Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

moge gdzies na miejscu kupic przetwornik do hd600? w wroclawiu? czy tylko czeka mnie zamowienie przez internet i czekanie w niecierpliwości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to co usłyszysz z najnowszych już Ci się nie spodoba to co zrobisz? Idz posłuchaj gdzieś najnowszych będą gdzieś w sklepie.

Za cenę nowych driverów kupisz całe używane hd600 i masz wszystkie części zamienne.

Twój wybór co zrobisz.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, retter napisał:

A jak to co usłyszysz z najnowszych już Ci się nie spodoba to co zrobisz? Idz posłuchaj gdzieś najnowszych będą gdzieś w sklepie.
 

 

To one grają tak różnie w zależności od wersji? Czy jest jakiś sposób w przypadku używek, by to rozpoznać w ogłoszeniu, gdy właściciel nie zna daty zakupu?

Weźmy pierwsze z brzegu: https://www.olx.pl/oferta/sennheiser-hd-600-CID99-IDBHbUm.html#1e4e00b380 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były 3 wypusty hd600
1 rzadkość raczej tylko w DE, papierowy materiał przegrody, pozostałości po hd580
2 najpopularniejsze nylonowa GRAFITOWA drobna siatka przegrody, jaśniejsze delikatnie bardziej przestrzenne
3 najnowsze JASNY materiał przegrody - ciemniejszy dzwięk lepsza kreska.

pisane mobilnie

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chyba na fotografiach to nie tak łatwo wywnioskować laikowi. 

Znalazłem taki post datowany na 2009 rok - https://www.headfonia.com/sennheiser-hd650-600-and-580-updated-drivers/ 

Rozumiem, że to wtedy były te zmiany. Więc tak naprawdę na rynku wtórnym "kilkuletnie" to będą wersje trzecie. 

 

Chcę w końcu kupić HD600 albo HD650, bo jakoś wydaje mi się, że to takie klasyki jak Kind of Blue albo Back in Black. Trzeba poznać, nawet gdyby nie miały zostać na stałe (bo otwarte).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mnie naszła refleksja przy piątku: jeżeli komuś brakuje w HD800 basu to albo słucha źle nagranego utworu albo oczekuje od słuchawek nienaturalnego podkoloryzowania.


Nie zgadzam się. 800 nie oddają naturalnie nawet kontrabasu czy stopy perkusji. O oraganach nie będę nawet wspominał.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna szybka porada do szybkiej decyzji.
Co wziąć do HD58x ?
-Musical Fidelity X-Can V3
-Dark Voice 336SE
-Little Dot Mk2
- wymienić hd58x ;D

Potem wymienić kabel i możemy szukać ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, retter napisał:

- wymienić hd58x ;D
 

 

Nie wiem jak jest z HD58x, ale ja zamieniłem HD650 na HD580 i uważam, że są bardzo fajne. Nie mają niestety takiego basu, jak 650, są wręcz trochę chuderlawe, ale też nie mają takiego nieprzyjemnego podbicia na wyższej średnicy, które czasem wyłaziło z HD650. I ogólnie mniej duszny, bardziej otwarty dźwięk, niż w 650-tkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 [mention=35821]wiatrak[/mention]

 

HD6XX maja driver HD650

 

HD58x i hd660s maja driver hd700 (przy nich hd800 maja bas ;p)

 

Kupić warto hd600 /650 /6xx/ 565 /545/ 800 /800s /nawet zamknięte 256 /momentum in i over.

 

Z tego co słyszałem odeszła osoba odpowiedzialna za legendy więc koniec ery dźwięku jakiego wielu lubiło. 652d2ad04abd1807d1d054cf77326894.jpg

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter kurcze, nie rozumiem trochę dlaczego jakby hejtujesz te 660S na korzyść 650/600... kiedy ten gość od bloga, na jaki się powołujesz pisze coś takiego o 660S:

" The sound is a lot like the HD650 but also differs. It is a very balanced and tonally ‘correct’ headphone. One of the happy few in this price bracket.
It differs with the HD650 in other areas than the tonal balance which is more similar than not.
Bass on the HD660S is noticeably ‘tighter’ and better defined. The HD650 can be slightly ‘soft/wooly-ish/warm’ compared to the HD660S. Mids are slightly cleaner and realistic sounding with ever so slightly less/different ‘clarity/presence’ (3kHz presence) perhaps. (...) Mids sound a little ‘cleaner’ and more ‘dynamic’ and maybe a tad more ‘forward’. (...)
Treble is not elevated at all and also not subdued but in the correct amount. I would not say it is ‘better’ than that of the HD650 but with the ‘improved’ dynamics it would be easy to conclude the highs are maybe slightly crisper / better defined."

🤔

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kogoś się powołuje? wrzuciłem tylko grafikę.

Ja hejtuje???

1 podejście do 660s no fajne, poprawili 600tki :),

2 podejście podbicie dołu i góry kosztem średnicy buuu

Sorry ale to do mnie nie przemawia, stracono cechę którą wielu dziadków jak ja lubi :P wisi mi te nowoczesne świeże granie. Ta magia ukazuje się w jazzie spokojnej barwnej muzyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter dobrze dobrze, a kto nam mówi że nie warto wogóle kupować 660s tak jakby to była jakaś tragedia a nie highendowe słuchawki... Słuchaj, myślę, że raczej jest tak że 600=650=660s po prostu każde się nieco i jakoś różnią charakterem, każde do kogoś trafią i przemówią, spotkają się z jego preferencjami i gustem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pioj napisał:

Poprawili 600tki? Nie nazwałbym tego poprawą, a nieco innymi słuchawkami. Wielu woli HD600>HD660s i mają ku temu powody.

Pierwsze wrażenie że poprawili, bo co by nie mówić hd600 nie mają za dobrej góry i dołu, a w hd660s jest tego pasma więcej.

Niestety poprawili braki kosztem średnicy czyli ogólnie DLA MNIE popsuli ten klasyk który lubię, brak tej magii jaką miały hd600 ot tyle.

 

Do pewnych rzeczy się dojrzewa :P jak byłem młody nie trawiłem 600tek, jak przybyło latek to polubiłem takie jakie są :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności