Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieco agresywny wzmacniacz - taki jak ma domzz, niestety przejściówka mały-duży jack dostarczona przez sprzedawcę sprawiła, że masa nie stykała - czy mogło mi to coś złego zrobić ze słuchawkami.

 

Hmmm... ja mam bardzo analogowy, wręcz lampowy w brzmieniu, natomiast mega-mocny. Chyba musisz wysłać swój egzemplarz na analogowy tuning do konstruktora ;)

 

Co do kabla, to ktoś Ci przewiercił muszle i wpuścił kabel do środka. Niestety masz teraz małe utrudnienie, jeśli chcesz pobawić się kablami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś czas w temu w lombardzie podobnego kaleczniaka HD600 z jakimś marnie wyglądającym kablem zamontowanym na stałe, a otwory po gniazdach ordynarnie zalane klejem. Po tym jak zwróciłem im uwagę, że to nie jest stan bardzo dobry, to jeszcze dwa razy obniżali cenę, żeby ktoś kupił (w końcu poszły chyba za 450). No, ale nawet na takim kablu powinno się podobać, chociaż ref.2 nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam! Zapisuję się w klubie jako właściciel posiadanych dawniej HD 380, HD 525, HD 800 oraz posiadanych aktualnie HD 201, HD 205, HD 600 i od dziś HD 540 ref 2. Oł je! :D Muszle wyglądają jak nówki, a pady pachną zatęchlizną - taki dziadkowo domowy straszak magazynowy, ale stan określam na bdb

 

To białe w nich (czy jest to dyfuzor?) - między głośniczkiem, a uchem - jest delikatnie wybrzuszone, bardzo delikatnie jak bąbelek pod przylepną folią na ekraniku - czy może mieć to wpływ? Zdjęcia nie pokażę, bo chwilo aparat nie czynny.

 

Mam nieco agresywny wzmacniacz - taki jak ma domzz, niestety przejściówka mały-duży jack dostarczona przez sprzedawcę sprawiła, że masa nie stykała - czy mogło mi to coś złego zrobić ze słuchawkami.

 

Rzućcie okiem, proszę, czy z nimi ok - to te z foty poniżej. Popatrzcie na kabel, który nie ma klasycznego wtyku przy muszli. Jest zwyczajnie wprowadzony kabel jak w low endowych Sennach. Czemu tak jest?

 

https://drive.google.com/file/d/0BxrSvMdKvV-zaUw3RlEzbXlzZDg/view?usp=sharing

 

Pozdrawiam! :)

Być może nie jest tak źle. Widziałem kabelki lutowane na oryginalne sprężynki, wtedy wystarczy je delikatnie wyszarpać. Trudniejsza sprawa, jeśli kabel jest przylutowany do samego kabelka wychodzącego od cewki. Wtedy już trudniejsza robota przywrócić do stanu oryginalnego. Łatwiej uszkodzić samą cewkę przy nieumiejętnym obochodzniu się z tematem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pady polecicie do HD565? Mam welury HM5, ale myślę, że są za grube. Myślę, że lepsze już powinny być te szare welury takstarowe. Ale jestem otwarty na propozycje i chętnie przetestuję jakieś, których nie znam.

 

Oryginalne odpadają, no bo bez przesady, chyba że ktoś miałby jakieś używki w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) Czuję się spokojniejszy. Chciałbym ogarnąć jaką impedancje mają HD 540 ref 2. Bezomomierzowo. HA. Może pomoże w identyfikaji zdjęcie taki headband jak te z internetu:

http://i.ebayimg.com/00/s/MTA2MFgxNjAw/z/~IgAAOSwLVZVnXnU/$_1.JPG

 

Pady jednak są zbyt miażdżące się, mimo powierzchownego spojrzenia, a więc nie takie nowe.

 

Ile mocy potrzebują te słuchawki podanej w @32 Ohm? Bo coś jest tak, że musi dmuchnąć głośnością w przetwornik - na większej głośności, żeby oba przetworniki grały bardziej wyrównanie. Tak było na 1,5W @ 32Ohm.

 

Czy Panda AMP ich nie zamorduje? Mam jeszcze taki leżak pokojowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pady polecicie do HD565? Mam welury HM5, ale myślę, że są za grube. Myślę, że lepsze już powinny być te szare welury takstarowe. Ale jestem otwarty na propozycje i chętnie przetestuję jakieś, których nie znam.

 

Oryginalne odpadają, no bo bez przesady, chyba że ktoś miałby jakieś używki w dobrej cenie.

 

Ja bym powiedział że regeneracja starych ew hybrydy HM5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że moje pady w HD 540 ref 2 to chińskie podróbki i do tego zbite. Czy może ktoś podać wymiary swoich oryginalnych padów, abym mógł spróbować je odtworzyć? Jeśli jest tak jak napisał Aulait o padach z HD 250 i HD 560 to tylko oryginalne pady mogą tu pokazać co te słuchawki potrafią. Widziałem opis sprawy przez Aulaita w wątku z audiohobby, ale jak to zrobić bez orginalnalnej powłoki pada? Dlatego potrzebowałbym podpowiedzi - jaki to materiał, jak go znaleźć i jakie powinien mieć wymiary? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że moje pady w HD 540 ref 2 to chińskie podróbki i do tego zbite. Czy może ktoś podać wymiary swoich oryginalnych padów, abym mógł spróbować je odtworzyć? Jeśli jest tak jak napisał Aulait o padach z HD 250 i HD 560 to tylko oryginalne pady mogą tu pokazać co te słuchawki potrafią. Widziałem opis sprawy przez Aulaita w wątku z audiohobby, ale jak to zrobić bez orginalnalnej powłoki pada? Dlatego potrzebowałbym podpowiedzi - jaki to materiał, jak go znaleźć i jakie powinien mieć wymiary? Proszę o pomoc.

Oryginalne pady pokażą, jak grały oryginalnie słuchawki a ja nie znalazłem lepszych padów. Jednak ja porównywałem parę modeli od Sennheisera a jest sporo więcej nie tylko od Sennheisera. Może na jakiś innych zagrają jeszcze lepiej? Ja tego nie wiem, bo nie sprawdziłem.

 

Druga sprawa, to na audiohobby opisałem regeneracje padów od jedynek, a Ty masz dwójki. Dwójki mają inne pady, co przedstawiłem parę postów wyżej. Tam materiałem okrywającym gąbkę jest czarny welur, taki sam/podobny jak w HD 600/650 itp. W wersji starszej był sam welur, w nowszej od drivera skórka jak w HD 600/650, wymiarów nie podam, bo jestem na wyjeździe, ale jest podobny jak w HD 540 I i HD 250.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po kilku tygodniach przerwy podłączyłem sobie HD545 puszczając w słuchawkach koncerty Tiesto i Armina w max jakości z YT i słuchawki nie miały się czego wstydzić :) Było niskie zejście, które coprawda nie młóciło basem jak jakieś subwoofery na uszach (tu cały czas ciepło wspominam JVC HA-SZ2000), ale niskie tony było wyraźnie słychać, czego nie można powiedzieć o części słuchawek deklarujących 20Hz-20kHz grające od 50 czy 100Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne pady pokażą, jak grały oryginalnie słuchawki a ja nie znalazłem lepszych padów. Jednak ja porównywałem parę modeli od Sennheisera a jest sporo więcej nie tylko od Sennheisera. Może na jakiś innych zagrają jeszcze lepiej? Ja tego nie wiem, bo nie sprawdziłem.

 

Druga sprawa, to na audiohobby opisałem regeneracje padów od jedynek, a Ty masz dwójki. Dwójki mają inne pady, co przedstawiłem parę postów wyżej. Tam materiałem okrywającym gąbkę jest czarny welur, taki sam/podobny jak w HD 600/650 itp. W wersji starszej był sam welur, w nowszej od drivera skórka jak w HD 600/650, wymiarów nie podam, bo jestem na wyjeździe, ale jest podobny jak w HD 540 I i HD 250.

Proszę, pomierz ref 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopisze sie z senkami hd430. Zabralem sie za ich odnawianie i mam lekki problem z gabka ktora jest od zewnetrzej strony sluchawek ( taka zolta ), rozsypuje sie calkowicie przy kazdym dotknieciu. Tu pytanie czy moze ktos zna jakis zamiennik ? czy moze jednak zostawic to jak jest i w ogole tego nie ruszac ? Interesuje mnie raczej by brzmienie zostalo po tej oryginalnej stronie. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się jaką strukturę ma ta gąbka i poszukaj czegoś podobnego np wśród gąbek kąpielowych.

Ewentualnie jeśli się całkiem nie rozpadła, to zostaw jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rady, gąbkę pewnie znajdziesz (podobną), ale przycięcie jej do oryginalnego kształtu będzie graniczyło z cudem. Też myślę o zamienniku gąbki (to by rozwiązało wiele problemów z innymi słuchawkami vintage).

Do głowy przychodzi mi kilka rzeczy: budowlanka, zabawki, dogadanie się z chińczykiem sprzedającym na ebay'u itp. jak ktoś znajdzie odpowiedni materiał, to już pójdzie z górki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BarteqW - popraw linka, bo działa pewnie tylko u ciebie :P

 

@domzz, retter - wybebeszyłem wytargane pady od HD600 (były zachowane najlepiej wśród innych zużytych jakie mam) i patrząc na te gąbki to nie wygląda zbyt różowo. Sama gąbka nie będzie szczególnym problemem, bo wystarczy potestować różne miękkie gąbki tapicerskie o niskich twardościach. Termoelastyczne proponowane przez michauczoka nadają się conajwyżej na pałąk, ew skleić z jakąś twardszą gąbką, żeby było miękko, ale żeby jednocześnie zbijały się np tylko do połowy. Problemem jest kształt gąbki. O ile można sobie bez problemu wyciąć nożyczkami czy innym ostrym narzędziem okrąg, czy owal, to żeby uzyskać efekt identyczny jak w oryginalnym padzie, to wypadałoby też odtworzyć skosy. Skos zewnętrzny to ok 10*, ale wewnętrzny to już ze 25* do tego lekko wyprofilowane w łuk. Bardzo ciężkie do uzyskanie ręcznie (chyba, że ktoś ma cierpliwość dłubać w miękkiej gąbce), szybciej byłoby mechanicznie, ale tu też trzeba znaleźć narzędzie, które będzie skuteczne przy miękkim materiale. Może tokarka by pomogła jeśli ktoś próbował rzeźbić pady np do Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szybciej byłoby mechanicznie, ale tu też trzeba znaleźć narzędzie, które będzie skuteczne przy miękkim materiale. Może tokarka by pomogła jeśli ktoś próbował rzeźbić pady np do Grado.

 

Tokarką chyba nie ma szans, poszarpałoby się wszystko. Wydaje mi się (ale pewności nie mam), że oryginalnie są jakoś odlewane w formach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...szybciej byłoby mechanicznie, ale tu też trzeba znaleźć narzędzie, które będzie skuteczne przy miękkim materiale. Może tokarka by pomogła jeśli ktoś próbował rzeźbić pady np do Grado.

 

Tokarką chyba nie ma szans, poszarpałoby się wszystko. Wydaje mi się (ale pewności nie mam), że oryginalnie są jakoś odlewane w formach.

 

Raczej jest cięta, inaczej byłaby gładka na powierzchni, a są rozcięte bąble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może drut dental wygiąć w pożądany łuk i podgrzać? Trochę pośmierdzi i będzie nieco twardsze na nadtopionej krawędzi, ale kształt powinno nadać. Tak mi przyszło do głowy, ale nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności