Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, bakus1233 napisał:

Te oryginalne poduszki na pałąk jeszcze 3 lata temu tyle nie kosztowały... :)

Sennheiser zawsze się cenił (czytaj zdzierał). ;)

35 minut temu, neonlight napisał:

 Aulait, ale ten kabel to jest oryginał (chiński) Sennheiser-a, czy jakiś z AliExpress za parę zł?

 

Prawdziwy oryginalny chiński szajs, koło senka to nawet nie leżało ;)

Coś w ten deseń:

https://www.ebay.com/itm/2m-Audio-Upgrade-Cable-for-Sennheiser-HD25-1-II-25-C-25-13-560-540-480-TH921/372428881253?hash=item56b67dbd65:g:RA4AAOSwVPBbo0lT:rk:5:pf:0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopisuje się do fanklubu z moimi hd600 i szukam jakiegoś kabla, który mnie nie zrujnuje po ostatnich zakupach . Jak coś możecie poradzić po taniości to poproszę. Chcę więcej basu, może być diy

Wysłano w otchłań internetu.

Dopisuje się do fanklubu z moimi hd600 i szukam jakiegoś kabla, który mnie nie zrujnuje po ostatnich zakupach . Jak coś możecie poradzić po taniości to poproszę. Chcę więcej basu, może być diy

Wysłano w otchłań internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Grzech napisał:

Dopisuje się do fanklubu z moimi hd600 emoji5.png i szukam jakiegoś kabla, który mnie nie zrujnuje po ostatnich zakupach emoji3.png. Jak coś możecie poradzić po taniości to poproszę. Chcę więcej basu, może być diy

Wysłano w otchłań internetu.
 

Dopisuje się do fanklubu z moimi hd600 emoji5.png i szukam jakiegoś kabla, który mnie nie zrujnuje po ostatnich zakupach emoji3.png. Jak coś możecie poradzić po taniości to poproszę. Chcę więcej basu, może być diy

Wysłano w otchłań internetu.
 

 

Odepnij aktualny kabel -> zwiń go i rozwiń 12 razy -> wyobraź sobie, że to działanie dodało kablowi dołu -> podepnij z powrotem do słuchawek i TADAAAA. Zamiana na drogi kabel nie przyniesie większej różnicy niż działanie opisane w poprzednim zdaniu ;) Lepiej tę kasę wydać na źródło.

 

W razie chęci dogłębniejszego zbadania tematu polecam na początek:
https://www.innerfidelity.com/content/headphone-cable-measurements-part-one
https://www.innerfidelity.com/content/headphone-cable-measurements-wrap

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzech napisał:

Przekonałeś mnie odpuszczam kabel.

Za szybko, hola! HD600 akurat reagują na zmianę kabla dość wyraźnie i wcale nie trzeba góry piniądzów. Wypróbuj sztoka od HD650 - może nie będziesz musiał dalej szukać.

Nieźle im robią wszelkie miedzi srebrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak jest jak kolega napisał. Kable modyfikują brzmienie i często zmiana kabla powoduje to, że słuchawki grają bardziej w naszym guście (oczywiście jak się z głową ten kabel dobierze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ale jako dopieszczenie toru niż środkiem do celu.

A hd600 wyjątkowo za to dziękują, jak masz iść w pół środki to też słaby pomysł.

 

Mając dt990 nie próbuj z robić z hd600 basowych słuchawek, nie w tym ich magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

To nie do końca tak jest jak kolega napisał. Kable modyfikują brzmienie i często zmiana kabla powoduje to, że słuchawki grają bardziej w naszym guście (oczywiście jak się z głową ten kabel dobierze).

 

Nie napisałem, że kable nie wpływają na brzmienie. Jakby nie patrzeć wszystko - dosłownie każda fizyczna zmiana, choćby wydłużenie kabla o mikrometry wpływa na to w jaki sposób reprodukuje dźwięki. Chodzi o to żeby trzymać sensowny poziom wydawanych pieniędzy (zwłaszcza na początkach audioprzygody) do efektów, a te można uzyskać praktycznie każdym innym czynnikiem, łącznie z efektami psychoakustycznymi naszego ciała, większe i bardziej mierzalne niż zmiana kabla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ale jako dopieszczenie toru niż środkiem do celu.
A hd600 wyjątkowo za to dziękują, jak masz iść w pół środki to też słaby pomysł.
 
Mając dt990 nie próbuj z robić z hd600 basowych słuchawek, nie w tym ich magia.
Wiem, że z hd600 nie zrobię DT990pro, po prostu z alienem +, brakuje lekko basu i brzmienie jest szorstkie. Z czasem dopasuje tor, ale na tą chwilę chciałem kablem poprawić trochę bas, ponieważ wydałem ostatnio trochę kasy na audio i muszę przystopować. Zdecydowanie lepiej z shozy grają dt a axon 7 mini i shanling m1 nie dają rady napędzić 600. Szkoda trochę, żeby słuchawki za ponad 1000 zł leżały.

Wysłano w otchłań internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzech napisał:

...po prostu z alienem +, brakuje lekko basu i brzmienie jest szorstkie.

Mi to wygląda na niewystarczające wysterowanie HD600 i kabel nic tu nie pomoże. Nakarm je prądem, to przestaną być chude i szorstkie. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Mi to wygląda na niewystarczające wysterowanie HD600 i kabel nic tu nie pomoże. Nakarm je prądem, to przestaną być chude i szorstkie. ;)

A znasz ten DAP? 

Miałem słuchałem amp z bas boostem robi robotę, ale to nadal nie jest najlepsze co dają hd600 mówie to jako wieloletni posiadacz tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na niewystarczające wysterowanie HD600 i kabel nic tu nie pomoże. Nakarm je prądem, to przestaną być chude i szorstkie.
To chyba nie w tym problem. Wiem jak brzmią niewysterowane hd600, ponieważ shanling m1 i axon 7mini nie dają im rady. Raczej jest to brak synergii, shozy jest raczej chłodny, neutralny i twardy w brzmieniu. Bas szybki i sprawia wrażenie niedużego. Hd600 pogłębia te wrażenia. Dt990 natomiast są obfite w basie i z cofniętą srednicą. Co pięknie uzupełnia się z alienem +. Brzmienie jest soczyste i angażujące, w przeciwieństwie do 600. Albo JE sprzedam albo będę coś kombinować z torem. Jeszcze nie wiem.

Wysłano w otchłań internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał:

A znasz ten DAP? 

Miałem słuchałem amp z bas boostem robi robotę, ale to nadal nie jest najlepsze co dają hd600 mówie to jako wieloletni posiadacz tego modelu.

Nie znam, ale opisany efekt wskazuje na za małą wydajność, to samo miałem z HD58X, chude i szorstkie brzmienie, a jak dostały więcej prądu, to sytuacja się  mocno zmieniła. Na dodatek, nie słyszałem jeszcze HD600 szorstkich i chudych na basie, bez najniższego basu owszem, ale w żadnym wypadku nie chudych.

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, ale opisany efekt wskazuje na za małą wydajność, to samo miałem z HD58X, chude i szorstkie brzmienie, a jak dostały więcej prądu, to sytuacja się  mocno zmieniła. Na dodatek, nie słyszałem jeszcze HD600 szorstkich i chudych na basie, bez najniższego basu owszem, ale w żadnym wypadku nie chudych.
 
A ja słyszałem to połączenie. To tak ma grać. Znam hd600 z lampy i po tym przestałem słuchać z dapa.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dodać basu i wygładzić brzmienie HD600 to musiałbyś zmienić wzmacniacz np. na lampowy, kablem tego nie zrobisz.

Jak dla mnie zbytnie dociążenie dołu wcale tym słuchawką nie wychodzi na dobre. One nie są od tego, one mają czarować dźwiękiem nie wychylając się przy tym żadnym pasmem. Jak masz możliwość posłuchaj ich z Soloistem MKII, to będziesz wiedział co mam na myśli. Basu odczuwalnie jest mniej niż na Espressivo ale za to mamy całościowo piękną barwę z miękką średnicą bez krzty szorstkości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dodać basu i wygładzić brzmienie HD600 to musiałbyś zmienić wzmacniacz np. na lampowy, kablem tego nie zrobisz.
Jak dla mnie zbytnie dociążenie dołu wcale tym słuchawką nie wychodzi na dobre. One nie są od tego, one mają czarować dźwiękiem nie wychylając się przy tym żadnym pasmem. Jak masz możliwość posłuchaj ich z Soloistem MKII, to będziesz wiedział co mam na myśli. Basu odczuwalnie jest mniej niż na Espressivo ale za to mamy całościowo piękną barwę z miękką średnicą bez krzty szorstkości.
Właśnie tej miękkości mi brakuje w 600 z alienem oraz basu. Doskonale pamiętam jak brzmią stopy na moim zestawie hifi, niestety przez najbliższe 2 lata nie mam gdzie go rozstawić.
Wiem, że 600 to dobre słuchawki ale nie do aliena. Z dt990pro jest super tak jak na moim hifi. Trochę szkoda mi sprzedawać hd600 z drugiej strony z aliemem+ i dt990pro mogę zostać na dłużej.
Będę miał teraz trochę więcej czasu to może pojadę do stolicy na odsłuchy jakichś lampowców, chociażby po to aby poznać możliwości hd600.
Soloista też wezmę na celownik.


Wysłano w otchłań internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznych aspektów decydujących o jakości dźwięku nie znam, ale czy granie mi się podoba czy nie to ocenić potrafię.
O co mi chodzi, ano o to, że odpaliłem stary kompakt onkyo dx-7011, podłączyłem hd600 i jest cud, to gra lepiej niż z shozy. Taka zwykła dziurka z CD, nie jest to szczyt możliwości dla tych słuchawek, ale mogę już słuchać z przyjemnością. Jest nienachalny ale wystarczający bas, jest dobra nie ziarnista średnica, są delikatne wysokie.
Jest uśmiech na twarzy .
W stosunku do aliena jest mniejsza i plytsza scena, ale nie ma niedoboru na basie i twardości na średnicy. Nie kumam o co chodzi, ale wiem, że 600 nie sprzedam. Dt990 będą do aliena+, a do hd600 dobiorę nowy tor.
W ogóle to dt990pro lepiej mi się zgrywały z shanlingiem m1, z axon7mini i alienem. Z onkyo też jest dobrze. Wychodzi na to, że Hd600 są bardziej wybredne.
Pozdrawiam.

Wysłano w otchłań internetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie napisałem, że kable nie wpływają na brzmienie. Jakby nie patrzeć wszystko - dosłownie każda fizyczna zmiana, choćby wydłużenie kabla o mikrometry wpływa na to w jaki sposób reprodukuje dźwięki. Chodzi o to żeby trzymać sensowny poziom wydawanych pieniędzy (zwłaszcza na początkach audioprzygody) do efektów, a te można uzyskać praktycznie każdym innym czynnikiem, łącznie z efektami psychoakustycznymi naszego ciała, większe i bardziej mierzalne niż zmiana kabla
Bzdura - w wielu budżetowych słuchawkach poprzez zmianę kabla i małe mody można dość konkretnie podnieść poziom dźwięku, nikt tu nie proponuje kupna kabli 3x droższych od posiadanego sprzętu, ale pisanie o autosugestii to wprowadzanie w błąd. Oczywistym faktem jest też to, że w słabszym torze te zmiany będą mniej odczuwalne, ale im lepsze źródło i wzmocnienie fym bardziej różnice stają się mocno słyszalne. Rozumiem, że robiłeś porównania z dwoma parami słuchawek - jedne z kablem fabrycznym, drugie z kablem z zakresu popularnego diy i nie usłyszałeś różnicy w brzmieniu na plus?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności