Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zoltan Chivay, w tabelce masz porównanie 580/425/435... te ostatnie to miały być 430, czy 430 wszystko 10/10, a 435 9/10?

 

Ostatnia kolumna w tabelce to oczywiscie HD430

 

Co do padow - nieststy HD430 graja tylko na oryginalnych i z oryginalnym kablem

Moja szafka wyglada tak:

P1010073.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do padow - nieststy HD430 graja tylko na oryginalnych i z oryginalnym kablem

Czyli jest gorzej na padach od Fa1ality?Czy inaczej? ;) Czy robicie jeszcze inna kosmetykę - np. ta gąbka za przetwornikiem, prześwitująca po zewnętrznej części muszli? Czy jest jakiś standard? Czy to samo co oryginalne kładzione między uchem, a przetwornikiem dla współczesnych HD 600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do padow - nieststy HD430 graja tylko na oryginalnych i z oryginalnym kablem

Czyli jest gorzej na padach od Fa1ality?Czy inaczej? ;) Czy robicie jeszcze inna kosmetykę - np. ta gąbka za przetwornikiem, prześwitująca po zewnętrznej części muszli? Czy jest jakiś standard? Czy to samo co oryginalne kładzione między uchem, a przetwornikiem dla współczesnych HD 600?

 

Pady od Fatality to są do HD420 (mniejszych od HD430). Ja w swoich HD430 założyłem welurowe zamienniki AKG K240 + wkładka wewnętrzna z tonsil SD409.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo każde welury rozjaśniają względem skórek/ceraty, dlatego własnie w moich jest też wkładka z Tosnili SD409, która znacząco ociepla brzmienie.

Można spróbować wyciąć krążek z pianki pod panele z otworem po środku np od monety 50gr i go włożyć pod pad, przed przetwornik. Efekt powinien być podobny (no może trochę słabszy) jak w przypadku tych wkładek Tonsilowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio próbowałem hybryd na HD540 i HD545 i w sumie sam nie wiem do końca czy mi się to podoba czy nie. Welury od Beyerów dodawały trochę zwiewności dźwiękowi, gęstsze od AKG minimalnie ocieplały. Skórkowe AKG bardziej ocieplały, ale przetwornik był trochę zbyt blisko ucha i do tego strasznie grzały. Skórkowe HM5 robiły świetną robotę na HD545, bo fajnie je dociążały i dodawały trochę przestrzeni względem oryginalnych klapciunów odsuwając od ucha. Na obu z hybrydami jest jakoś tak... inaczej, ale jak jeszcze do swojego udziwnionego AIM odpalę korektor, to nawet HD540 potrafi zdrowo łupnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Kilka uwag na temat HD265 Linear

Zgodnie z sugestiami - pady zamienione na welury z HD545

 

Bardzo fajne sluchawki . Bardzo dobrze brzmia na nich wokale , wszelkie instrumenty dete- bardzo podoba mi sie puzon Boba Brookmeyera

Niesamowicie brzmi gitara

Sluchawki bardzo fajnie roznicuja brzmienie talerzy i innych perkusjonaliow

 

Dobra prezentacja przestrzenna , dobr oddanie akustyki Instrumenty maja wyraznie zaznaczone miejsce w przestrzeni i swoja aure dzwiekowa wokol

 

Jedyne dyskomfort to niezbyt dobra prezetacja dolu

O ile w przypadku basu elektronicznego to raczej kwestia drugorzedna to w przypadku konrabasu dochodzi do swego rodzaju przeklamania barwy Najnizsze dzwieki tego instrumentu sa ciut oslabione , wysokie z kolei ciut podbite

Calosc daje efekt dzwieku lekko pudelkowatego , nosowego

Sporo sluchawek z mojejgo zbioru potrafi lepiej oddac brzmienie kontrabasu

 

Taka reproducja basu ma tez swoje konsekwencje w dynamice np big-bandu Mozna lepiej

 

Sluchawki sa dosc latwe do napedzenia , sa tez laskawe dla slabo zrealizowanych plyt Sporo jazzowych perelek z dawnych lat brzmi na tych sluchawkach bardzoi dobrze

 

W zalaczniku tabelka

 

Pozdrawiam

 

 

HD265 VS HD430.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zoltan Chivay, dzisiaj porównałem sobie HD540 i HD430... rzeczywiście coś w nich jest. 430 mają na pewno bardziej wyeksponowaną średnicę i górę, ale nie w sensie podbicia, a raczej detaliczności. Rzadko spotykana cecha. Jeśli Ci się podoba taki przekaz, to koniecznie powinieneś posłuchać HD540 Gold - to jest pomost między 430 i 540. Natomiast, HD540 uważam, za słuchawki z czasem przystosowania się mózgu/uszu do ich prezentacji dźwięku, wynoszący u mnie ok. 2-4 sekund :D

HD430 trzeba porządnie rozgrzać, posłuchać, przystosować się i dopiero jest jak trzeba, a w HD540 mam to od razu. Niemniej jednak HD430 z oryginalnym kablem są bardzo dobre, natomiast są najbardziej prądolubne. Jako jedyne w miarę głośno grają na godzinie 11:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ostatnio nad padami do hd540 bo moje już są w tragicznym stanie ( totalnie oklapnięte) a trochę nie chce mi się bawić w szycie ( dwie lewe ręce i nogi) i znalazłem coś takiego :

- nie wiem czy dałem dobrze link. Gość z filmiku opisuje hd540 i ma na nich pady hybrydowe Brainwavz, w opisie też jest ring/adapter jak zwał tak zwał do mocowania padów. I tu pytanie, czy to będzie dobry pomysł? może ktoś akurat sprawdzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie było już milion razy ale jakie są różnice między HD600 a 650? Czytałem dużo opinii że nie warto dopłacać do HD650.

 

Różnica jest ale nie jakaś powalająca. Ogólnie rzecz biorąc HD600 są bardziej szczegółowe i przestrzenne z mniejszą ilością basu. HD650 mają za to bardzo ciepłą barwę co daje fajny klimat przy słuchaniu jazzu czy instrumentów smyczkowych i są bardzo relaksujące. Są dni kiedy przyjemniej mi się słucha HD600, a mam też okres, że wolę 650. Dużo też zależy od gatunków muzycznych, jakości nagrań i toru, na którym ich słuchasz.

 

 

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia - różnica nie jest między nimi duża, jednak 650 są milsze w odbiorze. Poza tym jak na moje uszy 650 mają wyraźniejszą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ostatnio nad padami do hd540 bo moje już są w tragicznym stanie ( totalnie oklapnięte) a trochę nie chce mi się bawić w szycie ( dwie lewe ręce i nogi) i znalazłem coś takiego :

- nie wiem czy dałem dobrze link. Gość z filmiku opisuje hd540 i ma na nich pady hybrydowe Brainwavz, w opisie też jest ring/adapter jak zwał tak zwał do mocowania padów. I tu pytanie, czy to będzie dobry pomysł? może ktoś akurat sprawdzał.

Pan zrobił kółko do mocowania w 3d (plik .STL), które można sobie wydrukować na drukarce 3D. Jestem przekonany, że do oryginalnego bez problemu da się założyć każde pasujące pady. Może wspominał o tym, że kupił je bez padów, ale nie mogłem przeboleć jego akcentu i przewijałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę przetestować jak znajdę czas, bo mam obecnie pożyczone HD540 ze zregenerowanymi padami i mam też hybrydy HM5.

Ring mocujący do sprawdzenia nie jest konieczny, on na dźwięk nie wpływa, jedynie na to jak się pady trzymają ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie było już milion razy ale jakie są różnice między HD600 a 650? Czytałem dużo opinii że nie warto dopłacać do HD650.

 

Różnica jest ale nie jakaś powalająca. Ogólnie rzecz biorąc HD600 są bardziej szczegółowe i przestrzenne z mniejszą ilością basu. HD650 mają za to bardzo ciepłą barwę co daje fajny klimat przy słuchaniu jazzu czy instrumentów smyczkowych i są bardzo relaksujące. Są dni kiedy przyjemniej mi się słucha HD600, a mam też okres, że wolę 650. Dużo też zależy od gatunków muzycznych, jakości nagrań i toru, na którym ich słuchasz.

 

 

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia - różnica nie jest między nimi duża, jednak 650 są milsze w odbiorze. Poza tym jak na moje uszy 650 mają wyraźniejszą górę.

 

Też dla mnie różnica jest niewielka, a miedzy HD 580 a HD 600 praktycznie niesłyszalna, ale może ja już głuchnę na starość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla mnie różnica jest niewielka, a miedzy HD 580 a HD 600 praktycznie niesłyszalna, ale może ja już głuchnę na starość :)

 

No to teraz nic dziwnego, że nie słyszysz różnicy między kablami! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pewnie było już milion razy ale jakie są różnice między HD600 a 650? Czytałem dużo opinii że nie warto dopłacać do HD650.

 

Różnica jest ale nie jakaś powalająca. Ogólnie rzecz biorąc HD600 są bardziej szczegółowe i przestrzenne z mniejszą ilością basu. HD650 mają za to bardzo ciepłą barwę co daje fajny klimat przy słuchaniu jazzu czy instrumentów smyczkowych i są bardzo relaksujące. Są dni kiedy przyjemniej mi się słucha HD600, a mam też okres, że wolę 650. Dużo też zależy od gatunków muzycznych, jakości nagrań i toru, na którym ich słuchasz.

 

 

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia - różnica nie jest między nimi duża, jednak 650 są milsze w odbiorze. Poza tym jak na moje uszy 650 mają wyraźniejszą górę.

 

Też dla mnie różnica jest niewielka, a miedzy HD 580 a HD 600 praktycznie niesłyszalna, ale może ja już głuchnę na starość :)

 

Jestem nieco młodszy :D ale też nie słyszę różnicy pomiędzy HD580 a HD600 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę przetestować jak znajdę czas, bo mam obecnie pożyczone HD540 ze zregenerowanymi padami i mam też hybrydy HM5.

Ring mocujący do sprawdzenia nie jest konieczny, on na dźwięk nie wpływa, jedynie na to jak się pady trzymają ;) .

Sprawdzaj, sprawdzaj i pisz co wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności