Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szwagiero napisał:

Bzdura - w wielu budżetowych słuchawkach poprzez zmianę kabla i małe mody można dość konkretnie podnieść poziom dźwięku, nikt tu nie proponuje kupna kabli 3x droższych od posiadanego sprzętu, ale pisanie o autosugestii to wprowadzanie w błąd. Oczywistym faktem jest też to, że w słabszym torze te zmiany będą mniej odczuwalne, ale im lepsze źródło i wzmocnienie fym bardziej różnice stają się mocno słyszalne. Rozumiem, że robiłeś porównania z dwoma parami słuchawek - jedne z kablem fabrycznym, drugie z kablem z zakresu popularnego diy i nie usłyszałeś różnicy w brzmieniu na plus?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

To czy ja robiłem subiektywne porównanie słuchawek z różnymi kablami czy nie, niczego nie dowiedzie jeśli chodzi o wpływ kabli. Chodzi o ustalenie jaki ten wpływ jest, a nie czy pojedyncza osoba mówi, że słyszy/nie słyszy.

 

Proponuje trochę bardziej racjonalne podejście do kwestii kabli, bo o ile przy słuchawkach o impedancjach rzędu 10-30 Ohm, drastyczna różnica w jakości kabla (rozumiana jako wpływ czynników reaktancyjnych przewodnika, powodowany przez zanieczyszczenia, itp) ma jak najbardziej prawo mieć słyszalny wpływ na brzmienie, tak mówienie że kabel za 500zł "zdejmuje kocyk" z HD600 to niestety niepodparte żadnymi badaniami mity krążące po forum ;)

 

Tak jak napisałem wszystko ma wpływ i świetnie by było gdyby podejście społeczności słuchawkowej również odzwierciedlało faktyczny wpływ kabli na granie. A widzę kolegę forumowicza, który przychodzi i szuka kabla do HD600, który poprawi mu brzmienie. Oczywiście nie winię kolegi, ale za to winię społeczność, która powtarzając utarte bzdury wprowadza początkujących w błąd odnośnie wpływu kabli.

 

@szwagiero poniżej masz kupę czynników wpływających na brzmienie słuchawek poza oczywistymi zmianami źródeł itp:

  • stopnień zużycia padów
  • kąt względem ucha
  • aktualny poziom ciśnienia słuchacza oraz atmosfery

ponadto sam rekabling wpływa na brzmienie poprzez takie efekty:

  • rozhermetyzowanie muszli (rejacking)
  • zmiana sztywności kabla i wtyczki względem stockowych -> zmiana częstotliwości rezonansowej muszli
  • i w końcu dopasowanie impedancyjne przewodu

Jeśli uważasz niektóre z tych czynników za śmieszne, to powiem tylko, że w porównaniu z wpływem drogiego kabla, wcale nie są to śmieszne czynniki.

 

Przez zjawiska psychoakustyczne miałem na myśli szerszy ogół tego jak sam mózg odbiera dźwięk i jak zmienia się to np. w ciągu cyklu dobowego. Jednym z podczynników jest oczywiście autosugestia, ale nie jedynym i nie naważniejszym.

 

Więc tak jak cały czas powtarzam, kable wpływają na brzmienie, ale proszę podchodźmy do tego rozsądnie, bo jeśli na mój post odpowiadasz "Bzdura", niczego nie argumentujesz, po czym odwołujesz się do obiektywnej oceny brzmienia, to nie przychylasz mnie do twojej tezy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo w koncu troche opamietania od tych ******w o kablach... Ostatnio bylo jakies przesilenie na forum z tymi bajami o tym jaaaakie to zmiany wnosza ludkom kabelki, a to sucha srednica robila sie ociekajaca sokami a to rozlazly kapec na basie walil punktowo i twardo a juz przestrzen to wykraczala poza atmosfere, ludzka wyobraznia nie zna granic.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przez zjawiska psychoakustyczne miałem na myśli szerszy ogół tego jak sam mózg odbiera dźwięk i jak zmienia się to np. w ciągu cyklu dobowego. "

Mnie i pewnie większości z nas najlepiej słucha się po zmroku.

Wynika to z tego, że wzrok u homo sapiens po ciemku coś kiepsko działa i mózg włącza "tryb turbo" dla słuchu żeby nas drapieżniki zbyt łatwo w nocy nie zjadły.

Ewolucja "gupia" nie jest 😀

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, paratykus napisał:

"Przez zjawiska psychoakustyczne miałem na myśli szerszy ogół tego jak sam mózg odbiera dźwięk i jak zmienia się to np. w ciągu cyklu dobowego. "

Mnie i pewnie większości z nas najlepiej słucha się po zmroku.

Wynika to z tego, że wzrok u homo sapiens po ciemku coś kiepsko działa i mózg włącza "tryb turbo" dla słuchu żeby nas drapieżniki zbyt łatwo w nocy nie zjadły.

Ewolucja "gupia" nie jest 😀

 

Święte słowa ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paratykus napisał:

Mnie i pewnie większości z nas najlepiej słucha się po zmroku.

Wynika to z tego, że wzrok u homo sapiens po ciemku coś kiepsko działa i mózg włącza "tryb turbo" dla słuchu żeby nas drapieżniki zbyt łatwo w nocy nie zjadły.

Ewolucja "gupia" nie jest 😀

Właśnie wtedy najlepiej słychać różnice między kablami :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, killwasi napisał:

Pomocy! Podłączyłem lepszy kabel do HD600 i nadal nie zdjęły kocyka. Czekam już ponad 24h. Co robić?

 

IMG_20181202_122432.jpg

Bo z tego, co widzę, to kabel jest niepodłączony, a więc nie wszystko stracone, podłącz pod 230V i wtedy efekt murowany, zobaczysz, jak kocyk zdejmie 😂.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do fanklubu z HD58x i od razu mam pytanie do posiadaczy.

Chodzi mi po głowie wymiana padów na Sheepskin HM5.

Ktoś robił coś takiego? Dziś po pracy się za to zabieram, tylko nie wiem czy plastikowy ring w padach Sennheiser jest klejony czy można go zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GhalMaraz napisał:

Dopisuje się do fanklubu z HD58x i od razu mam pytanie do posiadaczy.

Chodzi mi po głowie wymiana padów na Sheepskin HM5.

Ktoś robił coś takiego? Dziś po pracy się za to zabieram, tylko nie wiem czy plastikowy ring w padach Sennheiser jest klejony czy można go zdemontować?

Z tymi słuchawkami to tego nie robiłem, ale na pewno różnica w brzmieniu duża (podejrzewam zmulenie) - prędzej welury HM5 będą pasować dźwiękowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam.

Stock pady z Senków są trochę zbyt płytkie jak na mój gust, ideałem wygody są dla mnie pady z HM5.

W ramach eksperymentu i tak to pewnie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ring jest przyklejony. Próbowałem symetrycznych hybrydowych i asymetrycznych skóropodobnych HM5 na swoich HD580. Jednak na stockowych welurach brzmią mi najlepiej. Właściwie to nawet nie są stocki tylko chińskie zamienniki.

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pady od HM5 przykładając je do muszli, nie chcę niszczyć oryginalnych padów żeby montować je na stałe.

Nawet moje nie wprawne uszy słyszą dołożenie basu i zepsucie góry na tych padach :(

Znalazłem jeszcze dedykowane pady welurowe Dekoni, ktoś ma może na Senkach takie? Są głębsze niż oryginalne?

Kosztują 220zł więc trochę dużo jak mają być takie same jak oryginalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GhalMaraz napisał:

Założyłem pady od HM5 przykładając je do muszli, nie chcę niszczyć oryginalnych padów żeby montować je na stałe.

Nawet moje nie wprawne uszy słyszą dołożenie basu i zepsucie góry na tych padach :(

Znalazłem jeszcze dedykowane pady welurowe Dekoni, ktoś ma może na Senkach takie? Są głębsze niż oryginalne?

Kosztują 220zł więc trochę dużo jak mają być takie same jak oryginalne...

Tak jak się spodziewałem, lepiej sprawdź welurowe HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 19:48, mantr napisał:

Ring jest przyklejony. Próbowałem symetrycznych hybrydowych i asymetrycznych skóropodobnych HM5 na swoich HD580. Jednak na stockowych welurach brzmią mi najlepiej. Właściwie to nawet nie są stocki tylko chińskie zamienniki.

Nie wiem, jakie Kolega miał te chińskie zamienniki, ale moje chińczyki nie przypominają brzmieniowo oryginalnych padów sennheisera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.12.2018 o 13:22, KaszaWspraju napisał:

Pady rozne z ali bralem. Wszystkie byly plytsze niz oryginalne. Troche tez "krzywe" te owale im wychodzily. Miejsca na ucho jest wiecej.

Widac wyraznie ze podroby. Dzwiekowo... duzej roznicy in minus nie zauwazylem - moze bas lekko sie podbijal i luzowal. Do 50 dych moze byc, jak ktos nie ma 200 na oryginaly.

 

Za to gabki na palak sa git. Troche te pojedyncze "kubiki" niesymetryczne wzgledem siebie bywaja, ale wygoda bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły do mnie takie pady: https://pl.aliexpress.com/item/POYATU-Do-Sennheiser-HD650-Nauszniki-S-uchawek-Wymiana-DIY-Poduszki-Poduszka-Do-Sennheiser-HD600-Ucho-Poduszki/32835798011.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7d975c0fm4USBP

Są trochę głębsze niż stock, wygodniejsze. Dźwiękowo niemal identyczne z oryginałem. Zostawiłem gąbkę między przetwornikiem, a padem i pady założyłem na plastykowy ring (adapter). Wg. mnie zdecydowanie są warte ~60zł i na razie słuchawki zostają z nimi. (HD58x).

Jak posłucham dłużej to edytuję post i dodam spostrzeżenia.

/Edycja

Właśnie wyjąłem gąbki z pod padów - jest perfect.

Z gąbkami jednak dźwięk był ciut przyduszony (w zamiennikach już jest cieńsza gąbka).

Scena też jakby trochę szersza się zrobiła, bas bez znaczących zmian.

Znalazłem swój ideał padów :)

Edytowane przez GhalMaraz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiatrak napisał:

 . Dzwiekowo... duzej roznicy in minus nie zauwazylem - moze bas lekko sie podbijal i luzowal. Do 50 dych moze byc, jak ktos nie ma 200 na oryginaly.

 

Szczerze mówiąc dla mnie te chińskie pady dźwiękowo to porażka, dźwięk zbity, stłumiony, zbasowiony z obciętą przestrzenią i powietrzem. Oryginały mam od nówek przez lekko zużyte do całkowitych "flaków" i wszystkie grają lepiej od chińczyków. Na moje ucho jest duża różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiostereo.pl/topic/142180-sennheiser-hd820-w-salonie-q21/

Słuchał ich ktoś dłużej? Ja niestety tylko krótko.  Jakie są wasze wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności