Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, _raza_ said:

660s ktoś posiada i może się podzielić wrażeniami.

Mam już trochę czasu. Wymiotły u mnie Beyerdynamic DT990 Pro, a dopowiem, że wiele droższych próbowało zrobić to samo i się im nie udało (np. Focal Elear, AKG 812, Beyer T1 i pewnie jeszcze coś). Jedyne co miały gorsze od Beyerów to przybliżenie sceny do głowy (czego nie lubię, lubię jak jest w dalszym dystansie). Przy porównaniu DT990 i HD660s przy bardziej skomplikowanych utworach to czułem, że w tych pierwszych mam kakofonię a w Senkach muzykę. Urzekła mnie również ich dynamika (rozumiem tu szybkość oddania impulsu) i ogólna kultura grania. Niestety nie słuchałem nigdy dłużej 600 i 650 więc nic nie powiem w tym temacie. 660S bardzo trafiły w moje preferencje, na tę chwilę dla mnie zostały pobite dopiero przez Focal Clear (które niestety jeszcze bardziej przybliżają scenę - ło matko). Co do wygody, to byłem sceptyczny, ale tak naprawde jest super - wszystko się układa po pewnym czasie i są dla mnie mega wygodne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SpiderWeb recenzja 660S - uff narodził się nowy klasyk

https://www.spidersweb.pl/2019/01/sennheiser-hd-660s-opinie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Corvin74 napisał:

Na SpiderWeb recenzja 660S - uff narodził się nowy klasyk

https://www.spidersweb.pl/2019/01/sennheiser-hd-660s-opinie.html

"O ile jednak klasyczne HD 650 zawsze grały – jak dla mnie – zbyt „sucho”, tak HD 660S są idealnie zbalansowane, choć pokrywają identyczne spektrum częstotliwości: od 10 do 41000 Hz." Niezły rak content.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od momentu wyjęcia z pudełka czuć, że obcujemy ze sprzętem klasy premium.."

 

"Słuchawki są doskonale wykonane, choć obudowa jest w większości zrobiona z tworzyw sztucznych (Nic tu jednak

nie trzeszczy, nie skrzypi i nie trąci tanim plastikiem.."

 

Taaa... szczególnie karbowany pałąk i zadziory od formy są "premium" i "doskonale wykonane" :D

 

"..a poduszki nauszne są wymienne, więc jeśli z czasem się zużyją, można je tanio zastąpić nowymi..."

 

Nie no, jacha.. 220zł za kawałek gąbki to tanizna, jakich mało. :)

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytułem też poszalał, ale kliki muszą się zgadzać... jak na przeciętnego recenzenta myszek komputerowych, któremu dodatkowo płaci się za ilość znaków w artykule jest dobrze ponieważ bardzo entuzjastycznie :D

HD650 słabo z pracowego iPhonika grają a zawieszone na iMacu HD660 zagrały lepiej bo były dodatkowo wygrzane ;)

 

 

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spajdersłeba się Pany czepiata, ale o iMagazine to już pozapominali?

 

Tam to się dopiero czytało audiofilskim slangiem pisane recki Bangów i innych Monsterów co to kosztują jak HD700, a grają jak kruger&marantz...

👯🤷🏻‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te Spiderweby i inne takie, to są portale z dziedziny mody, szpanu i gadżeciarstwa. Recenzja powstała po to, żeby pokazać jak ładnie Zenki wyglądają z jego Surface i Srajfonem. Jak jesteś hipsterem i zastanawiasz się, które słuchawki najlepiej nadają się do Starbucksa, to z pewnością jest to przydatna recenzja.

 

Ja tam wolę już "poetyczne" impresje Piotra Ryki poczytać, nawet jeśli są lekko sponsorowane ;) Bo takiego Piotra Rykę to ja rozumiem jako człowieka, a ci gadżeciarze to dla mnie jak osobny gatunek. Siedzi koleś i się podnieca cienkimi ramkami w telefonie czy czymś takim i spędza całe dnie na rozmyślanie o tym :D

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czytam ich regularnie, ale szlag mnie trafia czytając recenzje Bose za blisko 2k, Bangów czy czegoś podobnego, gdy konkluzja stanowi iż jest to sprzęt, który gra w niewyobrażalnie doskonały sposób i absolutnie nic w tych pieniądzach lepszego się nie znajdzie.

I niech sobie tak piszą. Tylko skoro tytułują się "dziennikarzem" to nawet jako gadzeciarz, chciałbym doczytać, że dany materiał powstał w akcji partnerskiej albo, że grają najlepiej "w swoim konkretnym przeznaczeniu!". Ale nie w sposób najlepszy absolutnie. 

 

Swoją drogą przyjechały do mnie moje własne HD650, ile godzin grzaliście swoje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z wami nie zgadzam, spójrzcie z tej strony, że na stronie trochę lifestalowej, trochę o sieciach, komputerach, ogólnie o IT pojawia się recenzja HD660s... może ktoś z czytających tam je kupi... i wsiąknie w temat słuchawek, może nawet doceni dźwięk, a potem to już przed nim może możliwości. Generalnie im więcej ludzi doceni dobry dwięk tym lepiej dla nas, muzyki, rozwoju audio.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekhall napisał:

W dobrą stronę idziesz, ale żeby się wkręcić w audio wystarczy zacząć od Porta Pro. No ale gdzie tu element lasnu, skoro kosztują dwie stówy?

Eeee... ci ludzie wydają na komórki po 6 tys, czy na karty grafiki za 1000 USD... wiec marne 1600 zł.. za słuchawki 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Corvin74 napisał:

A ja się z wami nie zgadzam, spójrzcie z tej strony, że na stronie trochę lifestalowej, trochę o sieciach, komputerach, ogólnie o IT pojawia się recenzja HD660s... może ktoś z czytających tam je kupi... i wsiąknie w temat słuchawek, może nawet doceni dźwięk, a potem to już przed nim może możliwości. Generalnie im więcej ludzi doceni dobry dwięk tym lepiej dla nas, muzyki, rozwoju audio.

Tylko że kumputerkami interesują się dzieci gimnazjum, nastolatkowie którzy graja w giereczki i mają smartfoniki od mamusi i tatusia za 1000 i więcej

Po co im takie słuchawki jak sobie kupią razery bitsy czy inny szajs tego typu w cenie np popularnych dt990

A wyżkę pieniążków przeznaczą na uw wymienionego wyżej smartfonika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 19:21, Frenchcore napisał:

Tylko że kumputerkami interesują się dzieci gimnazjum, nastolatkowie którzy graja w giereczki i mają smartfoniki od mamusi i tatusia za 1000 i więcej

Po co im takie słuchawki jak sobie kupią razery bitsy czy inny szajs tego typu w cenie np popularnych dt990

A wyżkę pieniążków przeznaczą na uw wymienionego wyżej smartfonika

 

Klasyczny przykład hipokryzji - moje hobby spoko, reszta to dzieci które nic nie wiedzą. 'Kumputerkami' interesują się też dorośli ludzie, którzy z tego żyją - z nowinek technicznych, konfiguracji urządzeń itp.

Edytowane przez GhalMaraz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 17:25, Kuba_622 napisał:

Przecież te Spiderweby i inne takie, to są portale z dziedziny mody, szpanu i gadżeciarstwa. Recenzja powstała po to, żeby pokazać jak ładnie Zenki wyglądają z jego Surface i Srajfonem. Jak jesteś hipsterem i zastanawiasz się, które słuchawki najlepiej nadają się do Starbucksa, to z pewnością jest to przydatna recenzja.

 

Ja tam wolę już "poetyczne" impresje Piotra Ryki poczytać, nawet jeśli są lekko sponsorowane ;) Bo takiego Piotra Rykę to ja rozumiem jako człowieka, a ci gadżeciarze to dla mnie jak osobny gatunek. Siedzi koleś i się podnieca cienkimi ramkami w telefonie czy czymś takim i spędza całe dnie na rozmyślanie o tym :D

No tam myślą cały dzień o cienkich ramkach, a tutaj jaki kabel wybrać do rekablu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję IEM które będą grały jak HD600 a dokładnie ciut bardziej mięsiste do słuchania wieczorami, niestety słuchanie HD600 wieczorem u mnie odpada.

Mam KZ ZST i ich dźwięk mi leży. Shury 215 zbyt misiowate, słuchałem tez Andromed - kapitalne według mnie.

Budżet taki jak HD600 - okolice 1200pln. Będą grały z ifi idsd black label badz jakims sabrem(X1S)

 

przychodza mi do glowy:

Shury se425

Flc8n

Aune E1

Fiio ??

 

wykopalem takie cos(duza ilosc porownam i pomiarow popularnych IEM)

https://www.headphone-earphone.reviews/2018/07/23/fiio-fh5-hybrid-iem-review/

Edytowane przez kuman
dodanie listy sluchawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięsiście i dość podobnie do hd650 grają Massdrop Plus. Względem hd600 będzie mniejsza scena, gorsza wyższa średnica, więcej basu, ale szybciej i z niżej schodzącym basem. Jedyne co to użytkowo kabel zdarza się wypiąć, ale za to są bardzo wygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2019 o 16:27, Dzudas napisał:

Mięsiście i dość podobnie do hd650 grają Massdrop Plus. 

Słuchałem parę dni temu MD+ i z HD650, to one niewiele mają wspólnego, już prędzej z K701, względnie K712.

 

FH5, FA7 i E1 to jest "podobne" granie do HD650.

6 minut temu, Coven napisał:

Cześć wszystkim!

 

Ma ktoś z tu obeznych bezpośrednie porównanie HD58X z HE-4XX? 

HD58X potrzebują dobrej lampy, bo z byle czego graja szkieletowo i dosyć ostro. HE-4XX z kolei lubią się z mocnymi tranzystorami i są bardzo podatne na mody (bezinwazyjne!) zmieniające ich charakterystykę o 180*.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight

 

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Chętnie spróbowałbym Sennheiserowego brzmienia, zwłaszcza teraz, gdy mamy dostępne tanie 6XX oraz 58X. Jedzie do mnie z MD Aune T1 SE, czy według Ciebie będzie to sprzęt wystarczający pod HD58X? 

Jeśli to nie problem, to czy znasz jakąś dobrą i wierną recenzję tych Senków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności