Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko, ktoś rozkręcał HD800 przy zawieszeniu muszli? 

Potrzebuję się dostać do nita, na którym jest zamontowana muszla. Poprzedni właściciel zalał to czymś słodkim i teraz to się klei i trzeszczy przy ruchu... nie przeszkadza w użytkowaniu ale wiocha no... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaworrr napisał:

Pytanko, ktoś rozkręcał HD800 przy zawieszeniu muszli? 

Potrzebuję się dostać do nita, na którym jest zamontowana muszla. Poprzedni właściciel zalał to czymś słodkim i teraz to się klei i trzeszczy przy ruchu... nie przeszkadza w użytkowaniu ale wiocha no... 

 

Proszę, znalazłem filmik gdyby komuś jeszcze było potrzebne :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 minut temu, Night napisał:

Miał może ktoś doświadczenie z takim wgnieceniem? 

Do uratowania ten przetwornik? 

20190407_174020.jpg

Do uratowania ale bez cudów zawsze coś zostanie. Pytanie czy słyszysz różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie strasznie pierdzial, myślałem że to to wgniecenie, słuchawki leżały w szafie ponad rok. Teraz je wygrzebalem, przeczyscilem z paprochow i gra ten przetwornik normalnie, bez brzeczenia i chyba bez różnicy między normalnym. Na szybko ciężko wychwycić. 

 

A co mogę z tym zrobić żeby wyprostować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak membrana do czegoś dotyka choćby paproch to będą takie rzeczy słychać. 

Pianki warto wymieniać lub usunąć te z tyłu także, a to one stwarzają realne zagrożenie (w 565 to nawet na + w 600 wg uznania).
Zdecydowanie zostaw w spokoju gra jest ok zostaw, duże ryzyko a zyskujesz bardziej estetyczny wygląd i spokój ducha. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Night napisał:

Dziś, wyjąłem, jeszcze raz rozlozylem , czyszczenie i gra. 

Na full, cicho, kawałki z basem, bez różnicy, tak jak sprawny 

Tak małe wgniecenia, praktycznie nie wpływają na brzmienie, no może trochę na bas (minimalnie słabszy). No chyba, że jest bardzo asymetryczne i powoduje przekrzywienie cewki w magnesie i ocieranie jej, to wtedy może "pierdzieć". Możliwe, że tak było wcześniej i przy czyszczeniu trochę się naprostowało (w sensie nie membrana, tylko cewka względem magnesu).

 

Co do wyprowadzenia tego do normalności, to jak najbardziej da radę, gorzej pogięte prostowałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Momentumy M2 jako słuchawki na ulicę polecacie? 

I która wersja najlepsza?

Widzę że są po 600zł. 

 

Wokół uszne mają małe muszle. Moje uszy się zmieściły ale radzę przed zakupem sprawdzić.

Bdb materiały i jakość wykonania. Są nieduże, więc estetyka również ok.

Sygnatura basowa z głębokim podbiciem. Na pewno nie są uniwersalne. Do właściwych gatunków bardzo w porządku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser wypuścił nowe IEM-y do zastosowań profesjonalnych:

 

https://www.thebroadcastbridge.com/content/entry/12690/sennheiser-introduces-ie-400-pro-and-ie-500-pro-in-ear-audio-monitors

 

Ciekawe jak się mają do ich konsumenckich konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wiatrak napisał:

Czy wtyki 2-pin kabla od Fostex th610 są identyczne jak te do Senheiser HD600 ? Czy kable są kompatybilne ?

Są lekko inne, wymagają lekkiej modyfikacji aby pasowały do  Fostexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

Są lekko inne, wymagają lekkiej modyfikacji aby pasowały do  Fostexa.

A w drugą stronę ? Jak ktoś robił pod fostexa to czy bez przeróbki da się na Senn ? Domniemam, że nie😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martin87 napisał:

Cześć,

jak wygląda sprawa z HD599 i solidnością wykonania? Dbam o sprzęt, ale zastanawiam się nad jakością plastiku, szczególnie bezpośrednio przy muszli oraz trochę powyżej, przy regulacji pałąka. Nie pękają przy normalnym, domowym używaniu? 

 

W całości są z plastiku, co ma swoje zalety (niska waga - praktycznie ich nie czuć na głowie) oraz wady (w bliższym kontakcie faktycznie mogą wydawać się delikatne).

Początkowo też miałem obawy jak będzie z trwałością. Jednak po ponad roku użytkowania nic się z nimi nie działo/nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greg_jg napisał:

 

W całości są z plastiku, co ma swoje zalety (niska waga - praktycznie ich nie czuć na głowie) oraz wady (w bliższym kontakcie faktycznie mogą wydawać się delikatne).

Początkowo też miałem obawy jak będzie z trwałością. Jednak po ponad roku użytkowania nic się z nimi nie działo/nie dzieje. 

 

Oczywiście coś za coś - albo masa całkowita albo pancerność. Jeżeli faktycznie plastik jest dobrej jakości to wolę uważać przy zakładaniu, aniżeli nosić metal na głowie. W internecie nie znalazłem żadnej opinii, że HD599 pękły. Dzięki serdeczne za opinie, szczególnie, że moja głowa jest bardzo wrażliwa na ucisk słuchawek, więc jakość wykonania była jedynym zwątpieniem tego mid-endowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności