Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie było już milion razy ale jakie są różnice między HD600 a 650? Czytałem dużo opinii że nie warto dopłacać do HD650.

 

Różnica jest ale nie jakaś powalająca. Ogólnie rzecz biorąc HD600 są bardziej szczegółowe i przestrzenne z mniejszą ilością basu. HD650 mają za to bardzo ciepłą barwę co daje fajny klimat przy słuchaniu jazzu czy instrumentów smyczkowych i są bardzo relaksujące. Są dni kiedy przyjemniej mi się słucha HD600, a mam też okres, że wolę 650. Dużo też zależy od gatunków muzycznych, jakości nagrań i toru, na którym ich słuchasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie mam. Które Senki (raczej patrzę na vintage) będą grały w stylu Momentum 2.0, tylko lepiej? Większa scena, wokal, który nie brzmi jakby był nagrywany w ciasnym studiu bez tłumienia, trochę mniej napompowany bas i może delikatnie ciemniejsza góra. Myślałem o hd525

Momentum 2.0 nie słyszałem (chwilę pierwszą wersję). HD 525 miałem na kablu Perula i mile wspominam. Grają takim lekki, zwiewnym dźwiękiem. Nie będą miały dociążenia. Już prędzej HD 565 bym brał, choć i tak to ideałem nie będzie.
To nie dobrze. Miałem kiedyś hd565 i na ciepłym beresfordzie były jasne z lekkim basem, choć grały bardzo łagodnie. Może zatem hd265?

 

Gryf miał HD525 na padach Hi2050 - sporo jaśniejsze granie i bardziej przestrzenne. Na oryginalnych są raczej po ciepłej stronie.

HD265 na oryginalnych skórkach to mułki i basotłuki, ale po założeniu welurów (od HD600 itp) w mojej ocenie lepsze od HD565, przede wszystkim lepiej dociążone, ale i z bardziej zarysowaną wyższą średnicą (znaczy mają "pazur").

Jeszcze HD420 na welurkach Fatality (lub innych podobnych) warto posłuchać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę jak bardzo podskoczyły ceny Senków vintage na ebayu? Pomijając oczywiście kurs dolara :(

Aha jakby ktoś miał na zbyciu HD425, to ja z chęcią zakupię i przetestuję, bo HD420 zachwycają mnie za każdym razem, gdy je zakładam. Jakaś synergia wyjątkowa z moim wzmakiem.

Natomiast podsumowując mój rok (może więcej) z Senkami vintage, to najczęsciej używam HD540 @600 ohm, oczywiście goldy też mają swoje stałe miejsce, ale wszechstronność "zwykłych" HD540 jest niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej doceniam vintage. Przychodzi mi takie porównanie moich sąsiadów sprzed kilku lat.

Jeden miał nowe terenowe porsche. Wóz na pewno miał kopa, klimę, gps, wspomaganie kierownicy i inne bajery.

Drugi natomiast miał starego, przynajmniej 30-letniego bentleya. Brązowy metalik, bez bajerów i innych udogodnień. W środku brązowa skóra, drewniana kierownica i inne elementy wewnętrzne. Bardzo prosta konstrukcja.

Dla mnie wybór pomiędzy obecnymi flagowcami a dawnymi jest jak między tymi samochodami.

Wydaje mi się, że najlepiej mieć obydwa modele, w zależności od humoru i potrzeb.

Dziś spędziłem cały wieczór słuchając jeziora łabędziego z lat 70'tych na HD 430. Jutro może przyjdzie mi ochota na Katie Melua na D7000. Ta możliwość wyboru bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HV-1 Dubiela ma tzw. "przelotkę" więc to kwestia drugiego IC ,najlepiej takiego samego jak ten pierwszy.

Tylko kolumny muszą być wtedy "aktywne", to w sumie załatwia sprawę skuteczności ;)

 

 

O skorpionie się naczytałem wiele dobrego ale szukam kompromisu. Już wcześniej wybiliście mi z głowy Ragnaroka, którego w końcu nie odsłuchałem. Potrzebuje zestawu stereo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje? Zażarte dyskusje o vintage Senneisera, Beyerdynamica, AKG, ej ludzie co Wy? Nowe kupować, a nie starociami się interesujecie ;) Nawet @domzz się pojawił, coś jest na rzeczy ;)

I kto to mówi,fan staroci vintage..jakieś Yamahy zamurszałe sprzed 2 pokoleń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co tu się dzieje? Zażarte dyskusje o vintage Senneisera, Beyerdynamica, AKG, ej ludzie co Wy? Nowe kupować, a nie starociami się interesujecie ;) Nawet @domzz się pojawił, coś jest na rzeczy ;)

I kto to mówi,fan staroci vintage..jakieś Yamahy zamurszałe sprzed 2 pokoleń :)

 

To była ironia... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że kiedyś bardziej firmy skupiały się na tym co siedzi w środku i aby konstrukcja była praktyczna niż na wyglądzie zewnętrznym. Jak się porówna wzrokowo stare modele Sennka z tymi nowymi to te drugie wyglądają zdecydowanie lepiej, ale jak się ich użyje i z bliska dotknie to już sprawa wygląda inaczej. W porównaniu te nowsze konstrukcje wydają się niepotrzebnie przekombinowane. Ale to co najbardziej mnie zdziwiło to fakt, że ktoś z Sennheisera twierdził, że te starsze przetworniki kosztowały 2,5x więcej w produkcji.

 

 

Co tu się dzieje? Zażarte dyskusje o vintage Senneisera, Beyerdynamica, AKG, ej ludzie co Wy? Nowe kupować, a nie starociami się interesujecie ;) Nawet @domzz się pojawił, coś jest na rzeczy ;)

W słuchawkach otwartych tylko coś ciekawego się dzieje w wysokich pułapach cenowych. Jak zejdziesz z ceną niżej to cały czas te same odgrzewane kotlety. Sporo ciekawiej w zamkniętych i IEM-ach pewnie ze względu na zapotrzebowanie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że kiedyś bardziej firmy skupiały się na tym co siedzi w środku i aby konstrukcja była praktyczna niż na wyglądzie zewnętrznym. Jak się porówna wzrokowo stare modele Sennka z tymi nowymi to te drugie wyglądają zdecydowanie lepiej, ale jak się ich użyje i z bliska dotknie to już sprawa wygląda inaczej. W porównaniu te nowsze konstrukcje wydają się niepotrzebnie przekombinowane. Ale to co najbardziej mnie zdziwiło to fakt, że ktoś z Sennheisera twierdził, że te starsze przetworniki kosztowały 2,5x więcej w produkcji.

 

 

To nie jest tak do końca. Ja jestem Vintage i mi podobają się bardziej wizualnie stare senki niż nowsze. Inne czasy, inne wzornictwo. Myślę, że kiedyś też dużo czasu poświęcali wzornictwu. Różnice dostrzegam w mniejszej solidności nowych produktów Sennheisera i windowaniu do absurdalnych wysokości cen, ale to "znak czasów" ;)

 

Pytanie mam. Które Senki (raczej patrzę na vintage) będą grały w stylu Momentum 2.0, tylko lepiej? Większa scena, wokal, który nie brzmi jakby był nagrywany w ciasnym studiu bez tłumienia, trochę mniej napompowany bas i może delikatnie ciemniejsza góra. Myślałem o hd525

Momentum 2.0 nie słyszałem (chwilę pierwszą wersję). HD 525 miałem na kablu Perula i mile wspominam. Grają takim lekki, zwiewnym dźwiękiem. Nie będą miały dociążenia. Już prędzej HD 565 bym brał, choć i tak to ideałem nie będzie.

 

Na oryginalnym kablu i padach dla mnie to raczej ciemne granie ze sporą ilością basu, który dominuje przekaz.

 

Ja tak wstępnie rozważam Lebena do systemu stereo i czytałem że nieźle sobie radzi z HD800. Miał ktoś przyjemność ?

Pomyśl o Scorpionie HV-1 Dubiela do HD800, według znajomych świetne połączenie...a nie kosztuje fortuny.

 

Potwierdzam, dla mnie zdecydowanie lepiej gra z HD 800 niż dedykowany HDVD 800 ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aulait - gratuluje i zazdraszczam pieknej kolekcji

 

Sporo mi jeszcze brakuje choc staram sie uzupelniac swoj stan posiadania

 

Dojechaly do mnie

HD265 Linear-kapitalny srodek , dynamika i stereofonia ( na welurach od HD545 ale bas IMO moglby byc lepszy)

HD280Pro -mocne dynamiczne granie Fajne do portable itp

 

Jakis czas temu obiecalem porownanie HD580vs HD425

Jako punkt odniesienia - pozostajace caly czas na szczycie mojej listy -HD430

Zrobilem to w formie tabelki z ocena punktowa ale to chyba bez sensu bo co z tego ze HD580 i HD425 maja w jakims zakresie po tyle samo punktow skoro brzmia zupelnie inaczej ? Ale trudno- wklejam

 

Zaznaczam- ocena osobista , subiektywna i krzywdzaca ;-)

Poza tym kilka aspektow nie da sie ubrac w tabelki i punkty

 

W bezposrednim starciu HD580 rozczarowaly mnie w sumie ograniczeniem dynamiki , czasami brakiem potegi brzmienia

( vide Johnny Griffin Big Soul-band) , nie az tak nisko schodzacym basem na elekrtonice

 

HD425 schodza glebiej , mimo ze nie powalaja dynamika - niski dol robi lepsze wrazenie

Barwy-kapitalne

 

No a krol jest tylko jeden...HD430

Dla mnie sa najbardziej spojne , kompetne .Skonczone .

 

Tabelka.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie przeszkloną, drewnianą witrynkę. Żeby się słuchawki nie poniewierały po różnych kątach i nie kurzyły.

Z góry od lewej HD 560 Ovation II, HD 540 Reference II, HD 530, HD 520, HD 250 Linear II, HD 230, HD 425, HD 430.

Niżej HD 525, HD 535, HD 545 Reference, HD 265 Linear, HD 565 Ovation, HD 580 Precision.

Niżej HD 414, HD 424, HD 420, HD 250 Linear 600 om, HD 520 600 om, HD 530 600 om, HD 540 Reference 600 om, HD 540 Reference Gold 600 om.

Niżej HD 480 70 om, HD 480-UKII/1700R, HD 445, HD 250 Linear 300 om, HD 520 300 om, HD 530 300 om, HD 540 Reference 300 om i jeszcze jedne Reference Gold 600 om robią do fotki za wersję 300 om, ponieważ chwilowo wersji 300 om już nie mam ;)

 

Szacun, bro! Czapki z głów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności