Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że będę jednym z nielicznych przypadków, któremu takie granie się podoba i który nie sprzeda słuchawek po pół roku od zakupu. I bynajmniej nie dlatego, że nie słyszał alternatywnych modeli...
Nienachalna średnica, piłowanie po kręgosłupie - nie ma nudy. Wygląda na to, że niemiecki rynek oczekuje takiego strojenia - kolumny Canton też piłują (i też mi się podobają).
Znaczy ze wtedy bardziej mogą ci pasować bayery T1, bo senn przez lata miał misiowaty ciepły średnicowy dzwięk.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez ostatni rok nosiłem się z zamiarem kupna HD58x, a zwlekałem dlatego, bo narosło wokół nich mnóstwo dezinformacji,  rozdmuchanego hype'u i mitów. Raz je chciałem innym razem się zniechęcałem i tak wkoło macieju...  Aż w końcu nastał Prime Day i dorwałem HD599 na dużej promocji w dodatku w nowej wersji kolorystycznej, która przemawia do mnie bardziej niż kremowo-brązowa. Zaskoczyło mnie, że Sennheiser zaczął pakować słuchawki w kartony po jajkach.. no prawie ;)

 

23W51Bh.jpg

 

suOCuLv.jpg

 

Pierwsze wrażenia? Połączenie przestrzeni 598SR  z akustyką 598CS. Myślę sobie, że te srebrne wstawki na grillach nie są jedynie dekoracją, ale mają na celu poprawę basu i detaliczności. HD599 mają lekko ocieplone brzmienie ze sporą ilością basu, świetnie wydobywają najdrobniejsze detale z muzyki, przez co są bardziej kapryśne od 598SR. Obnażają słaby mastering sporej ilości utworów na spotify niektóre brzmią fenomenalnie, inne beznadziejnie. HD599 dają się lubić, ale czy pokochać to jeszcze zobaczymy. Na pewno są bardziej muzykalne od płasko brzmiących i anemicznych 598SR. Mają zadatki ze mną zostać, z każdym odsłuchem coraz ładniej się rozwijają.

 

Jestem zaskoczony padami 599 są nieco  inne niż 598 tzn w sumie prawie takie same, ale bardziej sztywne mniej się uginają, dzięki czemu dają nieco więcej miejsca uszom. W 598SR miałem problem, że jedno ucho dotykało lekko przetwornika i było tak od samej nowości. W 599 nawet jak mocno je docisne to nic nie dotyka jest dużo luzu. Mam wrażenie, że są też trochę inaczej wyprofilowane na brzegach, lecz równie dobrze mogą to być dopuszczalne różnice w ramach norm produkcyjnych sennheisera.

 

Teraz się zastanawiam czy jest sens dotykać 58x bez wzmacniacza oraz dopłacać do nich ok 500zł? Za HD599, dałem ok 350zł. Posiada ktoś lub słuchał jubilaty oraz 599 i mógłby cokolwiek powiedzieć? Spotkałem się ze sprzecznymi informacjami w różnych testach i opiniach - jedni piszą, że to ta sama klasa tylko trochę inny tuning, drudzy twierdzą, że dzieli je przepaść jakościowa. Jakby to drugie miało się okazać prawdą to może w końcu się zdecyduję na 58x i sam sobie porównam :)

Edytowane przez GoodBoy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za lamerskie być może pytanie. Momentum AEG i AEi to takie same słuchawki, tylko mają pilota dostosowanego do smartfonów na Androidzie albo iphonie. Czy AEi mogę normalnie podłączyć do rzeczy na androidzie i wszystko poza sterowaniem będzie hulać, czy nie usłyszę kompletnie nic i na androida to tylko AEG?

ps. dziś w Ełro Momentum True Wireless 300 zł taniej. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rotgut napisał:

Z góry przepraszam za lamerskie być może pytanie. Momentum AEG i AEi to takie same słuchawki, tylko mają pilota dostosowanego do smartfonów na Androidzie albo iphonie. Czy AEi mogę normalnie podłączyć do rzeczy na androidzie i wszystko poza sterowaniem będzie hulać, czy nie usłyszę kompletnie nic i na androida to tylko AEG?

ps. dziś w Ełro Momentum True Wireless 300 zł taniej. :]

to te same słuchawki; tak, będą działać; na niektórych telefonach z androidem część funkcji będzie dostępna.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 10:08, retter napisał:

Znaczy ze wtedy bardziej mogą ci pasować bayery T1, bo senn przez lata miał misiowaty ciepły średnicowy dzwięk.

pisane mobilnie
 

Jestem przeciwnikiem wyrabiania sobie własnej opinii o sprzęcie na podstawie przeczytanych recenzji ale...

Kolega Undertaker przy okazji sprzedaży T1 napisał bardzo ciekawą recenzję, którą w tym miejscu wypada podlinkować, żeby nie zaginęła w otchłani forum:

 

 

Więc jeżli T1 cec**je, jak pisze Undertaker, "spektakularny naturalizm", to moim zdaniem ta cecha pozycjonuje je niżej niż HD800. Bo jednak HD800 nadają muzyce swój specyficzny charakter.

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem HD800, więc nie porównam z T1. Lepiej poczytać Audiofanatyka, bo tam są porównania obydwu flagowców, zdaje się, i mniej emocji w opisach :D

 

Co do tego naturalizmu, czy neutralizmu, bo szczerze mówiąc, to mi się już mieszają różne pojęcia, to też fajnie jest to w recenzji wyjaśnione. Tak samo jak porównania do pierwszej generacji w recenzji T1v2. 

 

Tak na serio, bez pompy, to zawsze pewnie będzie coś za coś (no i mamy odkrycie Ameryki :D). Niby wiadomo, jednak czasem człowiek się zapędzi zupełnie niepotrzebnie. Najlepiej byłoby mieć takie T1v1 (bo podtrzymuję, że dla mnie są w pewnym sensie unikatowe) jako niekoniecznie jedyne słuchawki, ale tu już trzeba by mieć konkretne środki, a ja nie lubię mieć więcej jak 1 parę do wszystkiego, takie mam już skrzywienie. Bo też uważam, że to da się w ten sposób pogodzić, i oczywiście w takim czy innym aspekcie jakieś inne słuchawki będą lepsze bądź gorsze, ale na szczęście jest coś takiego jak synergia i przede wszystkim właśnie gusta. 

 

W sumie to tak sobie teraz myślę, że gdyby nie znajomość PanówGłośniczków, to kto wie, czy nie pobiłbym jakiś rekord z tymi T1, które wcześniej ok. pół roku miałem. HM5, które kiedyś tak lubiłem, nie zagrały mi tak jak kiedyś mi się to udało z nich usłyszeć, a AudioQuesty są super, ale to też nie taki efekt, który mi się najbardziej podoba. Pokazały to dopiero zamknięte Aeony, które niektóre (sic) aspekty techniczne mają jak to się mówi tę klasę niżej, ale jednocześnie dają mi ten "czynnik x". Inna sprawa, że pod względem basu na przykład teraz ciężko by mi było chyba wysiedzieć z dynamikami. Z resztą nie o sam bas chodzi, a o inne rzeczy też, sam sposób kreowania dźwięku, taką fajną misiowatość - nie wiem czy to to, ale może planar magic :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierwszej czy drugiej generacji? Ja miałem t5p.2 i jak je pierwszy raz podłączyłem, to grały mi jak zepsute. Płasko, kartonowo. O T1 tego w ogóle nie można powiedzieć, czy to 1 czy 2 generacji, dla mnie dopiero w konfrontacji z AudioQuestami czy przede wszystkim Aeonami wychodzi, że da się lepiej jeśli chodzi o wypełnienie, dociążenie, misiowatość. Chodzi mi o te słuchawki które miałem, bo jednak wielu flagowców czy też ogólnie słuchawek droższych nie słuchałem. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undertaker napisał:

Dwójki. Po poznaniu całkiem zjadliwe, ale za mało miały dla mnie mięcha w dźwięku. Na domiar złego były momentami krzykliwe. Choć barwa ciekawa. 

A próbowałeś AK T5P2? Dla mnie mięcha... cholera, wszystkiego tam było idealnie w takich ilościach jak lubiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mojego Zenusia Uno, ale żeby pasożyt audionervosy był dokarmiony, zachciało mi się możliwie tanio zasmakować legendarnej słodkości Senn z lampami.

Budżet poniżej 1000 i z Polski.

W co lepiej uderzyć pod HD58x Jubilee na początek przygody ?

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-little-dot-mk-ii-sepp-otl-8081757765

https://allegro.pl/oferta/little-dot-i-8129598884

https://allegro.pl/oferta/xduoo-ta-05-wzmacniacz-lampowy-model-2019-7967468484

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podpinaliście pod HD600/650 wzmaki pracujące w klasie A ? 

Np Lycan czy Aune X7S albo inne ?

Czy może być to kompromis między chłodem i szybkością tranzystorów a ciepłem i czarem lampiaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiatrak napisał:

Czy podpinaliście pod HD600/650 wzmaki pracujące w klasie A ? 

Np Lycan czy Aune X7S albo inne ?

Mam HD600 i Lycana. Ten wzmak ma spore możliwości dopasowania/modelowania brzmienia poprzez podmianę opampów. Podobnie jak we wzmakach lampowych. Warto posiadać kilka dobrych opków w zależności od aktualnie posiadanego źródła dobrać ten "właściwy". U mnie wciąż przeciąga się modyfikacja CD, więc nie wiem jaki opamp ostatecznie zastosuję. Nie jest to słaby wzmak i radzi sobie z Sennkami. Położenie gałki mocy pomiędzy 9-tą a 10-tą godziną z reguły wystarczy. Evill na swoim blogu wspominał, że Burson Soloist SL MK2 jest lepszy od Lycana, ale na tym drugim czasem można uzyskać chyba lepszą głębię sceny (mogę się mylić). Trzeba jego zapytać, ponieważ choć go użytkował, to nigdy nie napisał jego recenzji (ciekawe dlaczego?). Lycana już nie ma w sprzedaży (jeden na Alle... za 700 PLN). Mój miał być "przejściowy", ale go nie sprzedam, bo to fajna porównywarka opampów. Aha, jest to chyba ten kompromis, o którym pisałeś. Sporo zależy od źródła i zastosowanego opampa.

Edytowane przez slawsim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 17:41, greg_jg napisał:

Macie jakieś sprawdzone pady do serii 5** Sennheiser'a (579, 598, 599 itp.), które będą głębsze, niż oryginalne oraz odchudzą dźwięk (ograniczą średnicę)?

Zobacz ten mod https://pokazywarka.pl/hd555_mod/ - powinien zrobić to co masz na myśli.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Zobaczę ile przyniesie upchanie waty do środka, ponieważ nie chciałbym na ten moment dokonywać zmian, których nie będzie można odwrócić.
Zauważyłem też, że problem po części może wynikać z impedancji wyjściowej Aune S6 Pro. Nie wiem, jaka jest w tym modelu, ale poprzednik miał stosunkowo wysoką, a HD599 są na to czułe (za: www.diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd599/). Ponadto po podłączeniu do telefonu/komputera problem, jakby nieco się zmniejszył. Dodatkowo można sporo dobrego zrobić equalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności