Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

HD250 mają takie same pady jak HD540 (mam jedne i drugie). Podobno niektórzy naciągają na okrągłe muszle pady od HM5, też próbowałem i mnie to absolutnie nie przekonuje. Pady HM5 to mam tylko na HD545, a na okrągłych używam zamienników od konkurencji (srebrny welur od Beyera i skórkowe i welury od AKG). Możliwe, że na oryginalnych byłoby jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się tak czysto teoretycznie z ciekawości: czy jest jakieś miejsce gdzie można dokonać dokładnych pomiarów swoich słuchawek? W końcu poszczególne egzemplarze różnią się trochę między sobą, co pokazują nawet nieco różne wyniki na różnych portalach. Mając taki indywidualny pomiar, możnaby wykonać sobie bardzo dokładne EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Na początku maja kupiłem Prodigy Cube Black Edition (posiadam również dodatkowo oamp muses8820, ale jeszcze nie próbowałem wymieniać) do moich sennheiser hd438. Słuchawki są już wiekowe, recenzja userki @Violet w pełni oddaje ich charakterystykę. W połączeniu z fabrycznym cube, dźwięk jest bardziej klarowny oraz jest większa możliwość regulacji głośności w stosunku do karty zintegrowanej, ale niektóre górne rejestry są mocno nieprzyjemne - momentami kujące w uszy. Jednak nie jest to problemem, ponieważ i tak kupuję nowe słuchawki. Piszę właśnie tu ze względu, że również mam zamiar nabyć sennheiser'y - konkretnie z serii 5xx - HD569 (o których czytałem, że są bardzo podobne do 598cs), 579, 599. Z racji budowy zamkniętej najbardziej celuję w właśnie model 569. Czy mógłby ktoś mi doradzić, czy uwzględniając jasne źródło w postaci Cube BE (z możliwością modyfikacji na muses8820), będą hd569 (ewentualnie inne modele z tej serii)  grały przyzwoicie? Najbardziej mnie interesuje nie krzywdząca uszu góra i średnie rejestry, Dolne, znaczy się basy nie są i nigdy nie były dla mnie priorytetem. Muzyki słucham różnej - także chciałbym czegoś w miarę uniwersalnego - jak właśnie moje stare HD438.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zbyszek28 napisał:

Witam. 

Na początku maja kupiłem Prodigy Cube Black Edition (posiadam również dodatkowo oamp muses8820, ale jeszcze nie próbowałem wymieniać) do moich sennheiser hd438. Słuchawki są już wiekowe, recenzja userki @Violet w pełni oddaje ich charakterystykę. W połączeniu z fabrycznym cube, dźwięk jest bardziej klarowny oraz jest większa możliwość regulacji głośności w stosunku do karty zintegrowanej, ale niektóre górne rejestry są mocno nieprzyjemne - momentami kujące w uszy. Jednak nie jest to problemem, ponieważ i tak kupuję nowe słuchawki. Piszę właśnie tu ze względu, że również mam zamiar nabyć sennheiser'y - konkretnie z serii 5xx - HD569 (o których czytałem, że są bardzo podobne do 598cs), 579, 599. Z racji budowy zamkniętej najbardziej celuję w właśnie model 569. Czy mógłby ktoś mi doradzić, czy uwzględniając jasne źródło w postaci Cube BE (z możliwością modyfikacji na muses8820), będą hd569 (ewentualnie inne modele z tej serii)  grały przyzwoicie? Najbardziej mnie interesuje nie krzywdząca uszu góra i średnie rejestry, Dolne, znaczy się basy nie są i nigdy nie były dla mnie priorytetem. Muzyki słucham różnej - także chciałbym czegoś w miarę uniwersalnego - jak właśnie moje stare HD438.

Pozdrawiam.

 

 

Polecam obejrzeć:

 

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóź, w tej recenzji powyżej zostały  hd 569 zmieszane z błotem totalnie, jednak postanowiłem zaufać temu recenzentowi

i wypróbować 569tki razem moim z cube be. Dodatkową wezmę też model gps300, jestem ciekaw jak zagra. Jeśli dojdę do jakiś większych konkluzji po wygrzaniu sprzętu - dam znać. 

Edytowane przez Zbyszek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tu bezpośredniego porównania, a więc:

1. Jak wypadają HD58x do K701 (bez moda i z bas modem)?

2. Czy ktoś brał je w większej ilości z massdropa i planuje w przyszłości sprzedawać? ;) fajna cena, ale chwilowo brak kasiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał nowe HD 600 oraz 5xx,jakos w przyszłym tygodniu to porównamy, k701 sprzedałem trzy krotnie po porównaniu do hd600. Więc nie będę mil do bezpośredniego porównania. Ale będą za to jeszcze hd540 oraz 260 linear 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do dźwięku najnowsza rewizja hd600 nie jest już tak nudna jak starsze wersje przetwornika.

W porównaniu które niestety trwało krótko a zarówno hd600 jak i hd58x nie wygrzane. 

Hd58x maja rytm, świetny bas, punktowy, mocniejszy, potezniejszy, Kontrabas zaczyna się od samego dołu i wchodzi aż na średnicę. Co za tym idzie scena i średnica robią się większe, jest też większa głębia. 

To wszystko wysokiej jakości i co najważniejsze bez zaniku tej magicznej średnicy, wokalu, szczegółu. 

Naprawdę bas to wielkie zaskoczenie na plus

Góra chyba bez zmian, przynajmniej a szybko ciężko wychwycić. 

 

Jesli ktoś nie lubił senkow za to że były nudne, nieco liniowe to na tym modelu tego nie uswiadczy. Noga sama chodzi pod biurkiem od stopki basowej. 

Raczej nie polecam do ciepłego źródła lub do takiego z napompowanym basem. Z nuforce icon HDP średnio się to zagrywa--hd600 znacznie lepiej. 

Pamiętam jak słuchałem ze znajomym który ma studio nagraniowe i dałem mu do testu hd600 oraz hd650. Po chwili padło pytanie, po co kupiłeś hd650 jak masz hd600?  Te hd650 to słabe słuchawki w tym porównaniu. 

Miałem to samo. 

Tu tego nie ma, nie ma tego koca, stlumionej średnicy, a bas na pewno lepszej jakości jak hd650

Hd650 w moim guście już dawno był skreślony, tym razem dostaje znów mocne baty od 58x.

Czy to takie lepsze hd600 z lepszym basem i zachowaniem pozostałych walorów dźwiękowych? 

Nie wiem, muszę dłużej posłuchać, na spokojnie, rozgrzać obie pary. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Night 

Ile wyszło z podatkami za Jubilaty? :)

Pewnie nie testowałeś, ale zapytam jak się  mają do HD599? Cena ta sama i zastanawiam się między nimi dwoma. Wiem, że seria 5 jest ogólnie półkę niżej, ale ponoć właśnie 599 zostały mocno podrasowane względem 598 i wg. wielu recenzji niewiele ustępują serii 6. Rozpatruję je głównie ze względu na komfort, jeden kabel zamiast dwóch, znacznie tańsze pady, które trzeba zmieniać dość często w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze druga...

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-sennheiser-hd820/

ciekawa i długa, zajęło mi trochę jej przeczytanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że P.Ryce podeszły bardzo, jako najbardziej muzykalne z serii 800.

Jednak Evilowi nie do końca, zbyt chyba oczekiwał HD800 w wersji zamkniętej i się przeliczył....hehe.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Wychodzi że P.Ryce podeszły bardzo, jako najbardziej muzykalne z serii 800.

Jednak Evilowi nie do końca, zbyt chyba oczekiwał HD800 w wersji zamkniętej i się przeliczył....hehe.

 

Nie pal tak mocnego towaru, ja tam żadnych oczekiwań nie widziałem... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rilakkuma napisał:

 

Nie pal tak mocnego towaru, ja tam żadnych oczekiwań nie widziałem... hehe

A może trzeba się wczytać lepiej, he,he.

"

W przypadku słuchawek zamkniętych bardzo trudną sztuką jest zarówno scena, jak i uchwycenie odpowiedniej barwy. W tak zaawansowanych konstrukcjach jak HD800, stworzenie wariantów zamkniętych bazujących na tym projekcie niewątpliwie jest zadaniem trudnym. Aczkolwiek po efektach po prostu sądzę, że Sennheiser mógł jeszcze się trochę tym projektem pochylić. Być może wtedy miał poczucie, że wysoka cena za ten model jest bardziej usprawiedliwiona i realizuje się w brzmieniu, na które można zawsze liczyć. A co też jest warte wspomnienia, że nie są mi znane modele takie jak np. Ether Flow C czy wyższe zamknięte Denony z najnowszych serii, tudzież Fostexy TH900. Takich rozwiązań, które mogłyby teoretycznie stanąć w szranki z HD820 i wprowadzić do naszych dywagacji jeszcze więcej konkluzji, trochę więc jednak się znajdzie.

Sam osobiście nad HD820 nie ukrywam – myślałem swego czasu pod kątem nabycia. Dokładnie na tej samej zasadzie, co nad T5p i K872, a więc w kontekście sprzętu bardziej roboczego. W takiej roli sprzęt może przyjąć różne funkcje: czułego na tonalność toru lub kabli, punktu odniesienia co do strojenia, albo też i benchmarku napędowego. HD820 w moim odczuciu nie sprawdzają się natomiast w żadnej z nich. T5p miały zbyt kapryśny w kontroli bas, K872 niskiej jakości sopran, zaś HD820 są po prostu zbyt specyficzne i mające swoje własne cechy, które trzeba w ramach toru neutralizować."

 

Już widać po wykresie że HD820 to nie słuchawki liniowe, Sennheiser jeszcze bardziej poszedł w muzykalność niż w modelu HD800s.

Więc oczekiwania że to będą równie neutralne słuchawki co HD800 spełzły na niczym.

Ale na pewno znajdą się osoby co je bardzo polubią, łatwiej będzie znaleźć odpowiedni tor pod nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności