Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy, jakiej lampy użyjesz, według mnie musi to być lampka, która ociepla, wygładza i pogrubia brzmienie, wtedy HD58X zagraja pełnym i muzykalnym dźwiękiem. Za to z HD6XX,  już ta stock-owa powinna się ładnie zgrać, a mocowo Aune T1 jest bardzo wydajne.

 

Niestety, nie znam żadnej wiernej recenzji tych modeli, moje uszy są najlepszym recenzentem i Tobie też polecam tą metodę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozpatrywałem HD600 / 650 i te drugie (których HD6XX jest odpowiednikiem) raczej niezbyt by mi spasowały poprzez swój kocyk. Widzę że orientujesz się w temacie i do tego miałeś obie pary, którymi jest wstępnie zainteresowany. Czy mgólbym prosić o krótką konfrontację Massdropowych Senków? Jaką lampę polecałbyś do HD58X? - Czy znajdzie się coś ciekawego do 200 zł?

 

Z góry Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD58X nie są chude, tam jest bas na dole i to dosyć konkretny, bas i średnica są dobrze wypełnione. To, że są lekko ostrawe i że z lampy, która je zaokrągli i wygładzi grają super to się zgodzę.

 

A @neonlight nie słuchaj bo on słuchał HD58X z jakichś popierdółek a one potrzebują konkret wzmaka. :D 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650/6XX to jest ciemne, gładkie i gęste granie, natomiast HD58X/660s są bardzo neutralne, precyzyjne, dosyć jasne, już nie wybaczają złych realizacji, a raczej obnażają je natychmiast. 

 

Stąd uważam, że konieczna jest do nich lampa, która doda im łagodniejszego i miękkiego charakteru, ale jaka konkretnie, to niestety Ci nie powiem, bo w lampach "nie siedzę". ;)

 

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

HD58X nie są chude, tam jest bas na dole i to dosyć konkretny, bas i średnica są dobrze wypełnione

Kuba, sorry, ale ja tam tego nie słyszałem. :P

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

A @neonlight nie słuchaj bo on słuchał HD58X z jakichś popierdółek a one potrzebują konkret wzmaka. :D 

Nie no.. spoko, Questyle CMA600, Cayin HA3 i stacjonarka pod kolumny, to popierdułki, jo jo... a świstak siedzi i zawija w.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest konkretny, chyba najmocniejszy z całej serii HD6... i dobrze zarysowany, nie takie kluchy jak w 600/650. Oczywiście nisko nie schodzi bo w żadnych Sennkach nie schodzi.

@neonlight słyszałeś, na Phascie. Na Cayinie też tylko, że on nie wygładzi ich ostrości.

 

Proszę bardzo, jeszcze głuchy nie jestem tak do końca.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd58x-jubilee-massdrop/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na wykresy wyżej. Oczywiście schodzi najniżej z całej serii HD6, nawet niżej niż w 660S ale to nadal nie jest super niskie zejście. Jak na otwarte jest dobrze.

Ja porównywałem nawet do R70X które są uznawane za basowe, ale zarys, uderzenie i zejście basu w 58X były większe.

 

Po prostu Sabaj, z którego ich słuchałeś jest dla nich za słaby. One mimo 150Ohmów nadal potrzebują mocnego wzmaka. Za każdym razem jak ich słuchałem to ten bas mnie zaskakiwał i uważam, że to jest ich mocna strona.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Popatrz na wykresy wyżej. Oczywiście schodzi najniżej z całej serii HD6, nawet niżej niż w 660S ale to nadal nie jest super niskie zejście. Jak na otwarte jest dobrze.

Ja porównywałem nawet do R70X które są uznawane za basowe, ale zarys, uderzenie i zejście basu w 58X było większe.

No pewnie, że nie jest "super zejście", ale jest najlepsze z całej trójki, natomiast odnośnie mocy/ilości basu, to w HD650 jest go najwięcej, następnie HD600, HD58X/660s. 

 

Ps. 

Wykresy nie grają. ;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgadzam, dla mnie 58X mają najwięcej basu o najmocniejszym zarysie i najniższym zejściu i doskonale to widać na wykresach.

Oczywiście, może się wydawać, że bas w 650 jest większy ale to dlatego, że góra w nich jest stłumiona a w 58X nie jest, a to zmienia odbiór basu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

Po prostu Sabaj, z którego ich słuchałeś jest dla nich za słaby. 

Kuba, czy Ty czytasz to, co ja piszę?! Napisałem, że słuchałem ich także z wzmacniacza kolumnowego, który jest mocniejszy od Cayina HA3, więc nie pisz, że nie miałem wystarczająco wydajnego wzmaka, bo bym i planary puścił z dymem przy max odkręconej gałce głośności. :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to jest właśnie to! Jeśli nie są tak mułowate jak HD600/650 i mają dobry (jak na otwarte słuchawki bas), to czuję, że to coś dla mnie. Mam chęć na coś otwartego ale właśnie z dobrym basem, skłaniam się tu też na K701, które obecnie cieszą się bardza atrakcyjną ceną. 😍

 

Pewnie i tak zakończy się to posiadaniem obu par, ale w pewnym odstępie czasowym. Zobaczymy czy matka boska VATowska się do mnie uśmiechnie przy dostawie Aune, jeśli tak, to może spróbuję najsampierw senków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ja się z tym nie zgadzam, dla mnie 58X mają najwięcej basu o najmocniejszym zarysie i najniższym zejściu i doskonale to widać na wykresach.

Oczywiście, może się wydawać, że bas w 650 jest większy ale to dlatego, że góra w nich jest stłumiona a w 58X nie jest, a to zmienia odbiór basu.

Ok, skoro twierdzisz, że najwięcej basu mają HD58X z pamięci, gdzie HD650 słuchałeś dobrych parę lat temu, to ok, niech Ci będzie. :)

 

Ps. 

Dużo basu to jest w FAD8k, Audeze LCD2, NHC, a gdzie HD58X do tego poziomu?! ;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Ok, skoro twierdzisz, że najwięcej basu mają HD58X z pamięci, gdzie HD650 słuchałeś dobrych parę lat temu, to ok, niech Ci będzie. :)

A Ty kiedy słuchałeś HD650, że twierdzisz, że 58X mają mniej? :D 

11 minut temu, neonlight napisał:

Ps. 

Dużo basu to jest w FAD8k, Audeze LCD2, NHC, a gdzie HD58X do tego poziomu?! ;)

Nie kumam jaki to ma związek, przecież porównujemy cały czas do braci HD6. Idąc tym tokiem rozumowania to bardziej suche i ostre niż 58X też znajdziesz.

 

@Coven ja Ci gwarantuję, że akurat z basu w 58X będziesz bardzo usatysfakcjonowany, one mają problemy w wyższej części pasma (i tu pomaga lampa, sprawdzone) ale bas mają super.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

A Ty kiedy słuchałeś HD650, że twierdzisz, że 58X mają mniej? :D 

Nie kumam jaki to ma związek, przecież porównujemy cały czas do braci HD6.

No na pewno kilka lat później, niż Ty je ostatnio posiadałeś. :P Dobrze wiesz, że kilkukrotnie wracałem do różnych modeli, które wczesniej posiadałem. 

 

A związek z przykładowymi modelami jest taki, że HD58X nie mają w żadnym wypadku "mocnego basu", to są nadal neutralne słuchawki, z basem co najwyżej poprawnym ilościowo.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight

Co do MD+

Mam w rękach MD+ i HD650 i nie mogę się zgodzić. Również wszelkie pomiary są po mojej stronie np. https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/headphones/comments/9o2f5n/psa_oratory1990s_list_of_eq_presets/ . Niżej schodzący bass i wybicie na 2kHz, reszta podobna.

K712 w zasadzie chyba tylko kolor plastiku ma podobny do MD+.

FH5 są w sumie odwrotnością hd650, głównie bardzo niski bas i okolice 2kHz, czyli grają tym, co jest wycofane w hd650.

 

Co do hd650 vs hd58x to miałem obie sztuki przez około miesiąc i wykresy od @Karmazynowy dokładnie się zgadzają, hd58x maja sumarycznie więcej basu przez lepsze zejście, bas jest twardszy i być może przez to na ucho może wydawać się być go mniej.

 

 

Edit:

@Coven

Mam też Aune T1SE, ale nie słyszałem go z hd58x. Z hd650 było tak sobie i myślę, że z hd58x może być trochę lepiej, ale brzmienie pójdzie raczej w stronę zmiękczenia basu, więc z Twojej wypowiedzi to chyba nie do końca to co chcesz.

Edytowane przez Dzudas
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał:

A związek z przykładowymi modelami jest taki, że HD58X nie mają w żadnym wypadku "mocnego basu", to są nadal neutralne słuchawki, z basem co najwyżej poprawnym ilościowo.

 

Jako, że na przykładowe modele wybrałeś takie, które słyną z tego że grają basowo to oczywiście, że 58x nie zbliżają się ilością basu do nich. Ja cały czas pisałem o basie w nich w kontekście do HD 600/650/660. Zarys, moc, uderzenie i zejście po stronie 58x. A czy to basowe granie? Pewnie nie bo reszta pasma jest neutralna, nawet rozjaśniona w pewnych miejscach ale tak jak napisałem na samym początku bas jest konkretny i nie ma żadnych braków jak dla mnie i na tym kończę dalsze dysputy. 😉

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebuje kabel XLR do HD800.

Mam możliwość zakupu u Jimmiego, dwa rodzaje miedzi; jedna dająca bardziej holografię i powietrze, druga dociążenie i ciepło.

Obstawiam, że w przypadku HD800 druga sprawdzi się lepiej. 

 

A pytanie mam, czy z gotowych kabli w ludzkich pieniądzach, do 1k, na któryś warto zwrócić uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysiąc złotych z groszem można zamówić FAW Noir XLR, jeżeli wystarczy Ci odcinek 1,5m.

Miałem ten kabelek do HD800 i świetnie się sprawdzał dźwiękowo.

 

Miedź Jimmiego Heavy Copper też powinna się sprawdzić i wyjdzie na pewno taniej.

Myślę też, że Jimmi może zrobić Ci kabelek na OCC 7N.

 

@Jaworrr tu masz oryginalny kabelek od HD800 - zawsze można przerobić wtyczkę na XLR.

https://allegro.pl/oferta/kabel-do-sluchawek-sennheiser-hd-800-oryginal-7886795177

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Compton napisał:

@Jaworrr tu masz oryginalny kabelek od HD800 - zawsze można przerobić wtyczkę na XLR.

https://allegro.pl/oferta/kabel-do-sluchawek-sennheiser-hd-800-oryginal-7886795177

O! dzięki. Byłoby to dość budżetowe rozwiązanie, ale gdzieś trafiłem na opinię, że ten fabryczny lepiej wymienić na jakiś lepszy. Ale to raczej na zasadzie, że przeważnie kable fabryczne tyłka nie urywają, więc konfekcja na dobrym przewodniku jak 7N będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 11:26, Jaworrr napisał:

A pytanie mam, czy z gotowych kabli w ludzkich pieniądzach, do 1k, na któryś warto zwrócić uwagę? 

 

 Jak to jest ludzka cena za kabel do słuchawek, to ja się chyba nie zaliczam do rasy ludzkiej :mellow:

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kartonik napisał:

 

 Jak to jest ludzka cena za kabel do słuchawek, to ja się chyba nie zaliczam do rasy ludzkiej :mellow:

No można zadać pytanie, czy audiofil to jeszcze normalny człowiek. Ale kwota, o której rozmawiamy jeszcze nie wpuszcza nas do kręgu audiofilskiego :) 

 

26 minut temu, prolim napisał:

 

Biorę od razu 10 m za 10k usd 😉

10k jest za 5m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności