Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hd600, kupione moze 2 lata temu?...
Zrobiłem spbie do nich kabel w Audeosie wlasnie iirc.
Nie słyszę istotnej różnicy między kablem oryginalnym i audeosowym.
Używam audeosowego, bo jak se w nim przelutowałem jackanna małego, to mi na nim wygodniej.
Srebra nie próbowałem. Nie chce mi się.
Gra zwykle z mojopoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180921_163116 (Duży).jpg

 

Moje pierwsze Sennki od czasów HD202 :lol:

Są bardzo wygodne choć trochę za słabo trzymają się głowy i przy szybkich ruchach mogą się zsuwać.

Scena jest faktycznie gigantyczna, musiałem dobrą chwilę się przyzwyczajać do niej.

Dźwiękowo podobają mi się bardziej niż myślałem, jasne nie mają tyle mięcha w sobie co Eleary ale naprawdę źle nie jest.

W pierwszym kontakcie wydają się dosyć suche, szczególnie wokale, góra metaliczna. Ale są bardzo szybkie i zwarte, bas po podbiciu go w ICanie jest bardzo dobry, chyba lepszy od tego w Elearach.

Średnica jednak bardziej odpowiada mi w Elearach bo ma więcej mięsa podobnie jak góra ale scena to kosmos (i to po SE).

Bałem się ataku sybilantów ale jest naprawdę nieźle. Jednak faktycznie z ICanem (testuję tylko lampowe ustawienie) zgrywają się bardzo dobrze.

Myślę że z jakimś cieplejszym wzmacniaczem zagrałby jeszcze lepiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słychać że lubią ciepłe lampki ale i tak nie narzekam, im dłużej słucham tym bardziej mi się podobają.

Tak się bałem tej legendarnej górki na 6kHz a ledwo ją wyłapuję. Dużo lepiej mi się ich słucha od chociażby T90/T70 Beyera ba nawet lepsze od T1v2 są.

Czy bym zamienił je za Eleary? Nope, ale myślę że śmiało mogłyby wisieć obok nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan posiadanych HD580 zapytuję, co mi może zagrać podobnie do nich w tej sygnaturze i klasie, z tą różnicą, że zamknięte i łatwiejsze do napędzenia ? Cena do 1000-1500 za używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wiatrak napisał:

Jako fan posiadanych HD580 zapytuję, co mi może zagrać podobnie do nich w tej sygnaturze i klasie, z tą różnicą, że zamknięte i łatwiejsze do napędzenia ? Cena do 1000-1500 za używane.

O Chłopie, sam bym chciał to wiedzieć, a jak już się dowiesz, to na prędce dawaj znać ?

 

Edit.

Ja bym Ci zaproponował Fiio FH5, jako fan HD580/600, co prawda bliżej im do HD600, ale spokojnie mogą zastąpić pełnowymiarowe słuchawki,

klasa sprzęt ?.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wiatrak napisał:

Jako fan posiadanych HD580 zapytuję, co mi może zagrać podobnie do nich w tej sygnaturze i klasie, z tą różnicą, że zamknięte i łatwiejsze do napędzenia ? Cena do 1000-1500 za używane.

HD600 było 3 wypusty każda grała inaczej, HD580 było 4 wypusty też były inne.

Zadałeś słabo określone pytanie.

 

W stylu hd600 to pm3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wiatrak napisał:

Jako fan posiadanych HD580 zapytuję, co mi może zagrać podobnie do nich w tej sygnaturze i klasie, z tą różnicą, że zamknięte i łatwiejsze do napędzenia ? Cena do 1000-1500 za używane.

Trochę podobne są HD265 z welurowymi padami.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

HD600 było 3 wypusty każda grała inaczej, HD580 było 4 wypusty też były inne.

Zadałeś słabo określone pytanie.

 

W stylu hd600 to pm3.

Nie wiedziałem, że aż tyle wypustów HD580 było. Mimo, że 580 i 600 różnią się to są dla mnie na tyle podobne, że to zróżnicowanie nie ma już takiego znaczenia? Pm3 wezmę na celownik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że aż tyle wypustów HD580 było. Mimo, że 580 i 600 różnią się to są dla mnie na tyle podobne, że to zróżnicowanie nie ma już takiego znaczenia Pm3 wezmę na celownik.
Zdziwiłbyś jak bardzo inne są, ich wspólne cechy to wygoda otwartość, gładki dźwięk i naturalna średnica.
Od ciemnych przez liniowe po wybita średnicę.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Jednak tak z 70% roboty z HD800 robi u mnie wzmacniacz, bez podbicia basu i na tranzystorze brzmią strasznie sucho i chudo.

U mnie HD800 grały najlepiej, jak je słyszałem, a lamp nie posiadam nigdzie w torze. Nie wiem o co biega, bo chyba nie tylko o kabel firmowy, który te słuchawki dusi. W każdym razie z niejednej lampy je słyszałem i nadal nie jest to dla mnie to, o co w tych słuchawkach chodzi. Do pisania dźwiękowych bajek można zastosować mnóstwo innych słuchawek.

Polecam Ci zapoznać się z HD800s, patrząc na zarzuty wobec HD800. Oryginalnych osiemsetek nie dasz rady zepsuć samym torem do poziomu "esek". One są tak pojechane, że chyba nawet nie ma znaczenia jaki kabel mają wpięty. Dobrać im towarzystwo też będzie sporo łatwiej, bo HD800 potrafią wybrzydzać względem wzmacniaczy, a synergia, tudzież jej brak, bywają zaskakujące i niekoniecznie pokrywające się z audiofilską logiką typu: ciemne rozjaśnić, chude pogrubić, blade dobarwić, itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, majkel napisał:

z niejednej lampy je słyszałem i nadal nie jest to dla mnie to, o co w tych słuchawkach chodzi

O baśniowe wybrzmienia.

Godzinę temu, majkel napisał:

Do pisania dźwiękowych bajek można zastosować mnóstwo innych słuchawek.

Ale nie z aż tak spektakularnym efektem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chwaliliście to i ja odkurzyłem swoje 540 i cholera już zapomniałem jak lekko i przyjemnie one grają. Z lyrem 2 na ruskich lampach i na zregenerowanych padach basu tam nie brakuje, one takim lekkim piórem rysują tą muzykę...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne uczucie kiedy hd600 były zawsze za ciemne, a teraz stały się jasne. Słuchawki się nie zmieniły ale mój słuch i tor już tak.
I fakt sensownie napędzone przyspieszają, klarowność czytelność jest dobra ale nie tracą muzykalności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, majkel napisał:

U mnie HD800 grały najlepiej, jak je słyszałem, a lamp nie posiadam nigdzie w torze. Nie wiem o co biega, bo chyba nie tylko o kabel firmowy, który te słuchawki dusi. W każdym razie z niejednej lampy je słyszałem i nadal nie jest to dla mnie to, o co w tych słuchawkach chodzi. Do pisania dźwiękowych bajek można zastosować mnóstwo innych słuchawek.

Polecam Ci zapoznać się z HD800s, patrząc na zarzuty wobec HD800. Oryginalnych osiemsetek nie dasz rady zepsuć samym torem do poziomu "esek". One są tak pojechane, że chyba nawet nie ma znaczenia jaki kabel mają wpięty. Dobrać im towarzystwo też będzie sporo łatwiej, bo HD800 potrafią wybrzydzać względem wzmacniaczy, a synergia, tudzież jej brak, bywają zaskakujące i niekoniecznie pokrywające się z audiofilską logiką typu: ciemne rozjaśnić, chude pogrubić, blade dobarwić, itp.

Majkel miał zamiar napisać ,HD800s są tak wspaniale muzycznie zestrojone że zagrają świetnie z każdego źródła....odwrotnie od starych HD800....he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neonlight napisał:

Zyskują na średnicy, w sensie dociążenia? A co z basem? :)

Średnica była bardziej dźwięczna, kształtna, ,muzykalna na padach z HD560. Natomiast było mniej powietrza, ekspresji, kopa w dźwięku. Zmian na basie nie pamiętam, pady przekładałem kilka lat temu. Jest z tym troche dłubaniny, bo są inne krążki, tek które zatrzaskują się w kratownicy muszli (średnica, wielkość)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności