Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci i freaki forumowi się biją a wygrywa i tak zawsze Baele...:rolleyes:,mój ci on, najlepsze słuchawki od niego zawsze miałem...he,he.

Słucham właśnie, Jezus ,jakie dobre te HD800s jednak...coś niesamowitego jak wciągają w spektakl muzyczny....bajka:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Compton napisał:

@Karmazynowy, a jak AEONy?

 

Fajne. :) Posłucham przez weekend dopiero na poważnie, bo wczoraj 660s na szybko, dziś trochę Staxy i tak Aeony nie dostają tyle czasu ile powinny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały stare i dobre HD600.

No i siedzę w nich tak ze dwie, trzy godzinki - i tak sobie myślę, że jakby kto szukał świetnego połączenia i nie chciał od razu nerki sprzedawać, to takie używane sennki i jakiś oteelek - po prostu bajka. Ale niestety aż tak bajecznie nie jest, bo jeszcze zapomniałem o DACu, a ten z tego co słyszę robi dużą robotę z HD600.

Potrzymam je do czasu aż przyjedzie lampka od Sinus Audio i coś skrobnę o tym połączeniu. Powinno być dobrze!

 

Ogólnie nie będę czarował, że grają tak jak T1, bo tak nie jest. I wcale się tego nie spodziewałem. Nie mają ani tej sceny ani tej holografii. A przynajmniej głębia w T1 jest tak wspaniała, że ciężko tutaj je porównywać. No i detalu troooooszkę mniej, ale to dosłownie jest kilka procent. Powiedziałbym, że nie wygrywają też z DT1990 PRO, ale tutaj można się sprzeczać. Te miały jeszcze więcej detalu od T1 i ten  "SLAM" na basie, ale też lubiły sobie krzyknąć i zaskrzeczeć. Sennki dużo łatwiej do toru dopasować, są wygodniejsze i nie wymagają czarowania z kablami, żeby zaserwować przyjemną muzykę. 

 

Avatar, Metallica, Lindsey Stirling, Prokofiev, BB King, Toto, Philter, Unlike Pluto, Supercell ... próbowałem z każdej strony, ale no grają. Nie ma do czego się przyczepić, wcale nie są nudne tak jak kiedyś mi się wydawało. Jest tu wypełnienie, jest całkiem sensowny bas, wszystko gra dość blisko, ale jest bardzo dobrze zaprezentowane. Nie ma efektu ściany dźwięku, zaskakująco czuć przestrzeń między instrumentami. Naprawdę solidne słuchawki, a porównuję je przecież z T1 i DT-R10. 

 

Tak słucham sobie i nawet w gorszych nagraniach nie chcą się skubane zgubić, nie chcą za nic zlać dźwięku w jedną papkę. Ale jest ten dźwięk nieco ... chropowaty. DT1990 Pro były ostrawe, a T1 dość gładkie. 

 

 

Ahh no i te konkretne mają jeszcze jedną wadę - kasłać mi się w nich chce, bo czuć, że ktoś lubił sobie czasem zapalić. Albo częściej niż czasem. 

 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 grały wybitnie z dac/amp yulong u100.

 

Te sennki można rozebrać na kawałki w bardzo łatwy sposób i wszystko dokładnie umyć wodą (nic się nie stanie). Oczywiście trzeba wcześniej wyciągnąć drivery z tych foremek czy jak to nazwać :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A link do recki dać to nie łaska? :Phttps://www.innerfidelity.com/content/sennheiser-hd-660-s-over-ear-open-headphones

 

"Switching back to the HD 660 S I hear it as grainy more more edgy in comparison. I'm quite saddened by this.

The HD 600 and HD 650 have for well over a decade been considered one of, if not the best headphone available. They are legend! Right on the HD 660 S box it says, "The Legend Continues." Sadly, I think they are mistaken. Right off the bat, this graininess takes it out of the family's rightly earned status.
(..) Reproduced violins can take on a screechy character; in real life they are not at all. The HD 600/650 does a great job of portraying this smoothness. Very good treble response should give the impression of smooth detail. So many people mistake a bright, sizzly response for good detail. It just ain't so. (...)
While the HD 660 S was a bit brighter than the other two, it also lacked the nuanced resolution and dynamic balance of the 600/650. Low level details were lost, and grosser detail seemed compressed into a similar level of response. (...)

But I'll also steer buyers towards the HD 600—or Massdrop HD 6XX if it becomes available again—as the better sounding alternative."

https://www.innerfidelity.com/content/sennheiser-hd-660-s-over-ear-open-headphones-page-2#OI5Pwj01dxFwGTOq.99

 

Ciekawe czy wygrzane były...

 

Wnioski z recki: Tyll już nie dostanie więcej słuchawek od Sennheisera do recenzji :lol:

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Eternal Seeker napisał:

A co wykrył,że 660 to lekko modowane 700 ? :-)

To po pierwsze, po drugie 600/650 były bardzo gładkie (w jego ocenie), a te są tego przeciwieństwem (duża ziarnistość) poza tym nie skalują się tak dobrze ze sprzętem jak "starsza" wersja.

"the legend does not continuous"

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eternal Seeker

Nie. Myślę, że w powyższych cytatach jest odpowiedź. W skrócie napisał: lepsze są stare, bo nowe tylko wydawać mogą się lepsze przez rozjaśnienie, a w istocie mają mniejszą rozdzielczość, są ziarniste, niektórych detali w ogóle nie słychać na nich i mają gorszy balans dynamiczny, cokolwiek to oznacza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak po takiej recenzji całym hype pozostał tylko pył. Tyll był ewidentnie zawiedziony tym modelem. Ja mam podobne odczucia to każdych Sennheiser :( to miał być przełom, ale poznałem tylko 201,212.600,650,800S.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Tak czy owak po takiej recenzji całym hype pozostał tylko pył. Tyll był ewidentnie zawiedziony tym modelem. Ja mam podobne odczucia to każdych Sennheiser :( to miał być przełom, ale poznałem tylko 201,212.600,650,800S.

Ja mam podobnie z Focalami a Utopie miały być moje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności