Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że przy zwykłym, typowym użytkowaniu nic się nie powinno dziać. Tym bardziej, jeśli ktoś dba o sprzęt i nie rzuca słuchawkami.

Co do ucisku i wagi, to poważnie są to niewielkie wartości. Przekonuję się o tym ilekroć zakładam je po Sundarach, o których nie można powiedzieć, że nie są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, retter napisał:

Sam wtyk da się dopasować, natomiast kabla nie użyjesz.

Hmmm No to faktycznie można być wprowadzonym w błąd opisami z ogłoszeń i aukcji że dany kabel pasuje równocześnie do fostex i sennheiser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2018 o 16:43, majkel napisał:

A wybrzmienia HD800 są top of the notch. Być może dlatego też, jak się im w tym pomoże, grają bardzo realistycznie. Mnie chodzi właśnie o realizm, a nie "technikę", cokolwiek ona ma oznaczać.

Majkel, czy pisząc ten fragment miałeś na myśli zastąpienie kabla fabrycznego HD800 jakimś innym? Mogę się zapytać jakim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melo2573 napisał:

Majkel, czy pisząc ten fragment miałeś na myśli zastąpienie kabla fabrycznego HD800 jakimś innym? Mogę się zapytać jakim?

Najlepiej mi z nimi zagrała miedź po 4 żyły na kanał multi-strand, ale nawet Conducfil 3014 to lepszy kabel do nich niż fabryczny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiatrak napisał:

Hmmm No to faktycznie można być wprowadzonym w błąd opisami z ogłoszeń i aukcji że dany kabel pasuje równocześnie do fostex i sennheiser.

Wtyki Fostex i Sennheiser różnią się tylko tym, że Fostexy wchodzą głębiej w gniazdko, czyli ten fragment, który chowa się w gniazdku musi być dłuższy. 

O ile kabel Sennheisera niekoniecznie da się wcisnąć dostatecznie głęboko do Fostexów (bez podpiłowania wtyczki), to w druga stronę jak najbardziej można to zrobić, tylko niekoniecznie estetycznie to będzie wyglądać (szczelina i poszerzenie wtyku powyżej).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 18:55, majkel napisał:

Najlepiej mi z nimi zagrała miedź po 4 żyły na kanał multi-strand, ale nawet Conducfil 3014 to lepszy kabel do nich niż fabryczny.

@majkel a czy pamiętasz jaką miałeś w trakcie tego testu kabli resztę toru?

 

I drugie pytanie: czy zamiana odtwarzacza Audio Analogue Paganini MKI (jako transportu w torze z Bursonem V2+ oraz do tego zwykły analogowy interkonekt QED Qunex 2 w roli kabla cyfrowego RCA-RCA) na coś innego, np. na coś modowanego, jest w stanie poprawić jakość dźwięku generowanego przez HD800? Generalnie na to co obecnie prezentują HD800 absolutnie nie narzekam ale jestem ciekaw czy coś jeszcze można poprawić.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś można poprawić albo zepsuć :D

 

Z innej beczki, patrzę sobie właśnie na ceny nowych senków hd600 i hd650, chyba coś się zmieniło, bo nowe HD600 są droższe od nowszego modelu HD650. Z tego co pamiętam, to zawsze było na odwrót, chociaż niby hd600 przez wielu są uznawane za lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Melo2573 napisał:

@majkel a czy pamiętasz jaką miałeś w trakcie tego testu kabli resztę toru?

 

I drugie pytanie: czy zamiana odtwarzacza Audio Analogue Paganini MKI (jako transportu w torze z Bursonem V2+ oraz do tego zwykły analogowy interkonekt QED Qunex 2 w roli kabla cyfrowego RCA-RCA) na coś innego, np. na coś modowanego, jest w stanie poprawić jakość dźwięku generowanego przez HD800? Generalnie na to co obecnie prezentują HD800 absolutnie nie narzekam ale jestem ciekaw czy coś jeszcze można poprawić.

Odnośnie pierwszego akapitu - Balantine LD jako wzmacniacz w wersji krzemowo-germanowej, modowany H/K DVD 25, kable RCA mój obecnie topowy model. Kabel do słuchawek ten, co wcześniej pisałem, zakończony XLR. Tak grające HD800 podobają mi się najbardziej. Ja wiem, że one z lampy potrafią zagrać spektakularnie, nawet nie raz pisałem z jakiego wzmacniacza dla mnie szczególnie, ale to nie jest to, do czego mnie w tych słuchawkach ciągnie. Bursona CV2+ znam tylko ze słyszenia. Akurat dziś do mnie dzwonił mój wielokrotny klient, że miał go w domu i poziom ocenił jako porównywalny ze swoim torem, ale woli zostać przy Headonicu + H/K 25 po modach. Łączone moimi starymi interkonektami ze średniej półki w ofercie, więc tu już by mógł wyraźnie coś poprawić. Kabel do słuchawek też ma mój prostszy model.

Tak więc odpowiedź twierdząca na Twoje drugie pytanie jest moim domniemaniem na podstawie powyższego oraz podejrzenia, że Balantine wyciśnie więcej z HD800 niż Headonic.

Ogólnie to kluczem do HD800 jest wzmacniacz, żeby Ci one zagrały tak jak chcesz, a który? Trzeba posłuchać, bo jednych kręci co innego w HD800, innych co innego. Najciekawsze jest to, że z tymi słuchawkami potrafią zagrać wzmacniacze, których byś o to nie podejrzewał znając ich brzmienie z innych słuchawek i oczekując na tej zasadzie spasowania się, tudzież jego braku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Też się zapisuję do fanklubu z HD650 :) Grają zdecydowanie lepiej, niż je zapamiętałem :)

 

Może je podłączyłeś do czegoś lepiej do nich pasującego, lub może kabel inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Też się zapisuję do fanklubu z HD650 :) Grają zdecydowanie lepiej, niż je zapamiętałem :)

Może po prostu mają pady nr 050635 i "miś" znika.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Beyerdynamic A20 dobrze się zgrywa z nimi, kto by pomyślał, że wzmacniacz robiony pod T90 będzie pasował do HD650 :)

 

Co do misia, koca i innych przypadłości, to ja prawdę mówiąc tego nie słyszę... No na tle K701, bo przy porównaniu do T90 to wiadomo ;) Na tę chwilę, to HD650 podobają mi się znacznie bardziej, niż K701 i to chyba w każdym aspekcie. Może w jakiejś muzyce symfonicznej z bardzo szeroką bazą stereo K701 wypadają lepiej (ale do takiej muzyki i tak wolę T90). Scena też mnie zaskoczyła w HD650, super głębia i holografia.

I oczywiście wokale w HD650 świetnie brzmią, chyba HDki zostaną u mnie na dłużej, bo dobrze uzupełniają się z Beyerami.

 

Teraz to u mnie rozbudziło apetyt na spróbowanie HD660 i HD700, bo HD800S niestety dla mnie za drogie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kuba_622 napisał:

kto by pomyślał, że wzmacniacz robiony pod T90 będzie pasował do HD650 :)

I jedne i drugie są wysokoomowe, więc jak dla mnie to nawet dość oczywiste.

 

24 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Teraz to u mnie rozbudziło apetyt na spróbowanie HD660 i HD700, bo HD800S niestety dla mnie za drogie :(

Z tej trójki tylko HD800s słuchałem - fajne słuchawki. Z tego co się orientuję, to zwykłe HD800 dość łatwo przerobić dźwiękowo na HD800s, a cenowo wypadają korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare HD800 bardzo mi się podobały, ale też za drogie. Zbyt trudno byłoby ukryć przed rodziną kupno słuchawek za 5 tys. :D

 

Mnie te HD700 interesują, czy naprawdę takie kiepskie, jak wielu o nich mówiło. Jakoś mnie przekornie ciągnie do sprzętów, które spotkały się z publiczną dezaprobatą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sn4ke napisał:

Spróbuj Beatsów, są tańsze :P

 

Eee tam, Beatsy to są właśnie powszechnie uważane za dobre słuchawki, produkt dla mas promowany przez celebrytów.

 

Ja to mówię o takich słuchawkach, których nikt nie lubi i nikt nie jest w stanie w nich słuchać, takie mnie najbardziej podchodzą - typu T90. Po prostu mam taki wyrafinowany gust ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że dobrze sparowane i napędzone T90, leją konkretnie HD800 bez S, poza wielkością sceny oczywiście. Z kolei HD650 jako odskocznia od T90, jak najbardziej ma sens, natomiast HD660 i prawdopodobnie (bo nie słuchałem) HD700, to strata czasu imo. ;)

 

Ps.

@Kuba_622 Skoro HD650 się podobają, to koniecznie spróbuj HE-4XX z modem AKG Foam Net Pad. Z pamięci wydaje mi się, że są lepsze pod każdym względem od HD650. :)

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności