Skocz do zawartości

Poszukuję w miarę dobrego wzmaka


IceMan2991

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie.

Obecnie mam E11 - oczywiście FiiO - i pewna rzecz mnie troszkę irytuje. Czy można dostać wzmaka, który po prostu wzmacnia sygnał, a nie go zniekształca? Słucham muzyki bez FiiO i jest mało bassu, a góra aż kłuje. Podłączam E11 i nagle wszystko siada w dół. Jest więcej bassu, ale góra jest słabiutka. Na wzmaku są 3 opcje, ale żadna tak naprawdę nie jest idealna. Chcę po prostu samego wzmocnienia bez zmian
w dźwięku.

PS. Co jest przyczyną szumów w słuchawkach? Bo mój wzmacniaczek ma ich sporo.

Dzięki wszystkim i pozdrawiam :)

Edytowane przez IceMan2991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli cos taniego to ja bym sprobowal fiio e6, jednak e11 to kompletnie zwalona konstrukcja i nie polecilbym tego najwiekszemu wrogowi... natomiast e6 nie znieksztalca dzwieku (ale trafnie to ujales!), a jedynie wzmacnia - jest neutralny, troszke modyfikuje scene na niekorzysc (mi sie wydawala delikatnie mniejsza), ale za te PLNy to chyba warto

 

w Poznaniu jest mp3store? tam bys mogl posluchac e6 na pewno

 

 

ps napraw ktos dzial wzmacniacze w koncu... zepsuc bylo latwo, a naprawic to nie ma komu?

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sam e11 wytwarza szum :)

 

Czy podczas odtwarzania muzyki ten szum nadal jest, ale go nie słychać, czy po prostu zanika?

 

 

 

jezeli cos taniego to ja bym sprobowal fiio e6, jednak e11 to kompletnie zwalona konstrukcja i nie polecilbym tego najwiekszemu wrogowi... natomiast e6 nie znieksztalca dzwieku (ale trafnie to ujales!), a jedynie wzmacnia - jest neutralny, troszke modyfikuje scene na niekorzysc (mi sie wydawala delikatnie mniejsza), ale za te PLNy to chyba warto

 

w Poznaniu jest mp3store? tam bys mogl posluchac e6 na pewno

 

 

ps napraw ktos dzial wzmacniacze w koncu... zepsuc bylo latwo, a naprawic to nie ma komu?

 

Coś tańszego - ok. A E7? Zastanawiałem się nad tym i nad tym co mam obecnie. Wybrałem - wiadomo co :/

A coś droższego? Zawsze lubię mieć dwa warianty :)

 

PS. Co do mp3store. Stary, oni nie chcą abym tam przyjechał ;D Mam już tyle rzeczy do odsłuchania u nich, że strach się bać. Już współczuje tym chłopakom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz E11- sprawdź sam? :)

Podczas muzyki nie słychać, ale czy to oznacza, że szumów nie ma?

O to mi się rozchodzi.

 

Moje pytanie chyba wykracza poza ramy odsłuchu. Chodzi o kwestie techniczne. Czytałem, że niektóre urządzenia szumią/buczą dopóki nie włączy się muzyki. Czy podobna sprawa ma się z FiiO E11?

 

 

o2 może ci przypasować ale nie jest taki przenośny jak e6 czy e11 ale jest ok

 

 

Nie szukam niczego mega przenośnego. Nie chodzę po dworze słuchając muzyki, więc nie musi być mały. Ma po prostu dobrze grać :)

 

Chodzi mi o sprzęt tańszy i droższy. Jak będę miał możliwość ich odsłuchu to sobie porównam czy opłaca się kupować droższy, czy też nie.

Ten O2 to co to jest? Sorry, ale piszecie skrótami, a ja nie jestem żadnym znawcą. Rzucenie mi słowem O2 mi nic nie mówi. Cowon O2?

Bo jeśli nie o to chodzi, to pozostaje poczta onet ;D

Edytowane przez IceMan2991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IceMan - jest jakaś recka porównawcza na necie to właśnie bodajże E11 z ponad 10 testowanych wzmaków ma szumy własne największe, czyli, że szumi sam z siebie jak ktoś wyżej pisał i tyle. Lepsze wzmaki tak nie mają.

Ten test, o którym mówię powyżej to http://www.inearmatters.net/2012/02/sub-100-portable-amps-shootout-8-amps.html i jest nowszy jeszcze http://www.inearmatters.net/2012/08/the-sub-200-portable-amps-shootout-118.html (ale ten już bez E11)

 

Jak nie potrzebujesz wzmaka przenośnego - to idź jak ktoś powiedział do mp3store i przesłuchaj wszystko co tam mają od E5, E6, E07k (lub E17, który amp ma taki sam praktycznie, jedynie DAC nieco inaczej gra), E12, E09k.

 

O2 jak boisz się kupować z zza granicy to obserwuj komis, w ostatnim czasie z 2 sztuki były.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 działa tylko jako wzmak. DACa wbudowanego jak np. E17 nie ma

ODAC to DAC, czyli niczym zewnętrzna karta muzyczna, czyli w obudowie, podłączana do komputera przez najczęściej kabel USB.

Combo O2/ODAC to połączenie powyższych w jednej obudowanie.

Zaś "player" to grajek/odtwarzacz mp3 lub poprawniej zwany DAP (czasem mogą mieć jakiś wzmak wbudowany, np. cowon e2, nanite n2 - ale wiadomo dużo słabsze niż stacjonarne sprzęty - co innego jakieś audiofilskie grajki, ale te mają cenę audiofilską również) , a nie sprzęt stacjonarny.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 działa tylko jako wzmak. DACa wbudowanego jak np. E17 nie ma

ODAC to DAC, czyli niczym zewnętrzna karta muzyczna, czyli w obudowie, podłączana do komputera przez najczęściej kabel USB.

Combo O2/ODAC to połączenie powyższych w jednej obudowanie.

Zaś "player" to grajek/odtwarzacz mp3 lub poprawniej zwany DAP (czasem mogą mieć jakiś wzmak wbudowany, np. cowon e2, nanite n2 - ale wiadomo dużo słabsze niż stacjonarne sprzęty - co innego jakieś audiofilskie grajki, ale te mają cenę audiofilską również) , a nie sprzęt stacjonarny.

Dzięki.

 

Wiem, że to nie miejsce, ale w założonym przeze mnie temacie w dziale odtwarzaczy nie było żadnych konstruktywnych komentarzy, więc spytam tutaj.

Jaki odtwarzacz/cze polecacie? Tak żeby w miarę współgrały z O2/ODAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli odtwarzacz to wtedy nie potrzebujesz odac'a, a jezeli chcesz odac to wystaczy Ci komputer za zrodlo plikow, odac przerabia cyfrowe pliki z komputera na analogowy prad, ktory przez o2 (ampa) plynie do sluchawek.

 

zreszta zerknij na wiki co to przetwornik cyfrowo-analogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli odtwarzacz to wtedy nie potrzebujesz odac'a, a jezeli chcesz odac to wystaczy Ci komputer za zrodlo plikow, odac przerabia cyfrowe pliki z komputera na analogowy prad, ktory przez o2 (ampa) plynie do sluchawek.

 

zreszta zerknij na wiki co to przetwornik cyfrowo-analogowy

 

No dobra, a jak zechcę sobie posłuchac muzyki w łóżku to co? Kompa będę włączał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę wytłumaczę, to powinieneś teraz już wszystko rozumieć, a w razie czego jeszcze raz przeczytać ;)

 

Czyli to może być DAP (odtwarzacz mp3) sam lub +wzmak do niego np. O2.

Komp włączony, podłączony przez USB ODAC (DAC) + O2 (AMP). Lub jakiś DAC ze zintegrowanym AMPem - jak Fiio E07k. Dodatkowo E07k ma możliwość używania go tylko jako AMPa, więc możesz do DAPa (odtwarzacza mp3) podłączyć E07k i wtedy źródłem jest odtwarzacz mp3 , a jego sygnał wzmacnia E07k (E07k tutaj działa jako wzmacniacz, a jego DAC nie działa w tym czasie)

Jeszcze warto dodać, że niektóre wzmacniacze są stacjonarne, a niektóre są przenośne, czyli działąją z baterii, bez potrzeby podłączania do prądu (o ile są naładowane).

 

DAP (grajek mp3) w żaden sposób z DACiem czy kartą muzyczną komputera się nie połączy.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ODAC przez USB z iPada albo jakiegoś androida do O2 a następnie do słuchawek ;)

Tak ma, jak to działa zależy od opcji jak zamontujemy ODACa - http://www.jdslabs.com/pdf/Instructions_ODAC_DIY.pdf Tylko że wtedy odpada używanie O2 z bateriami.

Ogólnie to polecam oddzielne urządzenia, jednak tak mamy dużo więcej możliwości, dodatkowo przy montowaniu ODACa w O2 zdarzają się czasami problemy z szumem. Marginalne bo przy full głośności i dokach, ale zawsze jednak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BamboszeK

Czyli o2 potrzebne też w tym wypadku, tak? O to mi chodziło. Zaś ipad robi za komputer :) No przy podłączeniu słuchawek do ODACa bezpośrednio, to nie byłoby możliwości regulacji głośności, choć w sumie muzyka by leciała :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę wytłumaczę, to powinieneś teraz już wszystko rozumieć, a w razie czego jeszcze raz przeczytać ;)

 

Czyli to może być DAP (odtwarzacz mp3) sam lub +wzmak do niego np. O2.

Komp włączony, podłączony przez USB ODAC (DAC) + O2 (AMP). Lub jakiś DAC ze zintegrowanym AMPem - jak Fiio E07k. Dodatkowo E07k ma możliwość używania go tylko jako AMPa, więc możesz do DAPa (odtwarzacza mp3) podłączyć E07k i wtedy źródłem jest odtwarzacz mp3 , a jego sygnał wzmacnia E07k (E07k tutaj działa jako wzmacniacz, a jego DAC nie działa w tym czasie)

Jeszcze warto dodać, że niektóre wzmacniacze są stacjonarne, a niektóre są przenośne, czyli działąją z baterii, bez potrzeby podłączania do prądu (o ile są naładowane).

 

DAP (grajek mp3) w żaden sposób z DACiem czy kartą muzyczną komputera się nie połączy.

 

Dobra, nic nie kumam. Spytam w prosty sposób.

 

Jeśli zakupię O2/ODAC to jakie mam opcje (oprócz podłączenia do kompa, bo to już wiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz używac O2 + ODAC podłączonego do komputera. Możesz również odtwarzacz mp3 podłączyć do O2 (jeśli odtwarzacz ma lineout to używasz LODa, jeśli nie ma, to podłączasz O2 do zwykłej dziurki).

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności