. Przez pierwsze 2 godziny aż mnie drażniły ostrością (aż sprawdzałem, czy polaryzacja jest prawidłowa - poważnie). Teraz jest prawie perfekcyjnie (chciałbym nieco więcej niskiego basu).

Tylko za dużo zmiennych. Inny przewodnik, inna topologia, a być może to efekt sporo większej dawki mocy?

Edytowane przez krzyzakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności